Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

SotoM

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez SotoM

  1. SotoM odpowiedział(a) na Aragon99 temat w 2.0TDI
    skoro wymienił chłodniczkę i do tego zrobił obejscie i płyn nadal znika, do tego test na CO2 nie zakapuje nic to zrzucenie koletora ssącego nie ma sensu - tu już samo za siebie mówi że głowice trzeba zrzucić i zweryfikować.
  2. SotoM odpowiedział(a) na Aragon99 temat w 2.0TDI
    Dokładnie jak piszesz. Czyli wszystko w normíe
  3. SotoM odpowiedział(a) na Aragon99 temat w 2.0TDI
    zazwyczaj jest u każdego tak równiez u mnie choc dawno nie sprawdzałem bo jak widze ze poziom jest wiec to mi wystarcza.
  4. Zrób sobie lagę z dwiema szpilkami na rozstaw otworów w kołku wałaka rozrządu-ja w taki sposób automaty obracam przy konpletnym pysku
  5. wałek wydechowy ma dodatkowe krzywki do przekazu na wałek. tak samo w M-B tez sie wywala zestaw klapek i wsadza zaslepki co do tego silnika 2.0TDI to klapki kombinerkami sie odrywa od oski bo sa w 3 lub w 4ech pkt przygżane do metalowej oski. - klapki wyrywasz i tyle a oska zostaje i sobie pracuje w kolektorze na slepo. A.d robienia przy pompowtryskach to masz instrukcje fajnie napisana przez Musashi - http://a4-klub.pl/index.php?/topic/188283-b7-blb-bre-bkd-demontaz-wymiana-montaz-pompowtryskiwaczy-20-tdi-16v/
  6. Wałek sterujący ppd jest tylko 1 i nie można go źle zamontowac-przykręcany jest 5ma śrubami i tyle chodzi ci o kolektor ssący ten regulator sterowanie klapkami wirowymi czy regulator przy chłodniczce spalin-to termostat.
  7. Zawsze można skasować przeliczenie -na danej pozycji wcisnąć i przytrzymać RESET na spodzie manetki.
  8. jeśli chodzi o 3okno to z tego co wiem najlepiej jakby było jak najbliżej 0,0 (co chyba jest nie do ustawienia) wiem że jak masz podłączonego kompa i mychą najedziesz na dane okienko to pojawia się chmurka z informacją zakresu-ja np jak sie podłanczam w swojej audi to ni cholery nic nie podpowie a w innych vagach-podpowiada. Może jak go dygnąłeś to poszło po za toleracncje i dlatego tak pracował ten wałek nie ma czujnika info zczytywane jest z ppd.
  9. to jeszcze picikłaka go cofnij... wałek ustawiałes tak poprostu na chybił/trafił czy ustawiałes rozrzad na blokade ssacy i do niego wydech? bo ja tak ustawiam - ustawiam sychro - potem motr obracam az blokada bedzie mi wchodziła w wałek wydechowy dosłownie jak w masełeczko - jak pasuje to potem luzuje wałek wydechowy i tak samo ustawiam wałek aby tak samo masełkowo mi pasowała blokada - jak pasi to zkrecam i zazwyczaj mi 3 okno wychodzi cos miedzy 3,8-4,8 i tez skacze o 5/10
  10. SotoM odpowiedział(a) na radek21 temat w 2.0TDI
    Z tego wychodzi że są to wtryski bosch'a pochodzenie z silnika 2.0tdi 16v 140km-nie ma opcji że coś nie będzie pasowało... Także ja osobiście bym kupował...
  11. SotoM odpowiedział(a) na radek21 temat w 2.0TDI
    Ifinterface.com. Do dzieła...
  12. SotoM odpowiedział(a) na Aragon99 temat w 2.0TDI
    Rwij czapke. Przez chłodnice oleju dymić nie będzie, chłod.egru wymieniłeś i do tego ją ominołeś.nie ma już innego sposobu. Po odkręceniu korka nie kopci bo spuszczasz ciśnienie wiec plyn nie jest wpychany tam gdzie go nie powinno być Dlatego nie spala go i silnik nie dymi. Życzę ci tylko uszczelki...
  13. SotoM odpowiedział(a) na Aragon99 temat w 2.0TDI
    opisz zapach spalin-gryzące/szypiące-spalanie chłodziwa. po dłuższej jeździe pomacaj pod spodem zbiorniczek płynu chłodzącego czy jest mokry od płynu- tam jest kanał odplywowy nadmiaru/ciśnienia. Z tyłu głowicy pod pompą spr.dokładnie króciec wodny pod kątem wycieków. potestuj ogrzewanie-jazda na wysokich rpm ogrzewanie na HI i obserwuj temp.wylatującego powietrza z kratek-czy jest cały czas bardzo ciepłe czy zaczeło lecieć letnie. mechajasnowidzem to nie jestem ale podejrzewam że -na 2oje babka wróżyła-głowica lub tylko uszczelka. Test na CO2 fajna rzecz ale jeśli jest mała nieszczelność-to nic nie pokaże i tak jak w twoim przypadku-szukanie w tyłku zębów aż się znajdzie.
  14. Był obszerny temat o tym,nie którzy wymieniali czuaniki i nic nie pomagało inni zmieniali miarki na krutsze w/g zaleceń aso.poszukaj tematu powinien być gdzieś na bliskich str.2.0tdi http://a4-klub.pl/index.php?/topic/296095-bre-problem-z-poziomem-oleju/page-2#entry4315439
  15. ogolnie tego fisa to sobie można w.... Wszystko zależy jak zaczniesz jazde...jak zaczne jazde np z pracy dynamiczną to też mam spalanie 9L Na fisie. A ogolnie rzeczywiście mi pali 8L na 60L ON robie 750km
  16. Ja bym w takiej sytuacji gdy silnik jest rozgrzany zdjąłbym pasek klinowy z koła pasowego wału korb.-tylko żeby nie było napędu na oprzyżądowanie i potestował zapalanie i czy hałas wystąpi. A co było robione w rozruszniku?
  17. a ten dźwiek także występuje na zdemontowanym pasku klinowym? ostatnio walczyłem z 1 autem też z dzwiekami przy odpalaniu-silniczek w lampie przedniej tak halasował że w środku był efekt jakby się coś konkretnego rozsypało.
  18. Synchr.masz na ile? ustawiałeś też wałek wydechowy względem ssącego? Jeśli nie to zrób to i pokaż jakie masz wartosci w 004
  19. wieksza dawka paliwa głosniesza praca silnika lepsza dynamika
  20. klapek sie nie wykreca - kombinerki i je odrywasz od oski - one sa punktowo przygrzane do oski- energiczne przekrecenie kombinerkami i po krzyku - kolektor szczerbaty. u mnie np ten regulator jest sprawny wiec sobie działa i kreci gołą oską...
  21. Wieniec na kole zamachowym uszkodzony-prześlizguje sie... Na górnej części sk.biegów chyba jest taka zaślepka,jak ją sie wyciągnie to chyba będzie widać wieniec-można wtedy obracać silnikiem i obejrzeć stan zębów... Jak regenerowałeś rozrusznik-to trybik bendiksa nie był jakiś ztyrany?
  22. Laske połóż na te klapy-ja je powyrywałem bo 1na się zerwała i wpadła do cylindra kongo jak c**j narobiła. Wyrwij klapki,zaslep wężyk od regulatora skoro jest uszkodzony i jeździj. Te klapki to takie samo k**estwo jak w bmw.
  23. SotoM odpowiedział(a) na jan1audi temat w 2.0TDI
    musisz być pewny czy to pęknięcie czy nagar. Jeśli pęknięcia to te pewnego pięknego dnia te tłoki pękną-zrobiłeś tego zdjęcia?
  24. SotoM odpowiedział(a) na jan1audi temat w 2.0TDI
    Nie dostałeś ode mnie maila ze skanem z autodaty? Wtryski -12nm + 3x90* , wałki od pd 20nm+90* -do wszystkiego nowe śruby. Korby -nowe śruby-30nm+90*
  25. Dziwne bo sam regulator około 100zł kosztował rok temu.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.