Treść opublikowana przez kkam
-
Pilna prośba o analize logow
sprawdź jeszcze czy dochodzi podciśnienie do N75. Prawdopodobnie turbina do czyszczenia
-
kat synchronizacji podpowiedzcie co zrobic
sprawdz czujnik temp płynu chłodniczego
-
[1.9 TDI 131KM 2002 r AWX] Kąt synchronizacji
Ogólnie to zakres jest od -3 do +3. Jak zamochód ma nowy wałek, jest np po remoncie głowicy to warto celować w srodek, czyli 0. Jak ma już spory przebieg to warto ustawiać lekko na minusie, ponieważ z czasem wniosy na wałku sie wycierają. Każde auto reaguje inaczej. Możena po eksperymentować. Ja jakiś czas miałem +1, potem - 3, teraz od jakiegoś czas mam -1. Z odpalaniem nie było różnicy. Na +1 chodził ciszej. ma-3 palił litr więcej
-
[1.9 TDI 131KM 2002 r AWX] Kąt synchronizacji
co to znaczy, że przytarty? Kąt ma duże znaczenie, jeżeli będzie poza dopuszczalnym zakresem to możesz wcale nie odpalić.
-
Dziwny poziom spalania
z Twoich logów wynika, ze czujnik jest ok. Pokazuje 87 stopni. Jeszcze po nocy, przed odpaleniem sprawdz jaką wartość pokazuje, musi byc zbliżona do wartości z czujnika temp paliwa i temp w dolocie
-
Spalony ksenon
Przyjechał do mnie pokazać auto, jak się przejechałem to zwróciłem uwage ze ma słabe światła... Szybkie wyłączenie i włączenie świateł i się okazało ze ma zwykłe lampy, co ciekawe ma zderzak ze spryskami. Jak się o tym dowiedział to zaczał dokładnie sprawdzać samochód i jeszcze kilka innych rzeczy wyszło
-
Nie sposób dogrzać silnik - wskazówka max na 70 stopni
4 km to szkoda brac auto:) można zrobić sobie spacerek i sie dotlenić
-
Spalony ksenon
Moj kumpel jak kupował samochód to sprzedający mu powiedział, że ma xenon i chłopak w niewiedzy zył 2 tygodnie:grin:
-
Nie sposób dogrzać silnik - wskazówka max na 70 stopni
Powinien się sam odpowietrzyć w momencie otwarcie termostatu, wieć wystarczy odpalić i zagrzać. Jeżeli wyminiłeś termostat i czujnik G62 to powinno być ok
-
Dziwny poziom spalania
Zrób logi dynamiczne. Czy samochód zagrzewa się do 90stopni? Mi przy normalnej jeżdzie pali około 6.2 przy chipie na 160KM. Jak jade bardzo spokojnie to spalanie potrafi spaść do 5,8. Przy jeżdzie po mieście czasem dochodzi do 9l.
-
[1.9 TDI 131KM 2002 r AWX] Kąt synchronizacji
Jak pompowtryski sprawdzałeś?
-
[1.9 TDI 131KM 2002 r AWX] Kąt synchronizacji
Nic nie musisz rozbierać. Wystarczy zdjąć plastikową osłonę rozrządu i jest bardzo dobry dostęp. Czy mechanik wymienił Ci napianacz? ---------- Post dopisany at 19:45 ---------- Poprzedni post napisany at 19:43 ---------- Jedz do mechanika, poproś o ustawienie na 0, ewentualnie na -1(będzie lepiej wchodzić na obroty) Zmian kąta synchronizacji to 10 min. Co do odpalania, to sprawdzałeś świece?
-
[1.9 TDI 131KM 2002 r AWX] Kąt synchronizacji
Pewnie po zmianie rozrządu nie ustawili Ci kąta synchronizacji. Jak masz kabelek to możesz sam ustawić. Luzujesz 3 śruby 13 na kole, a potem kluczem 18 ustawiasz. Kręcąc w prawo dajesz na "-", natomiast kręcąc w lewo dajesz na "+"
-
Dziwny poziom spalania
ile km zrobisz na pełnym zbiorniku? może Fis przekłamuje?
-
Wyniki na stacji diagnostycznej
Jak dobrze poszukasz na allegro to 320/288 zaciski wyrwiesz za 500zł za komplet. Do tego tylko jeszcze tarcze i klocki
-
Dzienne okrągłe 4 LED w halogeny
wszystko kupione osobno. Diody z maritex.com.pl elektronike sterującą miałem. Wstawiłem 9 ledów. Są one przylutowane do miedzianego stelaża w celu lepszego chłodzenia. Układ sterujący załaczy diody 1s po pojawieniu się 14V na akumulatorze, oraz wyłączy gdy zapalą się swiatła pozycyjne.
-
Przewody
jeżeli masz możliwość to pożycz amperomierz cęgowy i zmierz prąd dochodzący do każdej z świec. Jak będzie w początkowej fazie grzania 12A-15A to wszystko ok. Przebicia sprawdza się w benzynie. Przy 12V na świecach żarowych przebicie będziesz miał przy ewidentnym braku izolacji i zwarciu do masy.
-
Dzienne okrągłe 4 LED w halogeny
tylko jak wstawić takie ledy do zderzaka s-line:kwasny:
-
D1S OSRAM Xenarc Cool Blue - Konkrety !
poczytaj inne wątki, ludzie piszą że już nawet zaczeli podrabiać hologram pod metalowa osłoną. Wszystko jest ok jeżeli nie masz oryginalnych przetwornic valeo. Przetwornice valeo są tak zaprojektowane, że jak żarnik bierze za duży prąd to już się pala;/
-
Dzienne okrągłe 4 LED w halogeny
Ja tak mam u siebie, foto jest kilkanaście postów wcześniej. Mi się podoba, dodatkowo nie traciłem halogenów.
-
Problem z porannym odpalaniem / na zimnym
Jak długo masz ten problem z odpalaniem? Pojawił się nagle? Masz chipa?
-
Wyniki na stacji diagnostycznej
wstaw do siebie zestaw 320/288 mm. Standardowe hamulce w b6 są strasznie słabe. W jakich jednostkach masz te pomiary? Ja miałem wyniki w N przód chyba 3400N.
-
Problem z porannym odpalaniem / na zimnym
pewnie na kabel założył amperomierz cęgowy
-
Problem z porannym odpalaniem / na zimnym
A pamiętasz ile A brał rozrusznik podczas odpalania? Zastanawia mnie to jak wygląda ta skala. Rozrusznik bierze prąd zależny od tego jaki ma opór do pokonania. Po nocy bierze więcej niż jak np masz silnik nagrzany. Wymontowany, nieobciążony można sprawdzać, ale na samochodzie to trochę dziwne.
-
Problem z porannym odpalaniem / na zimnym
U mnie w mieście jak chcesz oddać aku na reklamacje to każą przyjechać samochodem w którym jeździł i sprawdzają ładowanie, jak jest w normie to biorą na reklamacje i wysyłają do producenta na ekspertyzę. ---------- Post dopisany at 19:26 ---------- Poprzedni post napisany at 19:16 ---------- U Ciebie powinni uznać reklamacje bo nie mogą twierdzić ze zajechałeś aku rozrusznikiem