Treść opublikowana przez sokolnh
-
[B5 AHU] Wtryski od AFN, czy coś takiego jest możliwe?
no to mimo wszystko jest bardzo optymalnie z 90 zrobic ok 130... ciekawiło mnie bardzo,że po samej zmianie wtrysków kolesiowi od razu skoczyło na 140 :/ 50 koni tylko od zmiany wtrysków?? no ale tak jak piszecie, silniki AHH mają większy "potencjał". tak czy siak, myśle że wkrótce zabiore się za mody tego typu, bo 130 brzmi bardzo ładnie myślę ze temat można zamknąć. Dowiedziałem się wszyskiego. Dzieki bardzo nie kolesiowi, tylko mi i już Ci mówie jak to jest możliwe pompa rotacyjna jak sama nazwa wskazuje wytwarza ciśnienie paliwa poprzez rotację, a racji tego że w AHH tłoczek ma 11mm a nie 10 może wytworzyć większe ciśnienie, a co za tym idzie lepsze rozproszenie paliwa i wymieszanie z powietrzem, lepsze i szybsze spalanie = większa moc no ale dlaczego AHH ma w serii 90 KM ? a no dlatego że średnica dysz wtryskiwaczy została zmieniona na mniejsze - 0,165 mm i dlatego mimo że układ paliwowy daje wystarczająco duze ciśnienie to wtryskiwacze nie są w stanie przełożyć tego na odpowiednią moc, stąd 90 koni seryjne wtryski w 110 - tkach mają średnice dyszy 0,205 mm więc teraz idąc drogą dedukcji odpowiedz sobie na pytanie, czy to zmianie wtrysków na te od 110 -tki ( tj. o 0,040 mm to dużo ) mozna osiągnąc takie moce ? pozdrawiam Mnie interesuje jak to jest? Mało paliwa bo małe wtryski - po zmianie wtrysków więcej paliwa więc większa moc. A co z powietrzem? Nie musi być od razu zrobione wyższe ciśnienie doładowania? Czy ono jest i tak wyższe "na zapas"? Mam taki sam silnik i już słyszałem gdzieś że w nim same wtryski się wymienia i bez programu jest żwawszy. Tylko czy to jest rozwiązanie jest dobre jako docelowe (ze względu na trwałość itp)? Sokolnh, czy auto dymiło po samej zmianie wtrysków? nie dymił nic więcej niz powinien tj. niż seria seryjne ciśnienie 0,95 - 1 bara spokojnie wystarcza do takiej ilości paliwa dzieki wysokiemu cisnieniu jakie generuje pompa paliwo jest lepiej rozpylane i nie ma czegoś takiego jak "lejące wtryski" oczywiscie lepiej zrobić korekty i przy okazji wykorzystac potencjał, ale spokojnie można tak jeździc bez obawy na trwałość śmiało zmieniaj
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Mam eksperta w pracy co sprzedawał opony także nie jest źle :decayed: tutaj nie trzeba eksperta , ślepa babcia Ci powie że są do wymiany ja mam 19-tki opony na sprzedaż w razie czego :gwizdanie:
-
Biało biało, czyli na co komu ... quattro :)
bokiem to nawet na latam a i w lecie nie ma problemu z ruszaniem, w zakretach tez sie klei jednak w zimie quattro jest górą, zreszta wszystkie 4x4
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
w takim razie powodzenia w sprzedaży Pablowi
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
sokoł spier.... do spania i nie płosz mi potencjalnego kupca :decayed: nie znasz sie to element psychologii sprzedaży " co ja nie mogę miec ?! do mnie nie będzie pasować ?!" [br]Dopisany: 21 Styczeń 2010, 00:54_________________________________________________ Kamil wiesz że ja dużo nie jeżdżę max 11-14tys km na rok także taki felunek mógłbym założyć :gwizdanie: Tylko obawiam się że musiałbym ją troszkę podnieść, przynajmniej przód... nic nie musisz podnoscić... wystarczy ściągnąć bransoletę i będzie GIT napisz mu jakie masz tam opony
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Pablo, 19-tka ciut za duża do b5 do jazdy co innego do lansu, a pewnie o to Ci chodzi
-
Biało biało, czyli na co komu ... quattro :)
fajny film
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
wyglada ciekawie Trzeniu popatrz sobie na aparaty
-
[Ford Escort] Błękitny Grom
w sumie to zastanawiam sie nad takim samym setupem jak u Ciebie tj. esa + popierdółka lub beta na codzien + b2q/gII syncro ze swapem -> z tym ze to droższa opcja a ja lubie b5
-
[Ford Escort] Błękitny Grom
no i czym sie lepiej jezdzi ? gromem czy esa ?
-
Skoda 4x4 czy to samo co quattro
ja Ci to moge wytłumaczyc ale poczekam na te mądre głowy, które tak zaciekle bronią swojego torsena co oni maja do powiedzenia
-
Skoda 4x4 czy to samo co quattro
filmy filmami, kazdy może być manipulowany a co z tym ? QUATTRO vs XDRIVE vs 4 MATIC
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Tomeks przyjedzie i Ci oglądnie oj Gośka,Gośka ,ale śmieszne i zmień sobie z powrotem profil,bo wychodzi na to,że jesteś facetem :gwizdanie: to nie miało być smieszne, tylko adekwatne do Twoich zartów w których no niestety trzeba stwierdzic ze oszukujesz kolege... przecież Trzeniu nie skończył jeszcze 11 lat
-
Skoda 4x4 czy to samo co quattro
http://www.pressmedia.com.pl/sn/index.php?option=com_content&task=view&id=6140&Itemid=158 W poprzednich wersjach napęd na tylne koła był przekazywany dopiero w momencie poślizgu przednich i natychmiast rozłączany, gdy ten poślizg zanikał. Był to typowy napęd dołączany. Natomiast w najnowszym rozwiązaniu napęd na tylne koła jest przekazywany w sposób ciągły, więc samochód ma stały napęd na obie osie. poza tym zaraz znowu sie zacznie pojedynek haldex vs torsen a juz o tym było wiele razy, jak ktoś chce to poszukac na forum
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Tomeks przyjedzie i Ci oglądnie
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?p=1345361#1345361 wyjazd na tor
-
[ALL] Grupowy Chiptuning u Aligatora
nie tyka 1.8 T na lince, czyli AEBów włacznie
-
Skoda 4x4 czy to samo co quattro
dopiero haldex IV gen to stały napęd ale haldex II i tak daje rade, miałem w S3 i jezdziło sie nią za***iście
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
juz nie pamietam za co, ale chetnie przyjme znalazłem moje stare zdjecia w necie a4-ki w necie, które myslałem ze juz straciłem
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
http://www.joemonster.org/filmy/21990/Polskie_granice_na_przestrzeni_dziejow
-
M3 E46 Supercharged ASA TM-20 ESS!!
ekstra da sie tym jezdzic w zimie ?
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
zdrowia i szczescia OZI
-
[INNE] Moja "Bunia"- AUDI 100 S4 C4 V8(potworek)- zdjęcia strona 2 , 4 i 5
jesli ma zblokowany tył to tak sie bedzie zachowywać w C4 jest chyba jeszcze taka mozliwosc
-
Biało biało, czyli na co komu ... quattro :)
http://demotywatory.pl/741392/Quattro
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
nie, bo on ma napęd na tył