Treść opublikowana przez MemberA4
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
tak załozysz tylko pierwsze co zauważysz bedzie całosć ocierała o dzwon skrzyni
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Sprzęgło 240 ma charakterystyczny wygląd i jest samonastawne. Czy rozrusznik na stole wysuwał bendix do końca?
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
To jest 240
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Oczywiście musisz ten dystans zdemontować do sprzęgła 228
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Raczej masz sprzęgło 228 bo ten rozrusznik jest od 240 a koło od sprzęgła 228 ma cofnięty wieniec zębaty na kole. Możesz to sprawdzić poprzez dolne otwory. Jeśli wieniec zębaty jest równo z kołem to jest 240 jeśli nie to 228 i musisz zmienić sprzęgło pod rozrusznik lub rozrusznik pod sprzęgło?
-
[B7 TDI PD] Co to jest za czujnik?
Bo chyba wtyczka od poduszki pasuje pod ten czujnik?
-
[B7 TDI PD] Co to jest za czujnik?
To nie jest zaworek od poduszki. Możesz pokazać bardziej to np odcinając te trytytki?
-
Przeguby do Audi A4 B6/B7
-
Przeguby do Audi A4 B6/B7
Na wewnętrznym powinieneś na jednej ze ścianek a na zewnętrznym raczej ciężko będzie.
-
Przeguby do Audi A4 B6/B7
Wychodzi na to że pod obie skrzynie podchodzą takie same przeguby wewnętrzny AAR3300 4B0498103 Zewnętrzny 8E0498099
-
Przeguby do Audi A4 B6/B7
Podaj z jakiego auta z tym automatem chcesz te półosie i do jakiego auta z manualem I jeszcze kod skrzyni (chodzi o manuał)
-
Przeguby do Audi A4 B6/B7
Całe półosie będą za krótkie ale przeguby powinny pasować tylko w etka trzeba się upewnić czy w półosiach z manuala są takie same jak w automacie.
-
Audi A4 1.8T - rytmiczne pukanie po wciśnięciu sprzęgła
Rytmiczne pukanie to raczej pod dwumas podchodzi a czy ten "rytm" czuć na pedale sprzęgła jak się wciśnie na pół sprzęgło?
-
[B6 AVF] Drgania karoserii od 120 do 140 km/h pomocy
A półosie całe wymieniałeś czy tylko sprawdziłeś luz na przegubach? Może to półoś jest krzywa?
-
Wymiana wybieraka skrzyni biegów w Audi A4 B6
-
Wymiana wybieraka skrzyni biegów w Audi A4 B6
A czy w środku tego drążka a dokładnie tej części co nakładasz ja na drążek od skrzyni i przykrecasz nakrętką jest taka blaszka ustalająca? Taki element wciśnięty w tą część. Możesz zrobić fotkę tej części od strony którą nakładasz na skrzynię?
-
Problem z odpięciem wału napędowego A4 B6 1.8 T
I co ruda tak trzymała? Przy montażu powinieneś dokładnie wyskrobać ten kołnierz bo problem powróci...
-
Wymiana wybieraka skrzyni biegów w Audi A4 B6
Zacznij może od likwidacji luzów w układzie cięgien od wybieraka które pisałeś że niby masz. Następnie regulacja wybieraka według serwisówki. Jeśli to nie pomoże można się pokusić o dodatek zmniejszający tarcie do skrzyni bo skoro to dotyczy 1go biegu to raczej moze być jednak synchro bo gdyby wysprzeglik kulał miał byś też problem ze wstecznym według mnie?
-
[B7 BFB Quattro] - Demontaż wysprzęglika.
Rób to na spokojnie bo przy montażu jak nie trafisz trzpieniem w zagłębienie w łapie to przy pierwszym wciśnięciu sprzęgła możesz uszkodzić wysprzeglik. Czyli po zamontowaniu pierwsze naciśnięcie pedału sprzęgła to z wyczuciem jak będzie stawiał opór na pedale, musisz zrobić poprawkę z umocowaniem wysprzeglika. Bo później czytamy na forum że "po wymianie rozerwało wysprzeglik"?
-
Problem z odpięciem wału napędowego A4 B6 1.8 T
Radzę tak nie robić bo może pęknąć Ci koszyczek przegubu środkowego od zbyt mocnego wygięcia wału i naprężeń. Człowiek uczy się na błędach więc lepiej posłuchaj tej rady ?
-
Problem z odpięciem wału napędowego A4 B6 1.8 T
Piszecie że nie ma co się zapiec, fakt zapiec to nie ale rdza wiąże mocno przegub z kołnierzem flanszy. Przy skrzyni mnie to nie spotkało bo za każdym razem ręką schodzi ale miałem podobny problem z połączeniem wału z dyfrem lecz u mnie po pewnym czasie puściło.
-
Problem z odpięciem wału napędowego A4 B6 1.8 T
Spoko nie obrażam się bo kolega nie musi iść za moja poradą ale ja np wolalbym łatwiej i o wiele szybciej wymienić przegub za 60-80zl(zamiennik) niż uszkodzić od ciągłego bicia w poprzek przegubu młotkiem łożysko w obudowie torsena które kij wiele ile kosztuje i bawić się w rozbieranie do tego obudowy torsena, a i jeszcze kupując oring w ASO. Oczywiście jest również to że przed tą destrukcją niech kolega spróbuje środków penetrujących??
-
Wymiana plecionki na wydechu 2.0tdi BPW- prośba o numery.
Długość oryginały jest chyba 90x 55 więc jak będzie 100 x 55 to też będzie dobrze
-
Problem z odpięciem wału napędowego A4 B6 1.8 T
No to poświęć przegub nacinając go kątówką na sciance tak żebyś mógł przecinak o niego zaprzeć i wał młotem w stronę tyłu żeby go zbić tylko najpierw zbij z niego osłonę bo pózniej będzie ciężko.
-
Wymiana plecionki na wydechu 2.0tdi BPW- prośba o numery.
Tej oryginalnej nie dostaniesz jedynie z całą rurą w ASO. Zwykła plecionka uniwersalna długości po wyciętej starej wystarczy ?