Treść opublikowana przez SotoM
-
[BLB] 2005r 140 km. Szarpanie podczas wkręcania na obroty.
Na komputer pognaj.bo wniosek że to problem z osprzętem jest.
-
Klucze do głowicy a4 b7 BPW
Wałek rozrządu na blokade wal korb.także powinno sie zablokować. Na napinaczu masz znaczki -wyciecie i odlaną kreskę -jak napinasz wedle ruchu wsakaz.zegara to te 2pkt sie zchodzą i jak na siebie patrzą to kontrujesz (napinanie paska robisz na luźnych 3ech śrubach koła w.rozrz) jak pasek napniesz to na koniec dociągasz te 3 śruby. W necie jest od cholery materiałow i profesjonalnie wykonanych filmów na yt.
-
Wymiana głowicy w BPW, padnięte gniazda pompowtryskiwaczy.
Głowica ok-jak byś się zdecydował to kup tylko najgrubszą uszczelkę bo nie wiadomo jak mocno była planowana co byś też nie miał za dużych ciśnień sprężania niż fabryka wymaga.
-
Klucze do głowicy a4 b7 BPW
Zawsze jakaś ilość płynu naleci w tłoki. Tak kolejność od 1 do 10 -z otworów szwilek głowicy w bloku wybierz wodę/olej -jak będziesz skręcał glowice to posmaruj śruby olejem a przedewszystkim łeb i jego podkładke.
-
BPW, telepanie motorem na biegu jałowym
na 120 możesz ustawić jak jedziesz na kreskę,a po kresce korekta na 180
-
Wymiana głowicy w BPW, padnięte gniazda pompowtryskiwaczy.
Coś link nie fafa...
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
Czyli najlepiej jest włożyć wał korb też od np avf niż na ori wał 2.0 zmieniać koło zębate...?
-
[BLB] Słabsze przyspieszenie po czyszczeniu Turbo
Hee...no raczej... Czyli wniosek że kilka takich rzeźb jest na forum
-
[BLB] 2005r 140 km. Szarpanie podczas wkręcania na obroty.
mówisz o szarpaniu -drganiach na całej budzie i występuje to przy pedale wciśniętym do oporu a przy delikatnym napędzaniu tego nie ma to efekt padającej 2umasy- na biegu jalowym jak zwiększysz obr na stabilne 1000/1200 to budą auta buja na boki telepanie. ?
-
Klucze do głowicy a4 b7 BPW
Dostałeś maila ode mnie z danymi z autodaty? http://forum.vw-passat.pl/threads/63990-jak-dokrecac-glowice-w-afn-1-9-tdi 14 post. Nie patrz że to 1.9 wszystkie motory R4 mają tą samą kolejność.
-
Klucze do głowicy a4 b7 BPW
chyba nieczytasz matesiałów-na dokumentacji jaką ci wysłałem jest na samym dole kolejność. W 8v i 16v jest taka sama.
-
[BLB] Słabsze przyspieszenie po czyszczeniu Turbo
Skoro jest nieszczelna membrana to zassa ale nie utrzyma sie w zadanej pozycji= ssanie powietrza z zewnątrz a regulator wróci do pkt 0 -klapy otwarte.
-
[BLB] Słabsze przyspieszenie po czyszczeniu Turbo
Czyli wniosek ze ci co mają w 140tkach 16v kolektror z klapami to silnik po jakiejś ingerencji...
-
Klucze do głowicy a4 b7 BPW
Powodzenia.
-
[BLB] Słabsze przyspieszenie po czyszczeniu Turbo
uwierz jesteś w błędzie.w 1 z tematów jest to poruszone blb mają klapy wirowe
-
Klucze do głowicy a4 b7 BPW
Do odkręcenia śrub głowicy klucz wielokątny - M12 (wielokątny torx dla ułatwienia) Inbus 5,6, klucz płaskie-nasadowe 10,12,13,18 i podstawa klucz dynamometryczny
-
[BRD] Przepalona zaslepka EGR
To włóż nową zaślepke... i się okaże.W którym miejscu masz zamontowaną tą zaślepke i z jakiego materialu jakiej grubości...? Sprawdź też dokładnie układ powietrza doładowanego pod względem szczelności - dziura lub nieszczelność którejś z 2uch chłodnic. skoro kopci wnioskuje że dpfu już nie masz.
-
[BLB] Słabsze przyspieszenie po czyszczeniu Turbo
8v jasne że nie mają ale 16v jak najbardziej.są wersje też bez
-
[BPW] Czasami nie można uruchomić silnika.
A w sterowniku abs jakie są błędy? Problem pewnie jest tam a silnik to powiazanie.
-
[BRD] Dziwne klikanie w silniku
Jak napinacz strzeli i pasek spadnie to tylko być dobrej myśali aby go nie wkręciło.stracisz wspomaganie ładowanie i klime...
-
BRD - bierze olej
Tandemówke kupowałeś używke,nówke z aso czy zamiennik? Jeśli piszesz prawdę że po wymianie pompy masz w filtrze żółte czyste paliwo a nie zaciemnione To stary w tym momęcie obalasz mit że to cecha brd.
-
[BRD] Dziwne klikanie w silniku
Ale brd nie ma napinacza z tłumikiem drgań. Może być uszkodzony również sam napinacz np sprężyna wewnątrz pęknięta.
-
[BRD] Dziwne klikanie w silniku
Ten silnik nie ma łancucha na pompie oleju. Kolego na 99% staneła wolnobieżka alternatora i napinacz z tego powodu skacze co powoduje taki dźwięk. Zdejmij tą osłonę na silniku,weź dlugi cięki śrubokręt i włóż go w żeberka obudowy alternatora zaraz za tym kołem pasowym i tam jest wirnik to srubokrętem sprubuj ten wirnik ruszyć w/g wskazówek zegara-ma sie swobodnie dać ruszyć-jesli nie ma możliwości ruszenia wirnika to tak jak pisałem-stoi koło pasowe alternatora -potocznie mówiac-sprzęgiełko lub zazwyczaj wolnobieżka
-
[B7 BRE] Kopci na czarno na wolnych obrotach
No najlepiej-choć ja osobiście nie szukał bym w tyłku zębów-ciekawe czy dpf jest na pokładzie.
-
[BRD] Nierówna praca silnika i kopcenie na biało
Silnik klapy gaszącej...-jak ten ktoś to zrobił? To nierealne.można zdjąć pokrywke-wymyć w srodku,spr stan trybików ale wymienić silniczek... Kwestia jak ta przepustnica pracuje choć to jest klapa gasząca silnik.