Treść opublikowana przez MemberA4
-
Pompowtryski PD - Demontaż, Wymiana, Ustawienie
Panowie czy któryś z Was ustawiał pompki przy pomocy listwy(przymiaru)? ostatnio sobie zafundowałem ten patencik i mam pytanko bo w instrukcji jest opis że trzeba użyć szczelinomierza 0,8mm do skorygowania ustawienia pompki i tu jest pytanie po co? bo po dokładnym zmierzeniu listwa posiada "wyjsciowe" wymiary na każdym ustawieniu listwy na nowy i stary typ pompki a według instrukcji wymiary listwy stanowią maksymalne wartości regulacyjne czyli jak dobrze rozumuje to już z ta tolerancją +0,8mm czyli użycie szczelinomierza spowodowałoby skorygowanie tego wymiaru na prawidłowy. Chyba coś tu pokombinowali.... Pytanie jest z czystej ciekawości bo oczywiście przy ustawianiu nie będę używał szczelinomierza bo wtedy ustawione wymiary będą tymi minimalnymi według tego co podaje ELSA Ale może to ja źle rozumuję ta instrukcję która podsyłam poniżej ;P
-
Wymiana wybieraka skrzyni biegów w Audi A4 B6
Raczej skrzynia. Umnie też czasem tak się zdarza ale jeszcze bardzo rzadko że wsteczny nie chce wejść i muszę dwukrotnie wtedy wysprzeglic. Sprzęgło też nie jest winne bo na drugim mam tak samo. Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Wymiana wybieraka skrzyni biegów w Audi A4 B6
Nie ma to znaczenia. Tez mam nakrętkę i u mnie jest ok Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
dla skrzyni 6 bieg powiązanych z silnikiem 1.8t BFB, AVJ, AMB DO numeru vin 8E-4-030693 jest wał napędowy o nr 8E0521101T możesz go równiez znaleźć w 3.0 ASN, 1.9 AVF, 2,5 AKE, 3.0 BBJ od nr vin 8E-4-030693 dla 6 bieg BEX wał ma nr 8E0521101E ten wał występuje równiez w 3.0 AVK, 1.8t AMB do nr vin 8E-4-030693 mam nadzieję że coś pomogłem
-
Jaki olej w napędach i skrzyni biegów Audi A4 B6?
caly torsen nie tylko ta czesc ktora go zakrywa z flanszą od walu. Tam jest chyba 8 albo 10 srub na torx A jaka zakladales skrzynie ze piszesz o zaslepce? GBC jak dobrze pamiętam?
-
Jakie objawy zużytej podpory wału
On pisał o przegubie na półosi.
-
Bardzo słaby ręczny
resetowany był mechanizm? po zresetowaniu hamulec powinien na drugim, trzecim ząbku zapadki łapać
-
Wymiana oleju skrzyni biegów A4 B5 2.6 Pomocy !
imbus 17
-
Kapie Olej w b6
nad rozrusznikiem idzie przewód plusowy który wchodzi w metalową rurkę nad wydechem osłaniająca go od wys. temperatury układu wydechowego co do wycieku to jak nie leci spod pokrywy i vacum to musisz szukać (oprócz dziurawego EGR) niżej powodu wycieku np uszczelniacze albo miska olejowa zdemontuj tez górną osłone rozrządu bo może lecieć tez z uszczelniacza wałka
-
Polosie quattro.
nie ma różnicy lewa 8E0407201S zamienne z końcówką AT prawa 8E0407202S zamienne z końcówką AT możesz ich szukać oprócz niektórych 1.8T np przy 1.9 AWX, AVF, AVB przy 3.0 ASN, BBJ przy 2.4 AMM, BDV
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
tu raczej wina leży w torsenie. sporo ludzi tak ma. zobacz czy to wibrowanie występuje np na szlakówce albo na zapiaszczonej drodze bo ja obstawiam że tego objawu wtedy nie ma ja też miałem ale gdzieś od 10 tys kilometrów temu profilaktycznie do skrzyni dodałem strasznie śmierdzący siuwaks od Liqui Moly o nr 2652 redukujacy tarcie i teraz jakoś już tego wibrowania podczas ruszania ze skręconymi kołami nie odczuwam a zawsze zwracało to moja uwagę nie wiem czy komuś może to pomóc na tą dolegliwość ale na pewno od razu po wlaniu tego do skrzyni nie bedzie poprawy bo np u mnie jeszcze przez pare miesiecy po zalaniu tego do skrzyni wibrowania występowały i dopiero z biegiem czasu zauważałem że coraz rzadziej to się działo, a może być tak że to nie ten dodatek pomógł a samo się naprawiło wiem tylko tyle że narazie u mnie jest ok niektórzy takie objawy mieli przy padającej dwumasie
-
dziwna jazda (coś z kolami)
dla mnie to wygląda na źle złożony amortyzator i dla tego ta dolna guma wystaje sprężynę trzeba odpowiednio ustawić Installing coil spring – Install spring plate, bottom spring seat and protective cap. – Position compressed coil spring with spring retainer -V.A.G 1752/4- on bottom spring seat. End of spring coil must make contact with stop -arrow-. Maximum permissible misalignment: ± 2°. Installation position of top spring seat Install mounting bracket with spring seat on compressed coil spring so that spring seat makes contact with end of spring coil -arrow-. Maximum permissible misalignment: ± 2°. tak samo jest z górnymi mocowaniami amortyzatora Seen in direction of travel: I = Left II = Right A - Centre line of bolt connection between shock absorber and track control link – Set angle B as shown. B = 7°
-
Poduszki silnika gumowo-olejowe z elektrozaworem do Audi A4 B6/B7 1.9/2.0 TDI
do tyłu jest oryginalnie ale jak bedzie do przodu to nie będzie różnicy
-
Demontaż półosi.
Półoski sa dobre. A śruby możesz ponownie bez obaw użyć. Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Demontaż półosi.
Ciekawe czy ktoś to rozkminił [emoji39] Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Demontaż półosi.
Heh, trafila Cie wielka niewiadoma. Na forum tez juz ktos miał taki przypadek ze na wlepce BAM (poprzczny 1.8t 225km) a pod maska ALT[emoji6] Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Demontaż półosi.
Ale to nie twoja wlepa? Bo BAM to 1.8t Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Demontaż półosi.
BAM to kod silnika a FJP to kod skrzyni Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
[B6 AVF] Porady w usterkach
lepiej może bedzie jak nagrasz video z ta usterką
-
Demontaż półosi.
a jak masz skrzynie ENM to są śruby N90668201 i tez na Spline M10 one są odpowiednio dłuzsze ze względu na inny przegub
-
Demontaż półosi.
do odkręcenia półosi od skrzyni klucz Spline M10 są to dwunastokątne klucze jeden z tych a najlepsze są pojedyńcze bity z jednym adapterem takie jak ponizej bo zamiast adaptera z kompletu można innego klucza uzyć
-
Obrobiona śruba
ja na reinzosil mam załozoną miskę olejową i jest ok zadnego wycieku:) wiec polecam z własnego dośiadczenia
-
Obrobiona śruba
zastosuj REINZOSIL zamiast tej drożyzny i bierz uszczelniacze z CORTECO zaoszczedzisz sporo kasy
-
[TDI PD] EGR - Wymiana, czyszczenie, zaślepienie - Temat zbiorczy
Dzięki, czyli u mnie jest wszystko w porządku. Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
[TDI PD] EGR - Wymiana, czyszczenie, zaślepienie - Temat zbiorczy
no u mnie wskazuje te 4, coś tam % tylko mi bardziej chodzi o to czy takie malutkie podciśnienie powinno być na przewodzie do EGR gdy jest zamknięty no bo wiadomo potem jak zawór jest otwarty to podciśnienie jest o wiele większe żeby opór sprężyny pokonać