Treść opublikowana przez mstan
-
[B5 AEB] Problem z dwoma popychaczami nawet po wymianie
Witam Z pierwszego Twojego postu wynika że faktycznie możesz mieć kłopot z ciśnieniem oleju.Jak sam piszesz wszystko cichnie po chwili jak silnik pracuje na wyższych obrotach.Jak najbardziej by był wskazany pomiar ciśnienia,gdyż hałasujące zaworki to pryszcz,ale zbyt niskie ciśnienie nie służy turbince. Pozdrawiam
-
[B6 AVF] Zacinający sie pilot - czasem nie działa otwieranie
Witam Sprawdź to się przekonasz-bardzo prawdopodobne. Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Silnik nie pali, świeci się IMMO...
Witam Skoro miałeś już kłopoty z immo to czeka Cię zdejmowanie kierownicy (ażeby zdjąć osłonę plastykową)pod którą znajduje się stacyjka a na niej cewka od immo.U mnie osobiście wystarczyło zdjęcie wtyczki i przeczyszczenie środkiem w aerozolu do połączeń elektrycznych.Już jakieś dwa lata mam spokój. Pozdrawiam Ps.Myślę że nie zaszkodzi jak sprawdzisz i przekonserwujesz połączenia od czujników,sterownika ABS.
-
[B6 ALT] Problem z odpaleniem po wyskoczeniu kontrolk "sonda lambda"
Witam Czujnik temperatury tak jak wiele innych czujników w silniku przekazuje dane do ECU, a przepustnica jest tylko elementem wykonawczym(jest sterowana przez ECU na podstawie tego co podają czujniki). Tak jak już koledzy powiedzieli czujnik to czujnik, a przepustnica to przepustnica.Skoro wyskakuje Ci błąd przepustnicy to(zależy też jaki)należałoby przeczyścić ją trochę (mam tu na myśli potencjometry).Jeżeli nie masz doświadczenia w takich sprawach to czynność tą zleć komuś. Pozdrawiam
-
[INNE] Audi A2 1.4 75km Problem z strzelającym kołem zębatym na zimnym silniku
Witam To alternator ma sprzęgło (czy coś w tym rodzaju)? Pozdrawiam
-
[B5 ADR] Wyciek oleju przez bagnet
Witam Przeczytałem wszystkie posty (Nie będę ich komentował). Ciśnienie które powstaje na wskutek nieszczelności pierścieni w korpusie silnika i w misce olejowej to spaliny pomieszane z rozpylonym olejem. Są one odprowadzane przez odmę do układu dolotowego-ssącego. Jeżeli w skrzyni korbowej powstaje większe ciśnienie może to świadczyć o niedrożności odmy. Jak masz silnik zdemontowany to tylko ułatwia sprawę. Pompa olejowa nie wytwarza ciśnienia w skrzyni korbowej bo jeżeli nawet wyrzuci olej do skrzyni przez nieszczelność to najpierw go musi pobrać z dolnej części skrzyni korbowej -czyli z miski olejowej. Pozdrawiam
-
[B5 ADR] Intensywny zapach paliwa w kabinie
Witam A może powinieneś sprawdzić wężyki i cały układ filtra z węglem aktywnym. Z tego co wiem to no odpowiada za to żeby opary BP nie wędrowały po komorze silnika ,nie wspomnę już o kabinie. Pozdrawiam
-
[B5 ADR] Ciągłe problemy przy odpalaniu auta.
Witam Jak byś uważnie czytał to byś już wiedział że najczęstszą przyczyną niedogrzania silnika jest walnięty termostat. Nie wystarczy wykasować błąd ,trzeba naprawić usterkę z nim związaną i po wykasować błąd.(wymienić sondę). Pozdrawiam
-
[B5 AHU] Sterowanie klapą obiegu wewnętrznego
Witam Pierwsza klapa jest regulowana silniczkiem sterowanym pośrednio przez czujnik temperatury(klapa przymyka się w czasie kiedy powietrze ma niską temperaturę-w okresie lata stoi pionowo) Druga z kolei klapa zamyka się całkowicie w momencie włączenia recyrkulacji-przycisk na klimatroniku.Zamyka ją siłownik pneumatyczny który działa jak jest uruchomiony silnik(wykorzystuje podciśnienie w układzie dolotowym). Pozdrawiam
-
[B6 AWX] Łożysko alternatora
Witam Zajrzyj do działu warsztat.Jest tam temat wymiany łożysk ze zdjęciami. Pozdrawiam
-
[B5 ADR] Temperatura oleju i płynu chłodzącego
Witam Niewątpliwie kolega ma racje z termostatem. Pozdrawiam
-
[B5 AEB] Sonda lambda
Witam To będzie 01 elektronika silnika ,blok pomiarowy 08 i kanał 7,8,9 . Pozdrawiam
-
[B5 ADR] Temperatura oleju i płynu chłodzącego
Witam Mój czas jest podobny.Co do temperatury oleju to wygląda podobnie ze względu na chłodniczkę oleju,która w okresie wzrostu temperatury działa jak nagrzewnica, a po rozgrzaniu silnika schładza go do temperatury płynu chłodzącego. Pozdrawiam
-
[B5 ADR] Huczy przy skręcie
Witam Jeżeli Twoje uszy wytrzymują taki dźwięk to łożysko powinno wytrzymać bez problemu.Należy jednak o tym pamiętać i nie szarżować. Pozdrawiam
-
[B6 AMB] Brak mocy, zgrzyt z silnika
Witam Nie ma katalizatora.Tak pisze? 16840 System oparów-mała nieszczelność. U siebie swego czasu kilka razy sprawdzałem szczelność gumowych węży opasek i co tylko było możliwe.Dopiero jak pokorkowałem cały dolot i podłączyłem sprężone powietrze to się okazało że w metalowej rurze poprzecznej mam sporą dziurkę której normalnie bym nie zlokalizował.Spróbuj tak może coś wyjdzie. Jak już będziesz miał odkręconą rurę gumową przy turbince to sprawdź czy wirniczek turbinki obraca się płynnie-nawet najmniejszy opór miejscowy świadczy o tym że coś z łożyskami jest nie tak . Pozdrawiam Ps. dodam że turbinka dawała normalne ciśnienie,tyle że przy większych obrotach zaczynała ładować.
-
[B5 AHU] Problem z ogrzewaniem
Witam No to masz kłopot. Sprawdź jeszcze węże prowadzące do nagrzewnicy, może masz kłopot z drożnością węży. Pozdrawiam
-
[ALL B5] Terkocze nawiew/klima
Witam Jeżeli wpadło Ci coś do wentylatora to sprawdź czy masz w ogóle filtr przeciwpyłkowy. Pozdrawiam
-
[B5 AHU] Problem z ogrzewaniem
Witam W ustaleniu przyczyny najprędzej pomoże sczytanie błędów ze sterownika klimy VAG-iem,lub z klimatronika. http://www.a4-klub.pl/smf/kody_klimatronika-t70.0.html Tu znajdziesz niezbędne informacje Pozdrawiam
-
[B5 AVV] Wentylator klimy
Witam Wentylator klimy jest uruchamiany przy włączaniu klimy, albo czujnikiem temperatury znajdującym się po stronie wiska w dolnej części chłodnicy.Można go by było sprawdzić to znaczy zdjąć wtyczkę. Jeżeli przestanie chodzić to wszystko jasne. Pozdrawiam
-
Ganiazdo / port komputera nie działa
Witam Wpisz do "szukaj" :gniazdo diagnostyczne bod 2, lub obd 2.Na pewno coś tam dla Ciebie się znajdzie.(Tomek 23) Pozdrawiam Jeżeli nic nie wyszło to wciśnij ponów wyszukiwanie
-
Wymiana pompy paliwa w Audi A4 B5 1.6 ADP
Witam "Nie jest konieczne włączenie stacyjki." to co pompa ma chodzić na okrągło.Moim zdaniem to stacyjka przejmuje rolę przekaźnika i załącza pompę i nie tylko przejmuje jej obciążenie, a nie jest do tego przystosowana. Jakiś czas temu byłem zmuszony do wykonania pomiarów ciśnienia w układzie paliwowym i co się okazał, że owszem ciśnienie paliwa spadało mi do zera, ale przy uruchamianiu silnika w ciągu sekundy było w normie i nie było to powodem kłopotów z odpalaniem silnika. "Łapiemy ja za krawędź i mocna przekręcamy lewo jakieś 15 Stopni powinna wyjść z prowadnic," W większości aut z tych roczników i nie tylko przekręcenie pompy bez użycia specjalnego klucza nie jest możliwe,więc lepiej być do tego przygotowanym. Pozdrawiam Ps. Ale nie każdy ma taką krzepę w rękach.
-
Wymiana pompy paliwa w Audi A4 B5 1.6 ADP
Witam Czy po zmostkowaniu 30 i 32 nie będzie Ci wyrzucać błędu na VAG-u ?(eliminujesz przekaźnik) Pozdrawiam
-
[B5 AJM] Alarm Presto BP(bezpilotowy) do audi a4 1.9 tdi z 2000 roku
Witam Dopasowałeś coś z tego do siebie. Pozdrawiam
-
[B5 ADR] Błędy na silniku co nie tak
Witam 17967 P1559 462F Błąd podstawowego ustawienia przepustnicy, uszkodzona. Trzeba się czepić przepustnicy.Może to coś z kabelkami! Pozdrawiam
-
[B5 AJM] Brak podświetalania (mruganie) zegara i przebiegu
Witam Spróbuj zdemontować zegary i rozłącz wtyczki, następnie oczyść je lub spryskaj preparatem do połączeń elektrycznych. Po tym zabiegu dobrze by było sprawdzić to VAG-iem. Pozdrawiam