Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

rtocki

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez rtocki

  1. Ja nie zaprzeczam że wujek może mieć ksenony, ale na pewno nie były orginalnie założone z fabryki to raz, po drugie nie dyskutujemy tu o wycieraczkach/spryskiwaczach przy zwykłych lampach bo to nie ma nic do rzeczy i zamówić można je sobie do wielu modeli ze zwykłymi lampami (widzialem nawet w jakimś starym katalogu dużego fiata z lat siedemdziesiątych z wycieraczkami na eksport), po trzecie spryskiwacze w ksenonach to nie takie jak na szybę, lecz wyskociśnieniowe i ich skuteczność przewyższa wycieraczki - miałem 3 różne auta z ksenonami i zapewniam, że fabryczne spryski bez problemu dają radę. Zresztą to wszystko kolega jako zajmujący się kiedyś handlem lampami powinien wiedzieć, a poza tym jeśli nie widział auta wujka to skąd wie czy tam są przetwornice, żarniki itd i jakie?
  2. A co sądzicie o kupowaniu w sklepach-serwisach Boscha, jak kiedyś u nich pytałem o mój (1.9 AHU), to był znacząco tańszy niż w ASO. A jeszcze to : http://212.110.107.100/febi/webartikel4.api?p_proc=artliste&p_session=648382&p_modus=ARTBEZ&p_scroll=D# , wprawdzie do 2.5 nie oferują, ale ciekawe jak się sprawują te do 1.9, w sumie inne części febi robi przyzwoite, tylko ta nazwa "dmuchomierz" ...
  3. B. dobry olej, mimo że motul umieszcza go w grupie "motocyklowych" - ale oni chyba tak wszystkie, co ciekawe na motul.de już są chyba nowsze produkty
  4. A zauważyłeś że 3 z tych 5 to amerykany? I właśnie sprawdziłem w ETCE na Europę nie było takich ksenonów w 2005 tylko zwykła soczewka albo biksenon plus ew. z doświetlaniem zakrętów, widać to także w ogłoszeniach o reflektorach-tam trudniej wcisnąć kit. Powtarzam jeszcze raz: naklejka z kodami wyposażenia i oznaczenia klosza - to jest wiarygodne wyposazenie fabr., bo poza tym to nakombinowanych wersji i opisów nie brakuje Dopisuję po paru minutach: widzę że kolega na siłe usiłuje nam coś udowodnić, nawet te przykłady dobiera tendencyjnie- ten biały jest z kolei z Emiratów Arabskich-oto pełny link http://www.mobile.de/SIDS0-LI0YUDA0Xac2fmADvKQ-t-vaN%E3Dex%E9DlCsAsCsK%F3P%F3R~BmSB11Iindex_cgi%82Z-t-vCaCiCoHsMiMkMoPESeTsZikWkmrD~BCDA1A7KBremerhavenADC603B36E25200pTouareg%FF%A03.2-%3DArrival%FF%A0is%FF%A0expected%FF%A0on%FF%A0August%2C%FF%A021%3D-E21990CCarC680E27568C162E84000G2004-04J1186524421%82Z-t-vCaCiCoHsMiMkMoPESeTsZikWkmrD~BCDA1A7KBremerhavenADC603B36E25200pTouareg%FF%A03.2-%3DArrival%FF%A0is%FF%A0expected%FF%A0on%FF%A0August%2C%FF%A021%3D-E21990CCarC680E27568C162E84000G2004-04A1Iindex_cgiD1100CCarZ-t-vctpLtt~BmPA1A1B20D3334%81S-t-vCaMiMkQuSeUnVb_X_Y_x_ysO~BSRA6D1100B36E25200BGNCPKWA0HinPublicA2A0H10000000A0A0/cgi-bin/da.pl?bereich=pkw&sr_qual=GN&top=10&id=11111111261848897& jeszcze raz przejrzalem te z mobile: przykłady kolegi to ok 1 procent z ogłoszeń i poza tym ewidentne błędy w opisie robione przez handlarzy arabskich i tureckich to są zwykłe soczewki (oczywiscie chodzi mi o reflektor, być może są włożone do nich przetwornice i żarniki ale to nie ori), a co do wersji USA to nie wiem, tam mogą być inne przepisy
  5. Dzięki, dzwoniłem, jest szansa że będzie miał wkrótce i umówiłem się na wstępne oglądnięcie
  6. Ja mam z kolei zatartą - środek się nie obraca i pytanie do kolegów: do kogo najlepiej jechać w Krakowie żeby to dobrze zdiagnozował i ew. naprawił za rozsądne pieniądze? I gdzie najlepiej szukać używki na wymianę? Wprawdzie w profilu mam Rzeszów ale od 2 tyg. jestem i prawdopodobnie już zostanę w Krakowie, tylko jeszcze tu nikogo nie znam Acha, jeszcze w Rzeszowie jak byłem wstępnie sprawdzić w jakimś warsztacie od klim, to podali mi że to model zexel dcw 17b, ale głowy nie dam, mogę dać fotki jak ktoś chce
  7. coś mi się nie chce wierzyć, na stronie jaguara jest to samo-ksenon jest ze spryskiem, a allegrowi i inni sprzedawcy to żaden autorytet, pewnie zaznaczają w ogloszeniach wszystkie opcje jak leci, miałem 3 auta z fabr. ksenonami (paska, vectrę i mondziaka) i zawsze były spryski, powtarzam sprawdź u wuja napisy na kloszu i kody wyposazenia. Przeglądnąłem właśnie ok 100 ogłoszeń touaregów z ksenonami, z 2005 na mobile.de - wszystkie mają spryskiwacze, wniosek: nasi handlarze lecą w kulki przy opisie, a wujo albo ma zwykłe soczewki albo go zrobili w rogi
  8. Hmm ale wg konfiguratora ze strony vw, to Touareg ma albo halogeny albo biksenon, nie ma wersji pośredniej, może ci handlarze soczewkowy halogen opisują z rozpędu jako ksenon? Niech wujaszek sprawdzi czy na kloszu ma znaczek homologacji dc czy hcr...
  9. Ustawili Ci - ale statycznie! Nie bez powodu homologowane xenony muszą mieć samopoziomowanie i zmywanie. Nie mam nic osobiście do Ciebie ale mam nadzieję, że nie przejdziesz następnego bad. tech. lub trafisz na jakiegoś kumatego policjanta i zatrzyma Ci dowód rejstr., bo tylko Ci się wydaje że nie oślepiasz innych, a w pewnych sytuacjach tak niestety jest.
  10. Już kiedyś pisałem: magnatec to nie jest olej full syntetyk, tylko hc, poszukaj lepiej jakiegoś syntetyka prawdziwego, z odpowiednią normą (np motul, mobil, liqui moly)
  11. Często są to popychacze -jak napisał kolega, w żadnym wypadku nie słuchaj głupot, nie zmieniaj syntetyka! A następnym razem to co, powie Ci żebyś wlał mineralny, bo jest jeszcze gęstszy? Owszem najgęstszym olejem jest minerał potem pół-, a najrzadszym syntetyk - ale w opakowaniu w temp. pokojowej, a nie w pracującym silniku!!! Niech mądry mechanik podgrzeje oleje do 90 stopni i podda je działaniu ciśnienia jakie panuje na trących o siebie elementach silnika a potem wyrazi swoją opinię. Skończmy wreszcie z ciemnogrodem dotyczącym przechodzenia po jakimś przebiegu na coraz gorsze oleje.
  12. cytat "Syntetyk mając lepsze własności myjąco-rozpuszczające może doprowadzić do zablokowania układu smarowania na skutek wypłukania starych nagarów czy szlamów" - głupota do kwadratu, z jakiej to strony skopiowane? Cały rozpuszczony szajs tak czy tak jest zatrzymywany w filtrze (duże cząstki) albo w oleju, a kanały olejowe w silniku to nie kapilary o rozmiarach milimetra. Niestety właśnie takie idiotyzmy pokutują wciąż wśród wielu użytkowników, a co gorsza mechaników.
  13. No skoro po wciśnięciu sprzęgła odgłosy się zmieniają, to przyczyn szukaj w sprzęgle lub skrzyni a nie w klimie
  14. Do TDI i wszystkich innych rodzajów silników , o ile nam na nich zależy, przy przebiegach od 0 do miliona km lejemy porządny pełny syntetyk. Do koszenia trawnika używamy minerałów.
  15. Miałem poprzednio nowe mondeo z xenonami, żarniki były philipsa (jest chyba tylko 2 producentów philips i osram), wytrzymały ok 3.5 roku - z różnicą miesiąca. Ale ja jeżdżę na światłach mijania cały czas, od kilkunastu lat. Poza tym przeróbkę na xenony bez zmywaczy i przede wszystkim układu samopoziomowania uważam za bezmyślność i mam nadzieję że diagności i niebiescy zaczną to tępić
  16. Poprzedni właściciel minerał Castrol GTX, ja bym tak nie skrzywdził silnika. Szczegóły czytaj tu: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,14339.0.html A tu ten artykuł o olejach : http://zupload.com/download.php?file=getfile&filepath=50053
  17. >Spanky A masz może możliwość zhamowania ze starym i z nowym nadkolem?
  18. Dokładnie tak jak pisze Murzyn, zrobiłem ro samo tyle że preparatem Liqui Moly Motor Clean a potem olej LM Diesel Synthoil
  19. Znalazłem ten artykuł, w fabii po zdjęciu nadkola mieli +21KM i +3Nm i spłaszczenie momentu ! Uwaga w artykule są pozamieniane i żle wyskalowane wykresy-ale kształt przebiegu dobry-tłumaczyli to w następnym numerze , może też znajdę. Pomiarów dokonywali w firmie Jetronik, może ktoś ma dojście do danych stamtąd? pdf do ściągnięcia tu: http://zupload.com/download.php?file=getfile&filepath=50052 > MarEsp to są Twoje http://moto.allegro.pl/item218922468_kratka_atrapa_zderzaka_audi_a4_nowe_a_4.html a to nasze http://moto.allegro.pl/item218768846_audi_a4_94_98_atrapa_ki_kratka_w_zderzak_nowa_kpl.html kup od tdi i próbuj
  20. Proszę bardzo półsyntetyki Liqui Moly Diesel High Tech 5W40, Mobil Synt S Special V 5W40, itd no wystarczy pół godziny poszukać na stronach firm olejowych, ale po co półsyntetyk na początek przeczytaj to http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,14339.0.html
  21. A czego to się boisz?, że mu będzie lepiej? Tylko i wyłącznie prawdziwy full syntetyk (niektóre oleje np magnatec castrola czy helix shella wbrew napisom na opakowaniu to nie są syntetyki ! ). Nie wszystkie firmy mają w ofercie full syntetyki z normą 505.01 ale np. motul jest.., zresztą przeczytaj pozostałe wątki olejowe
  22. > Luqas26 - no właśnie o to mi chodziło, żeby się nie zasugerował że "po wierzchu" się kręci
  23. Uwaga!! Sprawdź przede wszystkim czy nie jest zatarty kompresor! Najczęściej właśnie wtedy zdejmuje się pasek, a to że kółko pasowe kompresora się kręci lekko- nic nie znaczy bo jest rozłączane sprzęgiełkiem.
  24. Pisze w tym niemieckim fotoreportażu ale podam lewe do s4 b5 : 8D0 821 171 G , ważne to G bo B jest zwykłe!
  25. Zamówiłem (94,-zł), jutro będę miał, pozwoliłem sobie też wrzucić wzmiankę do wybierających się na mody do Rogala, może ktoś się zdecyduje i zhamuje ze starą-pełną i z taką? Ja tam prawdopodobnie będę niestety dopiero sierpień/wrzesień, a dla samej kratki w nadkolu nie opłaca mi się jechać u nas na hamownie.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.