Treść opublikowana przez SotoM
-
wyciek oleju
Olej w układzie doładowania to normalka. I gdzie pokazał się olej -najwyższy punkt od pokrywy walka rozrządu? Po zrobieniu 700km znowu tak samo wszystko jest zalane? Przez ten czas po umyciu i uzupełnieniu oleju to przez te 700km coś dolewales
-
Problem z zaworem egr
to najtanszy z zamienników... np do 2.0tdi 16V jest tańszy o prawie 100zł (majac na mysli do Audi) egr moze elektrynie funkcjonowac poprawnie lecz fizycznie/mechanicznie moze mic usterke np czasami sie nie domknie a jego czujnik(moduł) widzi ze jest zamknięty...
-
Problem z zaworem egr
pasuje na 100%. nowy pierburg 630zł.(po -....%) detal 836zł
-
Dlawi silnik powyżej 5 tys obrotów
tzw limiter obrotów-skoro dopiero przy 5000rpm to poczółes tzn ze jakis tuner go przedłożył bo oryginalnie przy jakoś 4300rmp to zjawisko występuje.
-
[B7 2.0 tdi 140] Silnik ma wyskoczyc przy odpaleniu
przyczyna moze byc dwumasowe koło zamachowe lub późno napełniający się hydrosztos lub nawet wytarte oringi na pompkach jak takze wyrobione gniazda pompowtrysków.. jak mozesz, to nagraj jakis filmik demontrujacy to zjawisko,hałas itd....
-
[B7 2.0 tdi 140] Silnik ma wyskoczyc przy odpaleniu
Jaki kod silnika.... Albo motor ilu zawodowy 8 czy 16 ?
-
[BPW] Wyrzuca olej przez bagnet
Albo pęknięcia tłoka.
-
[BRD] Nierówna praca silnika i kopcenie na biało
Moim zdaniem ktoś nie ogarnia prawidłowo map. Pompki ok parametry pracy ok wszystko niby ok... a problem jak był tak jest...po zmianie softu jeszcze gorzej wiec... Chyba ten człowiek nie ogarnia... A egr sprawny,wyłączony
-
[BRD] Nierówna praca silnika i kopcenie na biało
Soft zmieniony w jakim celu. Robiłeś pompki i wyrzuciles dpf? Może chłop niektóre mapy źle porobil dlatego kopci. Brd ma 4 mapy paliwa. każda z nich jest na inny zakres temperatury silnika. Płyn chłodzący ci nie znika
-
[BRE 2.0 TDI] drgania samochodu od 90km/h do 150km/h
załozyc inne koła na próbe - jesli problem zniknie to moze byc spowodowane uszkodzeniem opony. sa teraz wyzaraki bardzo zdolne które robia test drogowy ,bicie i dopasowanie opony do felgi. po oponie moze nie byc sladu uszkodzenia a moze byc zwichrowana... jesli to nie koła to moze cos z półosiami napedowymi.
-
Olej w płynie chłodzenia
mylisz sposoby na rodzajach uszkodzeń uszczelki. tobie do układu chłodzenia nie dostaje sie ciśnienie sprężania/spaliny tylko olej silnikowy.
-
Dziwne stukanie w silniku ?
raczej napewno cos wpadło i smigła wentylatora o to ocierają... odpal silnik na zimno i zwróc uwage kiedy dzwiek powstanie - jednakowo jak przy włączonej klimie wentylator chłodnicy sie załącza czy nie ma on zwiazku.
-
Olej w płynie chłodzenia
Piotr bardzo dobrze gada, nierwac czapy na daremnie...chłodniczka/wymiennik ciepła to pierwszy do sprawdzenia element jesli w płynie znajduje sie oliwa. - ciśnienie oleju jest wyższe od ciśnienie wytworzonego w ukł.chłodzenia.
-
lopatki od turbo połamane
Jaki ty wogole silnik masz? Jedyne co może wpaść od strony gorącej to odłamek żarnika świecy ale uwierz ze silnik na danym cylindrze byłby raczej uszkodzony. Tak po za tym nie raz się spotkałem ze nakrętka wirnika kompresyjnego się odkrycila oska wyjechała z korpusu i wirnik zasilający zetknął się z obudowa i poszedł.... Także będziesz się bujal z temat...także.kwestia kto ulegnie... Ty kupisz turbo czy on zrageneruje. Bierz rzeczoznawcę niech oceni uszkodzenie wirnika czy coś w.niego wpadło czy się wysunął.w tym czasie kupuj turbo uzywke zmieniaj i jezdzij, potem któraś może sprzedaż
-
BLB ciekienie olej co to takiego
to olej który krąży w układzie powietrza doładowanego - wlatuje on do modułu klapy przez ośkę przepustnicy - gromadzi się tam z biegiem czasu uszczelka pokrywki nasiąka olejem wypycha ja na zewnątrz przez co potem jest efekt jak u ciebie. może się to już z mieniło w nowych klapach.- ja rok temu do siebie zakładałem nowa klapę....
-
BLB ciekienie olej co to takiego
Jedz do aso,kup: oring miedzy klapę gaszącą a egr Oring uszczelniający przewód doładowania Ten podzespół klapy gaszącej trzeba wyjąć, odkręcić pokrywkę silniczka, wylać z stamtąd olej którego nie powinno ogólnie tam być (lecz jest to już ich cechą/wada) porządnie to trzeba umyć wypłukać i poskładać do kupy i po temacie. -ten olej za nim się tam nagromadzi ponownie to minie kupę czasu. Ja np się z frajerowałem kiedyś i przez ta wadę wymieniłem klapę na nową.dopiero po jakimś czasie mnie kolega z dużym stażem uświadomił. Także puki klapa prawidłowo pracuje to nie ma sensu jej wymieniać z powodu tej wady.
-
BLB ciekienie olej co to takiego
Egr masz wyżej czysty a to zaolejone to klapa gaszaca w którą włożony jest przewód powietrza doładowanego. A chyba ze to z tego połączenia tak sadzi...
-
BLB ciekienie olej co to takiego
W silniku klapy gaszacej zbiera się olej z dolotu co powoduje rozszczelnienie się uszczelki pokrywy przez co olej wydostaje sie na zewnątrz,kapie na silnik i z pędem powietrza rozchodzi się po powierzchni przez co jest efekt niesamowitego wycieku oleju. Ale dobrze tez może to być wina oringu uszczelniającego pokrywę filtra oleju - często mechanikowi nie chce się zmienić oringu,co po kilku krotnym ruszeniu olej wydostaje się na zewnatrz tworząc taki efekt.
-
[BPW] Dziwne pukniecie w turbinie
Coś mi to bardziej na wtryski podchodzi to dymisji na bj. Olej w wydechu to się wypali po 2dniach jazdy.
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
A nie masz może na składzie pustego dpfu Szukam puchy aby w wolnych chwilach pomodzić puche. Na swoim nie pomodze bo musze być mobilny
-
[B7 BPW] KOPCI
skoro gośc ominał programowo EGR tzn ze go wyłączył i egr jest cały czas w pozycji zamknietej wiec wymiana na nowy nic nie zmieni. moze gostek dłubiacy w sofcie którąś mape ominał odpowiedzialną za cos zwiazanego z DPF'em lub moze PD którys kleka i na biegu jałowym kopci - mozesz okreslic zapach spalin...??
-
czasami dłuższe krecenie i bialy dym
moze nieszczelnośc układu paliwowego - cofa sie po dłuzszym postoju paliwo - sprawdź zaworek jedno kierunkowy na filtrze paliwa a przede wszystkim oringi na nim jak również opaski na weżykach do filtra - jesli są załozone sprężyste to zmień na skrecane. albo zamiesc temat w silnikach 2,5TDI
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
Czegoś nie idzie ominąć programowo. Jakiegoś czujnika. Ale na to samo wychodzi Cy będzie posta puszka czy taka rura.jak coś to ja bym kupił stary dpf może być nawet wydłubany
-
[BLB] Kontrolka ciśnienie oleju - dopiero powyżej 2tys obrotów !
Sprawdź ciśnienie oleju,jeśli podczas sprawdzania przy stałej prędkości obrotowej silnika ciśnienie będzie stabilne tzn ze pompę masz z głowy nie ona jest temu winna dalej, kupił bym czujnik i go wymienił. Potem bym glowkowal czy rwac miskę i weryfikować panewki.
-
[BLB] skąd ten olej i ile mnie to będzie kosztować (zdjęcia)
A gdzie ty chcesz zakładać opaskę na szybkozlaczu? Odsuwa zawleczke, wyjmujemy przewód,wyczyścić wszystko , zakładasz nowy oring i przewód wsowa się spowrotem i po temacie.