Treść opublikowana przez SotoM
-
siemanko bieg 1
dokładnie tak mam.czasem mi koń zdechnie
-
Podciśnienie 2.0 TDI BRD
Pi x drzwi z grubsza opisał... :S Zresztą pół roku temu śledzilśmy temat jak jednemu koledze brd zmarło bo klapka się urwała.zresztą u mnie też kiedyś się to wydażyło.
-
Podciśnienie 2.0 TDI BRD
niech Kamil poczyta http://mojafirma.infor.pl/moto/eksploatacja-auta/porady-uzytkowe/317848,EGR-a-klapy-wirowe-czemu-psuja-sie-nowoczesne-kolektory-dolotowe.html ja u siebie te klapy wyrwałem została tylko pracująca oska.
-
Pompowtryski PD - Demontaż, Wymiana, Ustawienie
przy wymianie uszczelniaczy na PD nalezy wymienic uszczelkę pokrywy zaworów- teoretycznie nie powinno sie montowac zdemontowanych podzespołów na stere uszczelnienie - mozliwosc nie chcianego wycieku. a praktycznie.... i trzyma długo długo. jak kolega wyzej pisał -kwestia wymiany samej uszczelki pokrywy. z 30zł erling'a kosztuje
-
[TDI PD] Silnik bierze olej - Dlaczego ?
bardzo proszę o instrukcje jak ty to robisz ,jeszcze w życiu nie upchnąłem takiej ilości oleju do wzdłużnie posadzonego PDka. porównywałeś długości miarek oleju? może masz miarkę od poprzeczniaka...(krótszą)
-
siemanko bieg 1
mam identycznie w 16V - jak w pysk strzelił... czasami tego nie ma - wydaje mi sie ze jak dzien wczesniej wypali sie DPF- wciąz to testuje/obserwuje mam nową przepustnice,egr-ppd eleganckie, rozrząd/synchronizacja ksiązkowa. wiec wydaje mi sie ze to dpf tak muli motor.
-
budowa hybrydy z 2.0/ 1.9
koleś chce pakowac z koleji do pssata dół 2.0 a czapka 1.9 - skoro do 1.9 pakują pd od 2.0 i wszystko pasi....
-
Nie działa ogrzewanie fotela w Audi A4 B6
wogole nie pomyslałem - podłaczałem ja pod kierowce... jak bede miał chwile to podłącze ją pod fotel pasażera i sprawdze.
-
Audi a4 b7 8V czy 16V
To naprawdę jest mega prawda z tym Q -brakuje mi też tego zdecydowanie. Miałem przed b7,b5 w takim kolorze ale chociaż tyle miała z RS'a - nawet lakier się nazywał- RS blau
-
silnik nie odpala opiłki?
odkręć na pompie CR czujnik wysokiego cisnienia i zobacz czy nie ma tam opiłków jesli beda to jestes w mega czarnej d*pie- zatarta pompa CR = nie buduje cisnienia paliwa. zały układ paliwowy do wymiany. jesli opiłków nie ma to moze byc zaciety tylko czujnik - kwestia zamontowania drugiego i odpali ścierwo
-
2.0 TDI 170
bo taka prawda - ja takze sie bałem ale kupiłem. nasłuchałem sie naczytałem - łep jak sklep i półki powywracane- co robić.....??? olałem to - ja nie dam rady... nadzien dobry tylko filtry i olej w silniku po jakims czasie zdjąłem miske aby spr ten cholerny zabierak pompy oleju - zmieniłem dobry starego typu na nowy - po wymianie juz 50tkm na tym zabieraku zrobiłem... no i potem zaczeły sie ustereczki nie moce itd - ALE Z tego wszystkiego najwiekszym mega plusem było to z dostałem od Audi nowe Pompowtryski na akcji - jak juz to dostaniesz to reszta z banieczki - takze panowie nie sr** sie tylko brac i latac.
-
2.0 TDI 170
Ta lista została zakończona - itd...bo jeszcze można dopisać. Bez sensu dmuchać na zimne. Jestem zdania ze nie ma co płakać za wczasu. Moja BaRDacha nie jest też idealna... Mialem z nią przeboje ale nie zniszczyła mnie choć już raz doprowadziła mnie do takiej furji że miałem chęć ją sprzedać... Ogólnie fajny motor na dzień dobry masz 170koni= wieksze spalanie nie to co 140koni spalanie 1-1,5L mniejsze -tak tu piszą na forum. Taka poradka-nie czytaj tych płaczu usterek aut ludzi pechowych którzy płaczą w necie-pomyśl że taka sama ilość ludzi mających te auta nawet nie mają pojęcia o takich usterkach. Daj sobie spokuj.podoba ci się fura to bierz i sie ciesz.
-
BRD nierówna praca i falowanie
Nie trzeba
- Duży ubytek oleju
-
2.0 TDI 170
Padają wtryski,hydrosztosy,zawory egr,uszkodzenia chłodnicy spalin,pękają przewody układu recylkulacji spalin,klapa gasząca ulega uszkodzeniu,urywają sie klapki w kolektorze ssącym,ulega uszkodzeniu regulator klapek kolektora ssącego i wpadają do cylindra,padają turbiny,zdarza sie peknięcie glowicy,wyrabiają się zabieraki napedu pompy oleju itd...jak w innych 2,0tdi. Nie znaczy to że uszkodzi sie wszystko z listy...
-
Duży ubytek oleju
http://a4-klub.pl/index.php?/topic/227738-pozera-olej-dlaczego/
-
Duży ubytek oleju
A jeżeli idzie w część kompresyjną to nie kaput...?
-
Duży ubytek oleju
Na dziale 1.9 jest prawie idętyko temat.podlącz się tam poczytaj. 8v to prawie to samo.
-
BRD nierówna praca i falowanie
W brd broki odpadają.no ale są w wałku.po zdjęciu pokrywy widać jak na dłoni
-
Nie działa ogrzewanie fotela w Audi A4 B6
Jak narazię koszt jaki poniosłem to 90zł + strata kilku darmowych minut do gościa z ogłoszenia. Nie ma kto mi tego ogarnąć więc sam muszę dłubać. Po za tym mam dobrego w fachu instruktora... Ja sie poznam a ty będziesz miał poszeżoną w tym kierunku wiedzę. Nie działczy mimo wszystako...
-
Audi a4 b7 8V czy 16V
Tak.ale ta lepsz z mitsubishi. Temat popmpa oleju w brd
-
Nie działa ogrzewanie fotela w Audi A4 B6
z innej beczki - wziałem starą "uszkoszoną" mate przylutowałem do niej z powrotem jej oryginalną wiązkę elektryczną - wziałem miernik i zrobiło sie przejscie - opornosc 2,2ohm - o chu....steczke chodzi... ? kwestia poprawy lutu i mata sprawne...?? później pójdę ja podłącze w samochodzie, zobaczę czy ruszy. -w/g mnie wykonanie tej maty jest mistrzowskie ona jest nie do uszkodzenia ta ścieżka w macie w tej szmacie jest tak cienkie elastyczne włókno ale tego nie idzie d*pa uszkodzić.... jak podłączę i będzie działało to chyba mnie szlak trafi... znowu rozpruje fotel i włożę ta mate z powrotem.
-
Nie działa ogrzewanie fotela w Audi A4 B6
Prawy fotel dziala normalnie ale dlugo trzyma zalączone grzanie. Ok to szukam maty na oparcie. kurde może gdzieś instalacja od polączenia wiązki ze ścieżką przy macie do kostki jest trafiona (zwiera do masy) a sama mata jest ok... bo to jak wygląda ori mata z b7 to ja do tej pory nie wiem co się w niej uszkodziło.nie ma żadnej widocznej przerwy w ścieżce i przejścia też nie.
-
Audi a4 b7 8V czy 16V
Pawełkiwi ma do sprzedania zestaw używanych gratów za 500zł.
-
Audi a4 b7 8V czy 16V
Przestań się szczypać...fura jak fajna to bierz albo będzie dobrze albo źle,każdy ryzykuje.moja audi też nie była wiecznie bez awaryjna. Zepsuła sie bidula naprawiłem ją i jeżdżę dalej.