Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Serwis gwarancyjny AUDI - ceny


driven22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie do tych co serwisują w ASO - ile Was koszą za przegląd z wymianą oleju (przy 15.000 przebiegu) ?  Warszawa to ponad 700 zł + koło 600  zł  sam olej :) .Rozumiem, że goli się frajerów- ale ponad 600 zł za olej który w każdym sklepie w oryginale kosztuje 142 zł ?.
Dziś wskoczył zaświecił się kolejny przegląd po 30.000- tym razem olej, filtr zakupiony oryginał na własną rękę. Przy 30.tys dostałem info z ASO, że przegląd będzie kosztował 1650 zł + oleje i filtry (które już kupiłem a tak doszłoby jeszcze 670 zł ).  Okazało się, że doliczono jeszcze filtr powietrza z wymianą za 500zł (jak się okazało filtr oryginał do B9 kosztuje w ASO 123 zł w ich sklepie na Alleg.....) - czyli  wynika z tego, że odkręcenie 6 wkrętów i około 3-4 minut pracy  przy wyjęciu i włożeniu filtra to w ASO 377 zł). Pytanie czy tylko Warszawę tak golą czy w całej Polsce.  Jaką muszą mieć bekę z klienta sprzedając mu olej za ponad 600 zł dokładnie ten sam który możesz kupić sam  ASO Audi czy sieci za 142 zł, to samo filtr powietrza itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapłaciłem za przegląd wszystkie filtry i olej Revanol 600 zł u chłopaków w VAG Świlcza, którzy mają większe pojęcie niż uczniowie w ASO. Więc odpowiedz sobie sam. W ASO Rzeszów taki przegląd to pewnie koło 1800 zł.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam hit: Ile kosztuje w Audi wymiana filtra kabinowego :) ? Dodam, że bez narzędziowa i trwa max 3-4 minuty dla niewprawnego osobnika... - 250 zł :)  (mówimy tu oczywiście  samej robociźnie). Tyle w temacie ASO AUDI w Wawce.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, driven22 napisał:

No i mam hit: Ile kosztuje w Audi wymiana filtra kabinowego :) ? Dodam, że bez narzędziowa i trwa max 3-4 minuty dla niewprawnego osobnika... - 250 zł :)  (mówimy tu oczywiście  samej robociźnie). Tyle w temacie ASO AUDI w Wawce.

Masakra ??? To pewnie za otwarcie drzwi jaśnie Państwo wołają z 50 zł. ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co spinać. Taki mają taryfikator i tyle im pokazuje program. Tam nie ma robót na oko. Każda czynność jest liczona w jednostkach czasowych. Jedna jednostka czasowa to 10 min. Każdy zakres prac określany jest przez program w tych jednostkach i pracownik nie może sobie innych jednostek przyjąć. Nikt Ci nie każe wymieniać filtra kabinowego w ASO. I nie rób nagonki bo tak jest w każdym autoryzowanym serwisie. Chcesz mieć Audi to licz się z kosztami jego utrzymania. Auto, to nie tylko cena jego zakupu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Muskel1 napisał:

Nie ma się co spinać. Taki mają taryfikator i tyle im pokazuje program. Tam nie ma robót na oko. Każda czynność jest liczona w jednostkach czasowych. Jedna jednostka czasowa to 10 min. Każdy zakres prac określany jest przez program w tych jednostkach i pracownik nie może sobie innych jednostek przyjąć. Nikt Ci nie każe wymieniać filtra kabinowego w ASO. I nie rób nagonki bo tak jest w każdym autoryzowanym serwisie. Chcesz mieć Audi to licz się z kosztami jego utrzymania. Auto, to nie tylko cena jego zakupu. 

Nie ma się co obruszać. Mogą mieć nawet milion skoro sobie tak ustalą i ktoś może do nich jeździć. Koledze pewnie chodzi o serwis po gwarancji. Ja tam wolę jechać do gości, którzy wyszli z ASO i mają swój biznes, a nie patrzeć co pół roku na nowe gęby personelu kiedy do ASO jeździłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obruszam się. Takie są fakty. Wszyscy chcą mieć przy zakupie auta wpisy z ASO w książce serwisowej ale jak przyjdzie jechać do ASO i zlecić usługe to pretensje, że ceny z kosmosu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Muskel1 napisał:

Chcesz mieć Audi to licz się z kosztami jego utrzymania. Auto, to nie tylko cena jego zakupu. 

Bardzo dużo w tym prawdy, albo wręcz cała prawda, choć faktycznie nikt nikogo "na sznurku" do ASO nie zaciągnie na siłę, choć czasami jest taka potrzeba.

Inna sprawa, że świadomość kosztów powinna być analizowana przed zakupem auta danej marki, a nie po fakcie.

ASO Audi do tanich nie należy, ale nie jest odosobnione w tej kwestii....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, AndrzejK. napisał:

Bardzo dużo w tym prawdy, albo wręcz cała prawda, choć faktycznie nikt nikogo "na sznurku" do ASO nie zaciągnie na siłę, choć czasami jest taka potrzeba.

Inna sprawa, że świadomość kosztów powinna być analizowana przed zakupem auta danej marki, a nie po fakcie.

ASO Audi do tanich nie należy, ale nie jest odosobnione w tej kwestii....

Powiem Ci szczerze, że stać mnie na ASO bez żadnych problemów. Nie lubię jednak wyrzucać pieniędzy w błoto i jak mnie ktoś robi w ch… Czas oczekiwania na wizytę co najmniej dwa tygodnie. ? Każdy pojedzie tam gdzie uważa za słuszne i gdzie mu auta nie popsują.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd to przekonanie, że w ASO sami uczniowie są i że tam auta psują? W innych zakładach nie ma praktykantów? Nie można wszystkich w jednym świetle stawiać tylko dlatego, że nabyłeś gdzieś raz złe doświadczenie. W ASO jak wszedzie pracują ludzie i nie są Bogami. Jeden zakład, który schrzanił robotę nie może być odzwierciedleniem wszystkich. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Muskel1 napisał:

Skąd to przekonanie, że w ASO sami uczniowie są i że tam auta psują? W innych zakładach nie ma praktykantów? Nie można wszystkich w jednym świetle stawiać tylko dlatego, że nabyłeś gdzieś raz złe doświadczenie. W ASO jak wszedzie pracują ludzie i nie są Bogami. Jeden zakład, który schrzanił robotę nie może być odzwierciedleniem wszystkich. 

Nie generalizuję. Jeździłem do ASO i lubiłem to. Jednak jak zmieniła się cała ekipa w ciągu roku i przyszły żółtodzioby, bo taniej, to stwierdziłem, że coś jest nie tak. Chciałem zamontować fabryczny hak i usłyszałem, że nie ma takowych w Europie i trzeba z miesiąc czekać lub więcej. Było to ze dwa lata temu, wiec pojechałem do kolegi z forum i załatwiłem temat w kilka dni. Stara ekipa była super. Poprzechodziła z VW gdzie serwisowałem Passata, więc poszedłem za nimi z audi. Nie wiem jaką polityką kierował się właściciel ASO VW Audi Seat, wymieniając doświadczonych ludzi, ale mogę się tylko domyślać. Jeżeli w innych jest tak jak kiedyś było w moim to super.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, vvalery napisał:

Chciałem zamontować fabryczny hak i usłyszałem, że nie ma takowych w Europie i trzeba z miesiąc czekać lub więcej. Było to ze dwa lata temu, wiec pojechałem do kolegi z forum i załatwiłem temat w kilka dni. 

No ale co mieli Ci ten hak wyczarować? Skoro nie ma i trzeba zamówić to nic na to nie poradzisz. Używek w ASO nie montują.  I to jest jeden z powodów ? Nie żartuj. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, vvalery napisał:

Nie generalizuję. 

Generalizujesz, bo skoro rzeczywiście w tym jednym ASO cała ekipa się zmieniła i nie byłeś usatysfakcjonowany ich pracą mogłeś jechać do innego ASO, czego nie zrobiłeś. 

4 godziny temu, vvalery napisał:

Masakra ??? To pewnie za otwarcie drzwi jaśnie Państwo wołają z 50 zł. ???

Ale mając takie zdanie i nastawienie wcale mnie to nie dziwi. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Muskel1 napisał:

Generalizujesz, bo skoro rzeczywiście w tym jednym ASO cała ekipa się zmieniła i nie byłeś usatysfakcjonowany ich pracą mogłeś jechać do innego ASO, czego nie zrobiłeś. 

Ale mając takie zdanie i nastawienie wcale mnie to nie dziwi. 

Po pierwsze, nie mam ochoty i czasu dymać 100 km żeby sprawdzić inne ASO, jak mam zaufanych ex ASO pod nosem. Po drugie nie załapałeś ironii. Po trzecie nie wiem czy wiesz, kto pracuje obecnie w polskich ASO.? Za taką kwotę młodzież po technikum lub szkole zawodowej w przeważającej większości. Niestety ludzie z głową w naszym kraju jadą na swoim a nie za minimalną pensję w prestiżowym salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2021 o 18:59, driven22 napisał:

Witam,

Mam pytanie do tych co serwisują w ASO - ile Was koszą za przegląd z wymianą oleju (przy 15.000 przebiegu) ?  Warszawa to ponad 700 zł + koło 600  zł  sam olej :) .Rozumiem, że goli się frajerów- ale ponad 600 zł za olej który w każdym sklepie w oryginale kosztuje 142 zł ?.
Dziś wskoczył zaświecił się kolejny przegląd po 30.000- tym razem olej, filtr zakupiony oryginał na własną rękę. Przy 30.tys dostałem info z ASO, że przegląd będzie kosztował 1650 zł + oleje i filtry (które już kupiłem a tak doszłoby jeszcze 670 zł ).  Okazało się, że doliczono jeszcze filtr powietrza z wymianą za 500zł (jak się okazało filtr oryginał do B9 kosztuje w ASO 123 zł w ich sklepie na Alleg.....) - czyli  wynika z tego, że odkręcenie 6 wkrętów i około 3-4 minut pracy  przy wyjęciu i włożeniu filtra to w ASO 377 zł). Pytanie czy tylko Warszawę tak golą czy w całej Polsce.  Jaką muszą mieć bekę z klienta sprzedając mu olej za ponad 600 zł dokładnie ten sam który możesz kupić sam  ASO Audi czy sieci za 142 zł, to samo filtr powietrza itd.

A co to za olej za 142 zł? Serio pytam. Bo 5 litrów Millersa 0w20 (VW 508.00/509.00) kosztuje na Alle 2 x tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe podsumowanie - mam A4 i A5 jedna ma 5 lat gwarancji ale bez serwisu druga 5 lat serwisu w cenie  ale gwarancja była standardowa. Po ostatniej wizycie serwisowej ( serwis olejowy + przegląd) w ramach wykupionego pakietu okazało się że dupki z ASO wymienili "teoretycznie" olej ale filtr oleju pozostał stary ( nawet nie zadali sobie trudu, aby przeciągnąć szmatą obudowy filtra, żeby wyglądało chociaż że wymienione). Tak więc zdania już na pewno nie zmienię - ASO Audi w Warszawie dla właścicieli lubiących jak ich się masuje bez nawilżenia.  Jak ktoś pisz- serwisowane w ASO- to trudno dziś określić czy to argument za czy wręcz przeciwnie przy kupnie używanego auta. Oczywiście nie twierdzę, że tylko w Audi rąbią klientów.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, driven22 napisał:

Małe podsumowanie - mam A4 i A5 jedna ma 5 lat gwarancji ale bez serwisu druga 5 lat serwisu w cenie  ale gwarancja była standardowa. Po ostatniej wizycie serwisowej ( serwis olejowy + przegląd) w ramach wykupionego pakietu okazało się że dupki z ASO wymienili "teoretycznie" olej ale filtr oleju pozostał stary ( nawet nie zadali sobie trudu, aby przeciągnąć szmatą obudowy filtra, żeby wyglądało chociaż że wymienione). Tak więc zdania już na pewno nie zmienię - ASO Audi w Warszawie dla właścicieli lubiących jak ich się masuje bez nawilżenia.  Jak ktoś pisz- serwisowane w ASO- to trudno dziś określić czy to argument za czy wręcz przeciwnie przy kupnie używanego auta. Oczywiście nie twierdzę, że tylko w Audi rąbią klientów.
 

Chyba w każdej branży są czarne owce. Ja też dopiero w 3 ASO znalazłem czego szukałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, driven22 napisał:

Małe podsumowanie - mam A4 i A5 jedna ma 5 lat gwarancji ale bez serwisu druga 5 lat serwisu w cenie  ale gwarancja była standardowa. Po ostatniej wizycie serwisowej ( serwis olejowy + przegląd) w ramach wykupionego pakietu okazało się że dupki z ASO wymienili "teoretycznie" olej ale filtr oleju pozostał stary ( nawet nie zadali sobie trudu, aby przeciągnąć szmatą obudowy filtra, żeby wyglądało chociaż że wymienione). Tak więc zdania już na pewno nie zmienię - ASO Audi w Warszawie dla właścicieli lubiących jak ich się masuje bez nawilżenia.  Jak ktoś pisz- serwisowane w ASO- to trudno dziś określić czy to argument za czy wręcz przeciwnie przy kupnie używanego auta. Oczywiście nie twierdzę, że tylko w Audi rąbią klientów.
 

standard przy pakietach

ostatnio miałem superba który przed serwisem został przez nas dokładnie "zbadany"

po serwisie sprawdzilismy wszystkie filtry, nic nie było wymienione !!!!! NIC !!!!!!

nawet korka spustu oleju nie odkrecili, stan oleju był na minimum przed sewrwisem, dolali ok 1 litra

podłączyli tylko kompa i pokasowali błędy

zrobilismy dwa filmiki, przed serwisem i po serwisie z wyciąganiem filtrów itd itp

nie zgłaszalismy sie juz z tym do aso tylko od razu poszła skarga do importera

czekamy na oficjalną odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szok, normalnie 3 świat, co się dzieje żeby w ASO dochodziło do takich oszustw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...