Treść opublikowana przez rtocki
-
jaki LCD 37 ???
Jeśli szukasz "budżetowego" to bez sensu jest dopłacanie do full hd, wystarczy "normalne" hd 1366/768 bo w 1920/1080 to za dużo się nie naoglądasz, i plany nadawców (także przyszłych) też rzadko taką rozdzielczość przewidują (niewspółmierny wzrost kosztów co do poprawy jakości)
-
[ALL] Xenony - problem nagłaśniany
dokładnie jak pisze mcm00, w mondziaku miałem ori ksenony: wytrzymały (żarniki osram) ok 3 lat (różnica miesiąca miedzy wymianą jednego a potem drugiego), objawami było też m.in. że nie odpalał od pierwszego razu, trzeba było wyłączyć i włączyć, potem już tak parę razy aż w końcu zdechł całkiem. Z tym że ja te 3 lata przejeździłem cały czas na światłach mijania (mimo że wtedy nie było jeszcze obowiązku przez cały rok) i ok. 100 tys km, więc oszczędzane nie były
-
[B5 1Z] Dodatkowe oświetlenie kabiny z tyłu
w orginale są 2 szt. nad drzwiami
-
[B5 AJM] Zestaw hamulcowy
Tylko się upewnij że masz tarcze 288mm, bo wg ETKI w Twoim modelu występowały także 280mm
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
no właśnie, a mechanik niech ogląda mniej reklam (typu płynna technologia, statek na lotosie itp), i się trochę dokształci
-
[INNE] AC Cobra 427SC Kirkham - wspomnienie
nie poszedł do szwaba, wzięli goście z PL (Siedlce albo Sieradz-w tej chwili nie pamiętam, musiałbym sprawdzić umowę), ona ma być na wzór bo chcą takie robić i sprzedawać taniej niż Kirkham, dlatego chcą wystawić swoją ofertę w Essen
-
[INNE] AC Cobra 427SC Kirkham - wspomnienie
Obiecałem komuś , że dam zdjęcia Cobry , której musiałem się pozbyć w stanie nieukończonym, na razie znalazłem tyle (niektóre kiepskiej jakości): Produkcja w Mielcu ładnych parę lat temu (buda nr 14, 13 nie zrobili) Tak przyjechał silnik ze skrzynią ze Stanów (musiałem załatwić widlaka żeby to maleństwo zedrzeć z ciężarówki) Motorownia włożona (V8, 427 cali sześciennych, czyli niecałe 7 litrów pojemności) Skrzynia (skromniutkie 4 biegi) sprzęgło (prawie jak w Starze) Kolektor wydechowy (lewy) Reszta lewego wydechu Zawias (zamiast amora ze sprężyną jakiś kawałek sztywnej "rury", żeby można było postawić na kołach i się nie "zapadła" Kółeczko Środek Widok ogólny Wyjazd do nowego właściciela ;( (obiecał ją dokończyć i ma ją wystawić na targach w Essen-jak zdąży) Taka miała być docelowo: http://www.kirkhammotorsports.com/media/cruise/images/crz011.jpg
-
[B5 ADR] Czyszczenie przepływomierza - FOTOSTORY
W ofercie LiquiMoly pojawił się środek do czyszczenia przepływek http://www.liqui-moly.de/liquimoly/produktdb.nsf/id/d_4066.html , nie znam jeszcze ceny w PL (nowość i nie mam go w cenniku ze stycznia), jak będę znał napiszę
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
No niedokładnie czytałeś, dla Ciebie a właściwie dla Twojego AWX - olej 505.01, dosłownie parę postów, wcześniej była o tym mowa:synt- motul, półsynt.(lub HC)- LM lub mobil (ale akurat nie te które wymieniłeś)
-
[B5 1Z] lepsze hamulce do 1z-ta, tarcze od AFNa ?
jakim cudem? TT-ka to A3, Golf, Leon, Octavia. W A4 nie ma McPhersona lecz wielowahacz (Pasek, Superb)
-
[B6 ASN] Olej w 6biegowej skrzyni - jaki? co ile wymiana?
W skrzyniach mechanicznych oleju się nie wymienia (no chyba że po naprawie, wycieku itp)
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
zaproście kadrę na poniedziałek, albo do galerii
-
[B5 AHU] Wymiana turbiny w AHU na AWX lub AFN/AHH/BRD
no a jak wrażenia z jazdy (przyspieszenie, elastyczność, spalanie itp) na "normalnej" i na tej turbawce?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
LM niestety nie ma w ofercie full syntetyka 505.01, pozostaje tylko Motul
-
[B5 AVF] Czysta seria :)
Ta niedziela jest INNA ! http://www.a4-klub.pl/smf/malopolskie/spot_z_vwgolfami_niedziela_3003_godz_1500_ch_krokus-t28622.0.html
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Sorry faktycznie, miałem przed oczami polską ulotkę LM o olejach i dla toptec4100 nie było 505.00, sprawdziłem teraz na Liqui-Moly.de i faktycznie Top Tec 4100 spełnia 505.01
-
[B5 AVF] Czysta seria :)
seba wstaw też to fotostory i opis ze swapu turbiny na awx do działu zrób to sam, będziesz w niedziele?, bo chciałem obejrzeć i popytać (też mam ahu),a co do auta: wprawdzie wolę inwestować w domowe audio ale jbl pewnie robią robotę? (mam ich podłogówki i jestem b. zadowolony)
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
nie ma problemu, mam je na płytach tu w KR, możemy nawet jutro się umówić, przegrasz sobie i weźmiesz na spota dla ogra
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Bramkarzy to Trzeniu zjada na śniadanie, z półobrotu celnym strzałem niszczy elementy konstrukcyjne budynków, zapytaj innych z KR to potwierdzą :>
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Albo piłką w galerii od Trzeńka
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Wpadnij do Kraka to dostaniesz
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Mogę Ci podrzucić ze 20 odcinków TopGeara
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
>Sidd Do Twojego AWX nie bardzo, jest to olej HC (hydrocrack) czyli tak jaby w skrócie półsyntetyk, spełnia normy VW 505.00 i 502.00, a dla Ciebie powinna być 505.01 czyli z LM Diesel High Tech 5w-40 , Motul Specific lub Mobil Syst S Special V, one spełniają tą normę (oczywiście na pewno jest wiele innych, ale te marki bym polecił), acha spośród tych które wymieniłem tylko Motul Specific 505.01 to full syntetyk, LM i Mobil to półsynt. więc jeśli zdecydujesz się na full synt to płukanie płynem Motula i jazda (poszukaj na naszym forum produktów Motula w dobrych cenach), bać się nie ma czego a jeśli nie wiesz co było lane to także decydując się na LM czy Mobila też lepiej wyczyścić[br]Dopisany: 26 Marzec 2008, 01:32 _________________________________________________ ad1 słuszna decyzja, a do AFN powinien mieć normę 505.00, a czy tam pisze turbo czy nie to mniejsza o to ad2 chociaż mamy już XXI wiek wciąż nie brakuje wyznawców teorii z epoki poldona, nysy itp., nie ukrywam też miałem pewne obawy po przejściu u mnie na full synt,a było jak u Ciebie po ok. 1000-2000 znacznie spadło zużycie oleju, teraz już jest 30 tys. po tej operacji i nic się nie rozszczelniło a nawet przestał kapać simmering od strony skrzyni(gdzieś tak po 5-6 tys. a zużycie oleju jest ok 0.5 litra na 10 tys. (pomiędzy wymianami), mam nabite ogólnie ponad 320 tys. Co do Twojego pytania : z półsynt. Mobila najlepszy będzie syst s special v - spełnia oprócz 505.00 nawet 505.01 czyli do pompowtrysków
-
[B5 1Z] Dodatkowe oświetlenie kabiny z tyłu
Wg ETKI to jedna taka lampka na tył do limousine kosztuje w serwisie ok 90 zeta
-
[B5 AHU] Zmiana oleju pomoże - zaszkodzi ??
Co się wiąże z tym castrolem to nie wiem, ja przerabiałem zmianę z magnateca na LiquiMoly Diesel Synthoil i same korzyści (mniejsze zużycie, cichsza praca popychaczy,simmering na wale od strony skrzyni przestał puszczać itd), poszukaj pisałem w paru wątkach, a mój ma nalatane 320 kkm, na LM już trzy dychy, na forum jeszcze na pewno ktoś przechodził na motula full syntetyk, ew. mobil1. Alternatyw (sądzę że lepszych) dla tego edga jest więc kilka, ale już sama zmiana na full synt. to dobry krok