Treść opublikowana przez SotoM
-
Zerwanie paska rozrządu.
No jakoś cenowo tak będzie. Niech spr.szczelność cylindrów,pozamykać zawory- 1 z wałków treba obrócić o 180stp i dmuchnać ciśnieniem w cylindry i nasłuchiwać w ktory kolektror dmucha.chyba że będziesz miał na tyle szczęścia ze zaworów nie tkneło.
-
Zerwanie paska rozrządu.
a skad pewnosc ze mechanik nie dokrecił - 20Nm +45* to tak naprawde mało. sprawdź sam - zammontuj napinacz i przykrec go zgodnie z ta siłą - podejrzewam ze krecąc 45* bedzie luźno szło i bedziesz wyciągał szpilke z głowicy ja wkrecam potem sprężynkę(naprawa gwintu) M10 tez mozna ale zwróc uwage grubosci głowicy jaka jest pod otworem szpilki....za wiele jej nie ma.
-
BRD - bierze olej
mam dokładnie takie same paliwo - pod światło widać żółć...to normalne. -jest to sadza, która przedostaje sie spod wtrysku do układu paliwowego. jakbys maił czarne paliwo i żadnej przejrzystości w żółć -to lipa oznaka ze olej silnikowy znajduje się w paliwie. - pompa paliwa wtedy puszcza.
-
Podciśnienie 2.0 TDI BRD
normalne...jasne ze to normalne...nikt nie ma sztywnego odczytu
-
BRD nierówna praca i falowanie
raczej więcej ...
-
BRD 2.0 ciężki klekot podczas przyśpieszania
Nie rozwiązł. Wlasnie też omawiamy to w innym temacie. Jeśli to hydro kleka to jest to nie tania naprawa.
-
BRD - bierze olej
Większość tu ludu leje motul'a
-
BRD nierówna praca i falowanie
tak jak pisałem wyżej 3 opcje. najlepsza opcja to demontaz całego kompletu- silnik ze skrzynia i całym zawieszeniem w dół. co do dźwigienek wymieniaj komplet i smiało mozna montowac zamienniki firmy EURUCAMS. sa 30% tańsze od ori z ASO nie nie odbiegaja niczym od jakości. ogolnie gruba robota i kosztowna pod wzgledem robotcizny i części. bo ściagac głowice planowanie itd potem jakies niejasnosci z paleniem oleju itd. a tak motor bedzie na podłodze -rozrząd rozpiąc,vakum pompe wymontowac bo za nię jest wałek trzymający dźwigienki...
-
BRD nierówna praca i falowanie
hydrosztosy sterowane są dzwigienkami lecz snienie oleju do nich dochodzi. nie miałem okazji przeprowadzac docelowo takiej naprwy w 16V - nie wiem jak procedura naprawy powinna polegac- czy głowica w gore,czy obnzenie silnika czy wymont/zamont silnika... spróbje sie dowiedzieć bo sam jestem ciekaw tej operecji. jeden kolega to na 4um miał przypadek ze mu sie rozsypał hydro na 1wszym cyl ale czy zrobił i jak zrobił to juz cisza.
-
BRD - bierze olej
możesz na próbę zmienić oliwę na innej firmy i potestować... prócz turbiny zostaja jeszcze pierscienie tłokowe i uszczelniacze zaworowe.
-
Podciśnienie 2.0 TDI BRD
bo ogólnie wiedze masz zajebistą - nie wiem skad ją bierzesz (ja osobiście takiego dostępu nie mam)na temat tych silników sam dzieki twoim wiadomoscią jakie tu przelewasz sie uczę Ja. dosłownie opisujesz wszystko jak z wewnętrznych dokumentacji ASO przeszkolenia mechaników/diagnostów odnośnie danego modelu silnika... - ja na codzien mam stycznosć z M-B i tam własnie mamy takie dokumentacje na temat danego silnika opisana jego "strategia" lecz niestety w praktyce jest zupełnie inaczej i zazwyczaj w 80% przypadkach kieruje rutyna. Także stary szacunek ogólnie za takie możdżenie.
-
Akcja serwisowa wymiany PD Siemens w 2.0 TDI BRD 170 KM
a to nie dziwota... kolegi ciotka tez ma BRD koncówka produkcji 07r zadzwoniła do ASO lub pojechała i podała VIN i albo nie podlagała akcji albo akcja była lecz tez nie wymienili bo miała PPD tej numeracji które wymianie nie podlegają.
-
Akcja serwisowa wymiany PD Siemens w 2.0 TDI BRD 170 KM
Bzdura.to nie 1.9 ze do tylu sie wyciąga. W 16v odkręcasz dużą plastikową nakaretkę od złącza i chyba 2 lub 3 sruby na imbusa 5mm i wiązkę do góry wyciągasz...
-
[B7 BRE] Falowanie silnika po nocy
Tak-zimne paliwo.nie mierzylem czasu ale też tak dam i wielu innych użytkowników nie będących internautami
-
Podciśnienie 2.0 TDI BRD
jak pakujesz nowy egr to juz nic nie modź - bedzie dobrze jezdziło. a jesli masz zamiar kupic nowy + EGR OFF to jest to nie poważne... Nowy = wszystko fafa jek powinno EGR OFF = stary niech zostaje na pkładzie + zaslepka na łaczenie rury spalin EGRu przy kolektorze wydechowym i z głowy. Naturalnie to twoja fura i twoje pieniadze - ja tak to widze.... Piotrku z całym mega szacunkiem i bez obrazy, ale strasznie mącisz w głowie swoja teorią-(to hobby czy jesteś na codzien mechanikiem/diagnostą samochodowym? - bardzo przepraszam ale jestem poprostu ciekawy,bo masz tak obcykana teorię zupełnie opisane jak w dokumentacji serwisowej) jestem takiego zdania jako mechanik - albo robimy druciarstwo (zygamy szmalem i podcieramy dupe szkłem[prawdo podonie na wieki bedzie spokuj] ) albo idziemy w strone jak gitara grała.(za czym jestem osobiscie- Ja. Tak też postapiłem osobiscie wymieniłem EGR na nowy 520zł połozyłem w sklepie i siemano - mimo ze mam praktycznie zabawy ze strony Tunera za "darmo")
-
Podciśnienie 2.0 TDI BRD
Mogłeś sprawdzić jeszcze luz osi poprzeczny i góra/dół.
-
Nie działa ogrzewanie fotela w Audi A4 B6
na chwile obecna szukam maty oparcia - bo z moja coś jest nie tak. - za dużą oporność ma. a ogólnie jako takie grzanie jest- działa mi tylko środek siedziska bo mam zamienione piny
-
Zachodniopomorskie pogaduchy
Ja swojego Arc S gwarancyjnie naprawiałem w serwisie na Królowej Jadwigi 39, serwis się nazywa jeśli dobrze pamiętam Telpi i robią też Samsungi. Ostatni raz byłem u nich w lipcu 2014. bardzo dziekuje - dzis tam byłem fona zabrali - co do sony - nikt tego nie naprawia - jedyny serwis we wrocławiu i wszyscy wysyłaja telefony sony tam. oczywiscie mogłem sam tak zadziałac - wejsc na str sony otworzyc zlecenie zapakowac telefon i go wysłac. - za***iście ogarniety gostek tam jest bardzo w porządku - wszystko wytłumaczy opowie. dzieki raz jeszcze ogolnie wszystkim za wiesci.
-
Podciśnienie 2.0 TDI BRD
Na mojej blokadzie wału jest tylko jeden znak po prawej str. rękojeści, ale koło na wale jest przecież eliptyczne i źle blokady nie wciśniesz, no chyba że młotkiem. Ogólnie to już go zsynchronizowalem i jest gicior. Był ustawiony na +2, a wałek wydechu po ustawieniu ssącego na zero miał przestawienie ok 1 mm względem otworu w głowicy. Są 2 rodzaje dolnych kół rozrządu na wale korbowym. jedno z kreska na wierzchołku na godzine 12 drugi z trójkącikiem na stopie. na godzine 14 kiedys w 1.9 jetta sie na to nadknałem i chyba ze 4godz móżdzyłem o co chodzi... myslałem ze tam rozrząd przeskoczył i mówie ustawie na znak... a to sie okazało ze są 2 rodzaje kół w tych nowszych PD
-
Audi A4 B7 2.0 TDI szarpie podczas przyśpieszania
ciśnij do ASO na diagnostykę - powiedz doradcy ze po rozłączeniu złącza od EGR'u problemy znikają. ten zawór z uszkodzaną wtyką juz od 1,5r jest na necie - sam myslałem aby go kupic. z tym ze on chyba ma ta gniazdo tak uszkodzona ze nie ma ząbka zabezpieczajacego wtykę. w sumie kwestia przełożenia pokrywy od twojego starego z tym ze w pokrywie jest jakis magnez i zwoje miedzianki. zeby sie nie okazało ze problem lezy własnie w samej pokrywce a nie w silniczku napedzajacym.
-
Audi A4 B7 2.0 TDI szarpie podczas przyśpieszania
Nie każdy silnik na podcieranie tyłka szkłem reaguje tak samo dotego skąd pewność że egr nie padł u niego całkowicie i dlatego może pali kontrolke na KI Jak juz się tak testuje to tez można dla sprawdzenia wyjąć pośredni trybiek i zobaczyć jaka będzie reakcja
-
Audi A4 B7 2.0 TDI szarpie podczas przyśpieszania
BLB nie ma DPF'u... to może dlatego nie wali po pamięci błędem. a w furze z DPFem bedzie bo z tym ze to chodzi o przepływke- masę powietrza.
-
Podciśnienie 2.0 TDI BRD
OT wału na blokadzie na który znaczek patrzyło? na trójkącik -po lewej stronie rękojeści, czy na prawa stronę rękojeści...(tu należy ust OT)? - pewnie kwestia przełozenia paska na kole o 1 ząbek,skorygowanie synchro miedzy WrS a Wk i po tem miedzy WrW do WrS i bedzie GICIOR.
-
Audi A4 B7 2.0 TDI szarpie podczas przyśpieszania
Piortek- pamietasz że ja tez przeciez zaslepiałem na płasko u siebie - egr sie otwierał do momentu zablokowania -to logiczne - kontrolki silnika mi nie zapalało tylko cały czas był w ECU silnika bład o zbyt niskim przepływie i to wszystko- nie możliwe aby na płaskiej blaszy egr pracował w pełni swoego zakresu prawidłowo - musi sie zablokowac i to nie ma bata. 16V mają 2 rózne EGRy, silnik wzdłuzny ma taki jak wyzej na foto ,a silnik poprzeczny ma inny EGR. tez zaworowy a nie klaowy.
-
Audi A4 B7 2.0 TDI szarpie podczas przyśpieszania
Max otwarcie 8mm wystaje klapa po za powierzchnie styku I nie jest centralnie w osi kanalu