Treść opublikowana przez SotoM
-
[BPW] dymienie po naprawie awarii turbosprężarki
kwestia zrobienia około 60km na wyższych obrotach i wyjara sie wszystko. teraz robiłem passata gdzie wysrało olej w wydech z winy nadmiaru oleju w misce - 8L co było spowodowane wyrobieniem sieoringów na PD i zatkało odpływ oleju z turbo do bloku przez co uszczelnieniami olej poszedł w wydech- fura na rolki 30min jazdy na 3500rpm i po temacie- auto z DPF'em było
-
4 blok pomiarowy co oznaczają te dane
jest dobrze.zostaw
-
Dopuszczalne luzy wirnika turbiny
sprawdź dokładnie układ wylotu spalin - kolektor wydechowy od jego spodu - lubią pekać (co spotkało i mnie) - jego szczelnoścdo głowicy czy szpilka nie pekła lub dokrecenie i sprawdź również szczelność układu recylkulacji spalin -wzrokowo pod względem pęknięc przewodów na połączeniach,tylny przewód spalin na kolankach "harmonijkach" pękają poodsuwaj te siatkowe pierscienie pod nimi takze pekja te przewody.
-
Przeciąganie obrotów w Audi A4 B7 2.0 TDI BRD
przepompujcie układ hydrauliczny sprzegła swierzym płynem - tak z 0,5L wyciagnijcie. mało który mechanik wymienia płyn a przede wszystkim uzytkownicy o to nie dbaja a jak zmieniaja to o wysprzegliku zapominają... nie spotkałem sie z czyms takim wiec ja bym od tego zaczał...
-
wibracje podczas zwalniania
Sprzedać nie człowiekowi z forum. Automat wygodna fajna sprawa ale nie dla człowieka który pilnuje groszy. Ja chętnie bym automaty kupił ale jak sobie pomyślę o problemie i kosztach to wolę dalej mieszać biegam. Szukaj skrzyni uzywki
-
[BRD] Brak mocy, czarny dym z wydechu.
Albo paliwo lipne ,filtr przypchany lub tandem buduje słabe cisnienie
-
[BPW] dymienie po naprawie awarii turbosprężarki
Napisałem wyżej w poście...
-
[BRD] tryb awaryjny po umyciu auta
nic sie nie działo jedynie w sterowniku silnika widniał błąd zbyt małego przepływu a tak to kontrolki na blacie nie zapalało- auto nie szarpało i było żwawsze... po tem po remoncie silnika juz egru nie zaslepiałem który to tak sie rozklekotał ze nawet zaslepienie nic nie pomogło i musiałem zamontować nówkę. moze da rade wyżeźbić tą blaszkę jak to zrobił piotrek...choć po przejściach z EGRemi w 16V jak dla mnie to nie możliwe aby wyprofilować blachę aby nawet nie drasnął jej pierścień uszczelniający ruchomy/pracujący znajdujący się na obwodzie przepustniczki ...
-
[BRD] tryb awaryjny po umyciu auta
i będzie haczyć mimo wszystko... ja u siebie miałem płaską z otworem fi8mm- ponad pół roku temu zamontowałem nowy egr i blaszka poszła na półkę.
-
[BPW] Kontrolka check engine - MIL.
dokładnie masz racje,dobrze słyszałeś -dzieje sie tak w przypadku gdy jest nieszczelna otulina przewodu lub była ingerencja w naprawę...
-
[BPW] dymienie po naprawie awarii turbosprężarki
nadmiar paliwa w cylindrze nie jest spalane tylko wyrzucane w postaci "białego dymu" lub przez pierscienie spadado oleju silnikowego gdzie sie z nim miesza... teraz bedziemy robili passata - silnik jak sie uruchomi to nim trzepie na boki przez kilka sekund- komora pd się napełni i praca się stabilizuje czemu towarzysza biały/niebieskawy demek z wydechu.
-
[BPW] dymienie po naprawie awarii turbosprężarki
Jeśli to bpw 8v to mogą to być uszczelnienia pd.
-
[BRD] tryb awaryjny po umyciu auta
amelunium ci peknie... stalowa lub kawsówka
-
[BLB] Dziwny dzwiek przy ruszaniu i w czasie jazdy
niestety 2 uszczelki - oring na klape i pod egr tylko ASO ,owal na rurke spalin do egr'u- zamiennik dostępny
-
Przeciąganie obrotów w Audi A4 B7 2.0 TDI BRD
Stalo sie to nagle? Byłeś na jakiejś porządnej diag.silnika? Tak vagiem można spr.czuj.pedału sprzęgła.
-
Audi A4 B7 2.0 TDI BRD dymi gdy silnik jest niezupełnie rozgrzany
I jedno i drugie... i z głowy
-
Audi A4 B7 2.0 TDI BRD dymi gdy silnik jest niezupełnie rozgrzany
Ustawienie synchro w 16v bylo opisywane w kilku wątkach dotyczących tego. Byl temat- brd synchronizacja...jakoś tak. Opisywalem to ja jak również Pawełkiwi
-
Audi A4 B7 2.0 TDI BRD dymi gdy silnik jest niezupełnie rozgrzany
można bez problemu ustawić pełna synchronizację wałków miedzy wałek korbowym...dla osoby wiedzącej jak się to robi - zabieg trwa do 30min. Rozrząd tez sie składa na blokadach itd a później i tak sie wszystko rozjeżdża - choć w/g producenta blokady wystarczą i parametry silnika sa w tolerancji - nieważne ze silnik chleje paliwo i kopci...
-
Audi A4 B7 2.0 TDI BRD dymi gdy silnik jest niezupełnie rozgrzany
A jaka wartość masz w 3cim okienku w 004?
-
[BRD] Brak mocy, czarny dym z wydechu.
Zaglądali w przepustnice/klapę gaszącą czy czasem nie jest w pozycji przymkniętej lub czy pracuje prawidłowo? Co do rozrządu-nie spotkałem się aby w pd przeskoczył pasek przy sprawnym napinaczu. Czujnik wałka rozrządu owszem.-klękają
-
[BRD] Nierówna praca silnika i kopcenie na biało
A sprawdzał ust.wałka wydech.względem w.ssącego czy tylko spr./ust.synchro w.ssący a w.korbowy?
-
[BLB] Słaba z dołu, dziwne spalanie na wolnych obrotach
1- rpm 2- 4BTDC-2ATDC 3- 3-7,6kw synchro w.wydechowy/pd a w.ssący 4- synchro walek ssący/wał najlepiej na 0
-
[BRE] Problem z mocą na niskich obrotach
Np u mnie był zjechany pierścień uszczelniający klapę i wyrobiona tuleja/panewka oski miedzy kanałami-co powoduje ukosowanie sie ośki od naporu spalin pod ciśnieniem...
-
[BLB] Słaba z dołu, dziwne spalanie na wolnych obrotach
na moc - przemysl... wałek napedza wałki PD odpowidni moment wtrysku do połozenia tłoka.... po przestawieniu np synchro fis zaczyna wariowac z odczytami... dlatego moze byc odchyłka spalania fizycznie a z przeliczeń fisa...
-
[BRE] Problem z mocą na niskich obrotach
To ty tak uważasz. Klapy sie zamykają podczas jazdy w niskim zakresie rpm. Ja klap nie mam i dynamika przybyła jest inne zawirowanie powietrza jak trafia do cylindra tak trafia 2ma zaworami a z klapką 1nym. Ja zauważyłem ze w 16tkach glownym winowajcą nie mocy z dołu bywa egr-mimo że testy przechodzi mechanicznie dziala...