Treść opublikowana przez SotoM
-
[BRE] Silnik dymi mocno na biało.
Niekoniecznie-po mieście jeździ sie zazwyczaj w niskim zakresie rpm do tego dodawanie odejmowanie gazu co powoduje że od wirników ta ośka troszkę pływa w ułożyskowaniu ,jak pędził autostradą to myślę ze juz te rpm mial z 3000rpm -wieksze ciśnienie oleju -stały gaz, siła odsrodkowa wirnika stabilna ośka nie pracuje wiec ułożyskowanie szczelne... Także ja stawiam na turbine...
-
[B7 BRE] Kopci na czarno na wolnych obrotach
Czarny dym z pary wodnej... Do sprawdzenia ustawienie rozrządu i zawór egr.
-
[BRE] Silnik dymi mocno na biało.
Mi to wygląda na uszkodzoną turbine-skoro nie ma smarowania -pompa nie podaje oleju-skoro nie ma w magistrali oleju to turbo momentalnie się kończy-szlak trafia ułożyskowanie wirnika turbo i olej wylatuje spod wirnika do ukł.wydechowego innej opcji nie ma po uszkodzeniu napędu pompy. po odkręceniu korka dym jest normalnym zjawiskiem w silniku że wydostają się para olejowa.
-
[BPW] zimny silnik dymi na niebiesko
w połowie strony sa zdjecia http://leonclub.pl/forum/viewtopic.php?f=43&t=28474
-
[BLB] Słabsze przyspieszenie po czyszczeniu Turbo
Taki dźwięk zazwyczaj występuje gdy jest grucha turbo uszkodzona-menbrama/sprężyna uszkodzona- ten dźwięk pojawił się po czyszczeniu vnt? Ten pierścień przekładałeś?
-
Naprawa uszczelki pod głowicą
To że ciśnienie jest wciąż w układzie po ostygnięciu to normalne zjawisko to jeszcze nic nie znaczy-mam też tak ja u siebie i jak mi przyjdzie na myśal złapać za węże w innych autach to także bywają na pompowane. ubywa ci płyn?
-
[B7 BPW] Buczenie w silniku
Obniżone jest ciśnienie oleju zamias olej cisnąć dalej magistralą to wywala otworami na bok.
-
[B7 BPW] Buczenie w silniku
masz 2 wałki sterujące pd i oba posiadają na końcach broki czyli po 2 na wałek.
-
Audi A4 B7 2.0 TDI BRD dymi gdy silnik jest niezupełnie rozgrzany
a pochwal się odczytami z 004....
-
[BPW] zimny silnik dymi na niebiesko
ułożyc/dotrzec owszem -ale 30h nawet na inżynierii tego nie uczyli i nawet o czymś takim nie mówi serwisówka... auto ma moc itd? moze to dzwiek swobodnie przepływających spalin... np po praniu dpfu moze próbowac sie wypalic a w trakcie wypalania zamyka sie egr i vnt w turbo do tego włączają sie swiece żarowe i zwiekszona jest dawka paliwa i wtedy dezel mruczy prawie jak benzyna....
-
Naprawa uszczelki pod głowicą
to moze napisz co sie dzieje bo moze to tylko winna chłodniczka EGR'u
-
Naprawa uszczelki pod głowicą
Jeszcze poszperam za listą dokręcania co niektórych elementów autodaty jak coś będe mial na pw dam ci znać.
-
Naprawa uszczelki pod głowicą
W necie znajdziesz wszystko co ci trzeba,bpw to rozwiercony avf Wymiana i regul.pd -w necie Instr.wymiany i ust.rozrządu -w necie. Kolektor ssący 20nm Kol.wydechowy 25nm Siła i kolejność dokręcania daje każdy prneucent uszczelki ale nie zaleznie od tdi r4 bedzie to 40,60nm i 2x90* -zanuż śruby w oleju aby miały poślizg i zastosuj nowe śruby.
-
Podciśnienie 2.0 TDI BRD
Skacze też 4,1-4,6
-
Podciśnienie 2.0 TDI BRD
związane jest to z wałkiem wydechowym który przekazuje naped na wałek sterujący PPd max to chyba jest 7,1 lub 7,6kw - w niektórych samochodach jak sie podłacze i najade kursorem na okienko to wyswietla sie dymek z podpowiedziami zakres tolerancji itd a np u siebie jak sie podłacze to wogóle nic a nic nie podpowiada... ja mam nap 4,1*
-
Naprawa pompy vacum
nie miałem okazji rozbierać tej pompy.
-
Naprawa pompy vacum
Ale olej się miesza z on a nie oddziela jak woda. Ja na 10tkm dolewam max 500ml w zależności od stylu jazdy. Czy warto to robić-nie zrobisz to się nie dowiesz...zazwyczaj sie wkłada drugą nówkę lub używke -co klient zechce i w jakim stanie tą pompę sobie kupi.
-
Lekkie stukanie na zimnym i olej
Niech mechanik skupi się na hydrosztosach-ktoś próbowal je chyba wyciszyć aby nie inwestfwać w furę za pomocą oleju 10w.-to staroświecki myk mechaniczno kombinatorski, pewnie jakby auto nie mialo dpfu(chyba że dawno go już nie ma) to by dawno zalali 15w i na handel... Gdyby okazalo sie ze to hydro umarło i zdecydowałbyś síę na ich wymiane to niech ci człowieczek wleje 5w
-
Naprawa pompy vacum
Nieszkodzi sprubować... Tylko co ma to na celu ? Powrót lepszej wydajności utrzymania/wytworzenia podciśnienia czy szczelności pompy aby olej nie trafił do ON...
-
Naprawa pompy vacum
przepraszam za wprowadzenie w błąd rzeczywiście....sporo sie zmieniło przez 6miesiecy. http://www.dieselcars.pl/507,p1460182-f009d00069-f009d02009-f009d02804-kpl-naprawczy-uszczelek-pompy-wielofunkcyjnej-03g145209-03g145209c-03g145209d-03g145215a-vacum-pompy-audi-seat-skoda-volkswagen-2-0-tdi.html
-
Naprawa pompy vacum
Nie ma w sprzedarzy żadnych zestawów uszczelek do tych pomp prucz dostępnej w aso na łączenie pompy do głowicy. Do pompy od 8V nie ma problemu uszczelki oringi wszystko jest w zamienniku ale do 16V...lipa
-
Intecoolery z s3 do 2.0tdi
A od a4 b7 np brd nie wystarczą 2 ic?
-
BRD nierówna praca i falowanie
szukaj dołu silnika od 16V - nie wiem czy jest różnica w blokach - ułożony poprzecznie czy w z dłuż... jutro zadzwonię do dwóch ludków u siebie i się zapytam czy maja i czy sprzedają tez na wysyłkę.- dam znać jak najszybciej będę mógł,,,
-
Problemy z uruchomieniem ciepłego silnika 2.0 tdi
Tak 180* Na Max wcisnięctym pd.
-
Problemy z uruchomieniem ciepłego silnika 2.0 tdi
004 okno 3 masz na pograniczu tolerancji. Wtryski regulowałeś? Wtryski jak wsadzałeś to skręcałeś na nowe śruby czy stare?