Treść opublikowana przez SotoM
-
Regenarcja napędu pompy oleju w Audi A4 B7 2.0 TDI
Ja z koleji kól nie demontuje-nie ma potrzeby wyjmuje cały drążek stabilizatora wraz z alupodstawami silnika Sruby miski imburs 5 i 10mm
-
Problemy z uruchomieniem ciepłego silnika 2.0 tdi
wałek wydechowy nie ma czujnika halla ale za to ma 4 inne - wałek wydechowy napedza wałki od PPD. miałes kompa posłaczonego w 004 masz 2* gasisz motor odkrecasz 3 sruby wałka ssacego i przestawiasz wałek kontrujesz odpalasz motr gr 004 masz juz 0* gasisz motor obracasz silnikiem do momentu ustawienia sie wałka ssacego na blokade która ma pasowac bez najmniejszych oporów - ok blokada pasuje wyjmujesz blokade ze ssacego wkładasz do wydechowego - pasuje bardzo ciasno lub nie pasuje wogole - odkrecasz 3 sruby przekrecasz wałkiem w str która potrzeba aby blokada weszła - blokada pasuje luzno- kontrujesz sruby,wyciagasz blokade i składasz do kupy - odpalasz grzejesz motor i testujesz zapalanie na goracym. są silniki ktre mają 2 rodzaje ust - na godzine 12 wału na blokadzie a nowsze na godzinie jakos tak na 14 na blokadzie wtedy jest róznica 2 zębów.
-
Problemy z uruchomieniem ciepłego silnika 2.0 tdi
Fizyczne ust.na 0 a potem dopasowanie wałka wydechowego względem ssącego
-
Problemy z uruchomieniem ciepłego silnika 2.0 tdi
Ustaw synchronizacje na 0 i potem dokonaj ustawienia rozrządu tak aby wlożyć w wałek ssący blokadę jesli blokada pasuje mega idealnie ma wchodzić jak w masełko,to wyciągasz i spr jak pasuje w walek wydechowy - jeśli nie pasuje to luzujesz 3 śruby i walek ruszasz aż ci blokada wejdzie- tak ust.sie wałek wyde.względem ssącego.
-
[BRE B7] Dziwny przypadek podczas dawania gazu na biegu jałowym
co do obrotów - poprawne działanie co do dymka - DPF masz jeszcze na pokładzie?
-
Słabo przyspiesza a od 2300 idzie jak kuna, gdzie szukac?
no dokładnie- tzw lewe powietrze zaciągało do układu podciśnienia i reszta elementów podciśnienia fisiowała...
-
Problemy z uruchomieniem ciepłego silnika 2.0 tdi
Sprawdzałeś na blokadę ust.wałka wydechowego względem wałka ssącego-kwestia przesunięcia wałka o 1mm może załatwić problem. w gr004 -jakie masz wartosci ?
-
Słabo przyspiesza a od 2300 idzie jak kuna, gdzie szukac?
hyyyy.... zaslep np śrubką wężyk i tyle- klapki zostaną otwarte na stałe...
-
Słabo przyspiesza a od 2300 idzie jak kuna, gdzie szukac?
W trakcie jazdy w niskim zakresie rpm regul.zamyka klapy- jak silnik nie pracuje bądz pracuje na b.j klapy są otwarte. Ja np klap już nie mam wogóle-wyeliminowałem je z współpracy po tym jak 1z 4 postanowiła opuscic stanowisko pracy i wpaść do cylindra.
-
Słabo przyspiesza a od 2300 idzie jak kuna, gdzie szukac?
Tak zamontować w lepszym stanie lub nowy zamiennik dpf lub go usunąć na dobre. Jak wypala sie tak często to albo nie odpowiedni warunki dla wypalania albo poprostu ma dość życia -podepnij kompa i spr.jego zawartość-jesli ma dużą ilosć popiołu to lipa bo popiołu nie wypali,dpf czyści sie z sasadzy zktorej w trakcie wytwarza się popiół a wtedy-ewent.wyprać go Tunap'em lub w/w środki zaradcze. Końcówki wydechu pewnie masz czarne okopcone od str.wewnętrznej... To świadczy o nie prawidlowym wypalaniu dpfu lub innych nieprawidłowościach osprzętu -egr,klapy wirowe kol.ssącego przymknięte i różne. Takze niestety nie da rady tak sobie regulować częstości wypalania.
-
BRD 170 PS, muli do 2300-2400, a następnie przyspiesza
poczytaj różne tematy.przyczyn może być wiele... począwszy od filtrów powietrza i paliwa, synchronizacja/ustawienie rozrządu,kondycja EGR jak równiez jego zanieczyszczenie,regulator podciśnieniowy klap wirowych kolektora ssącego, przypchany popiołęm DPF,pompa vacum... ,
-
Słabo przyspiesza a od 2300 idzie jak kuna, gdzie szukac?
dziwnie reaguje na gaz,muli i przy stałej prędkości troszkę poszarpuje i jak się wsłuchasz to ma ciut bardziej basowy dźwięk.ogolnie niewygodnie sie az autem operuje. jak przerwiesz jazde to mooga rpm podsoczyc do 1000 ale to nie koniecznie.
-
Słabo przyspiesza a od 2300 idzie jak kuna, gdzie szukac?
Guwno prawda jakby tak miało być to bym za chiny takiego auta nie kupił -nowego- coś jest zjebane i kwestia znalezienia tego-moja BaRDacha też muliła ale uporałem się z tym. teraz tym autem inaczej się jeździ. Z tego co widzę zazwyczaj w 16v ad.mulenia winny jest egr -naturalnie egr pracuje na vagu normalnie itd ale niestety w rzeczywistości jest inaczej. Jeśli ktoś ma silnik z kolektorem ssącym wyposażonym w klapki wirowe -to też bym sie przyjżał układowi sterowania nimy-regulator podciśnieniowy ktory ulega uszkodzeniu.
-
Słabo przyspiesza a od 2300 idzie jak kuna, gdzie szukac?
Myślę że egr umarł-w tych silnikach mają duży wpływ na moc/mulenie itd. Ale jeśli się pytasz od czego zacząć to napewno od diagnostyki komputerowej tylko u kogoś kumatego.najlepiej zapisz sobie lub fotkę zrób błędów.
-
[B7 BPW] Błąd "Please check DTC memory of air conditioner"
ciezko jest zobaczyc czy oska kompresora pracuje bo oryginalnie zaslepkajest zaklejona "taśmą" aby nie dostawał się syf do gumek amortyzujących. musaił byc zobaczyc czy oska sie obraca
-
Wymiana poduszek silnika i skrzyni ?
poduszki silnika- 2 szt - pośrodku to tylko wspornik jest -to jest wieczne ,chyba ze dostał z winy zerwania poduszek silnika - mechanik i tak będzie musiał go odkręcić aby móc unieść ku górze silnik aby wymienić poduszki silnika. poduszka skrzyni - 1 szt
-
[B7 BPW] Błąd "Please check DTC memory of air conditioner"
A to gratuluje zapewne twój kompresor się już zatar i jak nabijesz czynnik te opiłki pójdą w układ to sobie narobisz. Chyba że zdemontowałeś z koła pokrywkę z gumkami amortyzującymi.
-
[BLB] Słabsze przyspieszenie po czyszczeniu Turbo
Pierścien ktory przekazuje ruch z ramienia na piastę z łopatkami jak go założysz odwrotnie to łopatki nie zamykają sie co powoduje słaby dół.
-
Pompowtrysk-wymiana-koszt-problem
Aaa dobra... :$ łOKej...
-
[B7 BPW] Błąd "Please check DTC memory of air conditioner"
To jest błąd od układu klimatyzacji-klima działa w ogole,jest czynnik w układzie?
-
Pompowtrysk-wymiana-koszt-problem
bez sensu -skoro nie uszczelnia na 4tym i korekcja jest w górze to myślisz ze ugnieciony oring dobrze będzie trzymal jak np.PDka wlożysz na 1szy cyl. ? Jakoś w to wątpię + do kompletu stukanie podczas pracy...
-
zbiornik on
yyy wszystko możliwe... niestety pisze z telefonu i nie widzę pełnego opisu profilu. w kombi wiem ze pod siedziskiem jest dojście - jeśli masz w podłodze bagażnika tzn ze tam jest... jeśli masz zamiar się bawić w czyszczenie BQu po oleju silnikowym to ja bym niestety-ale wlał do niego benzynę(ekstr.)lub bez ołów (co tańsze bedzie) - pięknie ci pochłonie olej. - pistolet z ciśnieniem i dmuchać w te paliwo niech rozchlapie się po ściankach zbiornika (opłucze się) i potem to paliwo wyciągnąć- powycierać bak szmatami takimi które nie zostawia po sobie włókien i tyle. potem tylko benzyną ekst.przedmuchać przewody paliwowe- bak->f.paliwa -> do Vpompy i tyle- nowy filtr(zalany ropą), zalać zbiornik ON i start motoru.
-
zbiornik on
Pod tylnym siedziskim masz pokrywy a tam dostęp do wstępnej pompy paliwa .kosz z pompą wymontujesz i coś tam wyczyścisz.
-
[BPW] zimny silnik dymi na niebiesko
Raczej PDek do wymiany lub regeneracji...
-
Wymiana napinacza paska wieloklinowego
Nie trzeba