Treść opublikowana przez Horas91
-
Duże spalanie LPG
Ja mam przepał ~11 L średnio. Raz najmniejsze średnie LPG miałem 8,03 na dystansie 160 km(Górska wąska droga za ciężarówką w dużej części) największe miałem coś pod 19L tempomat i 200 Moje dane zliczone z 10 tyś km przez 'fuelio'
-
Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7
Panowie, ponieważ tutaj schodzi się całe zasilanie to mam pytanie: Zamiast mostkowa się do kabla, chciałbym przykręcić tutaj bezpiecznik w wodoszczelnej obudowie taki jak pokazywałem kilka postów wcześniej. Pytanie czy wystarczy założyć konektor oczkowy i przykręcić nakrętką 10... Wydaje mi się to lepszym rozwiązaniem niż mostkowanie z kabli zasilających(nie mam super sprawności lutowniczych) 1. Chciałbym podłączyć grzanie foteli bezp. 30A -> klimatronik 2. Chciałbym podłączyć wzmacniacz bezp. 20A 3. Podłączone mam el. lędźwie bezp 2x 10A Dlaczego tak kombinuje? Ponieważ przy skrzynce bezpieczników mam upchnięty komputer od gazu, komputer od niefabrycznego alarmu + przyciski odblokowujące samochód(alarm). Pozdrawiam P.S złożone tak jak pisałem Działa a to najważniejsze...
-
Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z
Ja tylko dla 100% formalności dopytam: Czarna kostka iso pin3 do pin 15 w gnieździe OBD2 zmostkować się do kabelka który już tam siedzi... No i proszę o podpowiedź... Bo tak czytam te schematy i nie mogę odnaleźć. W której kostce mamy plus oraz mase rns-e? Pytam gdyż podłączyłem czarną kostkę iso do mojej czarnej iso i RNS ani nie drgnął....
-
Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7
właśnie zastanawiam się czy nie przykręcić plusa przez konektor oczkowy 8 -> bezpiecznik w wodoszczelnej obudowie -> dalej kabel 4mm do wzmacniacza, bo podłączenie go pod kabelek pod + od radia wydaje się słabym pomysłem mówię o czymś takim:
-
Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z
Mi się wydaje, że tak i właśnie o tą diagnozę pytałem
-
Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7
czyli zmostkować się za radiem do kostki ISO Pytam łopatologicznie, bo ten kabelek w ISO to strasznie cienki jest
-
Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z
No to jeszcze o 1 rzecz muszę zapytać Jak zrobić gniazdo diagnostyczne?
-
Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z
Poproszę moderatora o złączenie moich 2 postów(niestety klikając edytuj nie potrafię dodać zdjęcia:() Które z tych kabli potrzebuje dołożyć? Złączę B pin 3 - Sygnał prędkości? Złącze B PIN 5 - Diagnoza L Złącze B PIN 7 - BOSE Złącze C PIN 3 Złącze C PIN 5 Złącze C PIN 8 Złącze C PIN 9 Złącze C PIN 11 Złącze D PIN 9 Złącze D PIN 10 Złącze D PIN 13 Przy Bose + RNS to wszystko czy muszę jeszcze coś dokładać? Czytałem 1 stronę i nie bardzo rozumiem jak podłączany jest ten kabel który odpowiada za wyłączenie RNS-E tak by nie wciągała dużo prądu po zamknięciu samochodu. Dziękuje za pomoc Bart-s uprzedziłeś mojego 2 posta Tylko proszę o podpowiedź który z pinów w tej kostce za co odpowiada, szukałem w ELSie ale nic nie znalazłem nt. niefabrycznego radia Mam nie ori radio, czyli do tej kostki mam podłączyć jakieś dodatkowe kable?
-
Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z
Panowie mam pytanie - Bo już głupieje... Mam tylko 2 takie kosteczki po rozpisce starego radia wiem, że to głosniki Przód/Tył/Prawo/Lewo - Więc tutaj jest git:) Tutaj mam problem bo: Który pin co robi? Udało mi się ustalić, że: |Masa | |BRAK INF POMOCY! | |PUSTY| |PUSTY| |zapłon(ACC - CO TO?) | |sterowanie zasilaniem(co to?)| |PUSTY| |PUSTY| Nie wiem jak to lepiej rozpisać
-
Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7
Panowie, teraz ważne pytanie: Ten gruby przewód od masy wzmacniacza(4mm) gdzie podłączyć?
-
Kto zostaje w OFE, kto rezygnuje ?
Właśnie podobnie myślę, że skoro i tak nie dostanę kasy... to czy nie lepiej dać ją prywatnym firmą niż politykom
-
Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7
A czy ktoś wie jaka jest moc tego wzmacniacza?
-
Montaż foteli podgrzewanych i elektrycznie regulowanych w A4 B6
Panowie, poprosiłem w sklepie o kabel 1mm i dali mi coś takiego, nie będzie za cienki? Pytanie nr 2. Jak rozebrać kostki przy klimatroniku? Pytanie nr 3. Oryginalnie kable idą przez progi przy drzwiach, jednak wykręcałem tunel środkowy i jest tam dużo miejsca, czy można je ułożyć tunelem?
-
[ALT] Wiatrak chłodnicy
Zapewne wiatrak nie jest normalny A tak na poważnie, nie zauważyłem nic takiego u siebie...
-
Rs4 b7 str 2 filmik + fotki
Czy tylko mi nie wyświetlają się zdjęcia?
-
Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7
Ktoś mi podpowie jaka jest długość przewodu wzmacniacz -> sub?
-
Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7
nie przypominam sobie, by ktoś tu montował wzmaka za schowkiem. BT to tak, niektórzy tak robili Ale i tak nie ma tam zbyt dużo miejsca o wentylacji nie wspominając Na którejś tam stronie ktoś tak pisał, że elektryk schował mu wzmacniacz za schowkiem. Dla mnie było by to lepsze rozwiązanie(nie wspominając o tym, że rozebranie boku w sedanie bez składanych oparć jest skomplikowane) Tylko, że ja nie wiem jak z temperaturą owego wzmacniacza.
-
Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7
Panowie, ktoś tu pisał o umieszczeniu wzmacniacza za schowkiem pasażera. Czy ma to jakiś wpływ na jego przegrzewanie się? Pytam, ponieważ mam nie ORI radio i wszystkie kable schodzą mi się w radiu z przodu, więc dużo mniej kabli miałbym do położenia, zamiast ciągnąc wiązki w te i z powrotem po całej długości auta... jedyne co musiałbym wtedy przeciągnąć to + i - do basowego w tylnej szybie... Pozdrawiam
-
2.0 alt - błąd 17766, 17544 + padające cewki po montażu lpg, ster. Lpgtech
Stary masz stare cewki! Z moich obliczeń wynika, że cewka wytrzymuje 8 LAT! (miałem wymieniane w 2003 i 2004 roku po 1 szt i padały rok po roku) Więc u Ciebie już czas:) WAŻNE! Nie wyrzucaj starych cewek, zadzwoń do ASO może załapiesz się na akcję serwisową. Wymienią w ramach gwarancji Przy wymianie cewek, sprawdź sobie świece pewnie też przyszła na nie pora, a gaz jest bardzo czuły na takie pierdoły. Pozdrawaim P.S 17544 - Może być od: 1. przy wypadaniu zapłonu gdzieś czujni przyświrował 2. pewnie kończy Ci się przepływomierz. U mnie raz miałem za bogatą raz za ubogą - wymieniłem przepływomierz i jak ręką odjął. Teraz doczytałem o smierdzącym gazie w środku - u mnie śmierdziało jak za wcześnie się przełączał(30 stopni)
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Tak, odma ale jak nie rozwalona to nie wiele pomoże. sprawdź czy nie masz wycieków. Poza tym kolego 0,5 na 1000 czy na 2000 bo to jest dosc duza roznica! jeśli na 2000 to wszystko w normie i nic nie grzeb, wymien najwyżej odmę jeśli pęknięta.
-
Duże spalanie LPG
Panowie, a może kolega jeździ w dużym mieście i ciągle grzeje do spodu... trzeba to też ustalić...
-
Duże spalanie LPG
Kolego, jakie miasto? Jak jeździsz? Jakie spalanie pokazuje Ci FIS? Pozdrawiam
-
Audi A4 B6 (2000 – 2004) jaki silnik do LPG ?
Stary, nie może Ci się zgadzać spalanie z FIS! Był już taki temat na forum. Silnik powinien być oszukiwany, że jeździ na PB - jeśli fis pokazuje Ci spalanie gazu to masz coś źle z regulacją. Pozdrawiam
-
Błąd czujnika G2/G62
Później odpalę ELSE to Ci pokaże, ale dokładnie pomiędzy silnikiem a ścianą grodziową...
-
LPG - Na zimnym losowe wypadanie zapłonu
Wymienione... trochę więcej siły było potrzebne:) Rozmawiałem z gaziarzem, mówił, że prawdopodobnie wtryskiwacz ale wcześniej by i tak wymienić świece. Tak więc teraz po testuję i zobaczymy co z tego wyniknie... Pozdrawiam Na dzień dzisiejszy stwierdzam, że świece pomogły przy następnym przeglądzie LPG dla spokojnego sumienia poproszę o wyczyszczenie wtrysków. Dziękuje wszystkim za rady.