Treść opublikowana przez artek04
-
wolne obroty
Z tego co ja się orientuję ,to po odpaleniu silnika nie trzeba czekać kilka minut, wskazane jest aby od razu ruszać ,ale spokojnie bez przekraczania np. 2000 obrotów, podczas gaszenia silnika zalecane są wolne obroty ok. 1-2 minuty po dynamicznej jeździe ( turbo ma swoje prawa).:-)
-
pomiar ilości oleju
Myślę , że masz rację , miałem B8 z 2011 CAHA nie było bagnetu ,był elektroniczny pomiar oleju ,teraz mam B8 z 2008 r. CAGA jest bagnet i nie ma elektronicznego pomiaru oleju:-)
-
Ile oleju do mojego silnika w Audi?
Wczoraj wymieniałem olej w silniku 2.0 TDI CAGA wlałem całe 5 litrów i miarka pokazuje trochę ponad międzystan ,czyli akurat ,
-
Odpalanie zimnego silnika
Hejka . A co może ulec uszkodzeniu podczas ładowania akumulatora bezpośrednio w bagażniku ,pytam ,bo tez tak ładowałem ,a dopiero potem czytałem ,że ładować trzeba właśnie poprzez podpięcie z przodu.
-
Wymiana oświetlenia wnętrza A4 B8 kombi
Tak , ja wymieniłem dzisiaj oświetlenie na diody i w kabinie oraz tablica rejestracyjna jest ok ,ale oświetlenie bagażnika po zgaśnięciu delikatnie się żarzy . Byłem przed chwilką spróbować te ledy z bagażnika i włożyłem jedną w miejsce oświetlenia kabiny z tyłu , o dziwo tam nie mrugają.... w bagażniku mam ledy te z samego dołu po lewej stronie http://postimg.org/image/dcznw7zft/ a oświetlenie kabiny z tyłu jak i z przodu mam te u góry po prawej stronie.
-
kanister z ON
No hej , nie wiem czy dobrze wkleję tą fotkę ,ale spróbuję: http://i58.tinypic.com/25ui1b7.jpg u góry tej zaślepki jest zawias ,czyli otwiera się dołem do środka , strzałeczka pokazuje gdzie trzeba delikatnie podważyć ,np. śrubokrętem , potem jak włożysz do wlewu np. cieńki wężyk czy co innego to możesz go nie wyjąć bo w trakcie wyjmowania ta zaślepka po prostu będzie chciała się zamknąć ,musisz znowu śrubokrętem ją podtrzymać.
-
kanister z ON
miałem audi a4 z 2011 i tam była zapadka ,teraz mam z 2008 i zapadki nie ma , jak chcesz włożyć coś do wlewu ( np. cieniutki lejek) to musisz delikatnie podważyć od dołu ,ja tak robiłem np. śrubokrętem ,mam fotkę tego ,ale muszę teraz wyjść i nie mogę tego tu wrzucić .
-
Czy w A4 B8 2.0TDI 120KM występuje usterka mechanizmu napędu pompy olejowej?
No chyba ,ale jakby auto dostało za mało powietrza to by było mułowate ,a auto jedzie bardzo dobrze , mam porównanie ,bo miałem ostatnio b8 170 km CAHA i nie ma prawie różnicy, dlatego pytam czy ktoś ma ogarnięte te wartości ,jakie powinny być
-
Czy w A4 B8 2.0TDI 120KM występuje usterka mechanizmu napędu pompy olejowej?
Siemka. Był mechanik ,podłączył laptop i nie pokazało żadnych błędów... uruchamiał silnik , może za trzecim razem coś jakby chciał załapać ,tak było chyba kilkanaście razy, po czym silnik został uruchomiony , na lapku pokazało mu za wysoką dawkę paliwa na czwartym cylindrze ,ale po chwili się wyrównało , szczerze to nie wiem co było przyczyną , mechanik pracuje w aso audi i mówi ,że jeszcze nie miał przypadku awarii pompy oleju w tych modelach tzn. b8 , zwróciłem uwagę na jedną rzecz ,na lapku miał napisane coś zbliżonego jak: Wartość powietrza rzeczywista ( była w jednostkach g/s) Wartość powietrza potrzebna czy jakoś tak ( była w jednostkach mg/stroke) wg. mechanika ta wartość rzeczywista była zbyt mała i mówił ,że może czujnik masy powietrza czy jakoś tak ( ten który jest w obudowie filtra powietrza)jest zepsuty.. jakie powinny być te wartości ,napiszcie jak ktoś wie:) Pozdrawiam.Felek.
-
Czy w A4 B8 2.0TDI 120KM występuje usterka mechanizmu napędu pompy olejowej?
Witam. Kurcze mechanik miał przyjechać z laptopem wczoraj , nie przyjechał.... dzisiaj dzwonię do niego ,ale jest nieuchwytny , macie może kogoś ogarniętego z okolic Rybnika,Raciborza,Gliwic ? Bo już zaczynam wątpić w tego mechanika...
-
Czy w A4 B8 2.0TDI 120KM występuje usterka mechanizmu napędu pompy olejowej?
Czekam na mechanika z laptopem ,za godzinę ma przyjechać ,zobaczymy co sie rozwinie dalej...
-
Czy w A4 B8 2.0TDI 120KM występuje usterka mechanizmu napędu pompy olejowej?
Dziękuję ,rozsądek mi podpowiada ,że tak należy zrobić , chociaż pokusa jest aby spróbować jeszcze raz go uruchomić
-
Czy w A4 B8 2.0TDI 120KM występuje usterka mechanizmu napędu pompy olejowej?
Dominik Ja nie oglądałem czerwonej, dałem zadatek na niebieską ,której nie kupiłem... ta jest ciemny brąz ,
-
Czy w A4 B8 2.0TDI 120KM występuje usterka mechanizmu napędu pompy olejowej?
sprawdzałem ,poziom jest ok, w tej audi jest bagnet ,w poprzedniej nie miałem bagnetu ,tylko na wyświetlaczu można było sprawdzić....
-
Czy w A4 B8 2.0TDI 120KM występuje usterka mechanizmu napędu pompy olejowej?
Wiesz ,obawiam się ,że jak "poszedł' imbusik to mogę pogorszyć sprawę...
-
Czy w A4 B8 2.0TDI 120KM występuje usterka mechanizmu napędu pompy olejowej?
Witam:) Postanowiłem podpiąć się pod ten wątek, mam pytanie ,dzisiaj wyjeżdżając z garażu zgasło mi auto...ale po kolei wyjechałem z garażu na podwórko ,wyłączyłem silnik , po kilku minutach uruchomiłem silnik i zacząłem cofać do tyłu , po przejechaniu ok. 15 metrów -w bramie wyjazdowej silnik mi zgasł ( wyjeżdżałem praktycznie na wolnych obrotach -bez gazu) odwróciłem głowę do przodu i kątem oka zobaczyłem na wyświetlaczu kontrolkę ciśnienia oleju...ale po sekundzie zgasła, przestraszyłem się , nie wiem czy silnik zgasł bo po prostu miałem za mało czy coś się stało z napędem pompy oleju , próbowałem po chwili uruchomić silnik ,ale nie załapał - kręciłęm stosunkowo krótko bo się bałem ,teraz go nie uruchamiam ,co mam zrobić ,wołać kogoś z laptopem ,czy od razu do mechanika ,aby lucknąć na pompę , autem przejechałem po zakupie ok.100 km:( , przebieg to 125 tys. udokumentowany ,ale wiadomo jak jest.Poradźcie , spróbować jeszcze raz go uruchomić np. jutro?
-
[B6 AWX] Kopcenie na biało po wyjęciu bagnetu
Masz turbo diesla to nie przechodź na pół syntetyka , ja w swojej yarisce przeszedłem w dwóch etapach z minerała na syntetyk ... nigdy na odwrót
-
jakie zmiany po 9.2009r
Jeśli się nie mylę wydłużono słynny imbusik do 100 mm.
-
Kiedy zmieniać olej z 5W40 na 10W40
Mój przedmówca ma rację , przecież masz turbo w swoim aucie , więc tylko syntetyk 505.01 .
-
DPF - jest czy nie? Prosze o opinie.
nie spotkalem jeszcze B7 1,9 TDi z DPF-em , nie zapali cie sie bo DPF-a nie masz ( chyba ze sie myle) :) Łukasz na 100% się mylisz , są bowiem B7 1,9 TDI z DPF-em jak i bez , z tego co pamiętam wystarczy spojrzeć na wlepkę w książce serwisowej , autka z DPF-em mają na dole -nad spalaniem 7GG , a bez 0GG , czy jakoś tak podobnie.
-
Biały wyświetlacz ?
Nie dam fotki bo nie mam Nie zrobiłem , bo nie myślałem w tamtej chwili o fotkach , a teraz już na szczęście ten objaw się nie pojawia (oby nigdy nie wrócił) Łukasz pod Vag-a bym podłączył ,ale nie mam gdzie narazie , może odezwie się ktoś z Rybnika bądź okolic?
-
Biały wyświetlacz ?
Nie wiem , bo nie mam Vag-a , ma ktoś może w okolicy Rybnika? Grzegorz jak myślisz , psuje się wyświetlacz ...czy może coś ze stykiem gdzieś nie tak?
-
Biały wyświetlacz ?
Witam. Panowie doradźcie co mogło być przyczyną ,że wczoraj zaświecił mi się na biało wyświetlacz pomiędzy zegarami. Przejechałem ok. 200 km , zostawiłem auto , po godzinie otwieram drzwi a tu wyświetlacz cały na biało ...(brak jakichkolwiek cyferek ,literek po prostu jakby białe tło) zamykam drzwi kilka razy wyświetlacz gaśnie i zaświeca się odpowiednio za każdym razem na biało . przejechałem ok. 30 km , zostawiłem auto na ok. godzinę , później wszystko było ok. i jest nadal ok. tylko raz miałem taki przypadek właśnie wczoraj, ma ktoś z Was jakiś pomysł ,co to mogło być?
-
Uszczelka za turbiną przy wylocie - jak wymienić ?
Podczas ewentualnej wymiany też będziesz musiał ruszyć nakrętką ( przy odkręcaniu) więc popsikaj jakimś odrdzewiaczem itp. i próbuj ruszyć nakrętką najpierw w lewo potem w prawo dokręć trochę.Jak jednak będziesz czuł już spory opór to lepiej nie ryzykuj i wymień uszczelkę , na pewno nie jest droga.
-
[B8 CAHA] Czarna "LALUNIA"
Bogdan gratulacje dla Ciebie za upór w dążeniu do celu:oklasky: Naprawdę efekt powala:notworthy: Jak byś tak czasem - przypadkowo sprzedawał to daj znać na pw.