Treść opublikowana przez Andrzej K
-
[ALL B6] Gdzie powinien być podłączony ten wężyk?? Zdjęcia!
Po to by kwaśne opary z akumulatora nie powodowały devastacji elementów metalowych .
-
[ALL B6] Gdzie powinien być podłączony ten wężyk?? Zdjęcia!
Mi to wygląda na odpowietrzenie akumulatora. Drugi koniec tej rurki znajdziesz w zbiorniczku płynu do spryskiwaczy.
-
[ALL B7] Aparat telefoniczny do Audi
Przeczytaj wątek Malika: http://www.a4-klub.pl/smf/b6b7_instalacja_fabrycznego_modulu_bluetooth-t32362.0.html .
-
[ALL B6] SWAP z multi na manuala
Zapewniam Cię jeszcze raz, że opisu takiej przekładki nie znajdziesz na tym forum .
-
[ALL B7] Aparat telefoniczny do Audi
1234
-
[B7 BPW] Filtr cząstek stałych
Z uwagą śledzę ten temat, bo też jeżdżę z DPF-em (na razie, odpukać! sprawny ). Mam pytanie do wszystkich tych, którym zapchał się DPF; po jakim przebiegu to się stało? Czy były wcześniej jakieś niepokojące objawy? Jak często, przed całkowitym zapchaniem zapalała się żółta ikonka sygnalizująca rozpoczęcie procesu wypalania DPF-a? Co kilka tysięcy, co kilkaset czy może, co kilkadziesiąt kilometrów? A może wcale się nie zapalała?
-
[ALL B6] SWAP z multi na manuala
Spójrz na tytuł tematu; piszemy tu o swapie multitronika na skrzynię manualną.
-
[ALL B6] SWAP z multi na manuala
Prawdopodobnie problem jest bardzo duży, a można o tym wnioskować po ilości i zawartości postów o treści takiej jak Twój. Zazwyczaj sprzeczają się w nich osoby sądzące, że taka przekładka jest możliwa i opłacalna z osobami mającymi przeciwne zdanie. Obie grupy dyskutantów wspierają się opiniami zasłyszanymi od kolegi, którego kolega dokonał lub próbował dokonać takiej wymiany . Mnie osobiście sceptycznie nastawia do takiej przekładki fakt, że ani na tym forum, ani na tym drugim (i trzecim też!) nie znajdziesz opisu z wykonania takiej przekładki, a temat jest poruszany już co najmniej od dwóch lat .
-
[ALL B7] Dodatkowe ogrzewanie elektryczne VALEO
W tym wątku: http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t114274.0.html;highlight=nagrzewnica+elektryczna DaRo4422 opisuje w jaki sposób sprawdzić, czy mamy taką nagrzewnicę. Mnie samemu nie chciało się sprawdzać, ale w zimie gdy klimatyzację mam włączoną w trybie AUTO to bardzo szybko po uruchomieniu silnika ciepłe powietrze leci na przednią szybę i czuć lekki zapach rozgrzewającej się spirali.
-
[ALL B7] Schowek trójkąta
Ponieważ zacząłem ten wątek wypadałoby go też zakończyć. 5 lutego 2010 kupiłem w ASO zamknięcie uchwytu trójkąta. Nazywa się to w terminologii ASO: "Śruba" -nr katalogowy 8E9860333 i kosztowało 2,16zł :>.
-
[ALL B7] Dodatkowe ogrzewanie elektryczne VALEO
Ktoś już kiedyś pisał na tym forum o takiej nagrzewnicy. Jesteś pewien, że w Twoim samochodzie jej nie ma?
-
[ALL B6] Paliwo ucieka przez odpowietrznik baku
Nigdy nie miałem problemów z wyciekami lub plamami na błotniku. Zawszę tankuję do pierwszego odbicia i wyjmuję pistolet z wlewu. Taki nawyk wyrobiłem sobie przy moim poprzednim samochodzie (benzyna), gdzie w instrukcji było wyraźnie zalecenie by tankować w ten sposób. Nalewanie większych ilości paliwa ponoć źle wpływało na pochłaniacz par paliwa i mogło być przyczyną pojawiania się zapachu paliwa w kabinie. A jak mówi stare przysłowie; przyzwyczajenie jest drugą naturą .
-
[ALL B7] Ściąganie auta przy hamowaniu...
Dobrze Ci powiedzieli, tylko geometrii nikt Ci nie sprawdzi za darmo. Dlatego proponuję sprawdzenie hamulców, a dopiero gdy okaże się że hamulce są w porządku sprawdzałbym luzy w zawieszeniu i jego geometrię.
-
[ALL B7] Ściąganie auta przy hamowaniu...
Ciśnienie powietrza w poszczególnych kołach pewnie sprawdzałeś? Na Twoim miejscu podjechałbym na stację diagnostyczną, tę na której zwykle robisz badanie techniczne. W stacji gdzie od lat robię przeglądy swoich samochodów, za samo sprawdzenie hamulców nigdy nie wzięli ode mnie ani grosza.
-
[ALL B6] Schowek się nie otwiera - popsuty zamek? Pomocy...
Przeczytaj ten wątek.
-
[B6 BFB] Roleta bagażnika
Czytałeś ten temat ? Wprawdzie to o B5, ale w B6 pewnie będzie podobnie. Jeżeli roleta wyskakuje z zaczepów to może to być problem z gniazdami w boczkach bagażnika. O ile nie są uszkodzone (popękane), to pomoże zestaw naprawczy: opis z numerem katalogowym w tym wątku.
-
[B6 AVF] Radio concert
Przeczytaj - ten temat poradzisz sobie .
-
[ALL B5] Spięcie czy próba kradzierzy?
Sprawdź jutro datę i czas przed i po odpaleniu samochodu. Bardzo prawdopodobne, że Twój rozrusznik jest sprawcą kradzieży (prądu!). Jeżeli akumulator nie wyrabia to wskutek dużego spadku napięcia zegar się zeruje. Pozdrawiam Andrzej
-
[INNE] Fiat Siena 1.2 HL
Moim poprzednim samochodem też była Siena [1,6HL] z 1998roku . Miałem ją od nowości, przejechałem nią 120 kkm i nie dam na nią złego słowa powiedzieć . Wiadomo, że to nie Audi, ale cen tych samochodów też nie można porównywać .
-
Karta graficzna nie działa :/
Prędzej chyba PCI Express? Ale zgadzam się z sołtysem85; sprawdź osadzenie karty graficznej w gnieździe na płycie i połączenie wyjścia karty z kablem do monitora.
-
[B7 BRD] Wlałem 505.01 Castrol a mam DPF zmienić na 507 czy nie (przejechałem 10 tys.)??
He, He, zadając to pytanie miałem dziwne przeczucie, że odpowiedź będzie właśnie taka . Dużo w tym wszystkim marketingu, jako rzecze Turdzi .
-
[B7 BRD] Wlałem 505.01 Castrol a mam DPF zmienić na 507 czy nie (przejechałem 10 tys.)??
Pochwal się, co ile kilometrów uruchamiało Ci się wypalanie DPF-a?
-
[ALL] Pozytywne opinie o multitronic
Co prawda nie jestem Bartkiem, ale z instrukcji serwisowej multitronika wyczytałem, że koło zamachowe dwumasowe stosowane jest we wszystkich Audi z silnikami czterocylindrowymi. Wynikałoby z tego, że w Twoim również :>.
-
[ALL B5] Carbon
Ładnie to okleiłeś, niestety na pierwszy rzut oka (przynajmniej dla osób mających takie hobby jak ja :>) widać że to imitacja carbonu.
-
[B6 AVF] Przy kolizji nie wystrzeliła poduszka jaka przyczyna?
Przecież czujnik obciążenia fotela jest w każdym samochodzie w którym są kontrolki zapięcia pasów, inaczej kontrolka niezapiętych pasów pasażera i sygnał dźwiękowy aktywowałyby się za każdym razem gdy ruszymy samochodem bez pasażera na przednim siedzeniu.