Treść opublikowana przez RALF76
-
Czy silniki DETA mają problem z "przybywaniem oleju" ?
ile km do wymiany oleju?
-
Czy silniki DETA mają problem z "przybywaniem oleju" ?
obserwować nic się nie dzieje, jak będzie za dużo powinien być komunikat aby odessać co może oznaczać że dostaje się paliwo do oleju w większej ilości i rozrzedza przerywana jest procedura wypalania dpf? jazda miejska w większości?
-
Dźwięk łopotania, klekotania + wibracje na biegu wstecznym
jeśli to 2021 to chyba gwara jest - jechać do sewisu wg mnie to jakby dźwięk padającej dwumasy
-
Czy silniki DETA mają problem z "przybywaniem oleju" ?
sprawdzałeś w takich samych warunkach dwa pomiary? (temp silnika i np: 2 min po zgaszeniu) oraz na prostym podłożu?
-
Nagle zniknęły biegi w skrzyni biegów S-tronic w Audi A4 B9
jakiś efekt? czy remont skrzyni wchodzi w grę?
-
Nagle zniknęły biegi w skrzyni biegów S-tronic w Audi A4 B9
Jaki status sprawy?
-
Nagle zniknęły biegi w skrzyni biegów S-tronic w Audi A4 B9
oferują firmy regenerowane mechatroniki ale nie wiem jaka jest tego jakość
-
Nagle zniknęły biegi w skrzyni biegów S-tronic w Audi A4 B9
dużo tańsza jest mechatronika do stronic 1 generacji coś z 2,5k PLN - co jest w stronic 2 że to kosztuje ponad cztery razy tyle?
-
Nagle zniknęły biegi w skrzyni biegów S-tronic w Audi A4 B9
daj znać jaka diagnoza, a oprócz komunikatu coś się działo ze skrzynią?
-
Dziwne dźwięk podczas pracy silnika 2.0TDI w A4 B9
trochę km mało jak na sprężarkę
-
Dziwne dźwięk podczas pracy silnika 2.0TDI w A4 B9
jaki przebieg?
-
dźwięk silnika na zimnym po odpaleniu , 2.0 tdie 136koni (filmik)
napinacz wymieniał? jeśli tak to sprzęgiełko alternatora pewnie padło
-
dźwięk silnika na zimnym po odpaleniu , 2.0 tdie 136koni (filmik)
przyczyną właśnie może być uszkodzone sprzęgiełko na alternatorze lub właśnie ten napinacz, jak nie wiesz jak to zweryfikować jedź do mechanika ps. uzupełnij profil auta
-
dźwięk silnika na zimnym po odpaleniu , 2.0 tdie 136koni (filmik)
ściągnij pasek z alternatora, sprawdź czy się kręci w jedną i drugą stronę, sprzęgło obraca się swobodnie w jednym kierunku natomiast blokuje się w kierunku odwrotnym.
-
dźwięk silnika na zimnym po odpaleniu , 2.0 tdie 136koni (filmik)
sprawdź sprzęgiełko alternatora
-
Ciśnienie oleju
mowa o trybie jazdy LL a nie o oleju, można jeżdzić na oleju LL i wymieniać co 10k km
-
Ciśnienie oleju
tak, moze być xclean +
-
Ciśnienie oleju
ważne jest aby nie jeździć w trybie LL bo większość silników przy 200k będzie się nadawać na złom
-
Wyciek oleju z rurki od EGR
poinformuj o wynikach weryfikacji
-
Wyciek oleju z rurki od EGR
mogą pojawić się problemy także z dpf bo to wszystko w wydech leci, są przypadki na forum że silnik który przejeździł 200k w LL to już niestety trup bo brał duże ilości oliwy do weryfikacji także inne elementy jak min turbo
-
Wyciek oleju z rurki od EGR
jaki przebieg? jeśli był eksploatowany w trybie LL to może być drogo
-
Q5 FY 2.0 TFSI 252HP
dosyć rozsądnie wychodzi spalanie
-
Q5 FY 2.0 TFSI 252HP
Jeździ ktoś Q5 FY z motorem 2.0 tfsi 252 konie? jak się sprawuje i jak wychodzi spalanie realne?
-
3.0 capa grzechotanie podczas odpalania
skrzynia nowa a dwumasa?
-
2.0 TDI CR dłużej kręci - ciężko pali
nie