Treść opublikowana przez SotoM
-
Kopci na biało
skoro wymienił chłodniczkę i do tego zrobił obejscie i płyn nadal znika, do tego test na CO2 nie zakapuje nic to zrzucenie koletora ssącego nie ma sensu - tu już samo za siebie mówi że głowice trzeba zrzucić i zweryfikować.
-
Kopci na biało
Dokładnie jak piszesz. Czyli wszystko w normíe
-
Kopci na biało
zazwyczaj jest u każdego tak równiez u mnie choc dawno nie sprawdzałem bo jak widze ze poziom jest wiec to mi wystarcza.
-
Problemy z uruchomieniem ciepłego silnika 2.0 tdi
Zrób sobie lagę z dwiema szpilkami na rozstaw otworów w kołku wałaka rozrządu-ja w taki sposób automaty obracam przy konpletnym pysku
-
Problemy z uruchomieniem ciepłego silnika 2.0 tdi
wałek wydechowy ma dodatkowe krzywki do przekazu na wałek. tak samo w M-B tez sie wywala zestaw klapek i wsadza zaslepki co do tego silnika 2.0TDI to klapki kombinerkami sie odrywa od oski bo sa w 3 lub w 4ech pkt przygżane do metalowej oski. - klapki wyrywasz i tyle a oska zostaje i sobie pracuje w kolektorze na slepo. A.d robienia przy pompowtryskach to masz instrukcje fajnie napisana przez Musashi - http://a4-klub.pl/index.php?/topic/188283-b7-blb-bre-bkd-demontaz-wymiana-montaz-pompowtryskiwaczy-20-tdi-16v/
-
Problemy z uruchomieniem ciepłego silnika 2.0 tdi
Wałek sterujący ppd jest tylko 1 i nie można go źle zamontowac-przykręcany jest 5ma śrubami i tyle chodzi ci o kolektor ssący ten regulator sterowanie klapkami wirowymi czy regulator przy chłodniczce spalin-to termostat.
-
2.0 TDI BRD A4 B7 Duże spalanie-źle ustawiony rozrząd?
Zawsze można skasować przeliczenie -na danej pozycji wcisnąć i przytrzymać RESET na spodzie manetki.
-
Problemy z uruchomieniem ciepłego silnika 2.0 tdi
jeśli chodzi o 3okno to z tego co wiem najlepiej jakby było jak najbliżej 0,0 (co chyba jest nie do ustawienia) wiem że jak masz podłączonego kompa i mychą najedziesz na dane okienko to pojawia się chmurka z informacją zakresu-ja np jak sie podłanczam w swojej audi to ni cholery nic nie podpowie a w innych vagach-podpowiada. Może jak go dygnąłeś to poszło po za toleracncje i dlatego tak pracował ten wałek nie ma czujnika info zczytywane jest z ppd.
-
Problemy z uruchomieniem ciepłego silnika 2.0 tdi
to jeszcze picikłaka go cofnij... wałek ustawiałes tak poprostu na chybił/trafił czy ustawiałes rozrzad na blokade ssacy i do niego wydech? bo ja tak ustawiam - ustawiam sychro - potem motr obracam az blokada bedzie mi wchodziła w wałek wydechowy dosłownie jak w masełeczko - jak pasuje to potem luzuje wałek wydechowy i tak samo ustawiam wałek aby tak samo masełkowo mi pasowała blokada - jak pasi to zkrecam i zazwyczaj mi 3 okno wychodzi cos miedzy 3,8-4,8 i tez skacze o 5/10
-
Pompki 03g130073g a 036130073g+
Z tego wychodzi że są to wtryski bosch'a pochodzenie z silnika 2.0tdi 16v 140km-nie ma opcji że coś nie będzie pasowało... Także ja osobiście bym kupował...
-
Pompki 03g130073g a 036130073g+
Ifinterface.com. Do dzieła...
-
Kopci na biało
Rwij czapke. Przez chłodnice oleju dymić nie będzie, chłod.egru wymieniłeś i do tego ją ominołeś.nie ma już innego sposobu. Po odkręceniu korka nie kopci bo spuszczasz ciśnienie wiec plyn nie jest wpychany tam gdzie go nie powinno być Dlatego nie spala go i silnik nie dymi. Życzę ci tylko uszczelki...
-
Kopci na biało
opisz zapach spalin-gryzące/szypiące-spalanie chłodziwa. po dłuższej jeździe pomacaj pod spodem zbiorniczek płynu chłodzącego czy jest mokry od płynu- tam jest kanał odplywowy nadmiaru/ciśnienia. Z tyłu głowicy pod pompą spr.dokładnie króciec wodny pod kątem wycieków. potestuj ogrzewanie-jazda na wysokich rpm ogrzewanie na HI i obserwuj temp.wylatującego powietrza z kratek-czy jest cały czas bardzo ciepłe czy zaczeło lecieć letnie. mechajasnowidzem to nie jestem ale podejrzewam że -na 2oje babka wróżyła-głowica lub tylko uszczelka. Test na CO2 fajna rzecz ale jeśli jest mała nieszczelność-to nic nie pokaże i tak jak w twoim przypadku-szukanie w tyłku zębów aż się znajdzie.
-
[BRF] Wywala niski poziom oleju
Był obszerny temat o tym,nie którzy wymieniali czuaniki i nic nie pomagało inni zmieniali miarki na krutsze w/g zaleceń aso.poszukaj tematu powinien być gdzieś na bliskich str.2.0tdi http://a4-klub.pl/index.php?/topic/296095-bre-problem-z-poziomem-oleju/page-2#entry4315439
-
2.0 TDI BRD A4 B7 Duże spalanie-źle ustawiony rozrząd?
ogolnie tego fisa to sobie można w.... Wszystko zależy jak zaczniesz jazde...jak zaczne jazde np z pracy dynamiczną to też mam spalanie 9L Na fisie. A ogolnie rzeczywiście mi pali 8L na 60L ON robie 750km
-
Problemy z uruchomieniem ciepłego silnika 2.0 tdi
Ja bym w takiej sytuacji gdy silnik jest rozgrzany zdjąłbym pasek klinowy z koła pasowego wału korb.-tylko żeby nie było napędu na oprzyżądowanie i potestował zapalanie i czy hałas wystąpi. A co było robione w rozruszniku?
-
Problemy z uruchomieniem ciepłego silnika 2.0 tdi
a ten dźwiek także występuje na zdemontowanym pasku klinowym? ostatnio walczyłem z 1 autem też z dzwiekami przy odpalaniu-silniczek w lampie przedniej tak halasował że w środku był efekt jakby się coś konkretnego rozsypało.
-
2.0 TDI BRD A4 B7 Duże spalanie-źle ustawiony rozrząd?
Synchr.masz na ile? ustawiałeś też wałek wydechowy względem ssącego? Jeśli nie to zrób to i pokaż jakie masz wartosci w 004
-
BPW, telepanie motorem na biegu jałowym
wieksza dawka paliwa głosniesza praca silnika lepsza dynamika
-
[BLB] Słabsze przyspieszenie po czyszczeniu Turbo
klapek sie nie wykreca - kombinerki i je odrywasz od oski - one sa punktowo przygrzane do oski- energiczne przekrecenie kombinerkami i po krzyku - kolektor szczerbaty. u mnie np ten regulator jest sprawny wiec sobie działa i kreci gołą oską...
-
Problemy z uruchomieniem ciepłego silnika 2.0 tdi
Wieniec na kole zamachowym uszkodzony-prześlizguje sie... Na górnej części sk.biegów chyba jest taka zaślepka,jak ją sie wyciągnie to chyba będzie widać wieniec-można wtedy obracać silnikiem i obejrzeć stan zębów... Jak regenerowałeś rozrusznik-to trybik bendiksa nie był jakiś ztyrany?
-
[BLB] Słabsze przyspieszenie po czyszczeniu Turbo
Laske połóż na te klapy-ja je powyrywałem bo 1na się zerwała i wpadła do cylindra kongo jak c**j narobiła. Wyrwij klapki,zaslep wężyk od regulatora skoro jest uszkodzony i jeździj. Te klapki to takie samo k**estwo jak w bmw.
-
Klucze do głowicy a4 b7 BPW
musisz być pewny czy to pęknięcie czy nagar. Jeśli pęknięcia to te pewnego pięknego dnia te tłoki pękną-zrobiłeś tego zdjęcia?
-
Klucze do głowicy a4 b7 BPW
Nie dostałeś ode mnie maila ze skanem z autodaty? Wtryski -12nm + 3x90* , wałki od pd 20nm+90* -do wszystkiego nowe śruby. Korby -nowe śruby-30nm+90*
-
[BLB] Słabsze przyspieszenie po czyszczeniu Turbo
Dziwne bo sam regulator około 100zł kosztował rok temu.