Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

SotoM

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez SotoM

  1. Na komputer pognaj.bo wniosek że to problem z osprzętem jest.
  2. SotoM odpowiedział(a) na jan1audi temat w 2.0TDI
    Wałek rozrządu na blokade wal korb.także powinno sie zablokować. Na napinaczu masz znaczki -wyciecie i odlaną kreskę -jak napinasz wedle ruchu wsakaz.zegara to te 2pkt sie zchodzą i jak na siebie patrzą to kontrujesz (napinanie paska robisz na luźnych 3ech śrubach koła w.rozrz) jak pasek napniesz to na koniec dociągasz te 3 śruby. W necie jest od cholery materiałow i profesjonalnie wykonanych filmów na yt.
  3. Głowica ok-jak byś się zdecydował to kup tylko najgrubszą uszczelkę bo nie wiadomo jak mocno była planowana co byś też nie miał za dużych ciśnień sprężania niż fabryka wymaga.
  4. SotoM odpowiedział(a) na jan1audi temat w 2.0TDI
    Zawsze jakaś ilość płynu naleci w tłoki. Tak kolejność od 1 do 10 -z otworów szwilek głowicy w bloku wybierz wodę/olej -jak będziesz skręcał glowice to posmaruj śruby olejem a przedewszystkim łeb i jego podkładke.
  5. na 120 możesz ustawić jak jedziesz na kreskę,a po kresce korekta na 180
  6. Czyli najlepiej jest włożyć wał korb też od np avf niż na ori wał 2.0 zmieniać koło zębate...?
  7. Hee...no raczej... Czyli wniosek że kilka takich rzeźb jest na forum
  8. mówisz o szarpaniu -drganiach na całej budzie i występuje to przy pedale wciśniętym do oporu a przy delikatnym napędzaniu tego nie ma to efekt padającej 2umasy- na biegu jalowym jak zwiększysz obr na stabilne 1000/1200 to budą auta buja na boki telepanie. ?
  9. SotoM odpowiedział(a) na jan1audi temat w 2.0TDI
    Dostałeś maila ode mnie z danymi z autodaty? http://forum.vw-passat.pl/threads/63990-jak-dokrecac-glowice-w-afn-1-9-tdi 14 post. Nie patrz że to 1.9 wszystkie motory R4 mają tą samą kolejność.
  10. SotoM odpowiedział(a) na jan1audi temat w 2.0TDI
    chyba nieczytasz matesiałów-na dokumentacji jaką ci wysłałem jest na samym dole kolejność. W 8v i 16v jest taka sama.
  11. Skoro jest nieszczelna membrana to zassa ale nie utrzyma sie w zadanej pozycji= ssanie powietrza z zewnątrz a regulator wróci do pkt 0 -klapy otwarte.
  12. Czyli wniosek ze ci co mają w 140tkach 16v kolektror z klapami to silnik po jakiejś ingerencji...
  13. SotoM odpowiedział(a) na jan1audi temat w 2.0TDI
    Powodzenia.
  14. uwierz jesteś w błędzie.w 1 z tematów jest to poruszone blb mają klapy wirowe
  15. SotoM odpowiedział(a) na jan1audi temat w 2.0TDI
    Do odkręcenia śrub głowicy klucz wielokątny - M12 (wielokątny torx dla ułatwienia) Inbus 5,6, klucz płaskie-nasadowe 10,12,13,18 i podstawa klucz dynamometryczny
  16. SotoM odpowiedział(a) na Gentleman temat w 2.0TDI
    To włóż nową zaślepke... i się okaże.W którym miejscu masz zamontowaną tą zaślepke i z jakiego materialu jakiej grubości...? Sprawdź też dokładnie układ powietrza doładowanego pod względem szczelności - dziura lub nieszczelność którejś z 2uch chłodnic. skoro kopci wnioskuje że dpfu już nie masz.
  17. 8v jasne że nie mają ale 16v jak najbardziej.są wersje też bez
  18. A w sterowniku abs jakie są błędy? Problem pewnie jest tam a silnik to powiazanie.
  19. Jak napinacz strzeli i pasek spadnie to tylko być dobrej myśali aby go nie wkręciło.stracisz wspomaganie ładowanie i klime...
  20. SotoM odpowiedział(a) na Brdm temat w 2.0TDI
    Tandemówke kupowałeś używke,nówke z aso czy zamiennik? Jeśli piszesz prawdę że po wymianie pompy masz w filtrze żółte czyste paliwo a nie zaciemnione To stary w tym momęcie obalasz mit że to cecha brd.
  21. Ale brd nie ma napinacza z tłumikiem drgań. Może być uszkodzony również sam napinacz np sprężyna wewnątrz pęknięta.
  22. Ten silnik nie ma łancucha na pompie oleju. Kolego na 99% staneła wolnobieżka alternatora i napinacz z tego powodu skacze co powoduje taki dźwięk. Zdejmij tą osłonę na silniku,weź dlugi cięki śrubokręt i włóż go w żeberka obudowy alternatora zaraz za tym kołem pasowym i tam jest wirnik to srubokrętem sprubuj ten wirnik ruszyć w/g wskazówek zegara-ma sie swobodnie dać ruszyć-jesli nie ma możliwości ruszenia wirnika to tak jak pisałem-stoi koło pasowe alternatora -potocznie mówiac-sprzęgiełko lub zazwyczaj wolnobieżka
  23. No najlepiej-choć ja osobiście nie szukał bym w tyłku zębów-ciekawe czy dpf jest na pokładzie.
  24. Silnik klapy gaszącej...-jak ten ktoś to zrobił? To nierealne.można zdjąć pokrywke-wymyć w srodku,spr stan trybików ale wymienić silniczek... Kwestia jak ta przepustnica pracuje choć to jest klapa gasząca silnik.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.