Treść opublikowana przez valent
-
Czary mary czyli znikający olej w 1.8T
No właśnie o to chodzi że nie wycieki wyeliminowałem przed wymianą oleju ale sprawdzić jeszcze raz nie zaszkodzi
-
Czary mary czyli znikający olej w 1.8T
Zużycie do litra na 10k jeszcze rozumiem, ale u mnie wychodzi teraz z grubsza 2-3L a jakoś specjalnie go nie pałuję. Biorąc pod uwagę ile wchodzi w układ to jest to już dość znaczne zużycie.
-
Łańcuch rozrządu
Przez jaki czas utrzymywałeś podwyższone obroty przy pomiarze?
-
Czary mary czyli znikający olej w 1.8T
Jakieś pół roku temu z racji wycieków uszczelniałem silnik. Nowe: uszczelka pod pokrywą, wszystkie uszczelniacze wałków z przodu silnika, uszczelniacz w kształcie półksiężyca z tyłu silnika pod nastawnikiem (chyba tak się nazywa) i reszta skąd motor się pocił. Powód: brał olej (często zapalał się minimalny stan oleju). Dodatkowo zapalała się kontrolka ciśnienia oleju ale tu winna była pompa oleju- wymieniona więc ten problem zniknął. Dolewki przed "robotą" były na poziomie 1-1,5L od wymiany do wymiany czyli co 15k km . Po zabiegu uszczelnienia silnika i wymiany pompy oleju zużycie na początku trochę się uspokoiło. Teraz gdy jest 9k km po tamtym zabiegu zużycie wręcz drastycznie wzrosło. Na dystansie ostatnich 1000 km dolałem chyba około 200-300ml... i dzisiaj znów żółty "zonk" na FISie - czyt. min stan oleju . Nie zauważyłem żeby dymił na niebiesko, jeździ normalnie. Więc Dodam, że podczas akcji uszczelniania okazało się, że w przewodach turbo-IC zalegało ponad 3/4 szklanki oleju. Aktualnie śmigam na Motulu. Podpowiedzcie w co ręce wsadzić, żeby to ogarnąć?
-
Niewidzialna wycieraczka - problem z mażącymi wycieraczkami
A jak zachowuje się szron/lód na szybach po zastosowaniu NW? Mniej przywiera do szyby i łatwiej go usunąć?
-
Stabilizator z S4 do 1.8T?
Różnica w wadze silnika (2,7 --> 1,8T) nie będzie grała roli jeśli chodzi o przedni stabilizator?
-
Stabilizator z S4 do 1.8T?
Podsumowując: przód 25mm- 1ba 27mm- 1be/1bv/S4 29mm - RS4 2. tył: 12,5mm - 1ba 15mm- 1be/S4 17mm -RS4 Zgadza się?
-
Stabilizator z S4 do 1.8T?
Niedługo będę szczepił 1bv. Teraz przynajmniej wiem, że do kompletu muszę zawinąć stabilizatory. Czyli podsumowując: przód w 1bv i esce ten sam, tył w esce grubszy.
-
Stabilizator z S4 do 1.8T?
Faktycznie, zbyt ogólnikowo nabazgrałem . Chodzi mi czy stabilizator przód i tył z S4 avant da rade przeszczepić bez komplikacji do 1.8TQ avant z zawieszeniem 1BV.
-
Stabilizator z S4 do 1.8T?
Wrzucał ktoś stabilizator z S4 avant do zwykłej b5 avant? Da radę bezproblemowo wrzucić?
-
Gran Turismo 6
Mam "piątkę" więc zainwestuję również w "6" A jakieś ciekawe propozycje z przygodówek macie?... póki za oknem pogoda średnia
-
Gran Turismo 6
Pany, czyli co, warto brać GT6? Anniversary jest za ~145 pln
-
Jaki to samochod - czyli zabawa w wolnej chwili
O jak ładnie! Reaktywacja wątku
-
YouTube - filmy warte obejrzenia
- Sezon Rowerowy 2016
Np na hakach za obręcze (do góry kołami)- Tylny dyfer się leje ?
Podepnę się, ile oliwy wchodzi do dyfra?- Sezon Rowerowy 2016
I łydka rośnie :cwaniak:- Strefa Śmiechu
Za osiągi trzeba uchylić czapki z głowy... jednak za wygląd należy zakryć twarz dłonią Calkowity brak smaku przy tak poważnych- wynikających z filmików- przeróbkach mechanicznych powoduje słuszne umieszczenie tej eSy w Strefie Śmiechu... To prawie jak pokazać najszybszego wyścigowego końskiego "araba" z obsraną d*pą- Sezon Rowerowy 2016
obyś na niewypał nie trafił, bo przejażdżka wtedy będzie odlotowa- Sezon Rowerowy 2016
słuszna koncepcja- Sezon Rowerowy 2016
Szukaj "dużych kół" czyli 29er'a- Sezon Rowerowy 2016
Mi wskoczyło dziś 76 km- Sezon Rowerowy 2016
Pogoda taka dziś była, że grzechem było nie nawinąć parę km na koło... więc bylo ich lekko ponad 40, tak na rozpoczęcie- Zapaszki do auta
To źle czy dobrze? I przede wszystkim gdzie- Zapaszki do auta
Codzienne dozowanie dla potrzymania zapachu może być lekko uciążliwe - Sezon Rowerowy 2016