Treść opublikowana przez SotoM
-
Akcja serwisowa wymiany PD Siemens w 2.0 TDI BRD 170 KM
Walcz o dobry rabat. Kup nowe śruby do wtrysków wyciągają się. Teraz robiłem uszczelnienia na wtryskach stare śruby miały długość 95,4-95,5mm -nowe 94,7mm o 1mm się wyciągają. Śruby kupowałem w intercars jest o wiele taniej niż w aso a też oryginały.
-
Ropa dostaje się do oleju
A co ty masz wogle za silnik? Nic nie wiadomo...8,16V Dpf, bez Dpf Dpf Wycięty?
-
Akcja serwisowa wymiany PD Siemens w 2.0 TDI BRD 170 KM
Nie mam pojęcia czy regenerują szczerze mówiąc to niestety ale wolał bym nowy kupić. Gdzieś widziałem uzywke za 800zł.allegro albo olx...
-
Dziwny klekot silnika Audi 2.0 Tdi
Jeśli chcesz otrzymać pomoc to poświęć 2min.i popraw kod silnika bo 1b to stary klekot. Ale jeśli masz 8 zaworowy motor to bym zajrzał pod pokrywę jak wyglądają hydrosztosy o wałek.
-
Ropa dostaje się do oleju
To że vacum zrobił to nie znaczy że będzie 100% szczelna na simerngu... Wtryski...Dpf... lub przytarty motor...
-
Akcja serwisowa wymiany PD Siemens w 2.0 TDI BRD 170 KM
A no to i tak lipa... 2 lata minęły... Chyba że to nie wtrysk a coś z instalacją. Niech mechanik po kolei odpinana wyryski i próbuje zapalić auto,jesli odpali na rozlaczonym wtrysku tzn ze wtrysk padlina. Ewentualnie dla 100% pewności zamienić wtryski miejscami i zobaczyć czy usterka przeniesie się na inny cylinder...
-
Akcja serwisowa wymiany PD Siemens w 2.0 TDI BRD 170 KM
Na pd jest 2 lata gwarancji...tak powiedziano mi w aso VW... 4szt dostałeś nowe? Na którym cylindrze padła?
-
Akcja serwisowa wymiany PD Siemens w 2.0 TDI BRD 170 KM
Siemens Continental. 03G 130 073T Akcja już sie zakończyła, także jak ktoś się nie obudził do końca roku 2015 to ma pecha.
-
[BLB, BRE, BKD] Demontaż wymiana montaż pompowtryskiwaczy 2.0 tdi 16V
W 16V nie ma podkładek Dwa duże Oringi są na wtrysku Mniejszy wewnątrz sprężyny tam gdzie wchodzi element grzybkowy. A ta śruba która jest w pierwszym zestawie to śruba regulacyjna która Technologicznie powinno się wymienić a praktycznie się wogle tego nie robi.
-
Wymiana turbo na mocniejsze 1.9 TDI BRB
Brb i awx mają tą samą turbine- różnica tylko w muszli kompresyjnej...środek ten sam... Więc jak się bawić to raczej iść w turbo od CR. pod warunkiem że się wyrzuci chłodniczke egru.
-
[B7 BLB] Wymiana oleju, filtra oleju, paliwa, powietrza, kabiny
Aby odkręcić filtr oleju -sztorcowy klucz 32mm,przegub przedłużka grzechotka. .
-
Problemy z odpaleniem Audi A4 B7 2.0 TDI
Listwy ustalające używał... No i dobrze że fura wróciła do żywych...
-
Problemy z odpaleniem Audi A4 B7 2.0 TDI
I jak palenie po długim postoju ?
-
[BLB, BRE, BKD] Demontaż wymiana montaż pompowtryskiwaczy 2.0 tdi 16V
2.0TDI 16V wtrysk do głowicy 3Nm,270* zastosować nowe śruby Tak samo do walka ppd także zastosować nowe śruby 20Nm + 90* 12nm jest dla silników pd 8V
-
Strzał pod maską
Jeśli facet dorwie identyczny tłok od brd to ok... Ja takiego szczęścia nie miałem a też szukałem używki...
-
Strzał pod maską
Ciężko o tłok do brd od innych nie pasuje jest inna klasa wagowa. Kupuj w aso oryginał z pierścieniami i sworzeniem tłokowy w komplecie,stary wypinasz z korbowodu nowy wpinasz i składasz motor ,nic nie trzeba pasować itd. Ja za tłok płaciłem 1200zł w aso bez rabatów 2lata temu...tez kombinowalem aby innego 16v założyć ale niestety.inaczej wyglądały wolałem nie ryzykować potem się bujac z jakimiś nie daj Boże nie równymi pracami silnika lub jakieś wypadanie zapłonow...albo jeszcze coś innego...1000 poszedł więcej ale mam z glowy. Jeśli okaże się że nie ma.klapki to niech bierze komninerki i wyświetla resztę one bez problemu się ładnie odbywają są w 3 lub 4ech pkt zgrzane do ośki. Nic nie musisz potem programować nic kompletnie żadnymi błędami ci niebedzie sypalo...
-
Strzał pod maską
Niech zobaczy czy w kolektorze ssącym są wszystkie klapki... Jeśli cylinder ocalał to naprawiaj silnik nie daj się nakręcić na drugi motor. To że główna podzibana też się nie stresuj,splaniwac ja zrobić na zicher i niech jeździ dalej. Który cylinder kucnal... 4ty?
-
Padło turbo czy coś innego?
Już wiadomo czemu ktoś to sprzedawał... Założę się że nie jest to przypadkowy zbieg okoliczności... Czy to turbo -kwestia zdemontowania przewodu powietrza i złapania za wirnik. Jeśli padło turbo i olej poszedł w Dpf jeśli go posiadasz to lipa ten Dpf umrze. Jeśli jest mokry od oleju to pranie go nic nie da olej się zapiecze w cegiełce co spowoduje zapachanie się go,wtedy zostanie Ci usunięcie dpfu lub wymiana na drugi lub zmiana na filtr katalityczny dostępny np na allegro.
-
[BPW] telepie motoremna wolnych obrotach 2.0 tdi BPW
Może być od kół są nowego typu wywazarki które robią pomiar koła tzw bicie i dopasowanie opony do felgi.
-
drgania silnika
No i co z tym zrobiłeś....? Bo nigdy nie spotkałem się aby w 16V pod wtryskiem była podkładka...
-
2.0 tdi bkd - wypadanie zaplonow
Sprawdź na przejście instalacje elektryczna odpowiedzialna za 2gi cylinder, od okrągłego złącza Przy głowicy do ECU silnika. Zwróć uwagę także czy pin w okrągłym złączu nie jest wysunięty.
-
Problemy z odpaleniem Audi A4 B7 2.0 TDI
Skombinuj 2szt szczypiec plaskich i 2szt solidnych opasek zaciskowych -trytki tretytki - jak już będziesz na dobre odstawial na noc auto otwórz maskę i szczypcami ścisnij oba przewody przy filtrze paliwa a szczypce ich rączki zaciągnij opaskami, rano zdemontuj szczypce i zobacz jak auto zapali.
-
kopci na biało/szaro śmierdzi spalinami obroty falują
O,3 to Bardzo ładne synchro. A do tego ustawienie walka wydechowego względem ssacego i 3ci parametr to kąt wtrysku Zaznaczam że synchro a kąt są to 2 różne parametry... W 004: 1-rpm 2- kąt wtrysku- wał korbowy pkt GMP 3- wynik z pompowtrysków (wałek wydechowy) 4- synchro.walka ssacego
-
BRD - bierze olej
Litr na 15000 moim zdaniem nie ma się czym przejmować... Ciesz się że tylko tyle Ci łyka a nie jak benzyniaki TFSI litr/2 na 1000km... Może kiedyś było zatankowane paliwo z jakiejś zasyfionej beczki... sadza ze spalin w paliwie raczej nie możliwe...czy olej będzie w paliwie to będzie się mieszalo z paliwem i bedzie koloru czarnego jak wyżej kolega zademonstrowal Jak masz możliwość to zrób tego foto i wrzuć...
-
Problemy z odpaleniem Audi A4 B7 2.0 TDI
niech mechanik zmieni uszczelnienia na pompowtryskach i bedzie z głowy... standardowa usterka w silniku 8V która powoduje ciezkie palenie...stąd tez dziwne mogą być korekcje... zestaw na 1 szt PD 30zł bosch'a x 4 śruby do wałków sterujacych i do wtrysków jakieś 250zł (dostępne w szystko np w intercarsie ASO z cenami śrub przegina...) mysle ze z robotą zamkniesz sie w 500-600zł i problem zniknie...