Treść opublikowana przez M_ILES
-
[ALL B6] Wibracje na kierownicy przy 80-120km/h
Dzieki panowie za wszystkie rady. Dzis zrobilem wywazanie kol - alez sie teraz jezdzi, uuuu... Dzieki i pozdro
-
[B6 ALT] Bierze olej , zabrudzony zbiornik wywównawczy
"Co prawda nigdy nie miałem takiego silnika ale z tego co czytałem to użytkownicy srasznie narzekają na te jednostki ze wzgledu na zużycie oleju." Niestety tak jest, jakkolwiek by nie patrzec...oleju ubywa, hehe :>
-
[ALL B6] Bierze olej
Kolego, rzeczywiscie nie wiem, czy Ty czytasz to co Ci uprzejmie inni ludzie pisza, jesli masz problem z wytlumaczeniem swoich obaw mechanikowi, to prosze: HEAD GASKET BLOWN - trachnieta uszczelka pod glowica COOLANT LEAK (EXTERNAL OR INTERNAL) - wyciek plynu chlodzacego (wewnetrzny lub zewnetrzny) CRANKSHAFT or CAMSHAFT OIL SEAL (FRONT/REAR) - uszczelniacz walu, przedni/tylny COMPRESSION TEST - test kompresji (cisnienia, na cylindrach) Moze to pomoze...
-
[B6 ALT] Bierze olej , zabrudzony zbiornik wywównawczy
Kolego soltys85, te silniki lubia ale wypluc olej, rzadziej lyknac. Z doswiadczenia wiem, ze czesto uszkodzona odma oraz uszczelniacz walu (tylny i przedni), czasem ucieka przez uszczelnienie miski olejowej, tedy sie olej wydostaje w tych modelach. Glownie na trasie - wiadmo, inna temperatura pracy, wyzsze obroty, inne obciazenie... Pozdrawiam
-
[B5 ADR] Brak mocy. przepływomierz?
Wg mnie, jak najbardziej poprwana reakcja silnika. :> PS Czasem zapala sie ESP, gdy przeplywka jest uszkodzona i podaje zly sgnal do ECU.
-
[B5 ADR] Brak mocy. przepływomierz?
Kolego VAG i szukaj przeplywomierza, najlepiej oryginal
-
[B6 ALT] Bierze olej , zabrudzony zbiornik wywównawczy
Swiete slowa koledzy, uszczelka pod lupe! A nie kopci Ci silniczek na bialo? Jest jakis osad na korku wlewu oleju? Albo samemu, albo u mechanika test cisnienia robic i wszystko wyjdzie na jaw. Nie slyszalem, zeby ktos w UK robil uszczelke pod glowica, zatem nie wiem jakie to koszta. Powodzenia
-
[ALL B6] Bierze olej
A propos oleju, ile myslicie, moze ubyc oleju przez trachnieta uszczelke pokrywy zaworow? 0.5 na 1500km? (przy jezdzie na trasach, pow.130km/h) ;(
-
[B5 ADR] Silnik klekocze jak diesel
Pierwsze slysze, ze mechanik sie roboty nie podejmuje. Jak to nie chce?????????
-
[B5 ARG] Problem z napinaczem
Moze w milach ladowych?
-
[ALL B6] Bierze olej
Masz na mysli to, co pojawia sie na wyswietlaczu na desce? O ile wiem, to nie blad tylko wskazanie podrozy numer 1 - czas trwania. Poprawcie mnie jesli sie myle :>
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Moze jednak dojdziemy do porozumienia w sprawie miejsca?
-
[ALL B6] Bierze olej
Czy preparat do uszczelniania moze pomoc na takie wycieki oleju? Macie jakies doswiadczenia w tym zakresie?
-
[ALL] USZTYWNIANIE ZAWIESZENIE - prosba i rade
Witam panowie! Szukam dobrej rady, co zrobic, aby usztywnic fabryczne zawieszenie w B6 2.0? Wymienic amorki(jakie) i springi na inne? Ale jakie? Od innego modelu, jak np.S-line? Czy to wogole cos da? Wybaczcie jesli sie powtarzam, ale wszytuje sie w wiele watkow na tym forum, i trudno cos wyluskac. Dzieki
-
[B5 ADP] Problem z sondą
- [ALL B6] Bierze olej
Ad 2 Kolego temat rzeka, spektrum zbyt duze zeby wrozyc i Cie przerazac. Moze to byc jakas pier**la, moze to byc rowniez uszczelka pod glowica...- [B5 AJL] Dziwna sprawa ze stanem oleju
Zawsze sam mierz poziom oleju, zawsze w tym samym miejscu, im rowniejsza powierzchnia tym trafniejszy pomiar. Ja sprawdzam poziom po nocy, gdy caly olej juz scieknie do miski. Moze koledzy maja jakies jeszcze wskazowki? Poza tym, jesli podejrzewasz wyciek, to kolego wszystkie plyty spodnie OFF, silniczek szmatka wypucowac na blysk, i wowczas najlatwiej bedzie zaobserwowac wyciek (o ile bedzie to wyciek zewnetrzny) Pozdr- [B5 ADP] Problem z sondą
Tak sie zastanawiam, jakiej wersji ETKA koledzy uzywacie? (Juz nie pierwszy raz, wyszukuje jakis numer czesci, na forum zas pojawia sie zupelnie inny...) ;(- [B6 AVJ] Migająca kontrolka "Check Engine"
Ad.kontrolka - Nietstey tak kolego, od czasu do czasu sie zaswiecila, potem czesciej, a w koncu permanentnie, no i pojawilo sie potworne klekotanie, bo nie palil jeden cylinder... Ad.Cewki - do Twojego podejda cewki np. z AVJ Estate, AWT. Looknij tutaj: http://www.eurocarparts.com/ecp/c/Audi_A4_1.8_2001/p/Car-Parts/Engine-Parts/Ignition/Ignition-Coils/?413440481&1&85f7538f6755a060f922e77455a819175ae35695&IGCO W razie pytan pisz na gg.- Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Coraz lepiej to wyglada panowie...(ja juz tam wszedzie bylem, ale nie szkodzi) To gdzie planujemy najblizsze spotkanie?- [B6 AVJ] Migająca kontrolka "Check Engine"
U mnie kolego, to byly pierwsze objawy przejscia cewki nr2 do historii. Wymienilem wtedy wszystkie na BERU oraz wszystkie swiece na Bosch (3-elektrodowe). To byla rewelacyjna zmiana, auto odzylo... (O ile sie nie myle, Haynes pisze, ze szarawy nalot na swiecy swiadczy o dobrej kondycji silnika ).- Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Mnie sie bardzo podobaja Wasze propozycje, takie spontaniczne meetingi w weekend, dla mnie super to brzmi. Mi tego brakuje tutaj, zeby sie spotkac, pogadac o autach czy podzialac. To kiedy i gdzie? [Ja zapraszam do Yorku! ] Pozdrowionka- [B5 ADP] Problem z sondą
O ile dobrze sprawdzilem, niech jeszcze ktos z kolegow zerknie.- [B5 ADP] Problem z sondą
Jesli chodzi o numer ETKA to prosze: 032 906 265 (Audi revision 7.2 update 794) Ale gdy bedziesz kupowal u sprzedawcy to upewnij sie jeszcze.- [ALL B6] Bierze olej
Filmik super robota. Wg mnie, jesli silnik pryska od przodu (w strone chlodnicy) moze to byc uszczelniacz walu korbowego (ponoc w B6 sa z niezbyt trwalej gumy (tyle, ze przedni latwiej wymienic). Ale niech madre glowy cos poradza. Pozdrawiam - [ALL B6] Bierze olej