Treść opublikowana przez mstan
-
[ALL] Problem z Centralnym Zamkiem
Witam Właściwie taka sytuacja jest normą u anglików,gdzie drzwi kierowcy są z prawej strony. Od jak dawna masz autko. Pozdrawiam
-
[ALL B5] Co to jest??? i gdzie to kupić????
Witam Jest to rurka podciśnieniowa z zaworkiem zwrotnym i z reguły nie ulega uszkodzeniu (chyba że pęknie,tak jak u Ciebie). Z powodzeniem możesz kupić używkę. Pęknięta rurka podciśnieniowa może mieć wpływ na stabilną pracę silnika. Pozdrawiam
-
[B5 AEB] Dziwny stukot-pytanie
Witam Właściwie to musiałbyś to bardziej sprecyzować bo jeżeli to coś jest z prawej strony przy silniku,to mogą być zaworki wtryskujące które mogą cykać jeżeli są zużyte.Natomiast przy prawym nadkolu nie ma co stukać. Najlepsza by była fotka. Pozdrawiam
-
[ALL B5] Sterowanie lusterkami
Witam Ja bym spróbował zmieni biegunowość kabelków zasilających przełącznik lewe -prawe lusterko. Wszystko powinno być odwrotnie. Pozdrawiam
-
[ALL B5] Bębenek zamka od kierowcy zacina się.
Witam Jak najbardziej jest to możliwe,tylko że rozebranie zamka i wymiana bębenków to raczej precyzyjna robota(musiałbyś mieć zegarmistrzowskie zdolności).No może troszkę przesadziłem.Powodzenia. Pozdrawiam
-
[B6 ALT] Piekarnik na zimnym silniku
Witam Spróbuj ustawić temperatur na 22*C Może się coś zmieni. Pozdrawiam
-
[B5 ADR] Co to za część?
Witam Klima załącza się od temperatury +3*C ,ale nie chłodzi i to chyba normalny objaw. Ja w okresie jesieni lub wiosny używam klimy w chłodne ale deszczowe dni kiedy mi lekko zaparują szyby. Po 2-3 minutach szyby są osuszone.(ale śnieżynka zapala się mimo że z nawiewów leci ciepłe powietrze) I prawdą jest chyba to że klima zaczyna chłodzić gdy temperatura otoczenia jest wyższa od 15*C(dokładnie nie sprawdzałem ) Pozdrawiam
-
[B5 ADP] Wysoka temperatura silnika
Witam Faktycznie wygląda to tak jak byś miał kłopoty z drożnością dużego obiegu cieczy chłodzącej. Niewydolność pompy,lub termostatu. Nie wymieniaj czujnika w chłodnicy,załączy się dopiero jak będziesz miał dolną część chłodnicy gorącą (przy czujniku 87*Celsjusza). Wysoką temperature masz przy silniku a chłodnica jak piszesz jest w porządku. Pozdrawiam
-
[B5 ADP] Wysoka temperatura silnika
Witam Czujnik czy termo włącznik znajduje się po prawej stronie chłodnicy. Przy węży wychodzącym. Jest trzy pinowy czyli dwustopniowy. Dolną część chłodnicy masz chłodną więc dlatego nie załącza wentylatora klimy i tak jest prawidłowo. Pozdrawiam
-
[ALL B5] Uszczelnienie dolotu / przepustnicy
Witam Moim zdaniem to ta opaska jest przykręcona tą śrubką którą zaznaczyłeś czerwoną strzałką.W oryginalnej opasce nie ma żadnej śrubki i opaska powinna dochodzić do końca,ale to musiałby Ci ktoś inny potwierdzić (posiadacz ADR-a). Czy to tak trudno zajrzeć pod maskę i napisać jedno zdanie? Pozdrawiam
-
[B5 AHL] Nadmierne spalanie benzyny ?
Witam "zauwazylem ze niektorzy pisza o odczytywaniu temperatury z klimatronik- o co chodzi ? Pod tym linkiem znajdziesz wszystkie informacje. http://www.a4-klub.pl/smf/kody_klimatronika-t70.0.html Pozdrawiam
-
[ALL B5] Uszczelnienie dolotu / przepustnicy
Witam Oglądałem prowadnice ssącą powietrza w Etce i wydaje mi się że nie ma w tym miejscu nic, a poza tym jest to popękane i nie ulega wątpliwości że w jakimś stopniu ma to wpływ na pracę silnika. Chyba najlepszym wyjściem będzie dokupienie nowej prowadnicy 058 133 375A. Pozdrawiam
-
[B5 AVV] Odcięcie pompy paliwa
Witam Nie ma to większego znaczenia pod warunkiem że nie będzie miało zbytniego wpływu na pracę pompy paliwowej. Pozdrawiam
-
[B5 ADP] Wysoka temperatura silnika
Witam Czujnik podaje sygnał do ECU z pewną tolerancją(jak każdy opornik). Przejrzyj jeszcze drożność wężyka dochodzącego do górnej części zbiorniczka wyrównawczego.Jeżeli będzie drożny i nie ubywa Ci płynu nie ma się czym martwić. Pozdrawiam
-
[B5 ADP] Wysoka temperatura silnika
Witam Myślę że nie masz powodu do zmartwienia. Jeżeli naprawdę temperatura byłaby tak wysoka to miałbyś kłopot z utrzymaniem ilości płynu w układzie. Może to być tylko błąd pomiaru(czujnika) Zimna chłodnica u dołu świadczy o dobrej sprawności układu chłodzenia jak i termostatu. Pozdrawiam
-
[B5 AVV] Odcięcie pompy paliwa
Witam Raczej tak bo są ponumerowane.(kolega zadał pytanie dość precyzyjnie i sądzę że wie o co chodzi). No ale kostka 11 niebieska. kostka 13 zielona. Pozdrawiam
-
[ALL B5] Centralny zamek Montaż Pomocy!
Witam No widzisz teraz możesz powiedzieć że się czegoś nauczyłeś,a nie zrobiłeś to co podpowiedzieli Ci inni. Pozdrawiam
-
[B5 AVV] Odcięcie pompy paliwa
Witam Odcięcia pompy paliwa kostka nr 11 przerywamy obwód kabla żółto-zielonego. Odcięcie zapłonu :kostka nr 13 przerywamy obwód kabelka czarnego. Pozdrawiam
-
[B5 AWT] Żywotność wtryskiwaczy BRC- (pomarańczowych)
Witam Chyba miałeś wyjątkowego pecha, to hałaśliwe ale dość trwałe zaworki wtryskujące.Możesz napisać co uległo uszkodzeniu-przestały trzymać czy spaliła się cewka. Pozdrawiam
-
[B6 BFB] Huczenie przy zbiorniku paliwa
Witam Adam to przez ten silnik i ciężką nogę Ci huczy w baku. Pozdrawiam
-
[B5 ADR] Brak mocy na zimnym silniku
Witam Wpiąć manometr w przewód zasilający listwę wtryskową i tak na wolnych obrotach 3,5 bara po ściągnięciu wężyka podciśnieniowego z regulatora ciśnienia 4 bary. Pozdrawiam
-
[ALL B5] Problem z komputerem ?
Witam Z pewnością nie ma to nic wspólnego z ECU(ale nie zaszkodziło by sczytanie błędów) i jeżeli nie będzie to pozostanie do sprawdzenia ciśnienie w kolektorze paliwowym (regulator ciśnienia). Następnie zaworki wtryskowe paliwa. Pozdrawiam
-
[ALL] Dwie sondy-jak to działa ?
Witam Pierwsza już koryguje dawki paliwa a druga ją sprawdza,a właściwie sprawdza poprawną pracę katalizatora. Pozdrawiam
-
[B5 ADR] Brak mocy na zimnym silniku
Witam Trochę przesadziłeś z tą sondą :"w pełni sprawna sonda podaje sygnał po ok 4-5 sekundach po odpaleniu silnika" "Najnowsza generacja tzw. sond planarnych już po 10 sekundach przekazuje dokładne parametry do modułu sterowania silnika. Obecnie inżynierowie Boscha pracują nad dalszym skróceniem o połowę tego, już i tak bardzo wyśrubowanego, wyniku." To silnik ADR z 96r Pozdrawiam
-
[B5 AHU] Brak ciepłego powietrza-błędy climatronica/vaga
Witam "Poza tym temp. silnika nawet po trasie ok.40km osiąga ok. 80 stopni" Wymień termostat i nie ma on związku z przepustnicą. Pozdrawiam