Treść opublikowana przez artek04
-
[B6 AWX] Świece w B6 AWX z 2001 roku - dwa rodzaje?
Napisałem właściwie , przynajmniej tak to rozumiem , masz link podany tam są dwa rodzaje krótsze i dłuższe w starszych i młodszych wystarczy porównać nr vin.
-
[B5 1Z] Audi nie chce odpalić :/ Zgasł w czsie jazdy. kontynuacja wątku o Leonie
Ja bym denaturatu nie lał , bo nie łączy się z ON .
-
[B5 1Z] Audi nie chce odpalić :/ Zgasł w czsie jazdy. kontynuacja wątku o Leonie
Pisząc patrzcie co się dzieje przy -15 miałem na myśli to ,że paliwo przeznaczone na -30 już przy -15 jest mleczne i na dnie jest osad parafiny , pisałem już na tę stronę którą wskazałaś zobaczymy co odpiszą.
-
[B6 AWX] Świece w B6 AWX z 2001 roku - dwa rodzaje?
Po vinie powinieneś mieć krótkie 91 mm http://www.ngk.de/pl/wyszukiwarka-produktow/produktfinder/PKW/GLUEHKERZEN/AUDI/A4/Y-732J/5782/ z czarną gumką , młodsze AWX mają zieloną gumkę i są dłuższe 96 mm Przyjrzyj się końcówka Vin-u do 148-697 są krótsze , a od 148-698 są dłuższe.
-
[A6 C5 AWX] Powrotny wąż z filtra paliwa.
Dzwoniłem przed chwilką na inną stację shell-a i mówię jak to jest , że paliwo v-power diesel na -30 podczas a przy -15 jest mleko i na dnie kożuch parafiny , pan mi mówi ,że to może mieć miejsce i trzeba lać środki zapobiegające zamarzaniu ręce opadają , myślałem że na -30 to będzie pewne a tu lipa i w co tu wierzyć.
-
[B5 1Z] Audi nie chce odpalić :/ Zgasł w czsie jazdy. kontynuacja wątku o Leonie
Pozwolę sobie na wstawienie fotki paliwa zatankowanego wczoraj shell v-power diesel na -30 ,wypompowałem stare paliwo i chciałem "spać spokojnie" kupiłem v-power-a nie taniego przecież i co - patrzcie co się dzieje przy -15 , co o tym myśleć ( pani na stacji zapewnia mnie ,że w dostawie ma temp. -30 )
-
[A6 C5 AWX] Powrotny wąż z filtra paliwa.
Dzisiaj zachodzę zobaczyć jak to paliwo Shell v-power wygląda , ( pani na stacji benz. mówiła mi ,że temp. blokady filtra- zamarzania tego paliwa jest -30 st.dzisiaj dzwoniłem) w butelce jest mleko , a na dnie biały kożuch -parafina ( dzisiaj w nocy miałem - 15 st. więc gdzie tam jeszcze do -30 ?), nie wiem co o tym myśleć Czy to jest normalna reakcja paliwa zimowego -30 na temperaturę -15 st?Jak myślicie.
-
[A6 C5 AWX] Powrotny wąż z filtra paliwa.
Grzegorz ,ale czy to jest normalne , że paliwo jest mleczne ? Zostawiłem słoik na zewnątrz przed garażem , zobaczę rano jak wygląda to paliwo .
-
[A6 C5 AWX] Powrotny wąż z filtra paliwa.
Dzięki , nie zauważyłem tej strzałki , a czy zawsze tam poleci paliwo z powrotem , bo wyczytałem gdzieś ,że ten zaworek z zawleczką to albo przepuszcza paliwo do baku albo idzie do filtra jak jest zimne paliwo ? A paliwo spuściłem poprzez wlew do kanału do karnistra. Jeszcze jak już pytam , powiedzcie czy to normalne , przed chwilą wróciłem ze stacji benzynowej - kupiłem v-power diesel i niby na -30 st. podczas tankowania nalałem sobie do słoika i w słoiku początkowo było paliwo spienione -normalne , ale przyjechałem do domu ( słoik miałem w kabinie ) patrzę a paliwo mleczne , co Wy na to ?
-
[A6 C5 AWX] Powrotny wąż z filtra paliwa.
Witam. Pozwoliłem sobie na założenie nowego wątku , mianowicie mam prośbę , powiedzcie który przewód ( oznaczone na fotce od 1 do 4 ) to jest nadmiar którym paliwo wraca do baku , pytam bo chcę wypompować paliwo i kupić pewne zimowe V-power , wydaje mi się , że albo 1 albo 2 , ale chciałbym być pewien żeby nie narobić bigosu . Chyba jak uruchomię silnik i nałożę szlauf na końcówkę którą paliwo wraca do baku to powinno być ok? Silnik mam AWX 130 KM Zapomniałem dodać ,dolna część fotki to przód silnika , góra to strona kabiny ( ale z pewnością każdy z Was to wie ) Pozdrawiam.Felek. [br]Dopisany: 04 Luty 2012, 15:03_________________________________________________Widzę , że trudno mi będzie przeczytać wszystkie wiadomości tyle ich jest.
-
[B5 AVG] Rzuca silnikiem jak odpalam i gasze-poduszki?
Witam. Może ktoś to potwierdzić bo pierwsze słyszę ,że przy gaszeniu silnika należy wciskać sprzęgło
-
[INNE] Reanimacja akumulatora
Tak tak , racja z odsiarczaniem , kiedyś -kilkanaście lat temu też tak robiłem , tzn. wylanie elektrolitu , zalanie wodą dest. itd. ale myślę ,że na dzisiaj to mija się z celem , bo w środku zimy np. pod jakimś sklepem użeranie się z odpaleniem auta ? A odsiarczanie jak pomoże to raczej na krótko. Dzięki za sugestie. Pozdrowienia.
-
[INNE] Reanimacja akumulatora
Jest to oryginał MOLL-a , ale macie rację , chyba czas na wymianę. Dzięki.
-
[INNE] Reanimacja akumulatora
Witam. Mam pytanie do Was. Czy ma sens ( czy może coś pomóc) wymiana elektrolitu w akumulatorze . Wczoraj rano podczas próby odpalenia auta okazało się ,że słabo "kręci" , po pomiarze gęstości elektrolitu okazało się ,że w każdej celce jest inna , ogólnie tylko jedna cela miała 1.24 , reszta 1.22 i niżej , po naładowaniu jedna miała 1.28 , kilka 1.26 a niektóre 1.24 , zastanawiam się czy pomoże coś wymiana elektrolitu na 1.28 , czy raczej dać sobie spokój i kupić nowy aku ? Ten aku jest od nowości chyba , a auto jest z 2003 roku. Pozdrawiam.
-
[INNE] Kontrolka otwarcia maski
Na pierwszej fotce jest zamek w pozycji otwarcia maski , strzałką zaznaczyłem miejsce gdzie zapadka dochodzi do krańcówki po zamknięciu maski Druga fotka przedstawia zamek w pozycji zamknięcia maski - strzałka pokazuje miejsce gdzie zapadka dotyka krańcówki trzecia fotka pokazuje wtyczkę - kabelek brązowy (2) ma przejście do masy Krańcówka jest w porządku , w pozycji otwarcia maski styki są zwarte , natomiast w pozycji zamknięcia maski na mikrowyłączniku jest przerwa, Co poradzicie jeszcze abym sprawdził? Pozdrowienia.
-
[INNE] Kontrolka otwarcia maski
No nie , tylko wypiąłem tą wtyczkę i włożyłem spowrotem , dzisiaj to całe rozbiorę , dzięki. Pozdro.
-
[INNE] Kontrolka otwarcia maski
Witam. Poradźcie proszę co może być nie tak , po otwarciu maski silnika nie pokazuje na fisie , że jest otwarta , otwarcie poszczególnych drzwi i bagażnika pokazuje , tylko nie pokazuje otwarcia maski , patrzyłem na przewody które dochodzą do wtyczki tam w zamku maski , ale przerwy chyba nie , bo jak by była przerwa to chyba kontrolka świeciła by cały czas ,prawda? Nie wiem co skontrolować , jak myślicie ? Acha , jeżdże A6 C5 , silnik AWX. Pozdrowienia .Felek.
-
[INNE] Prośba o sprawdzenie logów
Dzięki . Przemek , a możesz wskazać ten kąt - w którym logu i która pozycja-rubryka, Ogólnie to ja w normalnej codziennej jeździe nie używam zakresu obrotów powyżej 3000 obr. chyba ,że jadę autostradą to na piątce pocisnę do 200 km/h i więcej.
-
[INNE] Prośba o sprawdzenie logów
Może jeszcze ktoś pomoże w ocenie logów?
-
[INNE] Prośba o sprawdzenie logów
Witam. Niedawno kupiłem moje autko , wymieniłem rozrząd + paski wielorowkowe , termostat , oleje , filtry i .... Dzięki pomocy kolegi z forum m3rvin za co mu serdecznie dziękuję mam zrobione logi , proszę Was o ocenę Audi A6 1,9 TDI , silnik AWX logi Grupy: 013,023 - http://vaglog.rtnet.pl/krzypod84_53237.html Grupy: 011 - http://vaglog.rtnet.pl/krzypod84_53238.html Grupy: 000,001 - http://vaglog.rtnet.pl/krzypod84_53239.html Grupy: 003,004 - http://vaglog.rtnet.pl/krzypod84_53240.html Grupy: 010 - http://vaglog.rtnet.pl/krzypod84_53241.html Grupy: 011,011,011 - http://vaglog.rtnet.pl/krzypod84_53242.html Grupy: 003 - http://vaglog.rtnet.pl/krzypod84_53243.html Grupy: 004,004 - http://vaglog.rtnet.pl/krzypod84_53244.html Grupy: 001 - http://vaglog.rtnet.pl/krzypod84_53245.html Grupy: 008,008 - http://vaglog.rtnet.pl/krzypod84_53246.html Grupy: 007,011 - http://vaglog.rtnet.pl/krzypod84_53247.html Grupy: 000 - http://vaglog.rtnet.pl/krzypod84_53248.html Grupy: 003,003,003 - http://vaglog.rtnet.pl/krzypod84_53249.html Jeszcze wyszły dwa błędy , jeden na silniku , drugi poduszka pasażera z tyłu , oceńcie proszę co to może być Chassis Type: 4B - Audi A6 C5 Scan: 01 02 03 06 08 15 16 17 18 34 35 36 37 45 55 56 57 65 67 75 76 77 ------------------------------------------------------------------------------- Address 01: Engine Labels: 038-906-019-AVF.lbl Part No: 038 906 019 CF Component: 1,9l R4 EDC G000SG 1540 Coding: 00002 Shop #: WSC 02325 1 Fault Found: 18058 - Powertrain Data Bus: Missing Message from Instrument Cluster P1650 - 35-00 - - Readiness: 0 0 X X X ------------------------------------------------------------------------------- Address 03: ABS Brakes Labels: 4B0-614-517.lbl Part No: 4B0 614 517 G Component: ABS/ESP front 3428 Coding: 06255 Shop #: WSC 02325 VCID: 254AED109567 No fault code found. ------------------------------------------------------------------------------- Address 08: Auto HVAC Labels: Redir Fail! Part No: 4B0 820 043 AJ Component: A6-Klimavollautomat 0105 Coding: 00103 Shop #: WSC 02325 VCID: 62C0B60CC4C9 No fault code found. ------------------------------------------------------------------------------- Address 15: Airbags Labels: 4B0-959-655-AI84.lbl Part No: 4B0 959 655 P Component: Airbag 8.4EP 2002 Coding: 0000606 Shop #: WSC 02325 785 00200 VCID: 3D7A25701DF7 1 Fault Found: 01212 - Belt Tensioner Igniter; Rear Passenger Side (N197) 001 - Upper Limit Exceeded - Intermittent ------------------------------------------------------------------------------- Address 16: Steering wheel Labels: 4B0-907-487.lbl Part No: 4B0 907 487 F Component: Lenkradelektronik D01 Coding: 01002 Shop #: WSC 02325 VCID: 2F660F38C79B No fault code found. ------------------------------------------------------------------------------- Address 17: Instruments Labels: 4B0-920-xxx-17.lbl Part No: 4B0 920 933 M Component: KOMBI+WEGFAHRS. VDO D12 Coding: 00140 Shop #: WSC 00050 VCID: 2D5A1530CD97 No fault code found. ------------------------------------------------------------------------------- Address 35: Centr. Locks Labels: 4B0-962-258.lbl Part No: 4B0 962 258 L Component: Zentralverriegelung D37 Coding: 06721 Shop #: WSC 04140 VCID: 3260064CD4A9 No fault code found. ------------------------------------------------------------------------------- Address 56: Radio Labels: 8E0-035-1xx-56.lbl Part No: 4B0 035 186 Q Component: concert II GRO 0008 Coding: 00005 Shop #: WSC 02325 VCID: 2E58123CC091 1 Fault Found: 01317 - Control Module in Instrument Cluster (J285) 49-10 - No Communications - Intermittent ------------------------------------------------------------------------------- Address 76: Park Assist Labels: 8Z0-919-283.lbl Part No: 8Z0 919 283 Component: Parkingsyst. A6 RDW D08 Coding: 00106 Shop #: WSC 02325 VCID: 0200968C2489 No fault code found. Sorry zapomniałem napisać ,że ma podniesioną moc ze 145 do 165 KM.
-
[INNE] Temperatura oleju -wody
Witam. Dzisiaj rozmawiałem z mechanikiem który wymieniał mi rozrząd i termostat , powiedział mi ,że to normalne , że zawsze olej ma wyższą temperaturę od chłodziwa ....
-
[INNE] Temperatura oleju -wody
Witam. Mnie też się wydaje to trochę dziwne , bo np. lokomotywy spalinowe mają wyższą temperuturę wody niż oleju o jakieś 8 st.
-
[INNE] Temperatura oleju -wody
Hejka. Powiedzcie mi proszę czy to jest normalne ,że po wymianie termostatu ( wymieniałem wczoraj kompletny rozrząd , paski wielorowkowe , koło napinające te paski i termostat bo temperatura bardzo długo dochodziła do 80 st. i więcej) temperatura płynu chłodzącego stoi na 90 st. czyli super , ale temperatura oleju wzrosła dzisiaj podczas jazdy do ponad 100 st. , jest to normalne ,że olej jest cieplejszy od płynu chłodzącego ? A6 C5 silnik AWX Pozdrawiam.Felek.
-
[B5 AFN] Po włączeniu klimy piszczy spod maski
Witam. Podłączę się pod temat ,mam A6 silnik AWX , mam pytanie do Was , jak włączę klimatyzację to zaczyna delikatnie popiskiwać , słuchałem skąd to dobiega i raczej z okolice sprężarki , byłem u fachowca od klimy czy mogę na razie załączać klimę bo dzisiaj jadę zostawić auto na wymianę rozrządu a potem się zajmę klimatyzacją , fachman od klimy powiedział ,że raczej pasek , ja myślę oby nie sprężarka , powiedział jeszcze ,że mam przemyć chłodnicę od klimy bo jest zatkana i wentylator chodzi na drugim biegu , to wentylator od klimy ma kilka zakresów prędkości ?
-
[INNE] Zamykanie po ruszeniu z miejsca
Witam. Mam mały problem ( nie mogę znaleźć na forum) otóż zauważyłem ,że przestał zamykać się centralny zamek w czasie jazdy , niedawno kupiłem moją A6 C5 i podczas przekraczania prędkości ok. 20 km/h centralny zamek zamykał wszystkie drzwi , kilka dni temu kombinowałem nad adaptacją drugiego kluczyka ( dorobiłem bo miałem tylko jeden) a dokładnie próbowałem uruchomić zamykanie z pilota w tym dorabianym kluczyku ( otwieranie i zamykanie z jednoczesnym naciskaniem na pilocie guzików itp.) po tych "zabiegach" nie zamyka mi centralnego w czasie jazdy , nie jest to jakiś straszny problem , ale co mogłem zrobić co by to spowodowało? Jeszcze jedno pytanko , jak trzymam dłużej otwieranie drzwi z kluczykiem w zamku to otwierają się wszystkie szyby i na odwrót , natomiast jak przytrzymam przycisk otwierania na pilocie to szyby sie nie otwierają , chyba coś nie tak ? Pamiętam w mojej A4 otwierały się również z pilota, co myślicie o tym? Pozdrowienia .Felek.