Treść opublikowana przez fordenir
-
[B5 A4 97] pakiet S4 2.7 biturbo vs RS4 2006r.
No no ukłony za wykonaną prace klawy kolorek ale jak dla mnie nie mój styl(ori) ale ogólnie brawka:)
-
[B6 1.9TDI] Moje A4 wazniejsze niż kobieta
Fajna B6 no i super silnik
-
Klima, silniczki i błąd 15.5
Kolego poszperaj w "Zró to sam" tam znajdziesz coś o klimatroniku i nie tylko http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/all-b5-naprawa-panela-klimatronika-2092/ Jak przeprowadzić demontaż i na odwrót to twoja praca http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/all-b5-naprawa-panela-klimatronika-2092/ dzięki
-
[B6] paruja mi szyby!!!
kolego to oczym piszesz wydaje mi się że jest odpływ wody z komory "akumulatorowej" czyli między kom silnika a kabiną jedna taka rurka jest pod akumulatorem a druga pod serwem hamulca i nie wydaje mi się żeby tam spływał woda z klimy. U mnie jest tajemnicza gumowa rurka przemocowana od spodu do progu za prawym przednim kołem może to miałby być odpływ z szyberdachu ale takowego okna dachowego nie posiadam więc po co.?
-
[B6] paruja mi szyby!!!
Mobilki przypomnijcie gdzie jest ten odpływ skroplonej wody z wymiennika czy jest to taka gumowa rurka przemocowana od spodu do progu za prawym przednim kołem i jak ten odpływ oczyścić?
-
Dzisiaj świętujemy I urodziny naszego klubu
Sto lat dla Klubu A4 i dla naszych niuń Pozdrawiam
-
[ALL] Skrzypienie - przednie zawieszenie
No tak ale tu się chyba nierozumiemy - lekkie smarowanie tulejek jest raczej oki ale ja mówie o wstrzykiwaniu jakiegoś smarowidła przez gumową osłone do przegubów kulowych (końcówki wachaczy) - to niebezpieczne. A co do ściągania autkiem w prawo lub lewo tu u mnie przyczyną był wybity przegub kulowy chyba któregoś z górnych wachaczy. Jak przyspieszałem to trzebabyło lekko kontrować kierownicą w jedną stronę a jak hamowałem to kontra w drugą.
-
[ALL] Skrzypienie - przednie zawieszenie
Mobile co wy proponujecie, żaden smar do przegubów kulowych. Kiedyś sam tak zrobiłem że wstrzyknąłem kapke oleju strzykawką bo mi skrzypiał a po jakimś czasie jak podniosłem bryke to ten właśnie "nasmarowany" przegub kulowy się rozdwoił-wahacz i kulka osobno. Dobrze że to było na postoju a nie w drodze a znam przypadki i to właśnie zawieszenia w naszych niuniach że sie koła kantowały podczas jazdy . Proponuję bezwzględną wymianę.
-
[B5 1.6 AHL] Wygląd dolotu.
Hincó, U mnie mam takie pęknięcia i to w tych miejscach co zaznaczyłeś. Myśle że są niegroźne dopóki spaliny nie będą lecieć do komory silnkia zamiast w wydech . To chyba bolączka tych silników.
-
[B5 1.6] wibracje
Według mnie wibracje w tym przedziale to bojaw tak jak było już wspomniane niewyważonych kół. Wibracje przy niższych prędkościach (70-100) świadczą o defekcie opony (guz)
-
sprezyny sportowe
No kolego 30 niżej to wygląda dobrze wiem bo sam takie cuś miałem założone"miałem" najpierw po zimie oberwałem wszystkie osłony pod silnikiem potem padły mi amorki i zmieniłem sprężynki i amorki na ori i też jest git (a sprężyny mi zostały"niebieskie"). A jak planujesz wsadzić większe fele to i bez zmiany zawiecha będzie super.
-
Stuki ale nie wahacze.
A może coś z klockiem hamulcowym może on ma jakiś luz w gnieździe i przy hamowaniu słychać stuk, bo gdyby to był przegub to przy ruszaniu i skręconych kołach stuk nie jest jeden tylko ciągłe tuktuktuktuk...
-
Kierownica nie prosto do jazdy na wprost...
Dołączam się do wypowiedzi kolegów nie trzeba ściągać kierowicy tylko przestawić na drążkach przy przekładni"maglownicy" (z jednej strony wkręcić a z drugiej wykręcić). Ale radze jechać na przyżądy żeby ci czasem potem opon nie żarło.
-
[B5] Lusterka inne niż oryginały.
Jak dla mnie to najlepsze są oryginały, no może chromowane, ale do tego musiały by być obwódki szyb też chromowane to dałoby lepszy efekt
-
odbior koszulek...ocena, uwagi
Dzięki Murzyn. Do mnie doszły. Jest oki . Współczucie dla Wojtasa:( . Pozdrawiam
-
Wiatrak od klimy cały czas sie kreci.....
ale który wiatrak ci się kręci-elektryczny czy ten na sprzęgle wisko. ten na wisku kręci się raczej cały czas a elektryczny wtedy gdy wisko niewydoli. u mnie też nie mogłem zagżać wozu ale przyczyną był termostat. jeżeli przyczyna tkwi w termostacie to nie kupuj najtańszego bo ci temp. zacznie spadać przy jeździe ponad 130km/h (dwa razy dopasowywałem termostat) powodzonka
-
Auto "pływa" na dziurach??
Miałem podobne objawy na dziurach i okazało się że to jeden z tylnych amortyzatorów padochnął. Za duża różnica tłumienia między jadną stroną a drugą powoduje uczucje "zawijania"
-
Fotki AUDI A4 by HARY !
No no przedni zderzaczek robi wrażenie a w środku to ktoś zie dużo napracował. Gratuluje
-
Moja AUDIANA
Autko jest całe ale chłodnice klimy, wody trzebabyło "lepić" a z sarenek rzeźnik/leśnik próbował coś zrobić ale stwierdził że są zabardzo pogruchotane.
-
Moja AUDIANA
Wreszcie fotki mojej A4. Zmienione zawiecho na ori, bo było ze 4cm niżej ale posiadały amorki, poodlatywały osłony spod silnika po 1 zimie i na naszych dróżkach nie warto poświęcać podwozia, szyba też zmieniona po kamieniu spod koła H2, fele jak widać ori tutaj jeszcze z kołpakami ale cała w kwiatach i po spotkaniu z sarenkami
-
Ori rozpórka kielichów - czy jest w każdym ?
ano wygląda to bardzo originalnie więc chyba większość 2.5 to posiada, u mnie tego nima
-
drgania na przedniej konsoli
no sprawdziłem i jest lekko wilgotno już sie wietrzy.
-
Skąd dowiedziałeś się o istnieniu Audi A4 Klub Polska ??
przez AKP i dalej A4-klub:)
-
drgania na przedniej konsoli
Chce sie tu podzielić własnym doświadczeniem, sprawa dotyczy dmuchawy nagrzewnicy. Na wyższych obrotach dwuchawy, zaczęła mi wibrować cała przednia konsola, drgania był tak mocne że nawet fotel "masował mi plecy" na małym biegu drgania ustały. Już miałem odkręcać schowek i wyjmować dmuchawe ale "żarówka błysnęła"-nie zobacze na filtr przeciwpyłowy. Okazało sie że kawałek gąbki odkleił się od jednej z klap i wpadł na wirnik co powodowało niewyważenie a w konsekwencji drgania - to skutek, a przyczyna odkljenia i wessania gąbki jest taka, żę: -filtr pyłowy zaśmiecony co dawało opór i dmuchawa ciągnęła wszystkie lużniejsze elementy -nad tym filtrem a pod szybą jast wsuwana wąska rynienka na obu końcach ma takie lejeczki do odprowadzania wody - były zatkane (mech,liście) woda widocznie ciekła na filtr dalej na nieszczęsną klapkę co spowodowało odklejenie się kawałka gąbki To moje spostrzeżenia a na przyszłość radzę wszystkim nie zapominać nie tylko o wygodzie ale również konieczności i takie usterki usówać zawczasu bo mogło się to dla mnie skończyć wymianą dmuchawy. Pozdrawiam
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
no to ja sie "wyklikam" trasa, klima, 140kmh i do 200kmh"okresami"- spalanie ok 7.8l miasto, klima, napewno nie mułowato- spalanie max 8l normalna jazda 7.2-7.5 l nie spotkało mnie żeby spaliła mi więcej niż 8 litrów przeraża mnie to jak niektórzy piszą że 1.6 pali im ok 9.5l