Treść opublikowana przez turzol
-
[ALL B7] Roleta sama wyskakuje podczas jazdy z mocowania
Tak będzie pasował, został wypuszczony dla B6 i B7
-
Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7
Zabieram się za Bose i mam pytanie odnośnie podłączenia samych wooferów w drzwiach. Czy nie mając na razie wzmaka mogę podmienić stare głośniki na te z Bose? Czytam, że woofery Bose mają impedancje 2 Ohm, a fabryczne bodajże 4 Ohm. Nie poleci mi końcówka mocy w RNS-E? ---------- Post dopisany 10-10-2012 at 09:54 ---------- Poprzedni post napisany 09-10-2012 at 08:08 ---------- Nikt nie wie?
-
Avant - tylne glosniki graja ciszej
Tył jest tak zestrojony żeby był tłem dla przodu. Przecież to logiczne, że scena tworzy się z udziałem przedniego systemu i całość ma grać pod kierowcę. Tak projektowanych jest większość systemów car-audio.
-
AUDI A4 B6 - wymiana oleju skrzyni biegów ...
Ja u siebie zamierzam zalać oryginalny olej bo mam kilka butelek z poprzedniej wymiany w aucie żony (VW Polo). Bardziej interesuje mnie kwestia samej procedury wymiany - tzn gdzie znajduje sie śruba spustowa i którędy zalać nową oliwę? Ma ktoś schematy np. z Elsy albo inne?
-
RNS-D zamiana na RNS-E
pinow nie wyciagalem zadnych ,po to wlasnie stosowalem szybkozlaczki Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2
-
RNS-D zamiana na RNS-E
bez różnicy , do starego RNS-E też musisz cany poprowadzić. Adapter, który kupisz masz ISO1 na ISO2 a wtyk 26PIN ten duży zostaje niewykorzystany, a ja go wykorzystałem bo ma wyprowadzone CAN-y
-
RNS-D zamiana na RNS-E
Kabelki z kostki biegnącej do TMC PIN 2 i PIN 8 łączysz ze sobą - CAN LO PIN 1 i PIN 9 łaczysz ze sobą - CAN HI we wtyczce 26PIN (duża szara) która zostanie ci po wypięciu z RNS-D na PIN 13 masz CAN HI a na PIN 26 masz CAN LO. Łączysz te kable z adapterem do RNS-E - o ile pamiętam wtyczka D PIN 8 i PIN 9 tak wyglądają te szybkozłączki . Wkładasz 2 kable, które chcesz zmostkować, zaciskasz i gotowe.
-
RNS-D zamiana na RNS-E
zmieniarka z RNS-D nie zabangla z RNS-E, potrzebna zmieniarka z literką D na końcu. Było już o tym na forum. dzięki, nie doczytałem jeszcze tego bo dopiero się zagłębiam w temat RNS-a ale mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie, bez zmostkowania tych pinów w module TMC nie będziemy mieli po prostu wyświetlonych danych na fisie tak ? Tuner TMC nie jest już potrzebny przy przejściu na RNS-E, więc można go wypiąć z instalacji (trzeba wtedy spiąć ze sobą oba końce anten) i wykorzystać z wolnej kostki kabelki CAN HI i CAN LO jak komuś się nie chce ciągnąć sygnałów CAN z licznika. U mnie wszystko poszło bez lutowania bo zmostkowałem sobie kable za pomocą szybkozłączek tzw. wampirków . Jeśli nie będziesz ruszał TMC tunera to CAN-y prowadzisz z wtyczki licznika. Tak czy siak CANy musisz poprowadzić, albo z wtyczki TMC Tunera (wersja łatwiejsza) albo z liczników. Bez tego nie będziesz miał info na FIS, RNS-E nie będzie podświetlone, i po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki nie będzie gasło.
-
RNS-D zamiana na RNS-E
zmieniarka z RNS-D nie zabangla z RNS-E, potrzebna zmieniarka z literką D na końcu. Było już o tym na forum.
-
Podgrzewane boczne szyby
Pytanie po co ogrzewanie szyb, które z punktu widzenia kierowcy są bez znaczenia. Lepiej dorezać sobie przednią szybe grzaną ;]
-
RNS-D zamiana na RNS-E
niekoniecznie mnie taka zamiana kosztowała niewiele, ale miałem dużo szczęścia bo sprzedałem dobrze zestaw: RNS-D + zmieniarka i znalazłem tanio RNS-E w wersji LED + koszt adapterów ok 100zł
-
Podgrzewane boczne szyby
Tzn co to jest? Sent from my iPhone using Tapatalk w skrócie Antena diversity to dodatkowa antena (poza antena główna), która pomaga wzmacniaczowi/radiu znaleźć najsilniejszy sygnał stacji radiowej. Działa to tak: sygnał radiowy odbierany jest przez dwie anteny jednocześnie. Sygnały z tych dwóch anten przetwarzane są na osobnych torach odbiorczych, aż do momentu gdy są przetworzone na audio w odbiorniku radiowym, gdzie szybki układ przekierowuje sygnał z toru gdzie jest on w danej chwili mocniejszy.
-
Podgrzewane boczne szyby
te paski to antena diversity, a nie podgrzewanie
-
[B6 AVF] A3-->A4 b6 avant s-line plus
Mało wam ośki palą Przy quattro trzeba liczyć +1.5-2 litra/100km więcej przy takiej jeździe. Ja obojętnie czy się staram czy nie to poniżej 7,5l/100km na FIS nie zszedłem
-
zaślepka lampy bi xenon
8E0 941 158 B nakładka str.prawa 8E0 941 159 B nakładka str.lewa
-
RNS-D zamiana na RNS-E
Ja przechodziłem z RNS-D na RNS-E nie tak dawno . Jakbyś potrzebował porady to wal. Ogólnie nie ma dużo grzebania, wszystko praktycznie podłączasz plug&play za pomocą adapterów.
-
Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe
Aktywna piana tzw snow foam. Ja uzywam BiltHamber AutoFoam Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2
-
Fotochrom bez czujnika deszczu?
W B6 występowało lusterko wewn : - zwykłe - fotochrom - fotochrom + czujnik zmierzchu W niektórych wersjach, głównie na USA występował dodatkowo kompas elektroniczny Lusterka z czujnikiem deszczu były montowane w A4 B7
-
Podłączenie przewodów CAN z zegarów do radia
ad.1 Tak jest chyba fabrycznie, u mnie również się po 30minutach wyłącza samoistnie RNS-E na wyłączonym zapłonie. ad.2. Tak ma być ad.3. wyłącz kompas w opcjach RNS-E
-
B6 DIVISION
Nie - ale jak w Warsztacie pojawi się DIY to na bank handlarzyki coś przygotują Póki co szukasz konkretnej zapinki - dokupujesz kilka metrów kabla 0,35 + piny oraz gniazdo i wtyczka w ASO. Dzięki, a zapinki pod pas kierowcy i pasażera - tak jest ori?
-
B6 DIVISION
Co do kontrolki zapięcia pasów - wystarczy znaleźć odpowiednie zapinki pasów + okablowanie do tego? Sprzedają to w kompletach ?
-
Przycisk dźwigni hamulca ręcznego
Ja mam 02/2003 i przycisk jest niewymienialny. Stary guzik wydłubałem, trzyma dodatkowo na silikownie więc schodzi trochę ciężko. Kupiłem w ASO nowy przycisk , ale jest on pod inny typ dzwigni i niestety nie ma opcji go zamontować Teraz musze szukać całej dzwigni...
-
Jak zdemontować tapicerkę, osłonę hamulca ręcznego
Męcze się z tym i szarpie od godziny. Chodzi o tapicerkę hamulca ręcznego oznaczoną na zdjęciu 1 W serwisówce niby sprawa opisana jest jasn czyli na opuszczonym hamulcu podważyć i wyciągnąć tapicerkę. U mnie nie chce zejść
-
wymiana radia symphony 2 na RNS- D
Jak bardzo jest skaplikowane, żeby podłączyć Gala? Tuner już prawie mam, kable też namierzylem. Trzeba będzie coś Vagiem kodowac? Gesendet von meinem GT-I9100 mit Tapatalk 2 Sygnał Gala uzyskasz podpinając adapter Adapter Navigationseinheit Navi plus RNS-D Audi A4 B6-34488 U nas taki też kupisz bez problemu. Do TMC boxa potrzebujesz wiązkę Kabelsatz TMC-Tuner Navigation VW MFD, Audi RNS-D (Navi+)-30003
-
rns-e z seata do audi
Dzisiaj przetestowałem odczyt z kart SDHC na nowym RNS-E. Mam kartę 32GB Class-10 SanDisk, skopiowałem kilka albumów mp3 i bez zająknięcia navi czyta wszystkie. Nie miałem drugiej karty pod ręką, ale podejrzewam, że odczyt z obu slotów nie stanowiłby problemu. Także dla miłośników mp3 łączna pojemność max 64GB jako magazyn dla mediów to już coś. Ja traktuje to jako ciekawostkę bo preferuje stare dobre cd jako nośnik muzyki.