Treść opublikowana przez Jarek882
-
Waga audi a4 b6 AVF
Właśnie nie wiem dlatego pytam.
-
Waga audi a4 b6 AVF
Ważył ktoś może swoje auto oczywiście z silnikiem TDI AVF avant ośka 6 biegów? bo według dowodu mam 1535 kg..
-
drgający lewarek zmiany biegów
jedź po dziurach i przytrzymaj lewarek jak poczujesz jak sie rusza skrzynia to poduszki i to mogą być nawet te od silnika. ja wymieniam u siebie bo mi drży buda przy odpaleniu i czuć mrowienie przy przyspieszaniu na kierownicy i gałce od biegów lewarek tez sie rusza. Koszt w aso 1310zł plus wymiana.
-
Prośba o ocene logów a4 b6 1.9 TDI AVF
Ile powinno wynosić doładowanie dla serii i po koksie ?
-
Prośba o ocene logów a4 b6 1.9 TDI AVF
We wtorek jadę na poprawkę. Zdejmiemy niutona i damy go tak na 2500 obrotów. Mówił mi znajomy że wyreguluje pompki na wieksza dawke i doładowanie zmniejszy
-
Polecane opony zimowe
Śmiga ktoś na Nokian WR A3 ? dobra oponka ?
-
Poduszki silnika gumowo-olejowe z elektrozaworem do Audi A4 B6/B7 1.9/2.0 TDI
Miał ktoś może podobnie jak w tym filmiku ? u mnie tak samo drga lewarek przy odpaleniu na ciepłym. na zimnym troche mniej ale też drga... Zakupiłem w aso poduszki wszystkie możliwe 2 silnika plus ten co wchodzi w intercooler tzw odbijak i poduszke skrzyni wszystko ori. jestem szczuplejszy o 1310zł. Mam nadzieje ze to coś pomoże bo przy zapalaniu auta widać jak silnik skacze po komorze lewo prawo. zaciągnę ręczny jedynka troche gazu i widac jak silnik sie wychyla do góry. Tak chyba nie powinno być ?
-
poduszki silnika, skrzyni czy dwumas ?
Mam problem z drganiami przy odpalaniu rzuca mi budą ale tylko gdy jest ciepło. Przed chwilą wróciłem z roboty i samochód odpalił gładko jak gdyby nigdy nic temp teraz to 8 stopni.podczas dnia trzęsie na boki gdy temp jest około 20 stopni na plusie. Dwumas odzywa się jak silnik sie zagrzeje i lekko telepie na jałowym.. Ostatnio sprawdzałem na czuja poduszke silnika tą z wtyczką i była dziwnie bardzo miękka że palcem mogłem ją wcisnąć.. Miał ktoś z takim problemem do czynienia ?
-
Problem z xenonami
Ja rozwiązania mojego problemu w tym temacie nie widzę. Mi od razu mrugają lekko trzeba sie przyjrzeć na wewnątrz lampy bo jak sie daleko stoi od auta to tego nie widać.
-
Problem z xenonami
Mam problem z xenonami tzn problemu nie było jak kupiłem auto ładnie świecił nie mrugał. teraz jak podjadę pod ścianę to widzę jak lekko mruga prawy i lewy bardziej. Teraz pytanie co w takim przypadku jest do wymiany ? żarnik czy przetwornica ? jak jadę w nocy to ja tego mrugania delikatnego nie widzę. jedynie może na dużych dziurach ale wtedy działa samopoziom. Jaki żarnik podchodzi do mojej lampy d1s czy d2s ? barwa 6k ? I barwa na tym lewym bardziej mrugającym jest lekko fioletowa na prawym jest wpadająca w biel
-
AWX - dobór sprzęgła i cykanie w silniku
ja mam 160 km i 390 momentu i tylko raz mi sie slizgneło sprzegło a przejechane ma prawie 300 tyś. teraz bede wymieniał dwumas ze sprzegłem i ładuję serie sprzęglo od avf wytrzymuje moment do 420 nm.
-
wysokie obroty w czasie wyprzedzania POMOCY!
Bo jak wymienisz teraz docisk z tarcza to i tak mechanik szarpnie z 4 stowki bo trzeba ściągać skrzynie. A do dwumasy jak nie wymienisz sytuacja się powtarza. Koszt docisku itd to około 6 stowek.
-
Prośba o ocene logów a4 b6 1.9 TDI AVF
u znajomego. zrobił już dużo aut głównie bmw i śmigają do dzisiaj.
-
Prośba o ocene logów a4 b6 1.9 TDI AVF
program hehe hamownia zmieniona dawka paliwa powietrza doładowanie. tzn co miałem zmieniać kąt wałka był zmieniany z 0.6 na 0.0 wiadomo że różnica przy takiej mocy jest odczuwalna wczesniej miałem około 10 sek do setki a teraz 8.
-
Prośba o ocene logów a4 b6 1.9 TDI AVF
kąt synchronizacji na wałku rozrządu był zmieniany tydzien temu i jest 0.0 rozrząd był robiony w maju. program dał 159 koni i 390 momentu. seria miała 134 km i 320 nm
-
Prośba o ocene logów a4 b6 1.9 TDI AVF
http://vaglog.rtnet.pl/log_186796.html http://vaglog.rtnet.pl/log_186797.html http://vaglog.rtnet.pl/log_186798.html http://vaglog.rtnet.pl/log_186799.html http://vaglog.rtnet.pl/log_186800.html http://vaglog.rtnet.pl/log_186801.html http://vaglog.rtnet.pl/log_186802.html http://vaglog.rtnet.pl/log_186803.html http://vaglog.rtnet.pl/log_186804.html logi robione pierwszy raz więc proszę o wyrozumiałość a zapomniałem napisac auto jest po programie dodam ze buja mi autem po rozgrzaniu na zimnym nic. dwumas sie odzywa tzn chrobocze pod autem i jak go słychac to wtedy jest bujanie zarówno silnikiem i karoserią.
-
Zmiana silnika [1.9 tdi 1z ]
Turbo wątpię żeby dało się zmienić z tego co masz bo 1z niema zmiennej geometrii turbiny. Ja bym zrobił tak. Sprzedał 1z i kupił słupek do avb z korbą tłokami itd zawory masz sprawne wtryski wałek ?
-
wysokie obroty w czasie wyprzedzania POMOCY!
Sprzęgło a przy rozbieraniu pasowałoby wymienić dwumas koszt części prawie 2 klocki plus wymiana
-
Dwumas AVF problem.
Dwumas leci na pierwszy ogień ze sprzęgłem.
-
drgania samochodu
A słychać dwumasę ? znam taki przypadek ze dwumas tak nawalał ze zakłócał pracę silnika.
-
[TDI PD] Silnik bierze olej - Dlaczego ?
Czarek jak będziesz brał olej Motul to jedynie od kolegi Dzik tutaj z forum bo wiem że w obiegu czyt. allegro były oleje podrabiane i różniły się etykietami i właściwościami smarującymi na gorsze. Wracając do b5 którą posiadam wcześniej jak latała na valvoline 5w40 też brała olej nie podczas jazdy tylko np po nocy ściekało do cylindrów i przy odpalaniu był lekki niebieski i śmierdzący dymek. także motul może jest dobrym olejem ale na pewno nie zrobi tego że samochód ni ebedzie brał oleju Ja zauważyłem że na motulu silniki AJM i AVF chodzą delikatniej nie ma takiego klepania tzn poprawia jego kulturę pracy
-
[TDI PD] Silnik bierze olej - Dlaczego ?
mi pobiera. A4 b5 ajm przelot 320 tyś turbo sprawne wyjebane uszczelniacze zaworowe i czuć w dymie rano olej. Mam tez a4 b6 avf 290 tyś od 3 tyś nic nie ubyło na bagnecie a jeżdżę sporo dynamicznie. Do b5 i b6 zalany ten sam olej motul 5w40.
-
dym z bagnetu i z pod korka
U mnie tez leci dym taki jakby bezbarwny nie jestem w stanie określic od 3 tyś km nie wziął w ogole oleju i co silnik ma przedmuchy ?
-
Spociki Radomszczańskie
Właśnie nie. Przy odpaleniu trzęsie i stuka.
-
Avf a4 b6 wykres do oceny
Właśnie chciał zrobić więcej mocy ale co zmieniał mapę wychodziło mniej kucy... Panowie ostateczne pytanie teraz czy na takiej mapie można latać czy lepiej coś zmieniać ? dynamika mi sie podoba lecz mam sprzęgło plus dwumas do wymiany bo przed chipem sie juz odzywał.