Treść opublikowana przez rtocki
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Witam, mimo że jestem z RZ jakoś kurde ciągle nie udaje mi się zawitać na Resspota, ale jutro w godz. spota będę w RZ moim "brylancikiem" http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=26512.0 , a ponieważ jest dalej nieumyty, jest duże prawdopodobieństwo, że nie będzie opadów w tym czasie pozdr.
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Dziń dybry, witam Was staropolskim pozdrowieniem: sieg heil
-
[ALL B6] Wycieraczki przednie
No ja niestety ostatnio na Valeo się zawiodłem. Jesienią kupiłem w Feuvercie przy Zakopiance Valeo XTRM (coś ponad 110 zł) ale tylko 1 szt. (nie miałem przy sobie akurat kasy) i założyłem od strony kierowcy, za kilka dni od strony pasażera w sklepie motoryzacyjnym dokupiłem na stronę pasażera jakąś podróbkę valeo za ok 30,-. No i co, po ok 2 miesiącach org. valeo zaczęła zostawiać smugi, w tej chwili (ok. 5 miesiąc użytkowania) valeo zostawia smugę taką powiedzmy na 2 palce gzieś w odległości 10 cm od góry i drugą cieńszą przy dole, a ten "no name" wyciera b. dobrze. Nie wiem co to była za firma bo widziałem je tylko w tym jednym sklepie (w Rzeszowie), przy okazji zobaczę. Co do valeo to być może trafiłem na pojedynczy felerny egzemplarz-bo Feuvert to raczej podróbek nie sprzedaje, ale muszę sprawdzić jeszcze jeden egzemplarz tej podróby, bo jeśli ten wytrzymał już prawie pół roku to chyba nie jest taki zły a cena atrakcyjna. Z wyglądu poza brakiem wskaźnika zużycia praktycznie nie różni się od ori valeo. Acha wskaźnik na valeo jest jeszcze OK, szybę mam nową nie porysowaną, a zresztą może w ramach dalszego testu zamienię je teraz miejscami. O efektach poinformuję.
-
[B5 AHU] Brylancik - jak to ktoś powiedział ostatnio na spocie
No widzisz, a umytego byś nie zapamiętał. Może wykreuję nowy styl tuningu optycznego? To lepsze niż naklejki itp., bo od mycia do mycia można sobie dowolnie zindywidualizować autko
-
[B5 AHU] Turbo padło!
Dokładnie, miałem też tak kiedyś i okazało się po logach , że tylko zaworek N75 a turbina jest OK
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Motul'a już mamy, to pomyślałem o alternatywie z LM http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=26734.0
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Trzeniu - super, również popieram
-
[B5 APU] problem z ładowaniem czy wada aku? rozsadziło akumulator
No i tego płukania podszybia nie żałuj (możesz dodać do wody sodę oczyszczoną), elektrolit to przecież kwas siarkowy! i pięknie reaguje z cynkiem.
-
[B5 AFF] Koszt wymiany rozrządu?
jak nie ciekło to się nie dolewa, pompa powoduje obieg cieczy chłodzącej, jak padnie i nie zauważysz (a sądząc po znajomości tematu - bez obrazy, jest taka szansa) skończysz motor
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
No niemożliwe, przecież dopóki nie umyję "brylancika" to nie będzie opadów
-
[B5 AFF] Koszt wymiany rozrządu?
W skrzyni nie wymieniasz, do silnika 4litry i zostanie 0.2, pompa jest tania a przy tych latach i przebiegu jej czas już nadchodzi i nie warto drugi raz płacić za robociznę. Ludzie troszkę inwencji, to wszystko było już wałkowane, opcja szukaj
-
[aeb sedan] Jak moge zapobiec pekaniu szyby? POMOCY
Nie rozumiem tych obaw przy sprzedaży, przecież brak dzwona to udowodnisz na sto innych sposobów, zresztą tak jak ktoś doradzał możesz zrobić zdjęcia, a zakładanie 12-letniej porysowanej (każda się z czasem rysuje) szyby to bezsens, zwłaszcza w nocy będzie Ci się gorzej jeździło bo światło rozprasza się na tych mikrorysach, które powstają w czasie eksploatacji. Znajdź blisko Ciebie zakład typu "auto-szyby", zadzwoń zapytaj o cenę i już. Policz ile wydasz jeżdżąc za szybą z odpow. rocznika, lub na jakąś przesyłkę (przy zakupie np. na allegro) plus na robociznę i pewnie wyjdzie to samo, a na dodatek bez gwar.
-
[aeb sedan] Jak moge zapobiec pekaniu szyby? POMOCY
Guzik to daje, robili tak kiedyś bratu w służbówce (Octavia) i jeszcze wpuszczali żywicę, utwardzali itp. Za miesiąc to samo, więc skąpy szef i tak musiał w końcu dać na szybę, no i jeszcze ta usługa też kosztowała (nie pamiętam ale chyba koło stówy).
-
[B5 AHU] Demontaż zapalniczki
Tylko zaznacz, że to nie taka zwykła żarówka ze stacji benz.
-
[B5 AHU] Brylancik - jak to ktoś powiedział ostatnio na spocie
No nie wiem, bo właśnie w takim stanie był na ostatnim spocie i dzięki temu była pogoda, no i właśnie takiego (chyba Trzeniu) nazwano Brylancikiem. A seryjnych zwykłych umytych b5 avant'ów to jest na kopy
-
[ALL B5] najbrzydsze lampy do b5 sedana na tył
No jak bardzo chcesz: i następny
-
[B5 1Z] Tapicerka siedzenia
Może by dać to fotostory do działu sam naprawiam?
-
[ALL B5] najbrzydsze lampy do b5 sedana na tył
O querwa, ale tablica tłumaczy-buraczane USA, nie wiem czy widzieliście A4 pickupy, gdzieś kiedyś wrzuciłem
-
[B5 AFN] wymiana paska rozrządu - jak sie do niego dobrać ??
Znajdź na forum (chociaż lepiej kupić i mieć w aucie) książkę "Sam naprawiam..." ściągnij i czytaj
-
[ALL B5] Naprawa tylniej wycieraczki avant
No dość łatwo ją ukręcić, bo dość głęboko wchodzi, ale nie jest droga, w ASO płaciłem coś koło 15-20 zł
-
[B5 AFN] Czy lać specyfiki czyszczące wtryskiwacze i usuwające osady w silniku?
Nie wiem jak Castrol, ja w zimie dolewałem Liqui Moly i mam opakowanie 1litrowe na 1000 (tysiąc) litrów ON. To są koncentraty i u mnie w zakrętce jest miarka (jak w płynach do pralki), i leje się miarkę (20ml) na 20 litrów. Pewnie Castrol też tak ma, a w tych koncentratach wychodzi znacznie taniej (w przypadku LM ok 3 razy)
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Fajnie dzięki, nie wiem tylko jak zwykle, czy w niedz. zdążę ale mnie liczcie, ew. oddam potem
-
[aeb sedan] Jak moge zapobiec pekaniu szyby? POMOCY
Jesienią w dobrym zakładzie dałem 250 z robocizną, szyba z Pilkingtona z zielonym paskiem u góry, akurat rano zostawiłem a po pracy odebrałem, nie ma co się bawić w jakieś klejenia, zwłaszcza na przedniej
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
CZ, nie zdążyłem Go poznać ale też się dołoże do jakiejś wiązanki, jestem cały czas wolny, więc nawet mogę do kogoś podjechać kto nie może się wyrwać. Kurcze jestem tu jednym ze starszych (przynajmniej metryką) i z moich lat już trochę ludzi odeszło, ale zawsze mnie smuci gdy ktoś tyle jeszcze mógł zrobić itd, a tu tak nagle...
-
[B5 AFN] Akumulator - jaki kupić!!!
A chyba wyczaiłem, teraz się podaje prąd rozruchowy wg normy EN i wtedy są właśnie wartości typu 600-700, na Twoim są pewnie obydwie metody podane