Treść opublikowana przez kkam
-
jaki plyn?????
widocznie poprzedni właściciel wlał inny płyn. Zalecany jest g12. Jeżeli płyn nie był dawno wymieniany to wymień go na nowy. Nie jest spory koszt.
-
[B6 AWX] Czy wymieniać EGR (jest zaślepiony) ?
Czujnik sprzęgła odłącza tempomat w sytuacji gdy zmieniasz bieg. Dodatkowo czytałem kiedyś ze jest on odpowiedzialny za dawkę paliwa podczas hamowania silnikiem. Dokładnych szczegółów nie znam, ale podobno uszkodzony czujnik może powodować szarpanie podczas zmiany biegów. Czujnik nie jest drogi, kosztuje około 50 zł.
-
B6 DIVISION
Wkładając klamkę bez otworu warto też odłączyć mikroswitch w zamku. Bo jak nie będzie wkładki, to wystarczy w klamce wywiercić otwór i śrubokrętem otwierasz zamek - ale to tylko takie zabezpieczenie na złodziei ---------- Post dopisany at 12:23 ---------- Poprzedni post napisany at 12:20 ---------- Ja miałem lepszy motyw, rozładował mi się aku i odpalałem z kabli... i po tym przestał mi działać wskaźnik paliwa, pokazywał cały czas rezerwe. Okazało się, że wystarczy tylko licznik zrestartować i wszystko wróciło do normy.
-
B6 DIVISION
Poczekaj kilka godzin, sama wróci:) jak samochód "złapie" sygnał to pojawi się antenka i zaktualizuje sie data i czas.
-
Jakiego specjaliste od liczników wybrac???
za podobne pieniądze znajdziesz używany sprawny licznik
-
B6 DIVISION
Możesz włożyć klamkę bez otworu. Obojętnie czy z tylnych drzwi, czy z przednich prawych, wszystkie klamki są identyczne. Na allegro znajdziesz w kolorze nawet za 40zł. Aby wymienić klamkę musisz rozebrać boczek. Jeżeli masz drobne rece to wymienisz klamkę bez unoszenia ramki z szybą
-
Gdzie znajduje się wzmacniacz w sedanie ?
musisz odkręcić 2 śrubki trzymające plastik, na dole bagażnika(niewiem jak nazwać ten plastik, jest on równolegle do zderzaka) potem odkrecasz 2 srebrne zaczepy. Teraz już masz możliwość odchylenia boczka. Jeżeli chcesz wyjąc boczek całkowicie to musisz wyjąc fotele(tak jest w wersji ze składanymi fotelami), ponieważ fragment boczka nachodzi na śrubę od fotela.
-
Montaż i działanie Webasto w silnikach 1.9 TDI i 2.0 TDI A4 B6 i B7
Dołączyłem do grona szczęśliwych posiadaczy webasta. Zamontowałem webasto thermo top C z audi a6 c5. Wybór padł na webasto z a6, ponieważ jest ono sterowane analogowo, dodatkowo jest dużo części zapasowych w dobrych cenach. Montaż przebiegł bezproblemowo, praktycznie wszystko wygląda tak jak podczas montażu ori webasta. Jedynie musiałem dorobić uchwyt mocujący webasto do podłużnicy. Sterownik webasta posiada linię K, bez problemu udało się połączyć ze sterownikiem za pomocą zwykłego kabla KKL. Można odczytać m.in temperaturę, wysterowanie swiecy, pompek, łączny czas pracy, dokonywać adaptacji. Przed montażem rozebrałem piecyk i wyczyściłem go. Ze sterownika odczytałem, że webasto pracowało 270h. Nie wiem czy to dużo, czy mało. Po takim czasie pracy, było trochę sadzy na palniku. Webasto pracuje bezdymnie, jedynie w fazie rozpalania i wygaszania widać siwe spaliny, ale to akurat normalny objaw. Webasto załączam za pomocą pilota. Bez problemu można załączyć klimatronik, ponieważ webasto podczas pracy wystawia sygnał sterujący +12V.
-
Nagrzewnica który króciec to wejście
dolny to wejscie, górny to wyjście
-
Akumulator BOSCH
Jakiej firmy jest ori akumulator?
-
D1S OSRAM Xenarc Cool Blue - Konkrety !
Ja nie pisałem o tym ASO. Chodziło mi o sytuacje, ze zostawiasz w ASO samochód i chcesz mieć zarniki zmienione. A po wymianie się okazuje ze włożyli byle co, a skasowali jak za ori. Co do ASO to np przykład z pobliskiej skody, jedziesz na wymiane oleju, a chłopaki nie wymieniaja a tylko licznik zeruja:facepalm:. Jak dadzą Ci do ręki ori żarniki z plombami itp to jest ok. Ja bym sie nie zgodził, na to aby sami montowali.
-
D1S OSRAM Xenarc Cool Blue - Konkrety !
Też od dawna szukam pewnego dystrybutora, niestety nawet w ASO możn dostać podróbki:facepalm::facepalm:bo mechanicy podminiają żarniki
-
Montaż i działanie Webasto w silnikach 1.9 TDI i 2.0 TDI A4 B6 i B7
nie ma problemu, zrobie fotki.
-
Montaż i działanie Webasto w silnikach 1.9 TDI i 2.0 TDI A4 B6 i B7
Ja jestem w trakcie montażu. Praktycznie wszystko jest,czekam tylko na wężyk paliwowy.
-
Auto dziwnie pływa po drodze
kolega miał podobne objawy, bo wymianie amortyzatorów i ustawieniu zbieżności jest ok.
-
Montaż i działanie Webasto w silnikach 1.9 TDI i 2.0 TDI A4 B6 i B7
Na początku chciałem montować ori, ale ciężko do niego z częściami, a zdobycie pilota w dobrej cenie graniczy z cudem, dlatego zdecydowałem się na thermo top.
-
Montaż i działanie Webasto w silnikach 1.9 TDI i 2.0 TDI A4 B6 i B7
Montuje u siebie webasto thermo top C, czy ktoś może mi podpowiedzieć jaki jaki jest kierunk przepływy cieczy przez nagrzewnice w a4 b6? Płyn wchodzi do nagrzewnicy górnym czy dolnym wężem?
-
Wydech do webasto w Audi A4 B6 1.9TDI
zmierz wymiary starej rurki
-
Podgrzewanie tylnej szyby
nie da rady. Może masz jakąś ścieżkę uszkodzona na szybie?
-
AWX po dłuższym postoju na mrozie ciężko pali i dymi
płynów nie ubywa? Bo to strasznie dziwne, bo praktycznie wszysko masz sprawdzone
-
AWX po dłuższym postoju na mrozie ciężko pali i dymi
Sprawdź czy do świec żarowych dochodzi napięcie podczas grzania, może przekaźnik nie działa ---------- Post dopisany at 18:10 ---------- Poprzedni post napisany at 18:09 ---------- Kompresje sprawdzaliście?
-
Dzienne okrągłe 4 LED w halogeny
dokładnie
-
Dzienne okrągłe 4 LED w halogeny
Miałem 2 razy kontrole, raz miałem przegląd na stacji. Ani razu nikt nie sprawdzał homologacji. Policjant tylko stał z przodu i prosił o włączenie pozycji, mijania, wyłączenie itp. Obserwował tylko czy DRL odpowiednio sie zachowuje, tzn czy gasnie jak włączysz inne światła.
-
Dzienne okrągłe 4 LED w halogeny
Ja w zeszłym roku przerobiłem halogeny na halogen +DRL. Nic na szczeście nie parowało. Przez zime planuje zrobić kolejną wersję. teraz mam 9 ledów, ale chyba na 4-5 mocniejszych powinno być lepiej. DRL uruchamia się automatycznie po odpaleniu silnika, gaśnie jak zapale pozycje. <br /><br /> <br /><br />
-
Odpalanie przy minusowej temperaturze a świece żarowe
Według mnie wszystko jest ok. U mnie jest podobnie przy takich temperaturach. Najlepiej sprawdź vagiem po nocy jakie masz wskazania z czujników temperatury, bo to one decydują jak długo będą grzały świece. świece grzeją jeszcze chwile po zgaśnięciu kontrolki