Treść opublikowana przez rtocki
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
1.Sokolnh (organizer) 2.Cuber 3.Themon 4.Ozi 5.Jarko 6.Truogr 7.Trzeniek 8.Mtytus 9.rtocki .... Spróbuję zdążyć Panowie czy ma ktoś gdzieś w piwnicy, garażu, szopie, lub na aucie kierunki valeo do b5 (>98 lampy dzielone), potrzebuje sprawdzić czy da się jednak jakoś założyć do lamp boscha? Jakby ktoś miał to proszę niech weźmie na spota, najlepiej lewy bo szybciej można przymierzyć
-
[ALL] Mobil Formula S 10W40
Otrzymałeś już wskazówkę aby na początku zapoznać się z wieloma konstruktywnymi opiniami na tym forum, a potem pytać, a co do oleju również pracowałem w serwisie pojazdów o tych gabarytach i na pewno w tych wolnoobrotowych i znacznie mniej wysilonych od "naszych" silnikach półsyntetyki sprawdzają się doskonale, a Mobil jest właśnie jedną z marek jak najbardziej polecaną na forum, a zwłaszcza Mobil1 full synt, jeszcze raz proponuję "opcja szukaj" i miłej lektury (jest tego tu na parę godzin)
-
[ALL] Mobil Formula S 10W40
No właśnie, ludzie przerażające jest to hasło "tanio", takie hasła jeśli chodzi o olej to powinny się pojawiać na forach poldonów lub ursusa, a nie u nas (zwłaszcza przy motorach zaturbionych), poza tym rabaty dla klubowiczów umożliwiają naprawdę atrakcyjny zakup dobrego full syntetyka a nawet wybór marki. No kurcze ile się oszczędzi na tej zmianie typu "tanio"?- 50,- góra 100,- zeta (to już przy Tesco-value motor oil) na 10 do 15 tys. km, czyli dla wielu z Was na rok jeżdżenia- 2 wyjścia na browca mniej przez rok, 10 paczek fajek, przejechanie jakiejś trasy nie z butem w podłodze ale oszczędnie, alternatyw jest wiele...
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
No i po świętach, dzięki za wszystkie życzenia (cuber), do zobaczenia na spocie
-
[ALL B5] Zamiana Lamp Przednich Valeo na Bosch
A ja mam takie pytanie, czy do Boschy da się jednak założyć kierunki Valeo, ludzie piszą że nie pasują, ale czy ktoś naprawdę próbował, a może wystarczy niewielkie rezanko?
-
[B5 AFN] Układ samopoziomowania nadwozia - WHAT DA FUCK ???
Zonk, przy ksenonach jest układ samopoziomowania reflektorów a nie nadwozia, to całkiem inna broszka
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Zaraz wyjeżdżam do RZ na święta, a tam mam utrudniony dostęp do forum, więc już życzę wszystkim mokrego jajka, szybkiego zajączka i smacznego dyngusa (dla dziewczyn)
-
[B6 AKE] Finał padnietego turbo i hydrauliki przy 140tyś
A ja zapytam na jakiej oliwie jeździło to auto?
-
[B6 AVB] Przepływomierz
Nic niepokojącego, poprawili coś zmienili, nadali nowy numer katalog. więc "stary" przestali oferować, a swoją drogą cena tradycyjnie większa o 20% niż w Niemczech
-
[ALL B5] Jaka długość wycieraczek ?
A ja z kolei te Valeo X-trem odradzam, jesienią prawie równocześnie zmieniłem: od strony kierowcy valeo (ponad 100,-zł), a od pasażera jakaś podróbka valeo (20-30 zł). Valeo już od jakiegoś czasu zaczęło robić coraz większe mazaki-mimo że wskaźnik zużycia jest jeszcze OK, a "no name" wyciera spoko. Teraz chcę wytestować Bosche (chyba się aerotwin nazywają, sprzedają tylko parami: niecałe 200)
-
Wymiana hamulców przednich na 312mm
WG ETKI klocki faktycznie są takie same, ale zaciski już inne, przynajmniej po nr-ach części, może fizycznie mając je w ręku okaże się że pasują (zaciski)?
-
[B5 1Z] Jaka prędkość przy 2000 obr
Łatwo przeliczyć, przy 200 powinno być nieco ponad 4400, i właśnie dzięki obrotomierzowi widać, że liczniki kłamią najczęściej odchyłka jeszcze rośnie przy większych prędkościach, jeśli przy 90 jest 2tys, to przy 3 tys. powinno być 135 a zwykle już wtedy pokazuje 140 lub więcej (nie podaję dla 4tys bo nie każdy ma blisko autostradę a te 135 można w większości sprawdzić samemu). Obrotomierze są o wiele bardziej precyzyjniejszymi od szybkościomierzy i pokazują przez cały zakres względnie liniowo.
-
[B6 AVB] Przepływomierz
Serwis dobrze gada:
-
[ALL B5] Montaż osłony silnika i skrzyni biegów
Pojawiła się firma , robiąca osłony z wygłuszeniem (wcześniej nie zauważyłem takich), pozwolę sobie wstawić tu link a nie w dziale ciekawe aukcje, wydaje mi się że tak szybko ich oferta nie zniknie z allegro a ktoś czytający ten wątek będzie miał "pod ręką": http://www.allegro.pl/sklep/5498248_rezaw_plast - ich "sklep" na allegro http://www.allegro.pl/item329581438_oslona_silnika_audi_a4_s4_avant_quattro_wyglusze.html - osłona
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Na razie nie jest żle: http://narty.onet.pl/561568,kamery.html ale co będzie na święta?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
LiquiMoly Motor Clean 0.5 l, cena dla nas 45,-, loco Kraków
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
>sokol dzięki, faktycznie inwigilacja, trzeba szybko pisać i odpowiadać bo skasują... (no kufa co komu (chiba cayenne w środku nocy) przeszkadzało w tych pytaniach o zawiechę??)
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
No cóż ...., a przeczytałeś moje pytanie? Jakaś orientacyjna chociaż cena tych Mapco HPS, może być na PW, zaraz pojadę do Stachury? AD na Makuzsyńskiego zapytać ale nie wiem czy oni mają detal
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
> sokolnh , dlaczego Twój wątek o MAPCO został zmoderowany? (Twoje życzenie czy jakś cenzura?), bo nie widzę naszych pytań
-
[ALL] Common rail, pompowtryskiwacze ....kto mi to wyjasni
No właśnie: włoszczyzna, żabojady, może VAG z premedytacją wszedł w CR później niż inni aby wykorzystać ich doświadczenia i te CR będą pozbawione tych bolączek? Też wierzę w Audi, bo ze względu na ekologię chyba nie ma odwrotu
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Nie jakiś tylko Motula lub LiquiMoly, Motula to nawet widziałem dziś w serwisie Audi w Krakowie, ale u nich coś koło 80 zeta, na pewno kupisz taniej od przedstawiciela z naszego klubu, a cennik Liqui Moly dla nas (też załatwiłem rabaty) mam w aucie, ja płaciłem coś chyba 50?. Obydwa są b. dobre i nie ma znaczenia czy VP,PD czy common, czy benzyna. Jutro sprawdzę i napiszę Ci PW cenę dla nas tego LM.
-
[B5 1Z] SWAP AFN`a - pytania i wątpliwości
Jeśli to nie żart, to czekaj na lincz
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Jeśli od początku auto jeździło na full synt. to w sumie nie musisz, pełne syntetyki nie odkładają takich osadów jak te gorsze, choć nawet jeżdżąc wciąż na fullu tej samej marki po 7 latach i iluś tam tysiącach (tylko nie pisz że masz 150tys. po staruszku albo emerytce) można silnik przepłukać, koszt w sumie nieduży.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
tylko dolewaj do już nagrzanego solidnie silnika!(przynajmniej w preparacie LiquiMoly tak jest, ale myślę że Motul też), wtedy ładnie wszystko wyczyści
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
W Zatorze czy w Galerii? No to trzeba będzie odpowiednio przygotować legendę dla wybranki