Treść opublikowana przez IDUAL
-
[B6 AWX] EGR
Dokładnie najlepiej zaślepić ale jakąś grubszą blaszką bo taką od słoika to nie wiem czy nie przepali.
-
SPOTY CHRZANOWSKIE PONIEDZIAŁEK 18.00 "Pod Orłem"
Znalazłem takie różnice między AEB a ANB Silnik AEB był montowany od X 1996-XII 1998 ; ANB/APU był montowany od I 1999 , a AWT po 2000r. Z pobieżnego porównania widać, że zostały zastosowane różne układy sterujące (AEB Bosch Motronic 3.8.2 ; ANB/APU/AWT Bosch Motronic ME 7.5 ) oraz inne świece zapłonowe .Skrzynia biegów manualna 5 bieg typ 012/01W (AEB,ANB,APU,AWT). i konstrukcyjnie są to dwie różne głowice - APU to głowica oznaczana jako "small port", natomiast AEB - "large port". Nie wiem jak z wtryskami, ale kolektor ssący jest inny, więc go tak po prostu nie dokręcisz do głowicy od AEB. Wałki też są inne, inny też jest napinacz faz rozrządu
-
SPOTY CHRZANOWSKIE PONIEDZIAŁEK 18.00 "Pod Orłem"
Ja tam chetnie poruszam łapatkami w turbinie ale patrząc na pole i ten śnieg to chyba w poniedziałek nie bardzo bedzie jak.
-
[B5 AFN] Problem z niedogrzanym silnikiem
Ja mam wahlera od pół roku i jest ok. Może cos zle założone uszczelka lub coś i przepuszcza.
-
[B5 AHU] Spadek prędkości maksymalnej
Turbo raczej mu sie nie przycina bo to AHU bez zmiennej geometri.
-
[B6 AWX] Jak sprawdzić zawór EGR
Zrób 003 008 010 011 dynamiczne jak jest nieszczelność to będzie ją widać EGR to log BS 003
-
[B5 AHL] Błąd + analiza logów
Kolego logi statyczne i BS robisz na postoju z zapalonym silnikiem a dynamiczne na 3 biegu na równej drodze z gazem z podłodze 100% do 1500 do 4200 obr/min. Logi dynamiczne rób każdy osobno statyczne możesz razem ale loguj dłużej tak około 30s a takie logi musisz zrobić. Startyczne 000, 001, 003, 004, 007, 013, 014, 018, 023. BS-000, 003, 004, 011 Dynamiczne 000, 001, 003, 004, 008, 010, 011.[br]Dopisany: 08 Marzec 2011, 14:07_________________________________________________Aha silnik rozgrzany do max czyli 88-90 stopni.
-
[B5 1Z] Błędy i logi
Co do błędu sprawdz ładowanie na aku na wolnych obrotach piwinno być ok 14,2 V jeżeli mniej to albo alternator albo regulator napięcia. Jak masz klimatronik to na kanale 20 masz ładowanie. Błąd 1117 dotyczy alternatora a konkretnie braku połaczenia alternatora z ECU...chodzi o przekazywanie sygnału dotyczącego obciażenia energetycznego auta. [br]Dopisany: 08 Marzec 2011, 14:00_________________________________________________Kolego co do logów dynamicznych to robimy je na 3 biegu od 1500 do 4200 obr/min a nie na wolnych obrotach poczytaj w diagnostyce wag jakie logi masz zrobić chyba że pytasz o konkretną rzecz to robisz logi potrzebne do jej zbadania.
-
SPOTY CHRZANOWSKIE PONIEDZIAŁEK 18.00 "Pod Orłem"
Właśnie skojażyłem że chyba z pieskiem szła kurcza faktycznie
-
SPOTY CHRZANOWSKIE PONIEDZIAŁEK 18.00 "Pod Orłem"
Ja oglnie przewaznie zazwyczaj jestem rozkojażony przeproś ją tam. Następnym razem poznam na 100%.
-
[ALL] Waga silników
1,9 TDI ok 110-130 kg tylko tyle wiem.
-
SPOTY CHRZANOWSKIE PONIEDZIAŁEK 18.00 "Pod Orłem"
Sorki panowie nie wyrobiłem sie niestety. Ale za tydzień przyjade godzine wcześniej za kare.
-
[B5 AJM] Duże spalanie silnik
Kolego 5.8l/100 km na zimnym silniku pozwól ale ci nie uwierze, ja moim AHH mam biede zejść w trasie poniżej 5,7. Zresztą wystarczy poczytać rapotry spalania AJM mało kto schodzi w trasie poniżej 5.5 przy delikatnej jeżdzie a tobie pali 5,8 na zimnym silniku.
-
[B5 AJM] Duże spalanie silnik
Przepływomierz zdaje sie ok termostat też ładnie trzyma. Zrób komplet logów i wklej w diagnostyke vag.[br]Dopisany: 07 Marzec 2011, 15:35_________________________________________________Tu masz kolego spalanie od innego użytkownika AJM AJM ze względu na masę budy B5 potrafi jechać jak AWX/AVF (o ile im fabryka nie zapodała nadmiaru gratisów) spalanie: - średnie spalanie z ok 50000 km = 7,6 l/100km - mam dość specyficzne warunki miejskie. - minimalne uzyskane 5 litrów - max. to 11,98 w zimę (jak było -15/-20st.C) po jazdach na placu z butem w podłodze + jazda na odcinakach 1-5km (niestety takie warunki jazdy miejskiej mam często) - w trasie - z ostatniego weekendu 6 litrów - w trasie - zasadniczo zakładam 6,4 litra (-0,4; +0,3) przy już mocno dynamicznej jeździe ogólnie w trasie spalanie motoru mało wrażliwe na prędkość jazdy - litr w tą czy w tą dla mnie nie gra specjalnie roli - liczy się sprawny przejazd a nie jazda na kropelce. - na autostradzie przy 160-200km/h (najczęściej 180km/h) spalanie ok. 7,2-8,2 w zależności od pogody (raz mi się tylko zdarzyło ze darłem 600 km po autobahnie bite 180km/h i spalił 9,5 ale był bardzo silny wiatr (ogólnie pogoda bardzo bardzo kiepska) - w mieście w normalnych warunkach to 7,2-8,2 - w mieście na odcinakach 1-5km przy ostrej zimie lub upałach trzeba ok. 1 litr liczyć więcej (w lato z klimą na odcinakach 1-5 km też koło 10 litrów potrafi wypić), generalnie w lato w upałach (klima) spala minimalnie więcej niż zimą. Dobrze szukać AJM-ów od 2000r. z uwagi na pewne niedomaganie wieku niemowlęcego (wstawiany do aut grupy VAG od ok. 1998r). Zmorą AJM jaki i wszystkich PD jest wydmuchiwanie oleju przez EGR - dobra podstawa do targowania się o cenę - koszt zaworu EGR to ok 470zł. [br]Dopisany: 07 Marzec 2011, 15:46_________________________________________________Czyli na krótkich odcinkach ma podobnie ponad 10l
-
SPOTY CHRZANOWSKIE PONIEDZIAŁEK 18.00 "Pod Orłem"
RS4?
-
[B5 AJM] Duże spalanie silnik
Jeżeli są duże odchyłki na minus może to świadczyć o problemie z dostarczaniem paliwa. U ciebie zapytałem z ciekawości bo masz wszystkie na minus ale w bardzo małym zakresie.[br]Dopisany: 07 Marzec 2011, 14:58_________________________________________________Ale wracając do twojego pytania mi wzrosło spalanie do prawie 9 l jak posypał mi sie przepływomierz. Nie masz żadnych błędów na silniku na vagu
-
[B5 AJM] Duże spalanie silnik
A gdzie tankujesz. Zmień stacjie i zobacz. Co do bipów wszystkie masz na minusie dawno wymieniałeś filtr paliwa.
-
[B5 AJM] Duże spalanie silnik
Bipy ok duże korekcje mogą być spowodowane np: zupą w baku zamiast ropy. Ale u ciebie i tak nie sa jeszcze takie złe gorsze mają i jeżdzą. Zalej tak jak kolega napisał dobre paliwo cały bak+STP do czyszczenia wtrysków przepal cały bak i zobaczy sie jakie bedą.
-
[B5 AJM] Duże spalanie silnik
rób log 018(powinny być zera) i 023 statyczny to sie zobaczy w jakim stanie pompki. Ogólnie przyjeło sie że wartości +/- 30 to jest ok.
-
SPOTY CHRZANOWSKIE PONIEDZIAŁEK 18.00 "Pod Orłem"
Ja nie wiem czy się wyrobie jak co to zadzwonie albo wpadne na chwilke.
-
[B5 TDI] Czyszczenie turbiny.
Kolego zrób logi najpiew zanim zaczniesz rozkręcać może być również N75 popatrz na zloty gdzie masz najbliżej zagadaj napewno ktoś ma VAGA i podepnie ci autko i sprawdzi za piwko lub dwa. Mechanicy nic tylko wy wymieniali i rozkręcali.
-
[B6 AWX] Logi do oceny
Na 013 masz korekcje na wtryskach(pompkach) im bliżej 0 tym lepiej. Tak samo 023 tam masz bipy im bliżej 0 tym lepiej.
-
[B5 1Z] Spryskiwacze reflektorów 1,9 tdi 96'
Tak wysuwaja sie pod wpływem ciśnienia jedynie co musisz podłączyć to dróga pompkę do śwateł
-
[B5 1Z] Spryskiwacze reflektorów 1,9 tdi 96'
Co do lamp są to lampy po pierwszym lifcie czyli 1997r z halogenami w środku(żarówka H1). Kumpel takie ma pełno ich na alledrogo. Co do spryskiwaczy to z tego co wiem to potrzebny jest zbiorniczek na dwie pompki ta od lamp daje większe ciśnienie i można podpiąć pod spryskiwacze zwykłe ale płyn to będziesz dolewał co 50 kilometrów. Zrób sobie osobne zasilanie gdzieś na desce najprościej.
-
[B6 AWX] Logi do oceny
Bipy wporządku ale zalej na cały bak jakiś uszlachetniacz np: STP do czyszczenia wtrysków korekcje powinny spaść nieco.