Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

sokolnh

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez sokolnh

  1. no to mimo wszystko jest bardzo optymalnie z 90 zrobic ok 130... ciekawiło mnie bardzo,że po samej zmianie wtrysków kolesiowi od razu skoczyło na 140 :/ 50 koni tylko od zmiany wtrysków?? no ale tak jak piszecie, silniki AHH mają większy "potencjał". tak czy siak, myśle że wkrótce zabiore się za mody tego typu, bo 130 brzmi bardzo ładnie myślę ze temat można zamknąć. Dowiedziałem się wszyskiego. Dzieki bardzo nie kolesiowi, tylko mi i już Ci mówie jak to jest możliwe pompa rotacyjna jak sama nazwa wskazuje wytwarza ciśnienie paliwa poprzez rotację, a racji tego że w AHH tłoczek ma 11mm a nie 10 może wytworzyć większe ciśnienie, a co za tym idzie lepsze rozproszenie paliwa i wymieszanie z powietrzem, lepsze i szybsze spalanie = większa moc no ale dlaczego AHH ma w serii 90 KM ? a no dlatego że średnica dysz wtryskiwaczy została zmieniona na mniejsze - 0,165 mm i dlatego mimo że układ paliwowy daje wystarczająco duze ciśnienie to wtryskiwacze nie są w stanie przełożyć tego na odpowiednią moc, stąd 90 koni seryjne wtryski w 110 - tkach mają średnice dyszy 0,205 mm więc teraz idąc drogą dedukcji odpowiedz sobie na pytanie, czy to zmianie wtrysków na te od 110 -tki ( tj. o 0,040 mm to dużo ) mozna osiągnąc takie moce ? pozdrawiam Mnie interesuje jak to jest? Mało paliwa bo małe wtryski - po zmianie wtrysków więcej paliwa więc większa moc. A co z powietrzem? Nie musi być od razu zrobione wyższe ciśnienie doładowania? Czy ono jest i tak wyższe "na zapas"? Mam taki sam silnik i już słyszałem gdzieś że w nim same wtryski się wymienia i bez programu jest żwawszy. Tylko czy to jest rozwiązanie jest dobre jako docelowe (ze względu na trwałość itp)? Sokolnh, czy auto dymiło po samej zmianie wtrysków? nie dymił nic więcej niz powinien tj. niż seria seryjne ciśnienie 0,95 - 1 bara spokojnie wystarcza do takiej ilości paliwa dzieki wysokiemu cisnieniu jakie generuje pompa paliwo jest lepiej rozpylane i nie ma czegoś takiego jak "lejące wtryski" oczywiscie lepiej zrobić korekty i przy okazji wykorzystac potencjał, ale spokojnie można tak jeździc bez obawy na trwałość śmiało zmieniaj
  2. Mam eksperta w pracy co sprzedawał opony także nie jest źle :decayed: tutaj nie trzeba eksperta , ślepa babcia Ci powie że są do wymiany ja mam 19-tki opony na sprzedaż w razie czego :gwizdanie:
  3. bokiem to nawet na latam a i w lecie nie ma problemu z ruszaniem, w zakretach tez sie klei jednak w zimie quattro jest górą, zreszta wszystkie 4x4
  4. w takim razie powodzenia w sprzedaży Pablowi
  5. sokoł spier.... do spania i nie płosz mi potencjalnego kupca :decayed: nie znasz sie to element psychologii sprzedaży " co ja nie mogę miec ?! do mnie nie będzie pasować ?!" [br]Dopisany: 21 Styczeń 2010, 00:54_________________________________________________ Kamil wiesz że ja dużo nie jeżdżę max 11-14tys km na rok także taki felunek mógłbym założyć :gwizdanie: Tylko obawiam się że musiałbym ją troszkę podnieść, przynajmniej przód... nic nie musisz podnoscić... wystarczy ściągnąć bransoletę i będzie GIT napisz mu jakie masz tam opony
  6. Pablo, 19-tka ciut za duża do b5 do jazdy co innego do lansu, a pewnie o to Ci chodzi
  7. wyglada ciekawie Trzeniu popatrz sobie na aparaty
  8. w sumie to zastanawiam sie nad takim samym setupem jak u Ciebie tj. esa + popierdółka lub beta na codzien + b2q/gII syncro ze swapem -> z tym ze to droższa opcja a ja lubie b5
  9. no i czym sie lepiej jezdzi ? gromem czy esa ?
  10. ja Ci to moge wytłumaczyc ale poczekam na te mądre głowy, które tak zaciekle bronią swojego torsena co oni maja do powiedzenia
  11. filmy filmami, kazdy może być manipulowany a co z tym ? QUATTRO vs XDRIVE vs 4 MATIC
  12. Tomeks przyjedzie i Ci oglądnie oj Gośka,Gośka ,ale śmieszne i zmień sobie z powrotem profil,bo wychodzi na to,że jesteś facetem :gwizdanie: to nie miało być smieszne, tylko adekwatne do Twoich zartów w których no niestety trzeba stwierdzic ze oszukujesz kolege... przecież Trzeniu nie skończył jeszcze 11 lat
  13. http://www.pressmedia.com.pl/sn/index.php?option=com_content&task=view&id=6140&Itemid=158 W poprzednich wersjach napęd na tylne koła był przekazywany dopiero w momencie poślizgu przednich i natychmiast rozłączany, gdy ten poślizg zanikał. Był to typowy napęd dołączany. Natomiast w najnowszym rozwiązaniu napęd na tylne koła jest przekazywany w sposób ciągły, więc samochód ma stały napęd na obie osie. poza tym zaraz znowu sie zacznie pojedynek haldex vs torsen a juz o tym było wiele razy, jak ktoś chce to poszukac na forum
  14. Tomeks przyjedzie i Ci oglądnie
  15. http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?p=1345361#1345361 wyjazd na tor
  16. nie tyka 1.8 T na lince, czyli AEBów włacznie
  17. dopiero haldex IV gen to stały napęd ale haldex II i tak daje rade, miałem w S3 i jezdziło sie nią za***iście
  18. juz nie pamietam za co, ale chetnie przyjme znalazłem moje stare zdjecia w necie a4-ki w necie, które myslałem ze juz straciłem
  19. http://www.joemonster.org/filmy/21990/Polskie_granice_na_przestrzeni_dziejow
  20. ekstra da sie tym jezdzic w zimie ?
  21. zdrowia i szczescia OZI
  22. jesli ma zblokowany tył to tak sie bedzie zachowywać w C4 jest chyba jeszcze taka mozliwosc
  23. http://demotywatory.pl/741392/Quattro
  24. nie, bo on ma napęd na tył

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.