Treść opublikowana przez MemberA4
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Ja np kiedyś założyłem do siebie przegub Ruville i było ok? Poniżej są zamienniki które mają wymiar oryginału tylko niestety osłona jest inna i trzeba swoją zostawić bo są to przeguby wewnętrzne półosi od innych aut ? Są jeszcze : Spidan 20439 SKF VKJA 8688 Löbro 304313 , 30114
-
Skrzynia HCG manual quattro wymiana oleju
Tylko skrzynie serii 01E w quattro mają dwa korki. Tak jak misiek95 napisał HCG (02X ?) ma jeden korek.
-
Wymiary przegubów wału i tylnych półosi.
Ja nie wymieniałem tylko rozbierałem do przesmarowania i wtedy pomierzyłem wymiary i policzyłem frezy na półosi. Miałem dyferencjał ETQ wtedy a on ma te same flansze co EUB więc przegub wewnętrzny ma wymiar 108/32/28
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
U mnie np takiego luzu nie ma i raczej u Ciebie też nie powinno być, a skoro słychać stukanie to raczej już do wymiany bo może powodować wibrowanie wału i szybsze zużycie przeguby.
-
skrzynia biegów
po tym możesz o 5,5mm głębiej wcisnać w wał korbowy łozysko igiełkowe wałka sprzegłowego żeby było lepsze podtrzymanie jego, bo jak już wiesz jest różnica 5,5mm i bieżnia wałka sprzęgłowego wystaje o tą wartość lub zbliżoną poza łożysko a powinna być w łożysku
-
skrzynia biegów
zdemontuj pierścień i wszystko bedzie ok w B6 przy sprzęgle 228mm nie zakłada się do 6b skrzyni pierscienia pomiedzy skrzynie
-
Jaki olej do skrzyni biegów w Audi?
GJW(02X) ma jeden korek, dwa korki maja tylko skrzynie typu 01E czyli te starsze do tej skrzyni wchodzi 3,5L
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
jeśli B6 to musisz przekładać piny, od 2005 nie trzeba przekładać pinów tylko zmiana pompy i kodowanie dla przypomnienia Wypinamy pin 28 (zielony) i wpinamy w 12 który jest pusty następnie wypinamy 13 (czarny) i wpinamy w 28
-
Problem z tylnym mostem
A to ją ktoś usunął ? dobrze zajrzyj pod małą osłonę aluminiową na środku auta dyfer JKN ma to samo przełożenie i średnicę flansz półosi czyli podejdzie Plug&Play, tylko że jest typu 0AR ale to w niczym nie przeszkadza
-
Mechanizm torsen
Nie wiem czy jeszcze to się uda bo może być za późno jeśli zjechały się kola słoneczne wału przedniego i tylnego ale spróbuj zaspawać wszystkie satelity i koła ślimakowe do obudowy tak żeby nic się w środku nie przekręciło i zrób to tak mniej więcej po równo w każdym okienku. Jeśli się uda to jak chcesz możesz mieć napęd na tył jak zdemontujesz półosie przednie tylko musisz zostawić z nich opróżnione z kulek i koszyczka przeguby zewnętrzne tak żeby móc dokręcić łożysko koła.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Etka nie kłamie sam miałem wał napędowy o nr 8E0521101T i zamieniałem go na D i w końcu na G więc bez obaw wszystko będzie pasić
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
AD jest zamienny z wałem 8E0521101R
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
przełozyć mozna bo wał jest rozbieralny tylko to się wiąże z jego koniecznościa wyważenia wtedy
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
jak założysz ten wał nie będzie problemu wał do ASB z manualna skrzynią ma min nr 8E0521101AD wał mozna jedynie sprawdzic po doborze do silnika w programie ETKA ale tam nie znajdziesz wymiarów jego no niestety każda skrzynia ma inna długość i dla tego wały tez są różne choć występują wyjątki gdzie jeden wał pasuje do różnych skrzyń tak jak kiedyś napisałem różnica w długości wału jest jedynie w jego przedniej części od skrzyni do podpory od podpory do dyfra róznic w długości nie ma nawet jak by się montowało 3 różne dyfry 01R 0AR 08V
-
Dyferencjał ETS a ETT w Audi A4 B6 1.8T quattro BEX
Nic się nie stanie tu chodzi głównie o przełożenie dyfra aby było takie samo jak skrzyni. Flansze przy dyfrze są inne i dla tego nie pasują półośki ? ETS ma 75,7mm ETT ma 70,7mm
-
Szum sprzęgła skrzyni
Szkoda że od razu tego łożyska nie wymieniłeś. U mnie np to łożysko szumiało przy końcu wciskania sprzęgła i powracało szumienie w tym samym miejscu gdy puszczałem sprzęgło. Biegi u mnie normalnie wchodziły. To na pewno będzie to łożysko.
-
Automatyczne otwieranie klapy bagażnika w Audi A4 B7 sedan
puść ogłoszenie na forum może ktoś ma jeszcze takie na sell
-
Jaki olej do skrzyni biegów w Audi?
może miec przy niższych temperaturach ja mogę podpowiedzieć bo co niektórzy moga nie wiedzieć że jest jeszcze olej Shella S4 G 75w80 który ma parametry bardzo podobne do oryginalnego G055532 sam jeżdzę juz jakiś czas na oleju z tej firmy tylko do mnie jest Shell S4 G 75w90 bo mam skrzynię z normą G052911 a ten olej ma porównywalne parametry i naprawdę nie wiem czemu ludzie daja się namówić na droższe oleje.... oczywiście na własnej skórze też przetestowałem przechwalanego ravenola i wiem że sporo kasy z różnicy kosztu 1L pomiedzy tymi dwoma olejami mogłem zaoszczędzić no ale jak kto woli u mnie wszystko się kręci i nawet przy -12 st po pierwszym uruchomieniu skrzynia pracowała poprawnie
-
Automatyczne otwieranie klapy bagażnika w Audi A4 B7 sedan
G jest to zwykły zawias z kodu wyposażenia 4E0 stosowany również z RS4. Szukaj tylko z H bo nie ma zamiennika a tylko one są przystosowane pod 4E5 czyli automatycznie otwierany bagażnik
-
Automatyczne otwieranie klapy bagażnika w Audi A4 B7 sedan
Raczej nie możliwe że nie dały rady. Z jaką literką na końcu były siłowniki? Bo tylko z "K" cały zestaw pracuje tak jak powinien a przeważnie dają z "J". Ja jak kiedyś montowałem ten zestaw to nawet w ASO się pomylili i musiałem czekać 3 dni na dostawę odpowiednich siłowników z Niemiec
-
Skrzynia z 1.9tdi do 1.8t ewentualnie coś 6b dlugiego
https://a4-klub.pl/topic/380885-zakładał-ktoś-skrzynie-gbc-do-18-turbo/
-
[B6 AVF] Demontaż/montaż miski olejowej
Nie tuleje tylne się posypały a że koszt tuleji podobny do całych używanych sanek w dobrym stanie to wybrałem opcje wymiany sanek ?
-
[B6 AVF] Demontaż/montaż miski olejowej
Człowiek uczy się na błędach ? Ja wczoraj sam wymieniałem przedni trawers na kanale i mogę dopowiedzieć tylko to że jest spora różnica w sankach od AWX z końcówką N oraz z sankami które założyłem stosowanymi również w B7 z końcówką BG. Te z końcówką N są bardziej masywne tzn szersze pod miską no a te z końcówką BG napewo umilą i ułatwią prace przy demontażu miski olejowej bo jest o wiele lepszy dostęp do tych nieszczęsnych śrub i koło miski jest więcej miejsca ?
-
Przeguby do Audi A4 B6/B7
Faktycznie źle spojrzałem bo numery podobne? Spróbuj może dobrać jakiś z wewnętrznych przegubów od innych aut po jego rozmiarze np Seat Toledo, Cordoba....