Treść opublikowana przez IDUAL
-
[B6 AVF] Prośba o wytłumacznie syczenia
Jakby była dziura w dolocie to by kopcił na czarno a nie na szaro. Wejdz na spoty krakowskie i zagadaj o diagnostyke vag napewno ktoś ma vaga jak podjedziesz an spota to ci furke zdiagnozują.
-
[B6 AVF] Prośba o wytłumacznie syczenia
Na postoju bez obciążenia jak mała dziura to może nie syczeć. Jakbyś nie doszedł w ten sopsób to jedynie wykręcać weze i sprawdzać pokolei. Nie trzeba być mechanikiem pare piwek kumpel i idzie zrobic [br]Dopisany: 14 Marzec 2011, 12:59_________________________________________________Egr cieknie w tych silnikach to normalka.
-
[B6 AWX] Gaśnie podczas jazdy
Jeżeli nie ma błędów to zrób logi może po nich coś wyskoczy. Tak to ciężko coś powiedzieć. Najlepiej zrób komplet logów. Startyczne 000, 001, 003, 004, 007, 013, 014, 018, 023. BS-000, 003, 011 Dynamiczne 000, 001, 003, 004, 008, 010, 011.
-
[B6 AVF] Prośba o wytłumacznie syczenia
Kolego syczy z któregoś z węży ciśnieniowych pewnie z tego który wychodzi z turbiny taki S. Ale jego sprawdzić idzie tylko z podspodu trzeba kanał. Najlepiej wykręcić węże pokolei i sprawdzać czy nie zapocony nigdzie bo dziurka może być bardzo mała a przeważnie jest gdzieś na zagięciach i bez zdjęcia węży nie widać jej. To wiem z doświadczenia jak szukałem u siebie nieszczelności.
-
[B6 AVF] dławi się, szarpie silnikiem na wolnych obrotach
Kolego zrób logi i wlkej do diagnostyki vag zobaczy sie co dzieje sie u ciebie, może coś z układem paliwowym.
-
[B6 AVF] Ciśnienie doładowania po zdjęciu weżyka z gruszki
Zrób logi ale z podpiętą gruszka bedzie wszystko widac co dzieje sie z twoim samochodem.
-
[B6 AVF] Proszę o pomoc w interpretacji logów
Kolego jeżeli chcesz pełnej diagnozy to robisz wszystkie logi jeżeli pytasz o konkretną rzecz to robisz logi odpowiednie do tego o co pytasz. Logi BS robisz tak jak statyczne ale każdy osobno w basic setings. Statyczne możesz razem ale dłużej bo program wolniej zlicza czyli tak jak kolega ok min. Dynamiczne zawsze każdy osobno.
-
[B6 AVF] Ciśnienie doładowania po zdjęciu weżyka z gruszki
Jak czyściłeś turbo nie przestawiłeś cięgna na sztandze że ładuje ci takie wartości najlepiej zrób logi damiczne i wklej zrób 011bs jak chodzi sztanga
-
[B6 AVF] Proszę o analizę logów
Tak czy siak trzeba sprawdzić pompki na 1 i 4 cylindrze co z nimi nie tak. A silnik raczej nie "przytarty" zmieńcie miechanika bo wam pół silnika wymieni
-
[B5 AJM] Sposób na rozruszanie sztangi "gruchy" turbiny.
Dokładnie a na początku jeżeli bardzo zapieczone to można pomóc ręką.
-
[B7 ASB] 3.0 TDI nie jedzie, co oznaczają te błędy
008194 - Filtr cząstek stałych; zespół 1: za mała skuteczność najprawdopodobniej masz zapchany filtr cząstek stałych. Procedura czyszczenia filtra cząstek stałych (znalezione na innym forum) Procedura awaryjnego czyszczczenia DPF: Wymagania wstępne (ogólne): Włączamy zapłon Włączamy silnik Temperatora płynu chłodzącego powyżej 50 ° C (patrz MVB 002,4) Włączyć wszystkie możliwe odbiorniki energii (Światła, Ogrzewanie siedzeń, ogrzewanie szyb, klimatyzacja i inne) Warunki jakie należy spełnić: Prędkość pojazdu pomiędzy 30-60 kilometrów na godzinę Prędkości obrotowej silnika pomiędzy 1500-2500 RPM Czas trwania ok..15-20 Minut Temperatura spalin przed Turbo ładowarki powyżej 700 ° C Koniecznie należy zachować powyższe wymagania podczas procedury regeneracji filtra. Jest to warunek prawidłowego zregenerowania DPFa. Teraz czas na interfejs: [Wybierz] [01 - Engine] [Coding-II - 11] Włącz Regeneracja wprowadzając 21295. [Do It!] [Meas. Blocks - 08] Wybrać obie grupy, tzn. 070 i 075. [Go!] MVB 070,1: Regeneracja Status (xxxxxxx1 = Normalna Regeneracja , xxxxxx1x = Przymusowa Regeneracja) MVB 070.3: Regeneration Counter/Timer MVB 075.1: Temperatura spalin przed turbosprężarką MVB 075.2: Temperatura spalin przed filtrem cząstek stałych (DPF) MVB 075.3: Poziom zapełnienia filtra cząstek stałych... MVB 075.4: Temperatura spalin za filtrem cząstek stałych (DPF) Mając ustawione powyższe parametry rozpoczynamy jazdę obserwując na bieżąco bloki pomiarowe, robimy do koniecznie w towarzystwie drugiej osoby. [Done, Go Back] [Close Controller, Go Back - 06]
-
[B6 AVF] Proszę o analizę logów
Szarpanina na postoju i problem z odpaleniem może nieć coś wspólnego z korekcjami na 1 i 4 cylindrze. Wyraźnie odstają od dwóch pozostałych może coś z połączeniami bo bipy wsumie w normie.
-
[B5 AVG] Prośba o analizę i wyjasnienie błędów
Błąd 17965 to przekroczona granica regulacji turbodoładowania - najprawdopodobniej zapieczone łopatki na turbinie zrób komplet logów to sie zdiagnozuje auto.
-
[B6 AWX] Pytanie odnośnie kupna samochodu a sprawdzenia VAG-iem.
Ze sterownika można odczytać przebieg chyba że cofał ktoś konkretny nie tylko w liczniku ale i w ecu.
-
[ALL B7] BPW i olej 10W40
Z tego co czytałem niestety w obydwu silnikach BLB i BPW występuje problem z napędem pompy oleju już niekiedy od przebiegu 140 000 km w niektórych przypadkach[br]Dopisany: 13 Marzec 2011, 12:41_________________________________________________http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1095543.html
-
[B5 AFN] Proszę o analize logów
Mnie sie nie podoba 008 wartość w 4 kolumnie najniższa faktycznie filtr może być zapchany i G70 ucina dawkę.
-
[B5 AFN] Pytanie o błedy
Tak kolego np: 17965 przekroczona granica regulacji turbodoładowania. Ale najlepiej zrób logi 011 to masz turbine wartości w trzeciej linijce powinny sie pokrywać z drógą jeżeli te w 3 "szaleją" to masz problem.
-
[B6 AWX] Dziwne wskazania temperatury, uszczelka pod czapka?
Myślałeś o termostacie u mojego ojca w skodzie jak sie uszkodził to strasznie sie grzała. Uszkodzenie termostatu to nie tylko niedogrzewanie samochodu ale i przegrzewanie.
-
[B6 AWX] Wąż intercoolera
Kolego tu nie ma żadnej filozofi odkręcasz wąż i zakładasz nowy. Niestety o tym wężu to było wiele tematów np:http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=191731.0;highlight=mityczny+waz podobno można je wulkanizować ale jedynym pewnym sposobem jest wymiana[br]Dopisany: 12 Marzec 2011, 09:23_________________________________________________http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=191731.0;highlight=mityczny+waz
-
[B5 AEB] JAk wykonac logi
Odpalasz vaga wchodzisz w select potem w engine i tam masz main block wchodzisz w to i masz 3 linijki ustawiasz jaka grupe cchcesz logowac najlepiej pojedznczo dajesz log i start log potem stop log to tyle. Statyczne robisz na postoju ok 20s a dynamiczne na 3 biegu od 1500 do 4500 obr-min. BS robisz tak jak statyczne ale w basic seting.
-
SPOTY CHRZANOWSKIE PONIEDZIAŁEK 18.00 "Pod Orłem"
Wklej wykres
-
SPOTY CHRZANOWSKIE PONIEDZIAŁEK 18.00 "Pod Orłem"
Jeżeli 1,8t 150km ma 210NM a 180 Km ma 235NM a 225km z TT ma 280 NM no to jeżeli masz ponad 300 NM to około 240 koników powinno być no ładnie, choć birąc pod uwagę indywidualne strojenie to pewnie ma przy tych niutkach mniej koni około 205-210km ZGADŁEM ??
-
SPOTY CHRZANOWSKIE PONIEDZIAŁEK 18.00 "Pod Orłem"
Tak ale tam jeszcze czytałem że AEB na gaz na linke a ANB elektryczny tak jak tam pisze inne układy sterowania.
-
[ALL] "TDI zapala z trudem" - porada z Motor Nr 10/2011
Ja nic nie wiem ale pisze żeby dowiedzieć sie.
-
[B6 AVF] Co widać z moich logów statycznych
Po czym widzisz że EGR zaślepiony bo ja nie widze ??