Treść opublikowana przez rtocki
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Zaufajcie doświadczonemu: Żonę należy trzymać krótko! .... no góra 3-4 lata
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
No to na razie, zadzieram kiecę i lecę ... do RZ. Spróbuję w niedzielę zdążyć.pzdr
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Nowe na Górce Narodowej, No i nie wiem jakbym mojego brudasa prosto z trasy postawił koło Was to pewnie byście się nie przyznali...
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
> Cuber . Ja cały czas b. chętnie, ale od tamtego czasu co byłem raz w lecie, ciągle czekam na mieszkanie w Krakowie (jeszcze ok 2 miesiące), mieszkamy na wynajmowanym pokoju, więc moja roczna córa została w Rzeszowie z teściami i jeździmy do niej co weekend. Zwykle wracam do KR w niedzielę ok 18-19 no i nie wiem czy o tej porze jeszcze można się załapać na spota?
-
[B5 AFB] Jaka jest róznica w paliwach?
O kurde nie wiem, na dystrybutorze pisze Bioester i jest niebieska końcówka węża, Ekodiesel ma osobne dystrybutory
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
> Murzyn Pewnie już wiesz ale na wszelki wypadek: BIO jest już od ok. miesiąca w Krakowie. Szczegóły: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=19958.0 . Może stworzymy jakąś bazę danych ogólnopolską, wypowiedziałbyś się także o swoich doświadczeniach (chyba masz największe)
-
[B5 AFB] Jaka jest róznica w paliwach?
Informacja: Bioester jest już (od ok. miesiąca) w Krakowie na stacji Bliska przy 29-Listopada/Kamiennej. Dzisiejsze ceny: ON-3,85 , BIO-3,63. Zrobiłem na nim na razie ok. 1500 km, spalanie i jazda jak na normalnym, tylko wali frytkami z wydechu (wożę ze sobą ich ulotkę i paragon, bo niedawno jakiś niedorobiony policjant pod Tarnowem zarzucił mi że jeżdzę na spożywczym a to jest zakazane a o żadnym bioestrze to go nie uczyli!!!). Na razie dużych mrozów nie było więc nie wiem jak z odpalaniem przy powiedzmy -10 -15 C. Pewnie Murzyn ma większe doświadczenie, może się wypowie.
-
[B5 AFB] Zmniana oleju mineralnego na pol syntetyk
Dokładnie tak jak prawi Murzyn, ten temat wraca jak bumerang i wciąż znajdują się niestety zwolennicy archaicznej teorii równi pochyłej (syntetyk, potem semi a powiedzmy po 200tys to już tylko minerał) Czy jest ktoś realny (nie znajomy znajomego mechanika) na forum komu się rozszczelnił silnik po zmianie na lepszy olej???-ale w czymś nowoczesnym a nie w poldonie czy golfie I po milionie przebiegu. Jeśli tak to niech odpowie. Wydaje mi się że warto dodać do przykazań TDI coś o tym żeby zawsze dążyć do jazdy na full syntetyku.
-
[B5 ADR] czy mozna nabic pod cisnieniem farbe w puszke????
Sprawdź sobie w ETCE w dziale chemikalia czy jakoś tak
-
[B5 ADR] czy mozna nabic pod cisnieniem farbe w puszke????
Można też zamówić w ASO ori spray 150ml albo 300ml - wg ETKI odpowiednio ok 40 lub 80 zł
-
[B5 AFB] Jaka jest róznica w paliwach?
>Murzyn A wiesz może gdzie w Krakowie można natankować bioester? Tydzień temu przypadkiem zobaczyłem w czasie przejazdu przez Gliwice na stacji Bliska i z ciekawości natankowałem ok 15 litrów (w baku już było tylko ok 3-4 litry "normalnego") no i jeździło się normalnie, a jednak różnica cenowa jest spora. Na ulotce piszą że robi to rafineria Trzebinia, pisałem do nich o listę stacji z tym paliwem ale zero odzewu.
-
[B5 AFF] Jakie amortyzatory wybrać BILSTEIN czy KAYABA ?
2 miesiące temu założyłem na przód Bilsteiny, zrobiłem ok 5 tys km, na razie wszystko b. dobrze, a raczej specjalnie nie zwalniam na krakowskich "gładkich jak stół" ulicach
-
[B5 AHU] Nagrzewnica - płukanie lub wymiana
No już pisałem "radykalna" czyli Kret na własną odpowiedzialność! Może zeżreć nagrzewnicę jak już się upora z osadami
-
[B5 AFN] Wyciek oleju przy podstawie filtra
Tak jest tam uszczelka taka metalowa, mogę Ci nawet odsprzedać za pół ceny mam ori niepotrzebną bo mi źle zdiagnozowali, nie kapało stamtąd tylko z tego pomarańczowego "lejka" od bagnetu-więc może też sprawdź
-
[B5 AHU] Nagrzewnica - płukanie lub wymiana
Odpowiem zbiorczo na kilka pytań , które się pojawiły, więc tak to że płynie woda i powietrze wcale nie oznacza , że będzie grzało!, u mnie nawet obydwa przewody były gorące a z nadmuchu zimno-dopiero radykalna kuracja pomogła, prawym wpływa a lewym z dziurką do odpowietrzania wypływa-stojąc twarzą do szyby, nagrzewnica kosztuje śmieszne pieniądze, kilkadziesiąt złotych, ale jej wymiana (robocizna) kilkaset, trzeba zdjąć kokpit odłączać klimę itp.
-
[B5 AHU] Wahacze z allegro - komplet za 600zł
Ja kupuję od tego gościa: http://moto.allegro.pl/item254097278_wahacz_audi_a4_a6_a8_vw_passat_dolny_przod_febi.html , ceny dobre odbieram osobiście jak jestem w Rzeszowie, do tej pory kupiłem m.in. wahacze górne Febi, łączniki stabil. Lemfordera i amory przód Bilsteina i jestem zadowolony, zero problemów
-
Nowa "Impreza" koniec klasyka
No wiesz to już kwestia gustów, ale zawsze były to sedany lub takie "mini kombi" , nie do pomylenia z innymi, a teraz już całkiem radykalna zmiana w rodzinnego hatchbacka
-
Nowa "Impreza" koniec klasyka
Wczoraj widziałem nową Subaru Imprezę, straszne, kolejny bezpłciowy, focusowato-koreański design. Miejmy nadzieję że audi nigdy nie podda się takim trendom
-
[B5 AHU] Nagrzewnica - płukanie lub wymiana
Było to już kilka razy opisywane, poszukajcie. Nie trzeba spuszczać całego płynu chłodniczego, wystarczy odpiąć węże od nagrzewnicy, założyć ogrodnicze (chyba 3/4 cala) odkamieniacz i jazda. Ja poszedłem hardcorowo, bo odkamieniaczem nie zadziałało do końca (zaczęło grzać ale tak letnim powietrzem nawet na maxa), więc użyłem Kreta w żelu zmieszanego pół na pół z gorącą wodą, zalane do nagrzewnicy na ok godzinę, potem oczywiście kilkakrotne płukanko w obydwie strony bieżącą wodą z węża. Ale to na własne ryzyko bo jak kamienia i osadów nie jest za dużo to pewnie zacznie wchodzić w reakcję z aluminium i może być zonk
-
[B5 AHU] Brak mocy,3tys obrotow i koniec,predkosc max 140km/h :(( Pomocy!
jednak moja "wróżba" się sprawdziła
-
[B5 AHU] Brak mocy,3tys obrotow i koniec,predkosc max 140km/h :(( Pomocy!
kumpel miał identycznie, 90% stawiam na zawór n75 (ok 140,- zł w ASO, nr katalog. 028 906 283 F) wymiana ok 10 minut
-
[B5 1.9TDI] Olej, znacie go?
Potwierdzam, pracowałem kiedyś w serwisie IVECO, zamawialiśmy go w beczkach (w małych bańkach nie widziałem ale do Eurostara na raz to wchodziło chyba coś koło 30 litrów), b. dobry olej ale do wolnoobrotowych silników ciężarówek
-
[B5 ADP] nie działa ogrzewanie
Czyszczenie lub wymiana nagrzewnicy, przearabiałem osobiście jakieś 2 tyg. temu. Tak jak piszesz przewody od nagrzewnicy miałem gorące, wszystko odpowietrzone, nowy płyn itd, a i tak wiało zimnym. Po czyszczeniu grzeje OK
-
Podrabiany olej
Twoja wola, mimo że benzyna to też masz turbine dosć obciązoną no i jeszcze 20 zaworów czyli o 12 miejsc więcej niż u nas w tdi, gdzie może kiepski olej uciekać. Co do oszczędności: wg Twojego opisu tego lotosa, licząc zmianę co 10 tys zużywasz 2 razy tyle co byś zużył dobrego oleju: co 1,5 tys 0.8 na dolewki, to na 10 tys wychodzi bańka 5 l., i nie wiem czy tak bardzo żona (partnerka) się ucieszy z ciucha za ok 100 zł raz na rok, czy bardziej zasmuci jak np pojedziecie na wywczas do Grecji i przy +40 C, na gorskich drogach podczas wycieczki Twoja turbina się rozleci z powodu tych "oszczędności" i będziecie wracać autobusem, a o efektach typu łatwiejszy rozruch w zimie i cichsza praca to już nie wspomnę, no i na pewno przyszły kupujący będzie wolał od kogoś kto dbał i odpowiednio eksploatował. A żartując cyt.: "Nie szkoda kasy - lepiej coś kupić żonie, jakiś ciuch- będzie się cieszyć... A samochód i tak to przepali, zabrudzi nagarami i po 10tyś trzeba to będzie wylać. ;-)" .. a żona ubierze 2 razy i trzeba będzie wyrzucić, poza tym skąd wiesz ile będziesz trzymał żonę? (ja mam już trzecią więc coś o tym wiem...)
-
[B5 AHU] czym przeplukac uklad chlodzenia?
No to chyba Cię "przebiję", wprawdzie tylko nagrzewnicę a nie cały układ potraktowałem kretem-żelem no poł na poł rozcienczonym gorącą wodą, wyczyściło i wrociło ogrzewanie