Treść opublikowana przez SotoM
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
Kryze o której piszesz ją wstawić/wspawać na wejściu spalin z puszki po dpf'ie do rury?
-
[BLB] skąd ten olej i ile mnie to będzie kosztować (zdjęcia)
Kwestia wymiany oringu znajdującego się na połączeniu -oring w aso 20zl + twoja praca 10minut
-
Mrugająca kontrolka świec żarowych i spadek mocy w Audi A4 B7 2.0TDI
Bez podłączenia kompa nie dowiesz się nic
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
koledze chyba zalezy na zachowaniu "cichości" pracy turbo tak jakby było dpf.... No własnie ja tez jestem za tym a sadze ze turbo bedzie słyszalne dość mocno... (porównując fakt z modelu b5 po usunięciu kata i wstawieniu przelotowej rury) ja mam w palanie u siebie dpf rozpruć i wykonac w porcelanie na przelot duzy otwór otwornicą...
-
wyciek oleju
Umyj to najpierw wszystko pojezdzij trochę i zobacz skąd leci.najpewniej nie jest to wyciek oleju po nalaniu oleju jak napisałeś. Umyj dokładnie silnik i prawdo podobnie leci tak spod pokrywy zaworów,to co wyleci osadza się na dole silnika i z pędem wiatru rozwiane jest po całym dole silnika.
-
[BPW] Dziwne pukniecie w turbinie
Przecinają się vnt lub sprężyna w gruszce strzela
-
2.0 TDI BRD słaby na niskich obrotach.
Manometr do pomiaru podciśnienia trzeba podłączyć dp zaworki 1dno kierunkowe który znajduje się na grubym Przewodzie do serwa
-
Pasek rozrządu dziwne szwy ...
niestety to normalne... ja kidys tez sie tego przeraziłem ale to było 7 lat temu po wymianie po 7000km założyłem pasek Conti. ale temat juz o tym kiedys był kilku mózgów sie wypowiadało... tak ma wielu uzytkownikow tylko mał kto o tym wie. także nie stresuj się jeździj.
-
Wywala olej egr i odmą
nie ma tragedii 1L/10000km pewnie w instrukcji będzie ze dopuszczalny wynik. to normalne ze egr bedzie ulepiony nagarem i olejem ,który krąży w układzie doładowania...
-
2.0 TDI BRD słaby na niskich obrotach.
ktos pomyslał i go wykastrował za nim miało by sie zerwac i wpasc do cylindra - i dobrze ja u siebie tez juz ich nie mam. ukłąd podcisnienia i jakosc budowania podciśnienia przez tandemówke..??
-
DPF - żółta kontrola z tłumikiem na konsoli
jeżdżąc po mieście np 3 bieg 60km/h i 2500rpm dpf będzie się wypalał i nie ważne od stylu jazdy, coś jest uszkodzone przez co nie może powstać regeneracja dlatego wyswietliło ci komunikat... trzeba podłączyć kompa i sprawdzić...
-
SWAP uszkodzonego silnika 2.0 TDI BLB na BKD w Audi A4 B7
niech wogole ktos diagnoze postawi co sie stało... dwumas/praca nie na wszystkie cylindry...
-
BRD czarny dym z wydechu po włączeniu klimy
ale sobie skrót wymyślili... nawet google nie wiedziało o co chodzi...
-
2.0 TDI BRD słaby na niskich obrotach.
przyczyn moze byc kilka... tak jak kolega wyzej napisał - podciśnienia - u mnie np pękł łącznik podciśnienia podłączony do pokrywy wałków koło kolektora ssącego moze byc nieszczelna gruszka sterująca klapkami kolektora ssącego - łapac bedzie lewe powietrze padnięta vavumpompa - wytwarzająca za słabe podciśnieni (zwróc uwagę czy bedzie zmiana w mocy ,gdy zapalisz silnik po dłuższym postoju z wciśniętym dodatkowo dość mocno pedałem hamulca) moze byc źle ustawiony rozrząd (synchronizacja wałka wydechowego wzgledem ssącego) moze byc zmęczony zawór EGR (elektronicznie w zasterowaniu bedzie działa prawidłowo lecz mechanicznie moze byc zuzyty) bardzo duzy wpływ na mulenie z dołu ma DPF - o ile masz go na pokładzie jeszcze.
-
[2.0TDI BRD] Pęknieta głowica, AMC czy regenerowana
Osobiście nie montowalem tych głowic ale słyszałem od nie jednej osoby ze kupowali montowali bez problemów -intercars ma je w ofercie i może tez cermotor. Stara chyba się zdaje na tausz. Bad to chyba nawet to samo co 140tka blb
-
JAKI SERWIS AUDI w SZCZECINIE !
Serwis audi masz na słonecznym a zwykłych warsztatów masz od groma ja np polecam www.dgauto.pl chłopaki robią jak autoryzowany serwis.
-
BRD czarny dym z wydechu po włączeniu klimy
Co to upg
-
Blb wysokie spalanie oleju ponad litr na 1000km
Ja rozumiem ze problem z zarciem oleju zaczęło się po tym jak turbo padło,turbo zostało zrobione i zaczęły się problemy z jedzeniem oleju,wiec dla mnie to turbo...chyba ze kolega nonstop gniecie furę do czerwoności wiec nie ma się co dziwić -w co wątpię.
-
Blb wysokie spalanie oleju ponad litr na 1000km
Ja też sądzę że to turbina.może została zregenerowana na jakiś tanich chińskich śmieciach.
-
spadek mocy oraz dymienie
A jednak... Nic z motorem się nie stało jak ci nie zassal oleju w cylindry na tyle ze sam obrotów nabrał to luzik.kontrolki oleju tez ci nie wyświetlić w czasie awarii wiec olej musiał być może miarka sucha a to nie znaczy o braku oleju bo jego jeszcze w misce leży 3l
-
spadek mocy oraz dymienie
Spr poziom oleju w silniku, turbo do sprawdzenia pod względem luzu oski i pd ich gniazda i uszczelnienia.
-
Audi A4 B7 2.0 TDI szarpie podczas przyśpieszania
To pojedź na diagnostykę silnika... Jakimiś błędami ci żuca w ECU.? Może masz niedoladowanie i szukasz przyczyny nie tu gdzie szukasz
-
4 blok pomiarowy co oznaczają te dane
W 8v i 16v są inne tolerancję a z bani nie pamiętam w 8v coś.coś kojarzę od 3-8' a w 16v nie pamiętam od ilu czy od 0-7,6' czy od 3-7,6' w każdym bać razie ja mam u siebie 4,6 jak z autem się nic nie dzieje i nie ma problemu z zapaleniem i nadmiernym zużyciem paliwa to nie ma sensu tego ruszac
-
4 blok pomiarowy co oznaczają te dane
Jest dobry lecz jest na końcu tolerancji która to wynosi 7,6' kwestia ruszenia walka wydechowego
-
4 blok pomiarowy co oznaczają te dane
0,0 to idealne ustawienie ,ale jak ci nie pasuje to machnij wałek o włos na 0,5