Treść opublikowana przez RALF76
-
Serwis a4/b9 2015/12
nie jestem taki pewny, staram się tankować na dobrych stacjach i zawsze filtr przy 12-15k już jest trochę zawalony, wg mnie co 15k można wymieniać lub nawet wcześniej, po wymianie filtra co max 15k odczuwam że lepiej auto się zbiera (to samo dotyczy a4b6,a4b8 i Q5), nie wyobrażam sobie jeździć 50k na tym samym filtrze paliwa..
-
Kontrolka silnika
z tymi serwisami u mnie była spalona i żadnego check, bosch, beru są OK
-
Kontrolka silnika
Dziwny ten błąd ale to raczej jego sprawka jeśli chodzi o check - VCDS był podpinany?
-
Kontrolka silnika
jest możliwość diagnozy VCDS która spalona świeca i to pokazało ale nie jest to powód świecącego check
-
Kontrolka silnika
do wymiany świece ale nie jest to powód zapalenia check, nie było innych błędów?? check przeważnie zostawia błąd..
-
S-tronic startuje z 2 biegu. Czy takie zachowanie jest poprawne ?
na zimnym silniku zmienia z 1 na 2 około 1,8-2k obrotów, przy rozgrzanym przy "delikatnym" dodaniu gazu szybko zmienia z 1 na 2 jakby z drugiego biegu startował a przy większym gazie to już zmienia 1 na 2 na wyższych obrotach Zobacz w trybie S - nie będzie już tak szybkiej zmiany z 1 na 2 tylko będzie zmieniał przy wyższych obrotach wg mojej oceny skrzynia Twoja pracuje OK
-
Drgania na postoju przy skrzyni S-tronic w pozycji D oraz R w Audi A4 B9
może być dwumas ale tez powinien być "słyszalny", jakieś stuki na P lub N
-
Spadanie z obrotów
bez podpięcia pod kompa nikt nic nie powie.. sprawdź i wklej błędy
-
Spadanie z obrotów
bez podpięcia pod kompa nikt nic nie powie.. wrzuć błedy
-
Audi A6 C7 vs Audi Q5
dokładnie, na 18 jest komfortowo przy 19 też jest dobrze ale ciut twardziej niż 18
-
dziwny huk podczas dodwania gazu 3.0tdi Quatrro
nagraj, inaczej nikt nic nie wymyśli z opisu..
-
A5 2.0 TDI CGLC duże zużycie oleju
jak się sprawa zakończyła?
-
Co to za kontrolka
zatankuj z 15l i zobaczymy czy zgaśnie
-
Ciężko odpala rano i nierówna praca silnika przez parę sekund w Audi A4 B8 2.0 TDI
może coś z paliwem (cofa się), ustaw przodem w dół i zobacz czy jest różnica
-
Audi A6 C7 vs Audi Q5
Dokładnie, to wersja MMI 2G,3G, 3G+
-
Audi A6 C7 vs Audi Q5
osobiście za jakiś czas przechodzę na Q5 FY - spodobało mi się to auto.. sztywny jest w zakrętach na kołach 19 cali, być może to nie a4 b8 ale fizyki się nie oszuka..
-
Audi A6 C7 vs Audi Q5
nie jest źle w 2.0 do normalnej jazdy, teraz Duster ma 1.0 benzyne i tam to się męczy
-
Audi A6 C7 vs Audi Q5
przy prędkościach autostradowych zgodnych z przepisami mamy około 2100 obroty więc też można w miarę sprawnie i komfortowo Q5 jeździć na trasie, kwestia kto jak ciężką ma nogę i czego oczekuje
-
Błąd P2002 w Audi A4 B9 2.0 TDI
nie ma czegoś takiego jak kontrolka informująca o wypalaniu..
-
Audi Q5, Android Auto i radary
nie sprawdzałem ale się raczej powinno dać
-
Audi Q5, Android Auto i radary
Jeśli chodzi o różnice z zewnątrz to dodatkowo polift grill ściete rogi u góry, tył światła całe czerwone bez białego paska na kierunki, inne ledy do jazdy dziennej jak wspomniałeś
-
Procedura wypalania DPF w Audi A4 B8 2.0 TDI CR
podaj oil ash w ml ile wynosi
-
dopuszczalny nacisk osi a4 b8 - kN
A4 b8 jak co roku przegląd od 8 lat bez problemu i teraz trafił się skrupulatny diagnosta który zauważył że w dowodzie i widzę w karcie pojazdu też wpisany jest dopuszczalny nacisk na jedną oś 10,75kN a wg diagnosty powinno być 10,535kN i to jest raczej prawda bo dopuszczalny nacisk to 1075kgx0,98= 10,535kN. Ewidentnie błąd w papierach od samego początku. Co robić czy zmieniać dowód i kartę pojazdu czy odpuścić? pytanie czy został ślad i co roku teraz będą to sprawdzać?? Oczywiście przegląd przeszedł bez problemu ale z małym "misiem" i dokumentem do weryfikacji.
-
Nowy taryfikator mandatów 2022r
prędkość ma duże znaczenie a w sytuacji j/w trzeba zgłaszać do służb/gmin/urzędów że w polu jest ograniczenie przy tych mandatach chciałbym aby zostały podniesione prędkości na skach czy autostradach ale tam gdzie 60 to ma być 60 bo to teren zabudowany i może dojść do wypadków
-
Nowy taryfikator mandatów 2022r
jak stracisz kogoś w wypadku to zrozumiesz...