Treść opublikowana przez SotoM
-
[BPW] zimny silnik dymi na niebiesko
PDek umarł.
-
Zamiennik DPF
a to do xbora pisałem że się chyba nie doczeka opini bo wiekszość pruje puche. ja osobiście nie wiem w którą str.bym poszedł, jestem narazie 50/50... Jak narazie moja audi to czysta seria z dpfem na pokładzie Ale też już zbyt często się wypala - 2-3x na baku.
-
2.0 TDI 170km BRD, pare pytań
Regenerowal...-u Radzikowskiego czy wymieniasz na nowy zamiennik?
-
Zamiennik DPF
Oo...to się raczej nie doczekasz. Czytałeś temat od początku Ogolnie te zamienniki są dobre, polacy już kombinują ich import do DE... tunerzy będą 3mali język za zębami bo to dla nich krach na dpf off.
-
2.0 TDI 170km BRD, pare pytań
a to taki bardzo lajtowy wirusik...
-
2.0 TDI 170km BRD, pare pytań
Ile obecnie mocy na tym setupie wyciągnąłeś?
-
2.0 TDI 170km BRD, pare pytań
Jest kilka przeróbek.
-
Zamiennik DPF
Ludzie stąd biorą - www.e-tłumiki.pl
-
slabo odpala na cieplym silniku
Uu...to bym sprawdził akumulator oraz ładowanie alternatora- pojedź do jakiegoś kumatego człowieka,wejdź na dział zloty i spoty i na swoim województwie mieście okolicach znajdzie się ktos normalny kto ci ogarnie prawidłowo problem.
-
slabo odpala na cieplym silniku
dlatego moim skromnym zdaniem najpierw zrobić co należy a mapy to ostateczność...
-
slabo odpala na cieplym silniku
A co później zrobisz jak niechęć palenia powróci-bo nie raz sie z tym spotkałem...
-
slabo odpala na cieplym silniku
Więc kwestia -zademonstrowania przez agate palenia silnika.może faktycznie się okaże że to jest to o czym piszesz... http://a4-klub.pl/index.php?/topic/246660-ciezki-rozruch-jak-cieply-20tdi/page-7#entry4303740agata poczytaj.
-
[BLB] Niskie ciśnienie oleju - po zmianie pompy
Tryb na czopie wału korb.sie prześlizguje...?? :/ Nieszczelnoś pompy oleju na łączeniu z kadłubem ? Zbyt krótki smok ? Innych opcji coś nie widze.choć nigdy takiego swapu nie robiłem.
-
slabo odpala na cieplym silniku
pewnie któregoś czujnika temperatury- płynu chłodzącego lub paliwa jedź najlepiej do kogos na komputer i sprawdzą ci grupę 004 - tam są parametry ustawienie rozrządu-choć ja oprucz tego sprawadzam fizycznie rozrząd - jak pisałem wyzej ustawienie wałka wydechowego względem ssącego. w aucie był wymieniany rozrzad,badź dopiero bedzie wymieniany? wejdź u siebie w opcje i zmien kod silnika - 1B to kod jakiegoś starego silnika
-
slabo odpala na cieplym silniku
kiedy problem został zauważony? do sprawdzenia ust.rozrządu przedewszystkim ust.wałka wydechowego względem ssącego jeśli tu będzie prawidlowe to takim standardem jest zmeczony życiem rozrusznik.mimo ze silnik kręci normalnie.
-
slabo odpala na cieplym silniku
Jaki kod silnika tej 2u litrówki? Lub ilu zaworowy silnik?
-
2.0 TDI BPW stuki w silniku
Używka ori, nówka ori lub z zamiennika febi + hydro Ina. paliwa do oleju ci nie przybyło-może?
-
BRD 2.0 ciężki klekot podczas przyśpieszania
"będzie pan zadowolony" oby skończyło się na tej 2umasie życzę ci tego niż rozbiórki motoru...
-
BRD 2.0 ciężki klekot podczas przyśpieszania
jakby nie patrzył skrzynia do wymontowania i do weryfikacji 2umasa. Jeśli chcesz moge na pw dać ci num.do 2uch sklepów z częściami.chłopaki mają bardzo dobre ceny.
-
2.0 TDI 170KM BRD czasami problem przy przyspieszaniu pomiędzy 2-3 tys. obrotów
Jaki błąd? Ostro jeździć-to kręć go po obrotach-ten silnik pełną kurwice dostaje przy 4000rpm.
-
Mrugająca kontrolka świec żarowych i spadek mocy w Audi A4 B7 2.0TDI
Jak wyjdzie to dobrze ale to nie znaczy że masz obowiązek w aso wszystko robić. Trzeba było poprosić o wydruk z diagnozy lub pełny opis błedu-błedów od czujnika może być kilka różnych ale to nie znaczy ze dany element jest do wymiany. może kwestia spr.drożności przewodów spalin, w czujniku też potrafi się zbierać tzw jodo-metan- w postaci wody wystarczy tą wodę usunąć i funkcjonalność czujnika może wrócić...no ale kontrolka sama nie zgaśnie.
-
2.0 TDI 170km BRD, pare pytań
to sprzedaj jak sobie nie radzisz... może ci tłok jeszcze pęknie...urwie się klapka z kolektora ssącego i wpadnie do cylindra....pęknie kolektor wydechowy lub chłodnica EGRu lub któryś z elementów... wiele jest usterek - niema samochodów bez wad / cech. choc mam kolesia w FORDzie i bardzo chwali te auta 2.0TDCI - nic tam sie nie dzieje z silnikiem,żadko cos ze skrzynia biegów choc słabe zawieszenia mają.
-
Porządnego lakiernika ze Sz-n
stara gwardia tej firmy to ta która poleciłem na początku wątku... ale dla ASO VW Line maluje wozy... a ten David z Autodetalingu - chyba tez sie zajmuje malowaniem...czy tylko pacykowanie lakieru....?
-
Podciśnienie 2.0 TDI BRD
Ma robić sie w układzie podciśnienie a nie nadciśnienie. - efekt prawidłowy.tak ma być
-
Bipy -0,72 mg/H BLB 140KM jest OK ?
+ / - to korekcje związane ze szczelnością komór spalania-nawet jak zrobisz pomiar ciśnienia w cyl.to mogą być na manometrze równe wskazania ale dla ecu są to minimalne wartosci i ecu tak dawkuje ON aby utrzymać jak najrówniejszą pracę silnika na biegu jałowym. Co do szarpnięć podczas jazdy-sugestia przyślepienia egru z otworkiem fi8mm