Treść opublikowana przez MemberA4
-
Nie grzeje fotel
Jeśli masz gdzieś dalej przerwany przewodzik niż z przodu fotela to bez jego wyciągnięcia i demontażu tapicerki się nie obejdzie.
-
Nie grzeje fotel
Kolego sprawdz maty grzewcze czy nie ma gdzieś przerwanego przewodu.U mnie nie grzały d*py a boki grzały.Miałem przepalony przewód grzewczy w przedniej czesci fotela w lewym rogu.U Ciebie obstawiam to samo bo maty są podzielone na różne sekcje nie kojaże ile ale w zwykłych fotelach na 3 (oparcie ,centralnie i boki siedziska)
-
Dziwne tarcie i zgrzyt
Również uważam że masz skrzywione tarcze w Lanosie miałem podobne objawy .Sprawdz lepiej bo może jest któraś nawet nadpęknięta....
-
Demontaż tylnej niedzielonej kanapy
Jeśli nie dasz rady nie ciągnij na siłę wysle ci jeszcze jedno rozwiazanie na meila bo wychodziły 2 rodzaje. w drugim potrzebujesz dłuższego druta z haczykowatym zakończeniem.Wprowadzasz go chaczykiem w tulejke do kierunku jazdy az zaczepi sie na dole o krawedz lekko pociagasz zeby zaczep sie schował i prowadnica powinna wyjsc.Ja teraz spojżałem i takie właśnie prowadnice mam u siebie. Na meila poszło zdjecie dobrze sie jemu przyjżyj.
-
Demontaż tylnej niedzielonej kanapy
Kolego jak wyciągniesz zagłówek to musisz zajzec do tej tulejki i znależc malitki otworek (znajduje sie on po przeciwnej stronie klamry mocujacej zagłówek )w który wkładasz ten srubokret.Ja to robiłem za pomocą igły tapicerskiej jest ona lekko wygieta wiec w otworek lekko wchodzi , nastepnie trzeba nagiąc ja zeby odchaczyc zaczep.Tylko jest sztuka znależc tą dziurkę.Dajmeila to ci wyśle zdjecie poglądowe.
-
Komunikat o spalonych żarówkach, żarówki sprawne
Sprawdz jeszcze światełka wstecznego biegu u mnie po wymontowaniu świateł w kostce nie łączyło.
-
Kierunek założenia klocków ferodo
Koledzy zakupiłem klocuszki ferodo premier ale mam dylemat z kierunkowościa założenia ich ponieważ nie ma na nich zadnych strzałek tylko sa dziwne wyciecia w blaszce ktore i tak nie wskazuja kierunkowosci,pomóżcie w ustaleniu jak mam je założyc.Dodaje foto pogladowe a wcięcie jest zaznaczone. <br /><br /> Ok temat do zamkniecia znalazłem w "zasadach docierania tarcz" na forum tylko tam chociaż na blaszkach trzymających klocek jest strzałka a u mnie jej nie ma.
-
jaki rozrzad do audi?
Kolego rozrzady to dwa nie wychodziły tylko są dwa napinacze paska jeden chydrauliczny drugi cierny.Ja tez mam AWX-a z 2001 i miałem ten pierwszy.Wymieniałem w ASO(1270 zeta+900 napinacz wymienia sie co 3 wymiane rozrzadu) oni doszli po VINie zreszta jak sciagniesz osłone paska to widac jaki masz napinacz.Pozdrawiam
-
[B6 AWX] Stuki z prawej strony
Problem stuków rozwiązany kupe kasy poszło na części ale stuki znikneły.Winowajca - amortyzator ori Sachs.Po założeniu KYBy cisza i spokój.Po wyciagnieciu sprawdziłem ten stary i faktycznie posiadał luz pionowy ok 0.5cm który powodował stuki był szczelny.Teraz już nie muszę nadstawiac ucha zeby wysłuchiwac z kąd te stuki dochodziły.Dam porade dla wszystkich lepiej kupić używke innej marki niz Sachs lub tych co lubią chałasowac i zrobic podmianke niż pakowac sie w koszty.... Ten drugi który nie chałasował zostawie może bedzie potrzebny.
-
[B6 AWX] Stuki z prawej strony
No ja muszę poczekac az sie zrobi troche cieplej bo wymiane amorków musze zrobic pod chmurka.Zakupione juz leza jakies 1.5 miecha. Ja zakładam KYB-y bo narazie na tej firmie sie nie "przejechałem".
-
[ALL] Dziwne stuknięcie
Koledzy te otarcia to według mnie normalka w każdej A4 z wielowahaczami.Ja sądze ze sa to ograniczniki (te wypustki) skrętu maksymalnego.U mnie tez jest to poocierane z lewej jak i z prawej strony.
-
[B6 AWX] "Pstryk" w okolicy obrotomierza .
Witam. U mnie tez sie to pojawia i tak sadze ze załancza sie przekaznik od elektrycznej nagrzewnicy (a ona ciagie duzo Watt) bo po paru minutach leci mi ciepełko z kratek.Tylko troche dziwne bo na wlepce nie mam jej wpisanej w kodach.A czy włanczasz podgrzewanie przedniej szyby? bo ja własnie włanczam i ustawiam na 3-4 krechy.
-
[B6 AWX] Świece w B6 AWX z 2001 roku - dwa rodzaje?
kolego ja zakładałem ostatnio o takim nr 0250-202-022-4fs oczywiscie Boscha.tez mi mowili ze sa dwa rodzaje ale ja spisałem nr i dopiero wybralem sie po zakup.mam AWX-a z marca 2001.
-
[B6 AWX] Stuki z prawej strony
- [B6 AWX] uszkodzony przewód
Kolego jest to złącze elastyczne układu wydechowego które ma na celu niwelować drgania od silnika. A ile kosztuje to niech wypowiedza sie koledzy co już wymieniali ten element.- [ALL B6] Montaż dzielonego oparcia tylnego+ kanapa
Szukałem i nic na ten temat nie moglem znalezc a chcialem sie dowiedziec czy jest mozliwos zamontowania dzielonego oparcia tylnego z kanapa w sedanie do wersji bez skladanych oparc?jesli tak to duzo jest przy tym robocizny?a moze ktos juz to przerabiał? Pozdrawiam.- [ALL B6] Rzucanie tyłu.
Koledzy nie zapominajcie ze w B6 jest wspornik nie belka a tu sa cztery tuleje i jeszcze tuleje na wahaczach.Wie jest co sprawdzac. :gwizdanie:- [B6 AWX] Wahler nie trzyma sie w króćcu
Chyba sa tylko po to aby sie prawidłowo trzymał.No ale może inne mądre głowy które to wymyśliły sądziły coś innego może prawidłowy przepływ cieczy wkoncy kazdy praktycznie montuje termo w pozycji pionowej a czemu nie w poziomej albo ukosnej. :mysli:Coś w tym jednak musi być.No ale juz wiem ze Wahler nie bedzie sie zachaczał w króćcu.PS .Na Wahlerze przejezdziłej równo rok czasu ale teraz jak przyjdzie czas wymiany to wypróbuje Behra.- [B6 AWX] Wahler nie trzyma sie w króćcu
Założyłem już dawno bo w org. nie mam tych ząbków bo je połamałem ale kupiłem nowy króciec i do niego próbowałem wcisnąć "starego" Wahlera noi mi nie whodzi.Zauważyłem też różnice pomiedzy org. a Wahler. ----> Chodzi o góre w orginale jest bardziej płaska a w wahlerze jest stożek i to przez to nie daje rady sie zachaczyć w króćcu.- [B6 AWX] Wahler nie trzyma sie w króćcu
Witam kolegów Mam do was pytanko czy jak zakładaliście termostaty Wahlera to wciskały sie one wam do króćców bo ja nie mogłem zamontować termostatu w te plastikowe ząbki w króćcu tak jak powinno to być poprawnie zamontowane: Wykręcić przeciwnie do kierunku ruchu wskazówek zegara termostat płynu chłodzącego -poz. 2- ok. 90° (1/4 obrotu) -patrz strzałka- i wyjąć z króćca połączeniowego. Próbowałem na wiele sposobów ale Wahlerowi brakuje wysokości zeby sie zachaczył za te plastiki .Pozdrawiam- [B6 AWX] Stuki z prawej strony
Ja tez juz obstawiam amory bo ostatnio wymieniłem poduche amora i przegub(u mnie tez byl luz osiowy ale i na nowym LOBRO tez jest ze wszystkimi podkladkami) i nadal jest to samo .Tylko troche mnie dziwi ze na testerach amorów siedzac w aucie nic nie stukalo :wallbash:a w byle studzienke plytka wjade albo w mini dziurke to juz zaczyna mi tłuc chyba ze juz jestem tak przewrazliwiony na to pukanie...Byle mechanik jakby wsiadl i te stuki uslyszal to by powiedzial ze "ktorys ze sworzni sie wybil".Narazie bede jezdził chyba ze mi sie cos wczesniej ukaze bo narazie mam waski budrzet i nie stac mnie na amorki.A może ma ktoś prawy kompletny 1BA na podmiane zeby wyprubowac czy ucichnie mi to stukanie??- [ALL B6] Gdy głośno znika dźwięk
tak mam kolego ori zmieniarke w schowku .Na radiu nigdy nie sprawdzałem bo nie lubię jak szumy wchodzą lub zakłócenia...- [ALL B6] Gdy głośno znika dźwięk
Witam Koledzy mam problem z chorusem I wygląda on tak :gdy słucham płytek na głośności ustawionej na jakieś 23,25 po chwili wyłancza mi się dźwięk i za jakieś 20sek znowu zaczyna grać ale od najcichszego i samo zaczyna sie odgłaśniać.Gdy dojdzie znowu do tej głośności to znowu jest ten sam problem.Gdy radio gra na 15 jest wszystko OK.Czyżby wzmacniacz niedomagał...?jak Temu zaradzić pomóżcie...- [ALL B6] Zaizolowanie przewodu podgrzewania fotela
No dzięki za podpowiedź:)Też założyłem terokurczliwą koszulkę i jak narazie lut się trzyma a grzanie fotela zaczeło działać.- [ALL B6] Zaizolowanie przewodu podgrzewania fotela
Witam kolegów Właśnie naprawiam sobie ogrzewanie fotela i chciałbym sie was poradzić czym zaizolować kabelek z maty po zlutowaniu?wiem ze ten kabelek sie nagrzewa wiec chyba zwykła izolacja odpada...??Jakby sie ktoś pytał to u mnie grzały tylko boki a cały środek i plecy były zimne.Czekam z niecierpliwością na rady bo mam w kuchni rozbebeszony fotel i żonie przeszkadza - [B6 AWX] uszkodzony przewód