Treść opublikowana przez MemberA4
-
Przeguby do Audi A4 B6/B7
Wiesz co ja kiedyś u siebie patrzyłem ten przegub to on chyba ma 108/32/28frezy.
-
Przeguby do Audi A4 B6/B7
Chodzi Ci o osłonę? Czy o przegub? Tu masz osłony http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6761689151
-
Tylne zawieszenie w Audi A4 B6
Wszystko możliwe. Poprostu podałem przykład jaki miałem u siebie i się trochę zdziwiłem bo przy drążku 18mm w zawieszeniu 1BV miałem gumy z takim samym numerem co od drążka 16mm czyli zaczynające się od 4B0 a powinny być z początkiem 8E0 i niestety bez tych tulejek po zamontowaniu gum od drążka 16mm i tak było zbyt miękko na zakretach i to bardzo się odczuwało.
-
Tylne zawieszenie w Audi A4 B6
nic to nie daje miałem drążek 18 bez tych tulejek i załozyłem kiedys gumy od 16 bo akurat miałem takie w zapasie (ten sam nr maja tez gumy od drążka 18) i tez nie było to dobrze bo jak szarpałem za drązek to i tak za bardzo się ruszał w tej gumie ? potem zrobiłem z blaszek alu podkładki lecz długo z tym nie pojezdziłem w końcu postanowiłem kupić uzywany drążek z tulejkami różnica jest w grubości tych tulejek na drazku a nie w gumach
-
Tylne zawieszenie w Audi A4 B6
Plastiki są integralną częścią z drążkiem. Jak zamontujesz gumy bez tego będą za luźno siedzieć bo gumy są takie same w drążkach 16mm i 18mm czyli otwór gumy ma ok 19mm bo do grubości drążka dochodzi jeszcze grubość tulejki. Możesz spróbować jakąś podkładkę wymodzic lub wymienić drążek na taki który ma te tulejki.
-
Wymiana podpory wału napędowego - 3.0 TDI
Do przegubów (molibdenowy). W każdym sklepie moto mają ? Dla tych co są ciekawi ja wał rozpinam za pomocą takiego pomysłu Pierwsza bardzo ważna uwaga aby dwie połówki wału były podparte. Następnie ze starą podporą i łożyskiem robimy tak jak na początku tematu lecz najpierw zdejmuję zabezpieczenie odsuwam osłonę łożyska żeby jej przypadkowo nie przyciąć ? Po tym jak oczyszcze wał z podpory i starego łożyska metalową osłonę łożyska nabijam z powrotem trochę na miejsce gdzie było i zapinam zabezpieczenie w rowku żeby nie przeszkadzało( widać to na foto) Następnie za pomocą większego płaskiego śrubokręta ostrożnie żeby nie uszkodzić osłony odchylam ją i lokalizuje końce zabezpieczenia na przegubie, kolejny krok to montuję taki sprzecik jak wyżej żeby mieć dwie ręce wolne a osłona żeby odsłoniła widok na zabezpieczenie ? po tym wkładając płaski śrubokręt pomiędzy nóżki zabezpieczenia obracam go o 90st tak żeby zabezpieczenie się rozwarło na tyle aby mijało wielofrez wału. Wtedy możemy próbować rozłączyć wał. Niekiedy jednak jest potrzebna pomoc drugiej osoby lub pomysłowość bo różnie to bywa i zabezpieczenie potrafi się tak ułożyć po rozwarciu nóżek że gdzieś może jednak haczyć o wielofrez i będzie uniemożliwiać rozpięcie wału. Raz walczyłem 3h i dopiero delikatne zaparcie breszką uwolniło wał z zabezpieczenia a raz w ciągu 2min delikatne przesunięcie ręką drugiej połowy udało wał rozpołowić. Zabezpieczenie wygląda tak ( zalecone powiększenie zdjęcia ?) : W ten sposób zrobiłem już 4szt. Nie polecam roztwierania metalowej osłony bo nie zaciśniecie jej tak jak była fabrycznie i podczas obracania się wału z dużą prędkością siła odśrodkowa zacznie smar wypychać z pod osłony.
-
Sprzęgło awx
kolego przecież wysprzęglik masz taki sam w dieslu jak i w Pb to jak możesz mieć aż tak odczówalną różnicę w pracy sprzęgła poprzez zmianę docisku..... może kolega w passacie zapomniał przesmarować tych najważniejszych powierzchni które ze soba współpracuja czyli np wielofrez tarczy sprzegła i tulejka prowadząca łozysko oporowe?
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
tylko czytaj kolego ze zrozumieniem bo napisałem to jakos dziwnie ?
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
nie o ta wtyczkę tam chodzi ja napisałem to o wtyczce do wstecznego
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
2- uszczelka 183521141A 3- podkładka 803407357 7- śruba WHT001838 to jest ta śruba pokazana ponizej przez ciebie :)
-
Jaki olej w napędach i skrzyni biegów Audi A4 B6?
W 01E na tej czarnej użebrowanej tylnej części skrzyni od dołu jest drugi korek Na foto to rude kółko to korek na części torsena i z niej wypłynie 0,5l jeszcze?
-
Jaki olej w napędach i skrzyni biegów Audi A4 B6?
To nie jest skrzynia quattro.
-
Tylne zawieszenie A4B6 FWD
Tak, tam siedzą dwie takie tulejki rozbierałem ten wahacz w drobny mak?
-
[B6 TDI PD] Wibracje od 100km/h wzwyż...
A nie możesz przód postawić na czymś tak żebyś mógł rozpędzić podniesione oba koła do tej prędkości i sobie spokojnie popatrzeć od dołu(najlepiej na kanale)? Półośki sprawdzałeś czy są proste? Próbowałeś zamienić na chwilę koła prawo-lewo? Zapomniałem dodać że u mnie były to wibracje pulsacyjne i że im szybciej jechałem tym było gorzej i cykl wibracji był częstszy.
-
[B6 TDI PD] Wibracje od 100km/h wzwyż...
otwór centryczny na feldze. Ja miałem taki przypadek gdy założyłem nie oryginalne felgi z plastikowymi pierścieniami centrującymi. Niby na piastę wchodziły ciasnawo to i tak one powodowały bicie.
-
Skrzynia z 3.0 TDI Quattro do 2.0 TDI Quattro.
Raczej mało prawdopodobne żeby wał pasował. Oczywiście chodzi o jego długość. Skrzynia JEE to skrzynia typu 02X a HXQ to 0A3 . Trzeba by było w etce poszperać i porównać bo mogę się mylić gdyż np ja mam też skrzynię 0A3 z BRD a wał pasuje również od skrzyni 01E z 3.0 ASN ? tylko że u mnie występuje tłumik drgań na końcu co automatycznie wydłuża skrzynię i jest to tylko w skrzyni GYH Podaj jaki masz nr wału u siebie teraz.
-
Jaki olej w napędach i skrzyni biegów Audi A4 B6?
To zależy od skrzyni bo w skrzyniach 01E 6bieg są dwa a w innych może być tylko jeden główny
-
[B6 AWX] Drgania buda podczas jazdy
Raczej wymiana chyba że ktoś Ci ją wyprostuje ale ja u siebie wywaliłem taką.
-
Jaki olej do skrzyni biegów w Audi?
Tak, jest skrzynia FEC. Na pewno masz AWXa?
-
[B6 AWX] Drgania buda podczas jazdy
Może być półośka skrzywiona. Podnieś auto tak żeby przód był w górze, odpal furę i wrzuć bieg żeby się koła kręciły i wtedy sprawdzisz czy są skrzywione.
-
Ciągniecie lewarka i cieżko wchodząca 1 i 2 w 1.8t
regulowane były cięgna wybieraka po wymianie skrzyni czy podłączone tak jak były bez regulacji?.... odbój na pasie przednim sprawdzałeś? jego głownym zadaniem jest ograniczanie podnoszenia się silnika podczas przyspieszania
-
Problem ze skrzynią
najpierw dowiedz się jaki masz w skrzyni olej, mozesz tutaj napisać jaki to olej to ktos sprawdzi czy jest odpowiedni, jeśli nie będzie odpowiedni to go zlej i zalej olej zalecany do twojej skrzyni Tutaj masz temat z doborem oleju Ja np mam inny olej niż podane w temacie o wiele tańszy i nie mam problemów nawet przy większych mrozach bo wiem że ma odpowiednią lepkość kinetyczna oraz spełnia normę VW 501.50 tak więc najpierw sprawdz to bo może wydasz ok 70zł za olej a nie będziesz od razu zrzucać skrzynię
-
swap quattro z 3.0 asn do 1.8 bex b6
Pasowac to by pasowała bo nawet od diesla zakładają do 1.8t. Nie wiem jakby to jeździło na skrzyni od 3.0 . Trzeba by było porównać przełożenia ze skrzynią od bex ?
-
Tłumik środkowy od diesla do benzyny?
Nic się nie stanie jak założysz tłumik z diesla do pb. Ludzie zakładają tłumiki do diesla od pb i nic się nie dzieje. Sam miałem cały wydech od pb i nie zauważyłem różnic.
-
Problem ze skrzynią
Dużo zależy jaki wlałeś olej bo nie każdy ma odpowiednią lepkość kinetyczną w niższych temperaturach. Może też być problem z mechanizmem zmiany biegów w skrzyni który się poprostu wyrabia i robią się luzy które z gęstszym olejem powodują te problemy.