Wahałem się i zwlekałem ze stworzeniem tego wątku-ostrzeżenia ale czas mija i nic się nie zmieniło a być może pozwoli to uniknąć kłopotów innym forumowiczom. Również koleżanka i koledzy z grupy warszawskiej, na której spocie gościłem przez chwilę doradzali aby sprawę przedstawić na forum. Dotyczy ona osoby o nicku grzesiekA4 , profil: http://www.a4-klub.pl/smf/profiles/grzesieka4-u24288.html . Wszystkie opisane poniżej zdarzenia mam udokumentowane, sprawa została dzisiaj zgłoszona na policję, więc ja już nie będę miał przyjemności z tym osobnikiem się kontaktować, ale być może ktoś inny miał zamiar robić z nim jakieś transakcje dlatego myślę że warto ostrzec.
Otóż człowiek ten umieścił na stronie forum ogłoszenie o pilnej sprzedaży kompletu jarzm i zacisków do swap-a hamulców na 312mm http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_sprzedam_zaciski_z_jarzmami_od_passata_25tdi_idealne_na_swap-t79110.0.html;msg881022#msg881022 (gdyby pousuwał , i tak mam printscreeny). ponieważ jeden z moich znajomych był zainteresowany (ja dla siebie już miałem), zdecydowałem zakupić je od niego. Półroczny staż i ponad 200 postów na forum nie wskazywały na próbę oszustwa. Po upewnieniu się że mój znajomy jest wciąż zainteresowany (jest kierowcą TIR-a często w kilkudniowych trasach więc trwało to paręnaście dni w czasie których wciąż grzesiekA4 prosił o jak najszybszą decyzję i wpłatę), 25 maja miał już na swoim koncie 200 złotych przelane przeze mnie (tak jak pisałem na wstępie, na wszystko są dokumenty itd.). Był to poniedziałek, więc byłem przekonany że spokojnie w sobotę gdy znajomy zjedzie na weekend do domu części już będą w Rzeszowie i wykonamy robotę. Jak się niestety okazało grzesiekA4 prawdopodobnie nie miał do sprzedania żadnych zacisków i wymyślał wciąż nowe powody (często absurdalne lub śmiechu warte) powodujące niemożność ich wysłania.
Tutaj będą cytaty z PW, gg i czasem sms-ów (sposoby różne, bo unikał odpowiedzi i kontaktu, na szczęście to również mam zarchiwizowane – przezorność popłaca):
28.05 (spokojnie po 3 dniach)
ja: Hi kiedy wysłałeś zaciski z jarzmami, pytam bo moja poczta czasem nie zostawia awiza i nie wiem czy już mam do nich jechać
grzesiekA4: siemka pisze do ciebie z niemiec musialem wyjechac za grnaice moja dziewczyna je jutro wysle, sorki ze to tyle trwa...
ja: tak jak napisałem w pw szkoda, że mnie nie uprzedziłeś bo znajomy jest umówiony na sobotę z mechanikiem na założenie tych zacisków, dobrze by było jakby dziewczyna nadała je jutro przesyłką konduktorską, są 2 ekspresy Wa-wa Rzeszów :
z Gdyni 14.06 na Wschodnim, 14.18 na Centr. lub 17.03 (Wsch) 17.15 (Centr.), postaraj się to zorganizować, mój nr 605 340 755, niech puści sms jak nada
29.05 (spoko i tak szybko odpowiedział bo już na drugi dzień)
przepraszam cie bardzo ale raczej sie to nie uda...
2009-05-29 09:22:38
ona wysle to normalna paczka
2009-05-29 09:22:46
jeszcze raz z gory przepraszam...
Potem kontakt i odpowiedzi były rzadsze i ciekawsze:
ja: no to porażka, teraz musi wszystko o tydzień przestawiać (może tylko w soboty), a w czym problem żeby podjechać na któryś z dworców?, nawet nie trzeba specjalnie pakować,
2009-05-30 09:24:17
paczka poszła?
2009-06-02 09:28:05
witam, czy zaciski zostały wysłane w piątek?, paczki z Wa-wy przychodzą zwykle do 2 dni a dzisiaj jeszcze nie mam
grzesiekA4 łaskawa odpowiedź:
2009-06-02 09:29:30
dziewczyna miala wczoraj wyslac
2009-06-02 09:29:34
ja jestem za granica
2009-06-02 09:30:21
wiec napewno w tym tyg dostanieszs
ja:
2009-06-02 09:31:55
kolego trochę niepoważne podejście czekam już ponad tydzień i co chwila odpowiedź, że już miała wysłać, pisałem o nadaniu pociągiem i nie wiem czemu to nie pasuje?,
grzesiekA4:
2009-06-02 09:32:25
no bo nie ma takiej mozliwosci to troche wazy, (mój dopisek : niejedna kobitka ma cięższą torebkę) w ciagu dnia pracuje
2009-06-02 09:32:34
przepraszam ze tak sie to ciagnie
ja:
2009-06-02 09:34:17
a wczoraj na pewno wysłała?, bo miała cały weekend i jakoś jej się nie udało (w soboty i w niedziele poczta też pracuje)
grzesiekA4:
2009-06-02 09:34:34
no w niedziele raczej nie... (mój dopisek, w małym Rzeszowie można paczkę nadać 24h na dobę w każdy dzień w roku ale rozumiem, że grzesiekA4 nie potrafi sobie poradzić w dużym mieście stołecznym)
ja:
2009-06-02 09:35:58
W Rzeszowie tak (akurat nadawałem paczkę więc wiem) więc i w Wawie myślę że jest podobnie..., zresztą nieważne czy wczoraj poszła paczka?
grzesiekA4:
2009-06-02 09:36:17
chyba tak
2009-06-02 09:36:22
musze sie dowiedziec
ja:
2009-06-02 09:42:13
to czekam jak najszybciej na jakieś potwierdzone info (nie chyba), gdybyś tak nie zwodził mógł ktoś ze znajomych mi odebrać
2009-06-03 09:54:12
witam, i co z tą przesyłką?
2009-06-03 23:25:55
wciąż czekam na informację o przesyłce!
2009-06-04 13:55:40
Kolego widzę, że zachowujesz się jak dziecko i usiłej chować głowę w piasek. jeśli jutro nie otrzymam przesyłki lub z powrotem 200 zł, po południu zgłaszam sprawę o wyłudzenie. Do 300 zł jest wprawdzie występek niskiej wagi ale syf w papierach zostaje. Naturalnie sprawę opiszę też na forum. Miałeś ponad 10 dni na uczciwe załatwienie sprawy a i kilka opcji a nie potrafisz nawet udzielić informacji. Tyle z mojej strony.
Mijały dni ale jest w końcu jakaś odpowiedź:
2009-06-04 13:56:23
kolego dzis przesylka wyjdzie
2009-06-04 13:56:28
przepraszam za klopot
ja:
2009-06-04 15:13:28
nr przesyłki, skan dowodu nadania
2009-06-06 23:01:11
Wciąż żadnych informacji, w poniedziałek definitywnie zakańczam (a właściwie rozpoczynam) sprawę
2009-06-07 16:35:55
Ostateczne opcje: konto masz w mbanku, więc jeśli dzisiaj puścisz przelew ja będę go miał najpóźniej w poniedziałek do godz. 13 (tu nie ma żadnych opóźnień to jest jeden bank BRE) albo odbieram osobiście we wtorek zaciski z jarzmami (będę cały dzień w Warszawie , od rana do wieczora) plus 20 zł, które były przeznaczone na wysyłkę. Brak odpowiedzi (z wyborem opcji) lub pieniędzy na koncie w poniedziałek do 13.00 traktuję jako kolejny wykręt i oficjalnie zgłaszam sprawę
2009-06-08 17:32:43
co z tym jutrzejszym odbiorem
grzesiekA4:
2009-06-08 17:32:54
now sumie mozemy
2009-06-08 17:32:59
sie po polusniu umowic
ja:
2009-06-08 17:33:48
godzina?, miejsce? tylko konkretnie
grzesiekA4
2009-06-08 17:34:06
to napisze ci rano gdzie sie umowimy co i jak
ja:
2009-06-08 17:36:19
co rano ?, ja wyjeżdżam o 5 rano bo mam jeszcze parę spraw w drodze, mój nr już Ci raz wysyłałem, ale się przez cały czas nie kontaktowałeś
grzesiekA4
2009-06-08 17:36:48
no rano dam ci znac o ktorej bedziemy mogli sie spotkac po poludniu
ja:
2009-06-08 17:37:35
przecież chyba można wstępnie coś ustalić, ew. poproś kogoś
grzesiekA4:
2009-06-08 17:37:56
to ja ci mowie ze wstepnmie kolo 19 ale moze mi sie to zmienic
2009-06-08 17:38:00
ze bede mogl wczesniej
ja:
2009-06-08 17:40:11
przecież chyba możesz je wziaść ze sobą do roboty/szkoły czy gdzieś tam?, mogę podjechać i w 3min sprawa załatwiona
grzesiekA4:
2009-06-08 17:40:44
tylko ze ja jutro tez mam sprawy do pozalatwiania mi bede jezdzil poza w-wa i warszqawie
2009-06-08 17:40:50
wiec mowie ze sie zdzwonimy
ja:
2009-06-08 17:41:45
chłopie znowu jakieś kombinacje, można też komuś zostawić, przecież masz jakiś znajomych co siedzą na miejscu
grzesiekA4:
2009-06-08 17:42:36
no ale jutro chce sie spotkac i bede je mial przy sobie
2009-06-08 17:42:39
ale
2009-06-08 17:42:49
nie umiem ci powiedziec o kotrej bede dokldanie
2009-06-08 17:42:53
daj numer
2009-06-08 17:43:00
to sie zdzwonimy'poprostu jaki problem
ja:
2009-06-08 17:43:35
problemy to są na razie tylko i wyłącznie z Twojej strony...
grzesiekA4:
2009-06-08 17:43:49
no i dobrze nic na to nie poradze (mój dopisek – to już lekka bezczelność)
ja:
2009-06-08 17:44:58
jak to nic nie poradzę?, miałeś kupę czasu i możliwości a tylko robiłeś uniki
grzesiekA4:
2009-06-08 17:45:08
jakie uniki stary
2009-06-08 17:45:12
takie jest zycie
2009-06-08 17:45:16
nic na to nie poradze
2009-06-08 17:45:25
mam duzo spraw na glowie
ja:
2009-06-08 17:46:46
jakie życie?, poczty czynne całą dobę, kurierzy jeżdżą, i nikt nie ma problemów z uczciwym wysłaniem towaru
grzesiekA4
2009-06-08 17:47:13
ok skonczmy ta gadke widzimy sie jutro tak? dzwonie do ciebie albo ty so mnie i sie gdzies zlappiemy
2009-06-08 17:47:21
to mialby byc zaciski i jarzma...
ja:
2009-06-08 17:49:08
od początku miały być: zaciski + jarzma 312mm do b5
Dalszy ciąg w Wa-wie- dojechałem spokojnie przed 9 rano, swoje sprawy pozałatwiałem w miarę szybko, kilka nieudanych prób kontaktu telef. z grzesiekA4 w końcu czekam od ok. 13 do 16 w w C.H. Arkadia (Radzikowski miał mały poślizg z towarem dla mnie) miał przyjechać, oczywiście nie dotarł. Wiedział też że będę na spocie warszawskim w Promenadzie a ponieważ byłem tam już dużo wcześniej (od 17 również wysłałem mu o tym info). Otrzymałem sms-a , że też cały wieczór (w Promenadzie byłem do ok. 21.30) nie da rady a wcześniej zarzekał się w czasie rozmowy że 100% przyjedzie) nie miał jak podjechać i żeby wysłać sms z nr konta to już od razu wpłaci.
Wiadomość (oczywiste kłamstwo już teraz ewidentne) z gg z 10.06:
zrobilem ci przelew wiec kasa pewnie bedzie w pitek...
Kasy do dzisiaj (15.06) nie było więc znowu próba kontaktu i znowu pytanie sms (Tel. nie odbiera) z jego strony o mój nr konta (powinien już znać na pamięć bo podawałem kilka razy różnymi drogami) info że zaraz wpłaca.
Poradziłem aby zrobił to bezpośrednio w moim banku (multibank) więc od razu zobaczę kasę na koncie , po czym kolejna cisza (prawdopodobnie tłumaczenie będzie że nie mógł znaleźć w Wa-wie oddziału (a jest chyba 14, i czynne nawet do 21) ale już mnie to wali bo po południu zgłosiłem sprawę na policji. Gówno nie pieniądze ale chodzi o zasady. Teraz mam nadzieję że już nie odeśle mi pieniędzy lecz dojdzie do sprawy (wynik jest oczywisty) i syf w papierach mu zostanie. Ew. jego związane z tym wycieczki do Rzeszowa i koszta będą dla mnie miłą rekompensatą moralną.
Piszę to także bo widziałem w jego ogłoszeniach także chęć pilnej sprzedaży jakiegoś monitora (mam nadzieję, że jeszcze nikt się nie naciął) a w postach wyrażał chęci zakupu jakiejś większej turbiny ze Stanów dla siebie (Poziek zdaje się że jesteś brany pod uwagę jako ew. dostawca – życzę udanego interesu). Oczywiście zainteresowanym podam nr telefonów (potem zmienił na inny niż podaje w ogłoszeniu i adres w Wa-wie). Wnioski niech każdy wyciągnie sam.
Jak widać wielokrotnie dawałem mu szansę na zakończenie (na wiele możliwości) tej transakcji, lub jakieś wyjaśnienia, ale cierpliwość też ma granice…
P.S. rzeczy wklejone z PW czy GG są bez korekty więc sorry za pisownię