Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

artek04

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez artek04

  1. Ja gdzieś czytałem ,że nie od połowy tylko od października 2009, w każdym razie raczej od końcówki 2009 roku
  2. Dzięki za odpowiedzi , zdecydowałem ,że wolę nie ryzykować i dałem tą ropkę koledze ,aby wlał ją do ursusa. Pozdrawiam.
  3. Sebastian , Twój humor wjeżdża na złe tory , spokojnie ,proszę.
  4. Witam. Mam nietypowe pytanie , otóż jaki może mieć wpływ ( negatywny) przechowywanie paliwa (ON) np. ok. roku , czy coś się wytrąca itp.?Albo czy nie spada liczba cetanowa ON ?
  5. Nie do końca rozumiem sens tego wątku , w moim AWX ( Audi A6 1.9 TDI) w zimie 2011-2012 miałem padnięte wszystkie 4 świece , silnik odpalał całkiem normalnie przy mrozach , tylko pierwsze kilkanaście sekund "chodził" tak dziwnie -nierówno , jak pisałem okazało się ,że 4 świeczki do wymiany .Po wymianie świec jak ręką odjął.
  6. Ja mam AWX i 6 trybów. Więc to chyba nie reguła. Krzychu ,to raczej masz wymienianą skrzynię ,albo silnik. Z tego co wiem to AWX zawsze miały 5 , a AVF 6 biegów , różnica jest też w wielkości sprzęgła itd. jest tego trochę na forum poczytaj .
  7. Zarówno 1,9 AWX (5 biegów) jak i 1,9 AVF ( 6 biegów) mają 130 KM , są to silniki bardzo wytrzymałe i "długodystansowce" , musiałbyś mieć wyjątkowego pecha ,żeby trafić na usterkowy egzemplarz ( no chyba ,że poprzednik nic w nim nie wymieniał na czas- olej ,rozrząd itp.) Jeździłem AWX , AVF , teraz jeżdżę również AWX , gdyby nowsze audi miały te silniki to już dawno bym jeździł B7 albo B8.
  8. Pisałem już o tym zeszłej zimy , ale napiszę i tu , paliwo kupowałem 4 lutego 2012 więc nie jest to początek zimy... na stacji shell , paliwo diesel V-power , pytałem wyraźnie , na -30 st.C zobaczcie jak wytrąciła się parafina przy -15 st. C , butelkę miałem przed garażem. <br /><br /> <br /><br />
  9. U mnie silnik nierówno pracował na zimnym kilka , kilkanaście sekund i były winne świece żarowe , po wymianie ( wszystkie 4 były walnięte) jak ręką odjął , sprawdzałeś świeczki ?
  10. artek04 odpowiedział(a) na jaguś temat w 2.0TDI
    Hm , a co to za przebieg 260 tyś. km
  11. Odnośnie temperatury przy której załączają się świece żarowe , wyczytałem to np. tu http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/b6-awx-swiece-zarowe-dzialaja-86830/ i jeszcze w kilku miejscach , sam się tym zajmowałem w mojej A6 AWX , tam jest voltomierz na blacie i widać kiedy świece się załączają po spadku napięcia w czasie załączania zapłonu , kupiłem auto i wszystkie 4 świece były padnięte , silnik palił bez problemu , tylko bezpośrednio po uruchomieniu - kilka sekund praca była trochę dziwna - taka nierówna , wykręciłem świece - zmierzyłem -walnięte , po wymianie jak ręką odjął
  12. Jak dobrze pamiętam świece grzeją od +5 st. więc powinny już grzać przy + 2 stopniach.
  13. Niestety to jest bolączka tych silników , miałem dwa AVF-y , teraz mam AWX-a i we wszystkich egr się pocił , tak jak kolega wyżej pisał jest masę wiadomości , tylko poszukaj , nie jest to niebezpieczne dla silnika , ale np. plecionka poniżej egr-a ucierpi na pewno ( będzie na nią kapał olej) , można wymienić egr , albo go zaślepić , ale niekoniecznie to pomoże , szukaj , szukaj i jeszcze raz szukaj .
  14. Witam. Mam może prozaiczne pytanko ,ale nie mogę znaleźć jakie ciśnienie ma być w kole dojazdowym , tym niepełnym -małym , mam koła 16 ,a ta mała dojazdówka jest 15 i nie wiem ile ma być -doradźcie .
  15. Tu masz miód malina kolor i kupiony w PL.Audi A6 3.0 TDI QUATRO (2471139848) - motoAllegro
  16. Ja znam gościa , ale w woj. śląskim , jak co to pisz na prv. wyciągał mi kilka wgniotek i nie było śladu.
  17. Miałeś na myśli filtr paliwa , nie oleju .
  18. A więc smoku666 pisząc o AVF i 240 km/h myślisz o mnie , więc napiszę Ci jeszcze tyle ,że nie mam zamiaru niczego wyolbrzymiać no bo po co , chyba nie myślisz ,że mi to imponuje , wyrosłem z tego dawno , jedynie co było nierozsądne to to ,że miałem całą rodzinę w aucie ( ze mną 4 osoby) i na 100% licznik pokazał 240 , ale jak pisałem wcześniej miałem nawigację i na niej była największa prędkość 228 km/h więc może licznik pokazywał za dużo , odnośnie kół i opon to wg. mnie tylko szerokość może mieć znaczenie ( wiadomo większe opory , przyczepność) ale nie wielkość felg .Duże znaczenie ma droga czy jest w poziomie ,czy jest minimalnie z górki , albo pod górkę , auto wyczuje to od razu.
  19. Co to za nowości wymyśliłeś? Może szerokość opon ma minimalne znaczenie , ale wielkość felg? Ja kilka lat temu moim ówczesnym AVF -em leciałem w Niemczech 240 na zegarze - nawigacja pokazała 228 km/h .
  20. Więc tak , odkręciłem tą nakrętkę wczoraj i wyciągnąłem całego "banana" , dzisiaj wyciągnąłem jeszcze wahacz prosty . W bananie gałka chodzi lekko , jednak tylko na boki , można nie kręcić wkoło , ale luzów wzdłużnych nie ma ,w wahaczu prostym też gałka chodzi na boki ale trochę ciaśniej , luzów wzdłużnych też nie ma , banan widać jest od nowości ( oryginał ma znaczki audi i De z 2003 ) natomiast wahacz prosty jest z 2007 roku nie ma znaczków żadnych więc jakaś podróba , myślę ,że to nie jest przyczyna stuków w zawieszeniu , a co Wy myślicie ?Jak syn przyjdzie to wkleję filmik ( jak kręcę tymi gałkami)
  21. Spróbuję dokręcać tylko ,że całość jest "nasmarowana" odrdzewiaczem i niestety to nie pomaga , a gwint jest ok. odkręcone jest już tyle , że śruba w nakrętce jest tylko ok. 2/3 ( została ta część która była ponad nakrętką przed początkiem odkręcania) więc powinno już iść a jednak całość się kręci , zobaczymy , po meczu idę walczyć dalej.
  22. Wahacz podważałem aż podnosiło się całe zawieszenie , ale niestety śruba i tak kręciła się cała bo przed odkręcaniem popsikałem całość odrdzewiaczem i akurat w tym aby cala śruba nie kręciła się cała to jeszcze pogorszyło bo sworzeń ślizgał się w zwrotnicy.Czyli jak się kręci całość to jeszcze nie jest objaw zniszczenia , myślałem ,że już do wyrzucenia.
  23. Witam. Pozwolę sobie podłączyć się z moim problemem , mianowicie postanowiłem po kolei wymontowywać poszczególne wahacze i je sprawdzać (bo słychać stuki z przodu po stronie pasażera podczas przejeżdżania przez tory albo po kostce brukowej)diagnosta na stacji diagnostycznej stwierdził minimalny luz na sworzniu -banana , powiedzcie mi proszę ,czy podczas odkręcania tej nakrętki mogłem zepsuć sworzeń ( może już był zepsuty) mianowicie zrobiłem tak poluzowałem nakrętkę i odkręciłem trochę ,potem młotkiem uderzyłem w nakrętkę i sworzeń się poluzował i wyszedł trochę do dołu , potem chciałem odkręcić resztę i niestety razem z nakrętką cała śruba kręci się w sworzniu , więc chyba to zepsułem bo miałem najpierw odkręcić całą nakrętkę a dopiero potem wybijać sworzeń , teraz nie umiem tego odkręcić ( bo się całe kręci ) ale myślę ,że dam radę , powiedźcie czy to zepsułem , czy to było już zepsute skoro przy użyciu tak małej siły( nakrętka już była poluzowana) zaczęło się całe kręcić. A czytałem to Turbo-diesel.pl - Wymiana wahaczy dolnych Passat B5, Audi A4, Audi A6, Skoda SuperB i dałem ciała. <br /><br />
  24. Dzisiaj otrzymałem od Marcina-dzik-a paczkę z oliwą i filtrami , wszystko OK. polecam Marcina , zawsze szybko i pewnie .Dziękuję bardzo.
  25. Doświadczenia z 2.0 TDI mam tylko takie co jeździłem trochę passatem brata , czyli żadne , dlatego napisałem "chyba" i "( według opinii użytkowników) "tylko tyle co dowiedziałem się m.in. z tego forum . Tego ,że znasz się na silnikach diesla nie neguję ( sam parę razy korzystałem z Twoich rad) dlatego właśnie zadałem to pytanie. Sam miałem kilka lat temu ochotę kupić a4 b7 - wszystko było super ( kolor , wypas ) ale zniechęcił mnie właśnie silnik BLB , po prostu bałbym się nim jechać np. zagranicę ( wiem ,że każdy może się zepsuć , ale to siedzi w mojej psychice)

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.