Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Co to za część?


Rosji55

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono .Otóż teraz klima mi się nie załącza.Pojechałem do gościa no i co - ON nie wie co jest?hmm!! Gość od klimy ech.Nawet mi się zapytał co to jest? Więc ja was się pytam może wiecie:

Ts2eYOZJ.jpg

Powiem że klima była nabijana 4 miechy temu i w ciepłe dni chodziła ale czasami się mi nie załączała, ateraz cały czas nie załącza.Naciskam śnieżynkę i przy naciskaniu się pojawi ale jak wezmę palca to od razu znika i lipa nic nie chodzi. Co może być przyczyną i jak ją na krótko sprawdzić czy wogólę chodzi.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze była nabijana to jest mało powiedziane. Ja tez pojechałem na nabicie klimy , wszystko ok dodatkowo nabił mi nabój z kontrastem, po ok 1 miesiącu klima chodzi ale niechlodzi jak należy.

Pojechałem ponownie , wzięli lampę ultrafioletowa i szukali wycieku , nieznalezli nic.

Naładowali mi ponownie oczywiście bezpłatnie (gwarancja) ale patrzyłem ile tym razem bo na naklejce pisze 650 + 50 g . Wepchali mi tym razem 800g. Od tej pory mam spokój.

Musisz sprobować czy wlaczy ci sie przy dodatniej temp. Czy gaz jest nabity odpowiednio.

W ostateczności tzw.prądnica niepada. A zobacz jeszcze pasek od klimy czy jest lub czy nieluźny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...klima aktualnie może się nie załączać ze względu na temperaturę czyli poniżej 5 C... tak jak koledzy wyżej sugerowali

jest to zabezpieczenie

sprawdź na klimatroniku lub VAG'iem czy nie masz żadnych błędów, żeby być pewnym, że to temperatura jest powodem nie załączania się klimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klima włącza się od +15 stopni

Z tego co pamiętam to włącza się od +3

To co zaznaczyłeś na zdjęciu to chyba taki zawór ciśnieniowy, u mnie po wyłączeniu silnika słyszę jak coś z niego ucieka - ale tak ma być. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Klima załącza się od temperatury +3*C ,ale nie chłodzi i to chyba normalny objaw.

Ja w okresie jesieni lub wiosny używam klimy w chłodne ale deszczowe dni kiedy mi lekko zaparują szyby.

Po 2-3 minutach szyby są osuszone.(ale śnieżynka zapala się mimo że z nawiewów leci ciepłe powietrze)

I prawdą jest chyba to że klima zaczyna chłodzić gdy temperatura otoczenia jest wyższa od 15*C(dokładnie nie sprawdzałem )

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy przypadkiem to nie jest zawór to napełnienia czynnika :mysli: niestety nie może mi sie otworzyć zdjęcie a z miniaturki nie dostrzegam zbyt dużo.Na forum w nie jednym wątku jest napisane ze klima sie nie załącza poniżej 5*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem co wy tam piszecie

u mnie klima chodzi normalnie czy to zima czy lato

w zeszłym roku zima -10C właczyłem klime aby troche pochodziła i chłodziła bdb

klima ma chodzic nie ważne czy -50 czy + 50C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym roku zima -10C właczyłem klime aby troche pochodziła i chłodziła bdb

klima ma chodzic nie ważne czy -50 czy + 50C

być może ze jest już inaczej w poliftach.Ale u mnie,brejdaka czy sąsiada to klima się nie załącza niestety jak jest mniej jak 5*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem co wy tam piszecie

u mnie klima chodzi normalnie czy to zima czy lato

w zeszłym roku zima -10C właczyłem klime aby troche pochodziła i chłodziła bdb

klima ma chodzic nie ważne czy -50 czy + 50C

:mysli: u mnie poniżej 2,5 st. nie załącza się klima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na zdjęciu to jak na mój gust zawór do nabijania klimy... ale jak poprzednik pisał za małe zdjęcie...

nie miałeś czasem ostatnio rozrządu zmienianego ???

u mnie po rozrządzie klima przestała chłodzić... okazało się że spece nie podłączyli po robocie z powrotem złączki przy czujniku niskiego ciśnienia czynnika chłodzącego...

ja wyniuchałem to kodami do klimatronika... potem tylko demontaż dolnej kratki w zderzaku po stronie pasażera i wszystko się wyjaśniło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zaznaczyłeś na zdjęciu jet to czujnik ciśnienia- (zawór do napełniania klimy jest po lewej stronie chłodnicy) kazda klima ma obwód niskiego i wysokiego ciśnienia -ten czujnik jest na obwodzie wysokiego cinienia a jego zadanie polega na tym ze w razie wycieku freonu około 50% spada ciśnienie i nie załączy się sprężarka- bo nie miała by co nabijać skoro masz za mało środka chłodzącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie klima załancza sie nawt teraz w te mrozy i to samo czynnie gdy na auto ustawie a autko jest na dworze i całe zamarzniete

nie ma prawa sie załączyć w te mrozy :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie klima załancza sie nawt teraz w te mrozy i to samo czynnie gdy na auto ustawie a autko jest na dworze i całe zamarzniete

nie możliwe :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie klima załancza sie nawt teraz w te mrozy i to samo czynnie gdy na auto ustawie a autko jest na dworze i całe zamarzniete

to tak jakby podczas śnieżycy właściciele stoku narciarskiego dodatkowo uruchamiali armatki śnieżne,

przecież to nielogiczne i nieekonomiczne.

Inżynierowie z Ingolstadt nie stosują nielogicznych rozwiązań !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mam coś nie tak???? ;(

nic nie masz nie tak, poprostu Ci się nie załącza jak jest mniej niż bodajze 4 stopnie ciepła ( B5 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...