Treść opublikowana przez Bertoni
-
[B5 AFN] Rura od odmy - pęknięta
Ja za orginał płaciłem 86zeta...z tego co pamiętam to roboty max godzina,żeby sobie ułatwić to robote odkręć najpierw to rure z dolotu(dzięsiątka klucz i dwie opaski),filtr paliwa odkręc tylko z mocowania i go wysuń(żeby więcej miejsca mieć) i już dojscie jak cza
-
[ALL B5] Pulsowanie auta przy hamowaniu
Ja stawiam na opony....też miałem taką rozrywke...nowe opony całkowicie to załatwiły.
-
[ALL B5] Piszcząca kierownica
Może ktoś tam już grzebał i zapomniał o podkładkach przy tej śrubie?sprawdż czy wogóle jakieś są....bo napewno to musi być dokrecone.
-
[B5 AFN] Dziwne stukanie "skrzypienie" przy ruszaniu na luzie i ze sprzeglem.
Jak tył to bardzo prawdopodobne że jażmo chamulca...a dokładniej te prowadnice które przesuwają jażmo....mi tez to rezonansowało i tylko było słychać jak powoli jechałeś.zrób taki test: opuść szyby i jedz tą prędkością co to słychac(najlepiej po jakimś bruku) i jadąc zaciag ręczny ale tylko tyle żeby szło jechać a nie że auto zgasnie_jak zaciągniesz i chałas ustanie to prowadnice do wymiany.A jak dalej będzie chałasować to przynajmniej wiesz że to niema nic wspólnego z chamulcami
-
[B5 AFM] Dziwne objawy przy gaszeniu silnika
Mi też zatelepie przy gaszeniu...dwumas myśle że mam w pełni sprawny-5bieg 1000rpm wciskam pedał max i żadnych wibracji,poduszki sprawdzone...ewentualnie plecionka ale że wizualnie wygląda dobrze i zadnych przedmuchów też niewidać,wiec już tym problemem się nieprzejmuje...chyba że to znacznie się pogorszy
-
[B5 AJM] Świece podgrzewacza
Ja jeszcze niewiem jak to pomoże przy większych mrozach.Ale przy zerowych temperaturach,czuć z nagrzewnicy że ciepłym powietrzem troche szybciej dmucha,ale znacznej różnicy niema...ale co dla mnie na plus napewno przednia szyba szybciej odparowuje.
-
[B5 AJM] Świece podgrzewacza
Wymieniałem je kilkanaście dni temu...no fontanny niebyło ale płyn kapał...przy dosyć sprawnej wymianie więcej jak 100-200ml płyny nie stracisz.
-
[ALL B6] Kolory kabli głośniki
Ja mam w miniiso na tył,takie połączenie; Biały(pin1) głośnik lewy tył żółty (pin2) głośnik prawy tył brązowy(pin3) masa biały(pin6) zasilanie 12v Przy podłączaniu sam kilka razy sprawdzałem miernikiem czy coś tu niepomieszał z kablami....chodzi o te białe kabelki.
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Dzieki...to czujnik dobry ...no a kanał 51 to temperatura silnika....tyle że ja myśle że wskazana z temperatury czujnika oleju?
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Podpinam się pod temat:z rana jak odpalam auto i ruszam to na klimatroniku kod 49 zawsze startuje od 30stopni,kod 51(olej)pokazuje temperature zbliżoną do zewnętrznej(dziś 7stopni)...jak jade to sprawdzam oby dwa wskazania, jak olej dochodzi do ponad 30stopni to wodny też zaczyna ruszać.Ogólnie jak dojdą do 90stopni to tak trzymają,na liczniku też pokazuje prawidłowo.Czy ten czujnik temp.chłodzenia tak ma? czy już do wymiany?
-
[B5 AFN] Szukam złącza ,gdzie podczas rozruchu jest prad!
Poszukaj w kablach od zasilania radia,tam jest prąd po przekręceniu kluczyka.
-
[ALL B5] jaki adapter ISO?
Dzięki bardzo...temat do zamknięcia
-
Zdrada w pełnej lini czyli BMW 320d 136KM sedan E46
historia z życia wzięta....na własne oczy widziałem ten wał w dwóch częściach...no a powód to mechanik podał...i niewierze żeby go wymyślił...bo znam chłopa i wiem że zna sie na tym co robi.
-
[ALL B5] jaki adapter ISO?
Witam,zmieniłem z powodu coraz częsciej odzywającego sie procka,orginalne radio(chorus m4 by blaupunkt) na inne nie fabryczne(kenwwod 4051ur) i mam problem bo po próbnym podłączeniu cisza w tylnych głośnikach w chorusie były 4 wtyczki; - iso zasilanie -iso głośniki(4kabelki w środkowej części wtyczki) -wtyczka czerwona(2kabelki) -mini iso 3szt(razem spięte)ale tylko jedna zapełniona(6kabelków)...z tego co się orientuje to zasilanie tył głośniki+wzmacniacz(chyba?) No a nowe radio ma tylko: -iso zasilanie -iso głośniki(wyjscie na 8 kabelków) -wyjście aux no i tu proszę o pomoc jak w temacie:jaki adapter by to wszystko grało jak poprzednio,tak żeby to było plug@play bez lutowania kabelków...no chyba że niema innej możliwości
-
Zdrada w pełnej lini czyli BMW 320d 136KM sedan E46
Sąsiad kupił taką rok temu...tyle że w kombi...ten sam motor...w zimie przy większych mrozach wał ukręciło...podobno z powodu pompy...bo ją podobno wkręcał na obroty żeby jechała.....znajomy mechanik mu powiedział że ten typ silnika tak ma(ukręcanie wałów) ...5k zeta wydał i jak narazie jest oki...tyle że już znów zima się zbliża.....Ogólnie wizualnie i w środku fajna fura,szczególnie sąsiada (full opcja).
-
[B5 AFN] Awaria termostatu?
Ja dałem za świece z Febi (nr.katalogowy 15956)-17zł szt.
-
[B5 AFN] Awaria termostatu?
Te świece są z tyłu głowicy w aluminiowym kroćcu z którego wąż wchodzi do nagrzewnicy...ale wersje z ciepłych krajów(np.hiszpania,włochy)tego nie miały.Sam je wymieniałem kilka dni temu(3szt. wszystki spalone)ale jeszcze niewiem czy to szybciej dogrzewa bo podobno się włanczają poniżej +5stopni.
-
[B5 AHU] Szarpanie przy ruszaniu - tylko przy dłuższej jeździe po mieście
w toyocie 2.0 bez dwumasu miałem taki sam problem....docisk na tych listkach przetarty,do tego nierówno...jak sie ułożyło łożysko tak to działało..raz rewelka raz tragedia....tylko docisk wymieniłem i wszystko wróciło do normy.
-
[B5 AFN] Wspomaganie skrzypi (po wymianie paska i napinacza)
W starym miałem kliny tego kształtu \_/\_/\_/\_/\_/ a nowy pasek co kupiłem to miał \/\/\/\/\/ i po kilkunastu km zaczoł popiskiwać pod większym obciążeniem(np.kręcenie kierą)...zanim do tego doszłem to pompe,sprzęgło alter.i połowe rolek chciałem wymienić...kupiłem nowy pasek o klinach co trzeba i problem natychmiast zniknoł :gwizdanie:
-
[B5 AJM] Trzęsie samochodem przy gaszeniu i zapalaniu
Podepne się pod temat...czy w AHU też jest taka klapa gasząca?....poduszki mam dobre a telepie przy gaszeniu,z góry dziękuje za info.
-
[B5 AFN] Wspomaganie skrzypi (po wymianie paska i napinacza)
sprawdz kształt klinów paska czy masz takie same jak w starym pasku...to też może być przyczyną skrzypienia po wymianie paska...szczególnie jak przedtem tego nie miałeś...
-
[ALL B5] Piszczy klima.
Ja miałem za mało naciągnięty pasek...w momencie włanczania klimy zaczynał popiskiwać na wolnych obrotach a niekiedy(szczególnie jak motor był jeszcze zimny) bardzo donośnie,jak wyłonczyłem klime to cisza....po dociągnięciu paska już całkowita cisza.
-
[B5 AFN] Przekaźnik klimatyzacji - przygazowanie
U Mnie jest tak że jak chodzi na wolnych obrotach to coś tam tyka sobie...jak podwyższe obroty powyżej 1500,to już nic się niedzieje,no chyba że motor jest już głośniejszy i tego nie słychac...sam nie raz sie zastanawiam czy tak mam byc?
-
[ALL B5] Pisk po wymianie rozrządu
Ja też miałem popiskiwania miesiąc po wymianie pasków rozrządu i wieloklinowych,co ciekawe wina była w pasku wielorowkowym od napędu alternatora i pompy i czegoś tam jeszcze...a dokładniej nowy pasek miał kliny w kształcie VVVVV a w starym były kliny w kształcie \_/\_/\_/\_/\_/ no i tego przy wymianie niezauważyliśmy.Po ponownej wymianie na ten co trzeba piski całkowicie znikły.
-
[ALL B5] Regeneracja listwy drzwiowej dolnej
Ja zrobiłem coś takiego z mojimi listwami bo też już je rdza zeżarła: Odszlifowałem resztki tej listwy metalowej,listwe od srodka oszyściłem i oddłuściłem,na drzwiach tez wszystko oczysciłem z brudu i odtłusciłem,potem do górnej czesci listwy na jej całej długości doklejiłem taśme dwustronnom (szer.5mm-8zł)taką jaką sie używa do klejenia listw samochodowych.Ale na samej tasmie listwa by sie nie utrzymała,taśma służy do tego by nie było szpary między listwą a drzwiami i do szybkiego montażu.Do tego zakupiłem klej do szyb samochodowych(30zł) i wysmarowałem nim miejsca gdzie są na drzwiach spinki plastikowe,po wysmarowaniu ładnie przyłożyłem listwe na stare miejsce,wszystko ładnie chwyciło i po 4h schnięcia kleju można cieszyć sie mocno trzymającą i dobrze wyglądająca listwą.Trzyma już pół roku i żadnych zmian czy jakiegoś odklejania nie zauważyłem.Kleju i taśmy starczy na wszystkie 4 listwy.Pozdrawiam