Treść opublikowana przez SotoM
-
[BLB] Słaba z dołu, dziwne spalanie na wolnych obrotach
Synchronizacja rozrządu... Vag gr004 i wazne jest 3 i 4 okienko.
-
[BPW] Początki wytarcia wałka 2.0 TDI BPW ? - film
W dizlu taki dźwięk wystepuje najczęściej przy uszkodzonej sprężynie w regulatorze podciśnieniowym turbiny... Pamiętam u siebie jak nonstop slyszałem szurania turbo w niskim zakresie rpm to po wymianie egru szuranie występuje gdy dpf sie regeneruje a na codzień chyba wogole.
-
[BRE] Problem z mocą na niskich obrotach
Błąd... Zaslep wężyk i po problemie. Ale skoro zamówiłes kolektor to za nim go założysz -poodrywaj od ośki te klapy...mi kiedys sie oderwala i wpadła do cylindra-remont silnika, jednemu koledze tez tu z forum poł roku temu miał to samo. Ja u siebie resztę klap poodrywalem -regulator obraca sobie pustą ośką.
-
[BRE] Problem z mocą na niskich obrotach
powinno być 0,7bar -szukaj nieszczelności w podciśnieniu lub tak jak piszesz uszkodzony N75 - tu by sie przydał vag aby go zasterować...i wszystko bedzie wiadomo. dziadka nie sprzedajesz...czasem??
-
Zachodniopomorskie pogaduchy
A co ci sie dzieje z pneumatyk jak auto stoi po nocy równo to układ szczelny,jak opada na którąś łape tzn ze jest nieszczelność na poduszce lub instalacji do danego kol.
-
BRD nagły zanik mocy i metaliczny dźwięk przeskakiwania
Ośka egru jest na sprezynie wiec nie ma szans aby byl otwarty z peknieciem tej sprezyny nigdy sie nie spotkałem. Odpiecie wtyki to 1min roboty. Ja bardziej podejrzewam klape gaszącą ktora jest przy egrze a do niej wczepiony jest ten gruby przewód. A najlepiej podlączyć kompa i spr zapisane błędy w ecu silnika.
-
Zachodniopomorskie pogaduchy
Zapytaj w kjb na łukasińskiego lub wal do aso volvo ale ponoć to nie takie proste i czy w ogóle się da, ja jak dowiadywalem sie aby do xc90 04r nie było mądrego.tylko aso nowy klucz.
-
[BRD] tryb awaryjny po umyciu auta
Na podszybiu jest komora z elektryką.spr.jej stan/szczelność
-
[BRD] Napęd pompy oleju 2.0 TDI
kup oba i jeden nie przydatny zwrócisz ja tak robię z każdym razem jak mi sie trafi kontrolna naprawa... zmieniam dobry na nowy co by tylko nie mieli w głowie za mają nowy tylko silikon pod miską, a jak wkładam to tylko 77mm
-
[BLB] Wylaczanie EGR w sterowniku
tylko i wyłącznie tiuner ci to jest w stanie wykonac
-
wibracje podczas zwalniania
dwumas,złacze elastyczne na wydechu , poduszka sk.biegów jak również wałki wyrównoważające...
-
BPW kopci na niebiesko
oki -niebieski dym - jaki zapach dymu...?? zapach.... co czuc... ??jak paliwowy -to wtryski - uszczelnienialub leją, jesli ewidetnie olejowy jak ze starego (forda,opla,fiata) to mogą takze byc uszczelnienia wtrysków jak również uszczelniacze i prowadnice zaworowe , pierscienie tłokowe.... turbo masz 100% sprawne powiadasz wiec je wykluczamy...
-
[BPW] Początki wytarcia wałka 2.0 TDI BPW ? - film
sprawdź dokładnie układ podcisnienia i przede wszystkim gruszkę przy turbo... moze sprężyna w niej pekła i jest zbyt słabe /nie w pełni otwarcie VNT... na drugim filmie to jest ewidętny odgłos przy uszkodzeniu hydro/wałka. ale u ciebie to słychac szuranie wirnika po muszli od oporu powietrza doładowanego...
-
Dziwny odglos miedzy 1400obr a 1800 prosze o pomoc
to niech hałas nastapi - wtedy zgas silnik i zsun pasek z kola pasowego wału...
-
Dziwny odglos miedzy 1400obr a 1800 prosze o pomoc
Zagladaj do klapy. Odpinasz ten przewod doład. Odpinasz wtyke,3 sruby i przepust.na stół ,potem torx 20tka kiĺa śrub od pokrywki i silnie musisz podważyć pokrywke - 2piny bedą ciasno 3mały dlatego cieźko ja zdjać.- na 100% bedzie tam olej to taka wada i cecha kóstrukcyjna i tam obejrzyj trypiki na półksieżycu na brzegu.
-
Dziwny odglos miedzy 1400obr a 1800 prosze o pomoc
chyba ze w wytarte ząbki trybików w silniczku klapy gaszącej... lub silniczku EGR'e - aby to zdiagnozowac to nie problem... 30min roboty.
-
[BPW] Kod Błędu P0102 Check Engine mrugająca dioda świec !
postaraj sie o konkretny numer błędu / błedów... mozna bedzie cos pomóżdżyć...
-
Dziwny odglos miedzy 1400obr a 1800 prosze o pomoc
ja bym zdjał pasek klinowy i zapalił bez paska - jesli dzwiek ustanie - rolka prowadzaca , napinacz ,altek lub spręż.klimy do weryfikacji te elementy.
-
[BPW] Kod Błędu P0102 Check Engine mrugająca dioda świec !
P0102 - jeszcze nic nie znaczy konkretnie -numer błedu - np:P0102 (003) - od przepływki moze byc kilka błedów i kazdy co innego znaczy. niech mechanik - elektryk sprawdzi wiązkę elektryczna na przejście - odłączyć złącze elektryczne od przepływki i od ECU silnika i sprawdzić czy czasem z 1 z 5 przewodów nie ma przerwy - może jakiś gryzoń wszedł pod maskę i coś nadgryzł.... albo wziać jakiegos szpikulca i podoginac piny we wtyczce.nie wydaje ci sie dziwne - 3 przepływki aby były zrypane...??
-
dziwny dźwięk przy dodawaniu gazu jak by łożysko tarło
sprawdź czy prawidłowo pracuje/funkcjonuje gruszka podciśnieniową przy turbo oraz swobodność pracy sztangi- chodzi o zapieczenie VNT w turbo - mogą być wiosełka ustawione w kierunku ich zamknięcia - auto ma moc lecz przy operowaniu gazem ciśnienie doładowania jest wysokie i nie odpowiednio zbijane co powoduje ze wirnik po str.kompresyjnej turbiny może dotykać obudowy co powoduje taki dźwięk.. chyba ze po prostu turbo sie kończy. i zerknij jaki masz kolektor ssący - z klapkami czy bez - jestes swierzym włascicielem auta czy stało sie to nagle czy stopniowo....?? tak mi sie wydaje ze o ten dźwiek ci chodzi o ktorym mysle.... spróbuj to nagrac moze....
-
Koniec BPW
2u litrówka to rozwiercony 1,9... wtryki jak swoje wrzócisz to raczej zmiana softu bedzie konieczna- kiedyc jak do 1,.9 (101km) wsadzało sie Pd od 130km to nie jeździło to - bez zmiany softu sie nie obeszło... ciekawe co było przyczyną zatarcia motoru...
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
podpytałem się koleżki - jeśli dpf się nie che dać wypalić w żaden sposób a widnieje w ECU ten błąd to 99% jest winny czujnik G450 od różnicy ciśnienia... najlepiej jakbyś miał kogoś od kogo mógłbys przelozyc ten czujnik - tylko ostrożnie przy odczepianiu wężyków z niego często lubią sie ukręcać króćce od czujnika - klejenie nie zalecane.
-
U kogo dobry chiptuning w szczecinie?
Tak jak wcześniej pisałem - BaRDacha została pokręcona przez Leo'sia... 192KM / 405Nm. Całkiem inna jazda... polecam i zapraszam.
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
zazwyczaj tej temp.nie może osiągnąć jak auto nie mam mocy. jedź z kompem na autostradę czy gdzieś i zrób wypalanie filtra ale podczas jazdy a nie na postoju ale nie uniknione tez ze moze być faktycznie czujnik różnicy ciśnień uszkodzony...
-
[BRD] Napęd pompy oleju 2.0 TDI
jajkby nie wystepowal dzwiek to bym tego nie pisl...najgorzej było stwierdzić co rozbierac gore czy dół silnika bo tak dziwnie sie roznosiło.,nie był to dźwięk który był cały czas tylko raz na jakiś czas po za tym nie robie tego masami jak ty wy,klienci własciciele aut nie sidzący w necie nie wiedza o takich awariach ci ludzie nawet brali graty od was... ja o was tez sie dowiedziałem z interneu nie internauta pojedzie do aso kupi ori graty i da mechanikowi aby zlozyl. Wiec debeściaku wstrzymaj sie ze swoimi spostrzeżeniami na temat pisania głupot.