Treść opublikowana przez MemberA4
-
Wał Podpora A4 B6
a cz ty kolego nie rozwaliłeś przypadkiem przegubu środkowego? napisz w jaki sposób rozdzieliłeś wał? zegera rozchylałeś? mógłbyś zdjęcie podrzucić po rozcięciu starej podpory do samego wału wszystko schodzi łatwo i montuje się nową podporę po tym łączysz dwie połówki wału razem.
-
Jaki olej do skrzyni biegów w Audi?
Nic jej nie będzie jak trochę wyleciało. Jak chcesz to dolej albo wymien sobie. Ja po raz kolejny wymieniłem olej w skrzyni na Shell Spirax S4G 75w90 jestem z niego zadowolony bo parametry ma jak oryginał a nawet ciut lepsze i naprawdę nie jest tak drogi jak inne "polecane" na forum a wiedz że i "cudownego" Ravenola tez miałem i wrażenia nie zrobił na mnie? Ważne żeby byla norma vw501.50
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Jak miałeś skrzynie 6 to szukaj 6 to ominie cię wymiana wybieraka biegów. Pytaj od razu o łapę do skrzyni bo podpora raczej ta sama będzie ? przynajmniej u mnie tak bylo.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Piszesz o luzie na krzyzaku... Rozumiem że chodzi o luz na środku wału tak? Wiedz ze pomiedzy obiema częściami wału nie powinno być żadnego luzu.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Mogą być nawet zużyte. Montaż jest po to abyś w zwrotnicy quattro łożysko mógł za pomoca czegoś ścisnął dla tego ja osobiście wolałbym podmienić całe zwrotnice z piastami od ośki ?
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Wylatuja skrzynia i wal a dla utraty zbędnego balastu czyli dyfra i półosi zamieniasz tylne zwrotnice na te od ośki i możesz śmigać? chyba ze masz stare tylne przeguby zewnetrzne to opróżniasz je z wnętrzności i przykrecasz z powrotem do piast?
-
Korek z uszczelka wlewowy-torsen
ASO sprzedaje na wysyłkę poprzez e-mail? Ja tak kupuję, 20zeta za wysyłkę. Podajesz nr części i wsio ?
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Zmieściło się pod czarnym dekielkiem?
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Jak cos daj na priv bo mam caly zbiornik od 2.0tdi w cenie pływaków.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Ktos drastycznie obchodził się z tym zbiornikiem.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Powrót masz ułamany chyba ....
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Tfu , pompa jest po prawo. Masz cos pokombinowane... Chyba ktos zamuenil plywaki lewe. Bo powinienes miec powrót po lewo a ktos wsadzil chyba plywak gdzie powrot jest po prawo z pompa
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Odkrec ten metalowy pierścień i zobacz czy tam masz pompe bo jak dka mnie to jest drugi plywak wsadzony zamiast pompy
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Na tym zdjęciu co podeslalem nie masz wyjscia na przewód w komorze za kierowcą
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Ok, masz zbiornik na wierzchu jeszcze? Zrob zdjęcie jak możesz.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Nie. Pojemnisc skrzyni jest taka sama jak GYH 3,2L
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
HEQ nie ma chłodzenia Jest od 2,5tdi 132kW czyli od 180KM
-
Problem po swapie z multitrona na manual
A łożysko igiełkowe w wał korbowy wcisnął? Moze walek sprzęgłowy skrzyni nie ma podparcia na wale i tak się dzieje...
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
ETS ?to kod dyfra. Ok ale wiem ze z chłodzeniem są skrzynie z typoszeregu 01E i porównując je ze skrzynią GYH z typoszeregu 0A3 to maja one krótsze przełożenie. Ja właśnie skończyłem przekładkę GBC na GYH i powiem Ci że w sprawie prędkości do obrotów silnika to jest fajne połączenie ? wiec jak masz możliwość dostania takiego zestawu to bierz. Tylko jest małe ale, torsen w tej skrzyni chodzi o B7 tak jak na forum piszą bardziej spina sie przy max skręcie i czuc wibrowanie czasem w porównaniu do mojej poprzedniej skrzyni troche to drażni. Na forum jeden kolega oferowal mi zestaw z 2.5 tfi ze skrzynią 0A3 o kodzie HEQ jest to toczka w toczke takie samo przełożenie jak w GYH.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
podaj skrzynie które chcesz porównać ale tak na szybko to skrzynia z BRD albo bedzie miała dłuższe lub równe z 2,5 to zalezy który typ skrzyni i jakie oznaczenie
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Skrzynia z podpora i łapą, wybierak, wal i dyfer bo poloski sa takie same? A wymieniam bo poprostu mi się tak ubzduralo? Heh narazie wszystko lezy i czeka i oby się nie okazało wtopą po zamontowaniu?? Jak wszystko będzie działać to moj zestaw od 1.9 moze ktos będzie chciał do 1.8t....
-
Sprzęgło BRD
tu masz nr z katalogu sachsa do silnika BRD - 3000 951 872 ale np dla VW jest dla silnika słabszego bo 100kW a nie 125kW więc skoro zauważułeś różnicę na lepsze nie zastanawiaj się bo i tak bedzie dobrze
-
Sprzęgło BRD
Bo ten nr sachsa co napisales jest dla slabszych silników ale tez będzie pasowalo oczywiście jak założysz. Taki komplet jedynie dociskiem sie różni (w brd jest mocniejszy )bo tarcza ma te same numery ale katalogi tego nie uwzględniają i podaja dla wszystkich silników. Nawet do 1.9 avf tarcza me ten sam numer ? a wiadomo ten zestaw który jest chodliwszy czyli brany np do 2.0 140KM bedzie droższy bo nikomu nie chce się szukać innych numerów
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
pod koniec tygodnia sprawdzimy czy dobre obliczenia były