Treść opublikowana przez trezor4
-
Zapowietrza się po wymianie filtra paliwa
Witam, Dzisiaj byłem na wymianie filtra paliwa u mechanika i zaczęły sie problemy z odpalaniem. Po zalaniu filtra mechanik normalnie jeździł , jednak jak przyjechałem po auto to kręcil ale nie chciał zaskoczyć . Odpalił po poluzowaniu metalowych przewodów które idą do wtrysków. Wróciłem do domu i po 2 godz wsiadłem do auta i odpaliło ( chociaz musiałem dłużej niż zwykle porkęcić ) . Zrobilem trase około 30km i zgasiłem go na 20 min , jak wrócilem do auta znowu nie chciał odpalić . Zaskoczył jak ponownie pozuzowałem przewody metalowe. Wrociłem do domu i próbowałem po godzinie go zapalić ale znowu nie chce zapalić. Wg mnie zapowietrza się układ. Gdzie szukać przyczyny ? Od czego zacząć sprawdzanie ? Dodam , że przed wymiana wszystyko było super. Auto A4 B5 97, AFN.
-
AFN - zawór N109 pompy paliwa
Witam, Miałem wczoraj problem z autem . Przy odpalaniu obroty wchodziły na moment na około 2500tys i pozniej juz normalnie , ale silnik był slaby ( cos jak przy trybie awarjnym przy przeładowaniu turbiny ). Po sprawdzeniu błędów wyskoczł mi błąd zaworu N109 . Zawór został wyczyszczony i juz jest ok , ale mam pytanie czy warto ten zawór wymienić dla świetego spokoju ? Nie wiem do konca jakie jest jego zadanie i czy dac sobie spokuj skoro wyszytko jest ok na dzien dzisiejszy. Dzieki za poradę.
-
a4 b5 z klimatronika leci cieple powietrze
Wygląda na to ze u mnie jest to samo. Czesc weza od storny kabina pokryta szronem , natomiast druga czesc w sumie ciepla , drugi waz również ciepły. Dodam ze klima słabo chlodzi na poczatku , po około 10-15min dobrze zaczyna chłodzic. W piatek jade do mechanika , wiec musze sie dowiedziec co jest grane zeby mi cos nie wkrecal u mnie troche innaczej wygldaja te polaczenia niz u Ciebie . Mam dwa kurki od góry . Nie wiecie jaki dokładnie tam filtr idzie, zeby kupic wczesniej ?
-
a4 b5 z klimatronika leci cieple powietrze
Miałes tylko zimną te stronę rurki od kabiny ( zanzaczone na czerwono ) czy czesc od strony sprezarki ( silnika ) ? Rozumiem ze trzeba spuscic czynnikj do wymiany tego filtra ?
-
Czujnik i przeowdy na rurze plastikowej pomiedzy kolektorem a intercollerem.
Witam , co to za czujnik w rurze zaraz za kolektorem w stronę intercooler'a ? Podłączony jest do tej rury przewód podciśnieniowy do czego on słuzy bo nie widzę gdzie dalej idzie. Dzieki.
-
[B5 AHU] < Skromny Avantador > by xBLADEx - Recaro
Jakie lapmy wstawiles ? Nowe czy uzywki ?
-
Bulgotanie płynu wspomagania
Okazalo sie jednak , ze to sitko nie bylo na swoim miejscu . Sitko wrocilo na miejsce i dodatkowo zmienilem plyn i wspomaganie dziala jak nowe. Dzieki za pomoc.
-
Bulgotanie płynu wspomagania
Tez bym stawiał na wąż bo co ma pompa do powietrza w układzie , a co za tym idzie bulgotania płynu.
-
Bulgotanie płynu wspomagania
Witam , ostatnio zaczęła mi wyć pompa wspomagania ( podczas kręcenia sluchać ją głośniej ) oraz bulgocze mi bardzo płyn w zbiorniczku . Czytałem , że może to być pompa lub wąż łączący pompe z maglownicą . Wąż może być nieszczelny i wpuszcza powietrze do układu , wiec wyje pompa oraz pojawia sie powietrze w zbiorniczku . Problemów ze wspomaganiem nie zauważyłem. Na co stawiacie ? Od czego zacząc wymianę ? Od węża czy od pompy ?
-
Promocyjne ceny na Motul, Liqui Moly, Valvoline. Części samochodowe najtaniej.
czesc , ,mozesz mi wycenic rozrzad do A4 B5 97 rok AFN 110km oraz do tego pompa wody i pasek do klimy + oliwa + filtr oleju . DZieki
-
Napięcie po stacyjne w kostce wycieraczki tylnej
Dzieki , juz znalazłem . Kabel złamał się na zawiasie klapy. Wycieraczka juz śmiga
-
Napięcie po stacyjne w kostce wycieraczki tylnej
Witam Skąd wziąć napięcie na przewodzie czarno-żółtym idącym do kostki przy silniczku wycieraczki tylnej, bo nie mam tam napięcia . Jak podłączyłem do tego pina bezpośrednio z aku to wycieraczka działa. Nie widzi mi się żeby szukać gdzie się przewód przerwał , może można pociągnąc np . z kostki od zamka ? Ew. Gdzie szukać tego kabla czarno-żółtego? Dzieki
-
[ALL B5] Naprawa tylniej wycieraczki avant
NA ktorych pinach powinno byc napięcie ? BO u mnie jest na 3 tylko ...
-
Webasto thermo top T-DW50 - uszczelka komory spalania
Witam Czy wiecie moze gdzie mozna dostac sama uszczelke komory spalania do webasto jak w temacie ? To jest stary model , ale moze pasuje cos od innego ( nowszego) modelu ? Z gory wielie dzieki bo mam auto rozebrane ..... i nie wiem co robic. ---------- Post dopisany at 22:55 ---------- Poprzedni post napisany at 21:37 ---------- juz chyba znalazlem , trzeba kupic cala komore spalania bo samej wlokniny ktora tam siedzi nie da sie dokupic moze ktos ma jakies namiary na tani sklep , lub uzywane czesci ? ---------- Post dopisany at 22:55 ---------- Poprzedni post napisany at 22:55 ---------- juz chyba znalazlem , trzeba kupic cala komore spalania bo samej wlokniny ktora tam siedzi nie da sie dokupic moze ktos ma jakies namiary na tani sklep , lub uzywane czesci ?
-
Glosnie hamulce z tylu - tarcie
Dzieki koledzy za pomoc . Dzisiaj rozebralem zacisk i okazalo sie ze mechanik 1 klocek zalozyl strona metalowa do tarczy Tarcza wytarla sie od wewnatrz i kolocek rowniez. Czy kolocki od wewnatrz maja jakies wypustki aby tloczek sie nie krecil ? Bo w tloczku sa takie wpusty i nie wiem czy nie powinny o kolocek sie haczyc.
-
Glosnie hamulce z tylu - tarcie
to zdjecie moich tarczy... wiem ze nie wygldaj dobrze , ale czy przez to moze tak trzec przy hamowaniu ?
-
Glosnie hamulce z tylu - tarcie
Witam. Mam problem z hamulcami z tylu , poniewaz przy hamowaniu slychac glosne tarcie jakby skonczyly sie klocki. Takie tarcie pojawilo sie kilka dni temu , bylem u mechanika niby wyczyscil zaciski i zmienil kolcki ( kolcki na 100% nowe bo widac ) ale na drugi dzien to samo. Dzownilem do niego to powiedzial , ze mam zajechane tarcze i klocki musza sie dotrzec do tarczy i dlatego taki odglos. Co wy na to ?
-
JeleniA4 spot info w pierwszym poście
w sumie to mi sie nie pali , ale pozniej sie wszyscy rzuca i chcialem juz kupic tym bardziej ze mam na drugim komlecie kol , wiec mogly by czekać . A co myslisz o cenie tych goodyearow ?
-
JeleniA4 spot info w pierwszym poście
16 205 55 - letnie 4 sztuki . ---------- Post dopisany at 20:56 ---------- Poprzedni post napisany at 20:50 ---------- mam wstepnie zalatwione 4 x good year efficiengrip 5-5,5mm z 2010 roku za 520 zl , ale z przełozeniem wyszlo by 600zl .... Masz cos lepszego w tej cenie , bo cos kojarze ze chyba z sobieszowa zalatwilaes od znajomego . Moze jak kupie od niego to zalozenie gratis?
-
JeleniA4 spot info w pierwszym poście
chlopaki , ktos tutaj zalatwial uzywane oponki , ale nie pamietam nick'a .... mozecie nakierwoać do kogo sie odezwać ?
-
Nie działa podświetlenie temp płynu oraz wskaznika paliwa.
Witam , wczoraj rano jak odpaliłem auto , zauważyłem, że nie działa podświetlenie wskaźnika temp oraz poziomu paliwa . Podejrzewam , że spaliła się żarówka , ale czy te oba wskaźniki są na 1 żarówce ? Bo trochę dziwne żeby się spaliły dwie w tym samym momencie .... Jakie żaróweczki ew. tam wchodzą żeby wymienić ?
-
JeleniA4 spot info w pierwszym poście
nie potrzebuje ktos filterka paliwa MANN do DIESLA ? Kupilem do swojego , ale okazalo sie za mam inny ... DO sprzedania filterek jak w linku : Filtr paliwa WK 853/3x MANN WK8533x = PP839/1 cena 78.00 PLN CENA 50zl.
-
problem z doładowaniem
podmien N75 . Ja miałem to samo i każdy pisał że turbo , a wymiana N75 pomogla . Kup na początek używke0na allegro bo nowy koło 300zł
-
Spoty wrocławskie
Chlopaki nie potrzebuje ktos filtra paliwa do diesla ? Bo kupilem , ale okazalo sie za mam inny typ . Filtr WK 853/3X taki jak w linku : Filtr paliwa - MANN-FILTER - WK 853/3 x - AUDI / AUSA / MULTICAR / SEAT / SKODA / VW - 1.9TDI,SDI; 2.0TDI; 2.5TDI,SDI; 2.8TDI :: MOTOPLATFORMA.COM cena 50zl !!!
-
Odcina Turbo błąd 575 ciśnienie w kolektorze dolotowym
podmien od kogos n75 na poczatek , ja mialem to samo . Po wyczyszczeniu N75 samochod odzyl i nie mam nolaufow. Jak nie N75 to pewnie turbo do czyszczenia . Sprobuj tez kluczem rozrfuszac