Treść opublikowana przez rtocki
-
[B5 AFN] wymiana paska rozrządu
pasek Contitech (tak jak w fabryce) i to lepiej ten mocniejszy typ czyli CT 945 ,a nie 867
-
[B5] Pytanie techniczne odnośnie tarcz.
Wczoraj zmieniałem amory i zmierzyłem: przy brzegu tarczy szerokość otw. ok 6mm i zwęża się w kierunku do środka do ok 5 mm , może głębiej jeszcze mniej ale suwmiarka już nie sięgała
-
Podrabiany olej
Nie słyszałem żeby ktoś na taki trafił, po prostu dla fałszerzy jest to zbyt nieopłacalne. Marki te są nieznane wśród 90 % odbiorców, jak zapytasz przypadkowego gościa z czym mu się kojarzy castrol, shell, mobil, a u nas także lotos to skojarzy większość, a LM to kojarzą z fajkami, motula jak trochę podpowiesz to powiedzą że pewnie jakiś czeski (osobiście słyszałem). Nie opłaca się podrabiać marki która jest skierowana do specyficznego odbiorcy i ma stosunkowo mały udział w rynku - podejrzewam że te dwie firmy razem sprzedają 100 razy mniej wszystkich gatunków niż np taki castrol tylko magnateca (oczywiście w PL), reklamy robią swoje.
-
Podrabiany olej
Właśnie dlatego polecamy oleje od "mniejszych" producentów jak motul czy LM, nierozlewane w Polsce
-
[B5] Pytanie techniczne odnośnie tarcz.
OK, postaram się w weekend, jestem w trakcie przeprowadzki z Rzeszowa do Krakowa i mam lekki bajzel w narzędziach i ogólnie[br]Dopisany: 23 Sierpień 2007, 09:51 _________________________________________________>adadur, nie mam kiedy zmierzyć moich ale tu jest rys. z wymiarami: http://www.allegro.pl/item239764368_tarcze_brembo_audi_a4_vw_passat_zobacz_koniecznie.html
-
[B5 AHU] czym przeplukac uklad chlodzenia?
Ja wczoraj użyłem tego http://www.liquimoly.bazarek.pl/opis.php/id,79026/title,Kuhlerreiniger-Oczyszczacz-chlodnicy/?BazarekID=e26cdbe235850dab66141b12e3739dac , pewnie z innych znanych marek też są takie środki. Płyn zmieniałem ok miesiąca temu ale od razu z nastawieniem że będzie to w celach czyszczących. Tylko przy wlewaniu tego dodatku musiałem trochę taką końską strzykawką 100 - do nabycia w aptekach odessać żeby się nie przelał, potem tak jak piszą przez polgodziny dawałem mu w d..ę po mieście , trójkę rzadko włączałem dziwnie się patrzyli ludzie, ale zgrzał się porządnie i pokręcił pompą wody na wysokich obrotach, i zmiana na nowy płyn. Faktycznie mimo że tamten miał tylko miesiąc i w zbiorniczku wyglądał dość ładnie, to po tej akcji zmienił kolor i miał w sobie sporo syfu i piany przy spuszczaniu. Po zmianie, na nowym płynie od wczoraj ok 40 km w korkach, wszystko w normie, temp. OK, nic nie cieknie
-
Podrabiany olej
To jest jedyny oficjalny dystrybutor wg strony Mobila w Krakowie http://www.dexol.com.pl/dojazd.php , może tam Ci powiedzą czy to oficjalne flaszki p.s. M.in. o to mi wcześnie chodziło żeby kupować tylko w firmach będących na stronie producenta jako oficjalni dystrybutorzy, nawet najbardziej znane sklepy mogą się połakomić i brać towar z hurtowni która jest tańsza niż oficjalna sieć dystrybucji
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Może napisałem nie całkiem jasno- przed zmianą na full synt auto zużywało ok 0.3 na tysiąc, po zmianie na początku jeszcze trochę zużył a teraz już niezauważalnie - po prostu się uszczelnił a nie rozszczelnił (jakby chcieli niektorzy orędownicy dziwnych teorii)- i nie chodzi tu o jakieś lanie na zewnątrz przez simmeringi, uszczelki itp, po prostu oleje syntetyczne zapewniają lepszą szczelność m.in. na prowadnicach zaworowych i pierścieniach czyli tam gdzie są naturalne"wewnętrzne" drogi ubytku-spalania oleju, chociaż także oleje full synt dużo lepiej wpływają na elastyczność i trwałość uszczelnien i simmeringow
-
Podrabiany olej
Nie chodzi o to że "naskakuje" ale ludzie jak małe są to koszty żeby kupić w poważnym źródle! Akurat szukanie tutaj oszczędności, zwłaszcza , że w ogólnych kosztach są i tak żadne - jest śmieszne!
-
Podrabiany olej
Ech, szukać po prostu, wszystko (prawie) było http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,15435.0/all.html
-
[B5,1999r Jakie zarówki założyć żeby byl efekt xenonów ???
schiller, masz rację ale po prostu ostatnio wracając na dłuższej trasie, widziałem kilka tak wieśniackich a4 , że do dzisiaj mnie trzyma...
-
Podrabiany olej
a po co tak kupiłeś? nie mozna było wpierw trochę tu poczytać? ile można oszczędzić 50-100 zł na rok? to lepiej na jednej trasie wakacyjnej typu kilkaset km dać mniej buta... ale jak kto chce
-
[B5,1999r Jakie zarówki założyć żeby byl efekt xenonów ???
Po pierwsze jest to forum a4, więc chodzi o to żeby wpisy dotyczyły tej marki i utrzymania jej prestiżu - (trudne słowo), nie podałeś swojego wieku ale podejrzewam że ja już miałem kilka aut i prawo jazdy gdy jeszcze ty na księdza wołałeś zorro, więc zastanów się zanim coś napiszesz a co gorsza zrobisz, bo szkoda tak zacnej marki dla zrobienia z niej obciachu - i myślę że prawdziwi fani audi tu się ze mną zgodzą, chyba nikt z nas posiadaczy audi nie chce być kojarzony z wiejską dichą, solarką itp. p.s. jest to forum ludzi inteligentnyych , więc staramy się używać języka polskiego w jego prawidłowej formie: komentuj a nie kometuj - nie chodzi o brak polskich znaków
-
[B5,1999r Jakie zarówki założyć żeby byl efekt xenonów ???
oprócz efektu ksenonów, zrob też koniecznie efekt 500 KM -rury z rynny i efekt Wieś Maca-biało czerwony krawat, będzie super...
-
Pytanie o dwie rury wydechowe w b5
Dlaczego chcecie iść w stronę psiadaczy bumek?, oczywiście zakladaj 2 rury, zwykle w pakiecie jest folia na szyby, siata na grill, cd pod lustro i niebieskie żarówy, litości...
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Co wypłucze? jakie uszczelnienia? chyba nagary i syf! I bardzo dobrze. A korzyści lepsze smarowanie, chłodzenie, trwałość itp, no nie wiem gdzie jeszcze można lepiej zainwestować w auto tak małą kwotę? No chyba że ktoś woli folię na szyby zamiast przez 5 lat lać full synt (po przeliczeniu różnicy-bo przecież i tak coś wlewać trzeba) A "magicy" z małych i dużych warsztatów niech się zajmą dokształcaniem w temacie olejów a nie powielaniem baśni. Pisałem już w moich postach o przejściu z minerała na full, a teraz jestem świeżo po trasie ok 2 tys autostrady, gaz cały czas na full choć z AHU za dużo nie wyciągnie (ok 180), auto nie zużyło oleju wcale! Tylko po zmianie przez pierwsze 2 tys poszło ok chyba 0,3 0,4 litra teraz mam spokój z dolewkami i wiem że silnik jest odpowiednio smarowany. Acha, a Valvoline też robi coś porządnego, ale w tej chwili nie pamietam dokładnie nazwy
-
[B5 AEB] oprawki postojówek
Do valeo w ASO powinna kosztować ok 15,-zl
-
Opony Regal zna to ktos?
Zgadza się malcolm ma rację, może i dostali wzornik od jakiejś dobrej firmy, ale mieszankę to pewnie używają szajsowatą, opona ma trzymać a nie wyglądać
-
kontrolka poziomu oleju AFN
Też mam AHU ok. 250 tys. i po zmianie z g... minerału Castrola na full synt Liqui Moly Diesel Synthoil 5w40 przestał w ogóle brać, wcześniej ok. 0.3 na 1000. Jeszcze lepszy byłby pewnie Motul, podobno zawiera dodatki uelastyczniające simmeringi, ale miałem problemy z dostępnością
-
[A4] Zakup haka holowniczego
Wg ETKI są 4 typy od ok 900 zł, zaproponowali Ci chyba taki najdroższy, aluminiowy i zdejmowany. W Rzeszowie zapytaj w firmie od haków pod wiaduktem na Kraków w byłym PZMocie, może coś dobiorą, ale i tak wybrałbym jakiś zdejmowany
-
Brzydkie nadkole, POMOCY.
ETKA - Elektronisch Teil KAtalog bodajże program używany w salonach Audi,VW,Seat,Skoda do identyfikacji i zamawiania części zamiennych. Nic tam nie ma w tym miejscu, także na rysunku w "Sam naprawiam..." str. 149. To mogą być otwory montażowe używane w fabryce do pasowania?
-
[B5 AFN] Zawór N75
Vag na dzień dobry, inaczej w warsztatach zwykle będą dochodzić po omacku i wymienisz kupę niepotrzebnych (sprawnych) części +robocizna, no i pamietaj że n75 też są rożne wersje
-
[B5 AFN] "Naprawa" przepływki..........denaturatem - to działa
Nie rozumiem, już któryś raz jest pisane o tych sitkach, przecież to tylko obudowa i zabezpieczenie a sam przapływomierz (sensor) jest wkręcony w tę rurę, więc dlaczego nie ułatwiacie sobie pracy wykręcając go?
-
[B6 AVF] Grill bez logo
A moze przybliżysz temat jak to z tym Kulczykiem i Audi A.G., że z tego powodu zamiast sprzedać audicę to kombinujesz?
-
Skradzione
>baki pisałeś wcześniej o problemach z zamkiem w klapie, może już wcześniej się przymierzali? nikt nie zaobsrewował?