Treść opublikowana przez rtocki
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Sieg heil, >cuber będziesz ok 12 w firmie, mam pare pytań "branżowych"
-
[B5 AFN] Tarcze przód Girling
Girling, Lucas, Ate itd, to firmy już od b. dawna produkujące układy hamulcowe (i nie tylko), więc chyba nie wpadniesz na jakąś minę - choć konkretnie z tarczami Girlinga doświadczenia nie mam
-
[ALL] Na jakim oleju silnikowym jeździcie ?
Jestes w wielkim bledzie: Prawdziwe w pelni syntetyczne oliwy produkuja tylko 3 firmy: A) Motul - mamy bardzo duze znizki klubowe Mobil C) Liqui Moly Liqui Moly też już mamy zniżki
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
No mi to ładnie wychodzą, ale tylko zdjęcia leciutko zakurzonych autek
-
[B5 AFN] Tylne przeciwmgielne nie działa
Możliwe, że "od haka", bo wg ETKI w wersjach z hakiem dochodzi jakiś dodatkowy przekażnik od tylnego p.mgłowego
-
[B8 CAGB] Mój nowy nabytek
VAT zapłacony w kraju UE, więc nie ma żadnej dopłaty (poza tym w DE VAT jest 19% a nie 17 jak błędnie napisałeś). Koszt sprowadzenia 3-5 tys - no tak jeśli przy okazji zakupu pobaluję z tydzień w Berlinie. Pozostałe koszty? tzn jakie?. Mogę policzyć dla 2 litrówki - bez akcyzy 13.6 tylko 3.1%, więc zobaczysz że nie jest to żadne kilka tylko kilkanaście tysięcy. A niedługo pewnie i akcyzę skasują bo nie do końca pasuje do przepisów UE. No oczywiście nasi dealerzy tłumaczą , że koszt utrzymania salonu, serwisu itd, no a w Niemczech to co? w stajniach sprzedają? Ceny które podałem dotyczą salonów w Niemczech, a od brokerów to tam się kupuje jeszcze taniej... No a na ceny wyp. dodatkowego lub części zam. to przecież nie ma żadnej akcyzy i jak to tłumaczyć? Pewnie zamożnością polskiego społeczeństwa dodane za 20 minut Policzone: najprostsze 1.8 tfsi w wersji 6 biegów 160 koni (w DE nie ma jakiejś zubożonej 120 konnej jak na Polskę) PL=119 149,- zł DE=28 950 Euro czyli ok. 103 000,- zł No to gdzie się podziało 16 tysi ? Kulczykowi ciągle mało?
-
[ALL B8] Przesiadka z A4 B6 Avant na A4 B8 CAGB 2.0 143
No przecież napisałem, że już można zamawiać, w DE już są, w Kraku ma być za 2-3 tyg do obejrzenia
-
[B5 APU] Jakie tarcze do tego modelu 280mm czy 288mm
Przecież napisał, że ma Lucasy, nie róbmy zamieszania
-
[ALL B8] Przesiadka z A4 B6 Avant na A4 B8 CAGB 2.0 143
No nie jesteś na bieżąco, Twoje mieszkanie już od tygodnia powinno być w ogłoszeniach
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Moja szkoła ...
-
[B5 APU] Jakie tarcze do tego modelu 280mm czy 288mm
No trochę jest zamieszania z Twoim: Wg ETKI po nrze VIN u Ciebie powinny być Lucasy went. 280x22 (czyli to co u mnie), katalog Brembo pokazuje tak samo (Zimmer. nie ma katalogu w necie), ETKA pokazuje, że występowały także w tym modelu ham. went. Ate 288x25 - więc może dlatego niektórzy sprzedawcy mówili Ci że masz ten wymiar. Moje Zimmermanny to typ 3207, paragonu niest. nie znalazłem ale to było coś ok. 250,- zł za parę - zadzwoń do nich. Acha i mieli od ręki.
-
[B5 APU] Jakie tarcze do tego modelu 280mm czy 288mm
Czyli takie jak ja, jeśli będziesz kupował w Sziku w Rzeszowie (a właściwie Tyczynie), to mogę Ci podać ich nazwę i cenę. Ja w czerwcu kupiłem u nich Zimmermany, zrobiłem ok 20 tys. i jest OK, tylko musiałbym zerknąć do auta bo tam mam paragon nr części z opakowania.
-
[B5 AFN] Pękł pasek od klimy po 20 tyś.
A w kole od sprężarki to kręci się Ci także "środek" ,czy tylko z wierzchu (po obwodzie) tam gdzie pracuje pasek?
-
[B8 CAGB] Mój nowy nabytek
Może niejasno się wyraziłem, chodziło mi o to że nie napompowali go do jakichś "rodzinno-wycieczkowych" rozmiarów, oczywiście że jest trochę więcej miejsca, ale do innych aut klasy średniej typu Passat, Avensis itp to jednak jest ciasno ... i bardzo dobrze (cały czas mówimy oczywiście o tyle, przód - wiadomo człowiek siada i jak szyty na miarę garnitur)
-
[B5 APU] Jakie tarcze do tego modelu 280mm czy 288mm
U mnie w AHU 90 PS też jest wentyl, czyli wygląda, że wkładali różnie, trzeba zobaczyć czy się ma Lucasa czy Tevesa, wentyl czy nie i dopiero na zakupy
-
[B8 CAGB] Mój nowy nabytek
W piątek jeździłem testową w salonie, miejsca z tyłu nie przysporzyli... i bardzo dobrze, od miejsca to są A6, czwórka jest nadal zgrabna i w sam raz. Tylko ta chora polityka cenowa w Polsce. Jest zdaje się forumowicz pracujący w salonie (bodajże w Lublinie?), może dowie się w centrali dlaczego za te same pieniądze co 2.0 TDI w PL (131.350), kupię w Niemczech 2.7TDI (36.950 Euro czyli po 3.55 wychodzi parę stów różnicy) - ceny z cenników z multitronikiem (2.7 w DE nie ma 6-biegów), lub przy tych samych wersjach zostanie mi kasy na taki dopas że hej? No i właśnie same ceny doposażenia np. Navi w DE 2.790 czyli ok. 9.900,-zł , a u nas 12.820,- no chore ceny
-
[ALL B5] Zamiana Lamp Przednich Valeo na Bosch
No a jakiś przekaźnik tam dodatkowo nie dochodzi?, bo przecież po włączeniu długich gasną przednie przeciwmgłówki
-
[A4 B5]Centrlany zamek bez pilota
A widzisz: mój też Belg, może tam to było niepopularne? Dziwne bo u mnie Belg dopłacił do skórzanej kiery a na to już pożałował
-
[B5 APU] Jakie tarcze do tego modelu 280mm czy 288mm
Lucas C-54 średn. 280mm, grub. 22mm, Teves FN-3 śr. 288mm, grub. 25mm, obydwa były w wersjach went. i niewent. W 150 PS masz raczej went.
-
[A4 B5]Centrlany zamek bez pilota
No niestety były takie, mam 2 ori klucze - nie scyzoryki, i bez pilota, wszystko mi się zgadza z kodami wyposażenia, zdalne sterowanie było opcją i tak też jest zresztą opisane w książce obsługi (pewnie fakt że prawie wszyscy to brali powoduje, że te bez pilota są rzadkie)
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
No dziasiaj dopiero teraz wróciłem z RZ, więc mnie nie ma na spocie, brylancik ma już kolor piaskowo-szary > Cuber jeszcze nie widziałem Twojego w stanie brudu, zamień się ze mną na dwa dni, to będziesz wiedział co to mycie
-
[B5 AHU] Wymiana silnika AHU na 115PD
Możliwe że zegary z immo, chyba że komp. łyknie stare
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
No to proszę: Brylancik nowo oszlifowany, czyż nie cudnie?
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
No dobry pomysł, zaraz wyskoczę coś podziałać
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Moim to z taką kwotą nawet nie będę próbował ..., zresztą dzisiaj ładnie pada to po trasie do Rzeszowa będę miał cudni opłukanego brylancika